Leusden Leusden Natuurlijk! Want ze houden wel van een gokje. vergaderagenda afgedankte koelkasten bedreigen milieu afdeling sociale zaken beter bereikbaar TE VEEL WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 85, 18 september 1991 Afgedankte koelkasten en diepvrie zers worden op het overlaadstation van het schadelijke freongas ontdaan, (foto Janus Visser) De ozonlaag beschermt onze aarde tegen ultraviolette stralen. Die laag blijkt steeds dunner te worden en boven de zuidpool is er zelfs een gat in ontstaan dat steeds groter wordt. Daarom moeten we voorzichtig zijn met freongas, een gas dat o.a. in het koelsysteem van uw koelkast en diepvriezer zit. Want juist freongas veroorzaakt het gat in de ozonlaag. U kunt er aan meehelpen te voorkomen dat freongas de ozonlaag aantast door uw afge dankte koelkast of diepvriezer naar het overlaadstation op de gemeentewerf te brengen. Daar wordt het schadelijke gas er uit gehaald. Met het aftappen van freongas is in 1989 begonnen. Sindsdien hebben in totaal 610 koelkasten en diepvriezers die behandeling ondergaan. Dat is een compliment waar aan al die 610 Leusdenaren die de moeite namen hun afgedankte apparaat naar het overlaadstation te bren gen. Wanneer u aan vervanging van uw koelkast of diepvriezer toe bent, bewijst ook u het milieu er een goede dienst mee het afge dankte cxemplaat op het over laadstation af te leveren. Het overlaadstation is te vinden aan de Hamersveldseweg 105. Op werkdagen is het geopend van 08.00 uur tot 16.300 uur, op za terdagen van 09 00 uur tot 12.00 uur. Mogelijk heeft u zelf al eens ervaren dat de medewerk(st)ers van de afdeling huisvesting telefonisch moeilijk te bereiken zijn, of dat u by een bezoek aan de afdeling lang moet wachten voordat u iemand te spreken krijgt. Zulke situaties zijn onaangenaam voor alle betrokkenen, ook voor de medewerk(st)ers van de afdeling huisvesting. Om hierin verbetering te brengen is sinds 1 september de bereikbaarheid duidelijker geregeld. De nieuwe regeling heeft tot doel het publiek beter en efficiënter van dienst te kunnen zijn. spreekuur op afspraak De belangrijkste verandering is het instellen van een spreekuur op afspraak. Dat biedt de zeker heid dat men op het afgesproken tijdstip te woord wordt gestaan. Via de telefoonnummers (033) 961680, 961681, 961682, 961683 of 961656 kan iedere werkdag tussen 09.00 en 10.00 uur een afspraak worden gemaakt, open spreekuur Voor informatie en voor het aan- actuele folder LAW kk\ O P M E T w 5 n vragen van een uitkering kan men iedere werkdag tussen 09.00 en 10.30 uur terecht bij de balie van de afdeling Sociale Zaken, kamer 128. Een gesprek met een bijstandsmaatschappelijk werker of een medewerk(st)er van de administratie is dan mo gelijk Na 10.30 uur zijn mede werkers van de afdeling Sociale Zaken alleen te spreken na het maken van een afspraak. GIVAAtUJK GIlUID oaas va. r wat aa wrenOEK kan het niet een beetje zachter Als u regelmatig gehinderd of zelfs getergd wordt door buren- geluiden, bent u bepaald geen uitzondering Miljoenen Neder landers hebben er last van. Maar. hoe algemeen geluidhinder tus sen buren ook is, de problemen kunnen van huis tot huis en van mens tot mens verschillen. Voor één bepaald geval van overlast is dus nooit een standaard-oplos sing te geven die 100% sukses verzekert. Bij de gemeente is de minder-geluidhinder-gids ver krijgbaar. Hierin staan prakti sche tips voor de aanpak van bu- renhinder. Gelukkig blijken er wel degelijk oplossingen moge lijk, die buren in goed overleg met elkaar kunnen realiseren. Zonder veel moeite of hoge kos ten. Dan is het wel noodzakelijk dat uw buren willen meewerken. Bestrijding bij de bron is het meest effectief. Niet alleen thuis, ook op het werk kan er nogal eens lawaai zijn. In de industrie geldt dat één op de twee werknemers in een lawaaiige omgeving werkt. Dat is slecht voor hun gehoor Ruim 400.000 mensen dreigen bij de dagelijkse uitoefening van hun beroep langzaam maar zeker doof te worden En lawaaidoof heid is niet te genezen Gelukkig is gehoorschade te voorkomen Er zijn allerlei maatregelen mo gelijk om gevaarlijk geluid te be perken Bij het bureau Voorlich ting is een gratis brochure ver krijgbaar over te veel lawaai op het werk. expositie Aiandsbeek Tot en met vrijdag 27 september is in de hal van het gemeentehuis een expositie over het