onditie speelt ntilopen parten De Haaien houden moed Roda-zo verliest in laatste minuut Degradatie Red Caps nog onzeker de nederlaag op rij voor korfbalploeg rtuigend debuut van zaterdagvoetballers Nieuwe trainer Avanti-judo Pionnen schuiven eusder Krant 'einsma (rechts) knokt voor balbezit. (Foto: Hans Verhorst) DEN - Na drie wed- is Antilopen nog puntloos. Tegen VEO Leusdense korfbal- e derde nederlaag op Voorburgse vereni- eschikte over een be- inditie. Vlak voor rust de gasten de achter- te verkleinen. Na de werd binnen korte en voorsprong opge- en deze werd niet uit handen gegeven, ipen kwam conditio neel tekort en ook onder korf was VEO sterker. Trai ner Brandsen hoopt dat conditie-achterstand bij het begin van zaalcompeti tie zal zijn weggewerkt. De start van Antilopen was heel goed want al na drie se conden keeg Antilopen een strafworp die benut werd door Koos Meinsma. De Leus dense ploeg ging door want na doelpunten van opnieuw Meinsma en Jack den Heijer, uit een strafworp, stond het na vijf minuten 3-0. Hierna scoorde allebei de de ploegen nog een keer waarna er een slechte periode aanbrak. Er werd veel balverlies geleden en de scheidsrechter had zijn handen vol aan kleine overtre dingen. In de 17e minuut kreeg Antilopen een straf worp, deze werd jammerlijk gemist. Hieruit putte VEO moed en scoorde meteen met een mooi afstandschot 4-2. Je roen Buisman bracht het ver schil weer op drie doelpunten. In de laatste vijf minuten van de eerste helft begon de slechte conditie bij een aantal spelers Antilopen op te spelen. \HEO wist twee keer te scoren Het grote manco bij Antilopen was dat na schoten op de korf er niemand onder stond zodat de rebounds simpel voor de gasten waren. Meinsma maakte nog 6-4 uit weer een strafworp en dat was meteen de ruststand Conditie Na de rust waren de rollen binnen acht minuten omge draaid. Het fel spelende VEO scoorde drie maal zodat ze voor de eerste keer deze wed strijd de leiding namen. Na 15 minuten was het 6-8. Hierna wisselde trainer Brandsen Irene Veenendaal en Jack den Heijer voor Nancey Cahey en de zeventienjarige Chris Fok ken. Aanleiding voor deze wissel was het feit dat een aantal spelers en speelster er helemaal door heen zaten. De conditionele achterstand had de Leusdense ploeg in het eer ste duel ook al de das om ge daan, want na een 8-5 voor sprong werd er met 8-13 verlo ren. Brandsen die voorheen speler was bij het Amers- foortse Soesterkwartier en Antilopen denkt dat de condi tieachterstand weg is als het zaalkorfbal begint. Acht mi nuten voor tijd werd het 6-9 en leek het erop dat het verschil nog groter zou worden Maar de Antilopen zouden strijdend ten onder gaan. Zes minuten voor tijd scoorde Marcel Vee nendaal 7-9 en twee minuten "later de aansluitingstreffer Hierna werd er niet meer ge scoord, de zenuwen en condi tie speelde beide partijen par ten. Vlak voor tijd kreeg Maaike Geutjes een reuze kans, maar miste zodat Anti lopen - die vorig jaar ook al in de gevarenzone geraakten - op nul punten bleef staan. LEUSDEN - Als laatste wedstrijd van de degrada tie /promotie-competitie stond voor de Red Caps de wedstrijd op het pro gramma tegen Hilversum. De Leusdenaren wonnen met 11-10. Omtrent de de gradatie bestaat nog onze- Op de werpersplaat van de Red Caps begon Geke Koelink aan de wedstrijd. De Hilver- sumse slagmensen wisten di rect in de eerste inning al de geworpen ballen van Koelink aardig te raken, dit resul teerde in vijf honkslagen en vier punten voor de gasten. De slagploeg moest er nu voor zorgen om de score weer gelijk te brengen. Openingsslagman Guido v Dijk kwam met vier wijd op het eerste honk Hierna ging Ed de Lely uit door onregel matig slaan. Van Dijk, die in de t jssenrijd twee honken ge stolen had, werd door Nick van Vulpen bir.nen geslagen. Van Vulpen wist daarna zelf het tweede punt op het score bord te brengen na twee ge stolen honken en een doorge schoten bal. Voor de rust pres teerde de slagploeg niets van belang meer in deze eerste in ning. In de tweede inning wisten de Red Caps het veld dicht te houden en aan slag weer een tegenstoot te plaatsen. Nadat de eerste twee slagmensen uit gingen wist Van Dijk door ge raakt werpen het eerste honk te bereiken, gevolgd door een vier wijd van De Lely Hierna