ontwerp-bestemmings- plan Aiandsbeek te zien. Naast het vastleggen van de bestaande toestand, worden in het nieuwe plan de uitbreidingsmo gelijkheden van de wo ningen en de bebou wingsmogelijkheden voor het gebied rond de Lepelaar vastgelegd. Op de expositie is een informatiebrief over het plan verkrijgbaar, voor wie op het plan wil rea geren liggen daar ook in- spraakbrieven klaar. In spraakreacties moeten uiterlijk vrijdag 11 okto ber aan het college van Burgemeester en Wet houders, Postbus 150, 3830 AD Leusden wor den gezonden. De expositie is geopend op werkdgen van 8.30 uur tot 12.30 uur. Gedu rende de openingstijden liggen de ontwerp-voor- schnften en de ont- werp-toehchting van het plan ter inzage bij het bureau Voorlichting. donderdag 19 september, raadsvergadering In de eerste vergadering na het zomerreces krijgt d raad een agenda met 34 punten af te werken. Aand orde komen ondermeer de vaststelling van een nieuwe APV. De afkorting AP\ staat niet meer voor Algemene Politie Verordenin maar voor Algemene Plaatselyke Verordening, De* nieuwe benaming geeft beter dan de oude aan waar he bij de APV om gaat: een op de plaatselijke situatu afgestemde ,,wet", waarin zaken worden geregeld dij in landelijke wetten niet of slechts globaal zijn gere geld. De nieuwe APV verschilt van de oude voorj door een logischer opzet en indeling, maar er kome ook geheel nieuwe bepalingen in voor. Zo krijgt d burgemeester de bevoegdheid om bij evenementej nadere regels te stellen ter bescherming van natuur ei milieu Ook zijn in de nieuwe APV voorschrift^ opgenomen om het „zwerven" van winkelwagentje tegen te gaan. het verlenen van subsidie aan de muziekvereniging? Lisiduna en DWS. De raad wordt voorgesteld dit jaa aan elk van beide verenigingen een subisidie vat 12.000,- beschikbaar te stellen, de aanleg van een fietspad tussen Randweg en Driftalt kerweg. De aanleg heeft tot doel het bedrijventerreu De Horst voor fietsers beter bereikbaar te maken, het verharden van paden in de wyken Wildenburg Noordwijck. In de loop der jaren zijn in deze wijkei spontaan paden ontstaan. Het voorstel is nu dez< paden te verharden, daarmee is een bedrag van 13.000,- gemoeid, de reconstructie van het kruispunt Groene Zoom I Burg. van der Postlaan. Aan de raad wordt gevraagi 145.000,- beschikbaar te stellen voor het verbeteren van de verkeersveiligheid op dit kruispunt, het verlenen van een bijdrage voor het ophalen van oud papier. Wanneer de raad met dit voorstel instemt, kunnen plaatselijke verenigingen en instellingen dn oud-papier ophalen met ingang van 1 oktober as rekenen op een gemeentelijke bijdrage van maximaa 6 cent per kilo. De raadsvergadering wordt gehouden in het gemeen tehuis en begint om 20.00 uur De volledige agenda ei de bijbehorende stukken liggen vanaf vrijdag 13 sep tember ter inzage bij het bureau Voorlichting. dinsdag 24 september, seniorenraad In de seniorenraad komen drie onderwerpen aan de orde: het welzijnsprogramma 1992, het volkshuisves- tingsplan en het project sociale vernieuwing. De vergadering begint 's morgens om 10.00 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis. Voor de „pu blieke tribune" bestaat gelegenheid het woord te voc- GEMEENTE bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Gebied Herikhof en Valleikanaal, bouw van 32 woningen Rentinckstraat Achterveld, bouw van 13 wonin- gen Arnhemseweg 5, bouw van een schuur/garage Speelkamp/Ruige Velddreef, bouw van 50 wo ningen Asielzoekerscentrum, bouw van een opslagcon tainer en fietsenstalling kapvergunningen Dioriet 1, kappen van een berk Terrein ten oosten van Langesteeg 8A, kappen van 1.1 ha populierenbos bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). 1 aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzageéén en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. - uitbreiden van het woonhuis op het perceel Anna Pauwlownalaan 13; - bouwen van een bijkeuken op het perceel Landweg 84, - bouwen van een berging op het perceel Ros molenstraat 66 De tekeningen liggen van donderdag 19 septem ber tot en met woensdag 2 oktober 1991 op werkdagen van 8 30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-)uitwerkingen ex art 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend ontwerpvergunningen hinderwet Burgemeester en wethouders maken bekend dat de ontwerp-beschikkingen op een verzoek om een nieuwe vergunning ingevolge de hinderwet wegens wijziging in de veebezetting van: - de heer G A. Kok, Jan van Arkclweg 42 te Achterveld, voor een veehouderij; - de heer R. A van de Wolfshaar, Laaperseweg 10 te Leusden voor een veehouderij ter inzage liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden van 18 september 1991 tot en met 2 oktober 1991, elke werkdag van 08.00 tot 12.30 uur. Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tuisen 19.00 en 20 00 uur. na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ningen te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be- schikking kunnen gedurende bovengenoemde periode schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en diegenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen, die daartoe redelijkerwijze niet of niet tijdig in staat zijn geweest De bezwaarschriften moeten bij burge meester en wethouders worden ingediend. In dien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. verzoek en ontwerp-beschikking hinderwet Burgemeester en wethouders hebben op 1 juli 1991 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende hinderwetvergunning ontvangen van: de heer R. Timmerman, Arnhemseweg 74 te Leusden voor een veehouderij. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. Het verzoek en de ontwerp-beschikking met bijbehorende stukken liggen in het gemeente huis, afdeling milieu en bouw- en woningtoe zicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden ter inzage van 18 september 1991 tot 18 oktober 1991elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur. na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid mi lieu van de afdeling milieu en bouw en woning toezicht, telefoon 033-961716. Indien daarom wordt verzocht kunnen tot één week voor laatstgenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan te vens gelegenheid wordt gegeven, in een door de gemeente te organiseren hoorzitting, tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met laatstgenoemde datum schriftelijk bij hun college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Beroep tegen de op het verzoek om vergunning genomen beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden inge steld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijke of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. verkeersmaatregelen Hamershof i.v.m. kermis en jaarmarkt In verband met de najaarskermis en de jaar markt worden de navolgende wegen voor alle verkeer uitgezonderd voetgangers afgesloten in beide richtingen: 1. op 18, 19 en 20 september 1991 van 15.00- 22.15 uur: De Smidse vanaf De Blekerij tot de ingang van de eerste kleine parkeerplaats aan de rechterkant. 2. op zaterdag 21 september 1991 van 00.00 uur tot zondag 22 september 1991 om 00.30 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk: - de Hamersveldseweg vanaf de Landweg tot de Dissel; - de Dafplaats; - de Eysinkplaats; - de Blekerij, - 't Erf - de Smidse vanaf de Muldenj tot de Blekerij, - de Spinnerij; - de Kromhoutplaats; - de parkeerplaatsen gelegen aan de Mulderij; - de Librije; - de Kuiperij; De omleidingsroutes zullen ter plaatse worde aangegeven. Voor de onderstaande wegen en/of parkeer plaatsen wordt een parkeerverbod ingesteld 1. op zaterdag 21 september 1991 van 15.00 uur tot zondag 22 september om 00.30 uur op dl Hamersveldseweg tussen de Noorder Inslag ei de Burg. v d. Postlaan voor zover niet afgeslo ten; 2. van dinsdag 17 september te 00.00 uur tot ca met maandag 23 september 1991 te 20.00 uurol zoveel korter als mogelijk is voor de grote pa: keerplaats ten zuiden van het winkelcentms Hamershof aan de Smidse/de Blekerij, 3. op zaterdag 21 september van 00.00 uur tol zondag 23 september 1991 om 03.00 uur of zo veel korter of langer als noodzakelijk voor: - de Eysinkplaats; - de Spijkerplaats; - alle parkeerplaatsen aan de Smidse, 4. op vrijdag 20 september 1991 van 08.00-18 .30 uur voor de meest zuidelijke van de twee kleifie parkeerplaatsen ten zuiden van De Korf verplaatsing marktkramen Hamershof In verband met de jaarmarkt en de kermis staa de vaste marktkramen op vrijdag 20 september en zaterdag 21 september niet zoals gebruikelijk op de parkeerplaats aan de Blekerij, maar op de parkeerplaats aan de zuidkant van het activitei- tencentrum De Korf.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4