kwam ook Van Vulpen op één door geraakt werpen en kwam Andre Hakvoort aan slag met drie honken bezet. Ook hij kreeg vier wijd waarop Van Dijk scoorde. Eli Blom sloeg een infield hit waarop De Lely binnen kwam en 4-4 aante kende. Een vangbal van de Hilversumse rechter outfiel der betekende het einde van de tweede inning. In de derde inning wist Hilversum weer wat terug te doen door drie honkslagen en de enige veld- fout (van de Red Caps) scoorde net twee punten en kwamen op een 6-4 voorsprong. Opzien barend in deze inning was ook het dubbelspel dat Brain Ba- rends, als tweede honkman, alleen bewerkstelligde door de bal te vangen en daarna met een sliding een loper van twee afhaalde Dezelfde Ba- rends scoorde in deze inning ook tegen voor de Red Caps In de vierde inning wist Hil versum uit te lopen naar 8-5 door drie honkslagen en een geraakt werpen op rij. Aan het begin van de vijfde inning werd Koelink door Arjan Schneiders op de werpplaat afgelost. Deze wist de eerste drie slagmensen, gesteund door de nieuwe tweede honk man Eli Blom, direct terug te verwijzen naar de dug out. Zesde inning Wederom bleef de slagploeg van de Red Caps met lege han den staan waardoor de stand 5-8 bleef. In de zesde inning had de Hilversumse slagploeg wederom geen antwoord op de geworpen ballen van Schnei ders, waarop het voor de Red Caps tijd werd om het slotof- fensief in te zetten. Van Vul pen verscheen als eerste aan slag en sloeg ook meteen honkslag, dit zorgde voor de nodige inspiratie voor de slag ploeg die hierna stevig van leer trok en zes punten wist te scoren. De stand werd daarop 11-8 in het voordeel van de Red Caps In de zevende inning moesten de Red Caps dus het veld dichthouden om de wedstrijd te winnen. Pitcher Schneiders kreeg het echter toch nog moeilijk om de winst binnen te halen. De eerste twee slag mensen kregen vier wijd na dat ze beide eerst op volle bak stonden. De volgende slagman wist de bal in het veld te bren gen maar door een actie van Schneiders naar eerste honk van Andre Hakvoort sneu velde hij De volgende slag man wist een honkslag te slaan (de enige die Schneiders tegen kreeg) en meteen twee punten over de thuisplaat te krijgen. Hij ging later uit bij een poging een honk te stelen. Stand 11-10 en twee nullen )EN - Herfst. Een jaar dat ieder voetbalsei- oor verrassingen zorgt, iten aan guur weer, velden en striemende bederven bij voorbaat jkgenot van de toege- de supporters. Tegelij- zitten er middagen tus- het staan langs de lijn waar genot maken, en sport hebben in ieder één ding gemeen: beide oorspelbaar. Het eerste reekeinde in 1991 liet twee gezichten zien. De bracht regen en een on verlies voor de tondagelf. De zaterdag ide een plaats in de KNMI-regionen en voor een doelpuntrijke De formatie van Nico n vijzelde het doelsaldo koste van tegenstander nurse Boys. inks de riant ogende was de eerste helft niet iig. Trainer Romeyn eldverdeling was niet d Frank Vissers speel- let begin teveel op één Harry Kerssies. Hier- rnd Paul Verhoeven ge- te geïsoleerd in de Direct scoringsgevaar kwam voor Roda in deze fase dan ook vooral via afstands schoten. Terschuurse Boys werd op de eigen helft vastge zet De voormalige derde klas- ser leek weinig te kunnen in brengen tegen het technisch betere Roda. Toch was de eer ste goal voor de bezoekers. Na balverlies op het middenveld schakelde Roda te laat om en moest toezien hoe Gert van de Veen 0-1 aantekende. 'Buiten spel! was de eerste reactie bij de Roda-aanhang. Nog geen minuut later weerklonk de zelfde kreet bi] de Terschuur- schare toen Harm Wassink in de diepte werd gestuurd. Zijn als voorzet bedoeld schot (of andersom?) verraste vriend en vijand. Via de vuisten van de keeper belandde de bal achter de doellijn: 1-1 op het bord. Nog voor het aanbreken van de pauze slaagde Roda erin de marge te verruimen Aanvoer der Kerssies rondde de laatste aanval van de eerste helft af met een pegel waar de keeper uit Terschuur nu nog gillend van wakker wordt. 2-1. 'Kat in het bakkie' concludeerde men in de kantine. En natuurlijk is het zo dat een voorsprong vlak voor rust een mentale opsteker van jewelste is. In het andere kamp zal de psychologische dreun voor Terschuurse Boys echter hard aangekomen zijn. Zij-net Meteen na rust leek deze conclusie te worden getorpe deerd. De eerste aanval kwam van Terschuurse kant Het was opnieuw Gert van de Veen die nu slechts de kwaliteit van het Roda-zijnet testte Dit kan ge lukkig veel hebben, dat staat nu vast. Het was voor de thuisploeg tevens het sein om aan een uit stekende tweede helft te begin nen. ,,In deze fase soeelden we snel en doeltreffend", aldus trainer Romeyn: „Terschuur- sche Boys werd duidelijk over klast op alle fronten. Je ziet dat we in staat zijn de tegenstan der vast te zetten en zo kansen te creëren. Het scoren liep nu ook goed". Het werd 3-1 door Paul Verhoeven, die een voor zet van Frank Vissers via de grond inkopte. Na een periode waarin Roda wat gas terugnam zorgde invaller Lidus Vaartjes voor een opleving Puur op in zet veroverde hij de bal en om speelde de reeds geslagen doel man 4-1 Het publiek dankte met een staande ovatie (Bij ontstentenis van zitplaatsen is dit trouwens ook niet zo ver wonderlijk) In de slotfase bracht Harm Wassink de bal uit een corner in het strafschopgebied André Siegennk kopte door waarna Paul Verhoeven zijn tweede goal scoorde en de eindstand op 5-1 bepaalde Keeper Peter de Beer had een rustige mid dag Relaxed slenterde hij met de cornervlag over zijn schou der richting douche „Goeie partij. We scoren tenminste weer! Het debuut van Roda in de vierde klasse mag na deze overwinning overtuigend ge noemd worden. „Toch hebben we nog steeds onder onze mo gelijkheden gespeeld", meent trainer Romeyn. „Daar staat tegenover dat we het échte vierde klas voetbal nog zullen ontmoeten. Het is nog te vroeg om je aan voorspellingen te wagen. Tal van sterke tegen standers wachten nog. Dat we echter goed meedraaien is dui delijk". Het komende weekeinde ontmoet de zaterdag-elf een oude bekende FC Horst, een ploeg die momenteel een 5-1 nederlaag tegen SDCP ver werkt. LEUSDEN - Het eerste he renteam van de Haaien speelde in Amsterdam tegen DOK. Het was de tweede wed strijd van deze competitie. Al hoewel de Haaien over de be tere ploeg beschikte was dit toch geen garantie voor de volle winst. Er werd met 5-4 verloren. Trainer-coach George Dietrich had gekozen voor een tactisch concept met een vaste achter hoede, bestaande uit keeper Eric Verest en de routiniers Harry Abbing en Wim Burger Hierbij gevoegd een snelle voorhoede met steeds wisse lende spelers De eerste helft van de wedstrijd kenmerkt zich door een Haaienploeg dat te weinig initiatieven nam en het wedstrijdtempo liet dicte ren door de trage DOK-ploeg. Dit had tot gevolg dat aan het einde van de eerste twee pe riodes de Haaien tegen een achterstand van 1-4 aankeken. De derde periode gaf een an der team te zien. De Haaien schakelden over op een pres sing en wisten met snelle uit braken de achterstand snel te rug te brengen tot 3-4. In de laatste periode hadden de Haaien door moeten druk ken maar door met name twee zaken lukte dit niet. 1) Eén van de scheidsrechters had een geheel eigen visie op de waterpolospelregels. Dit kwam er zo ongeveer op neer dat alles was toegestaan voor een verdediger. De spelers van DOK wisten hier beter ge bruik van te maken dan de Haaien-spelers. 2) De man-meer-situatie bij de Haaien werd niet goed uitge speeld. Vanuit de vier-man- meer-situaties van de Haaien werd er maar één keer ge scoord. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit dat het Haaienteam in deze samenstelling nog niet goed op elkaar is ingespeeld De komende tijd zal op dit on derdeel veel geoefend moeten worden. In de laatste periode wisten beide ploegen nog eens het doel te vinden, zodat de eindstand 5-4 in het voordeel van DOK werd afgesloten. Alhoewel de eerste twee wed strijden van de waterpolocom- petitie door de Haaien werden verloren hebben coach George Dietrich en de spelers nog alle vertrouwen in een hoge klas sering Door factoren als een relatief korte voorbereiding - Terschuurse Boys eindigde in een overwacht gemakkelijke overwinning voor de paren; 5-1. (Foto Hans Verhorst) LEUSDEN - Dat een wed strijd ook in de blessuretijd beslist kan worden, is zondag weer eens gebleken. Een ieder had zich bij een 0-0 gelijkspel neergelegd, maar het pakte anders uit. In de allerlaatste minuut besliste Batavia de wedstrijd nog in haar voor deel. Roda ging met gemengde ge voelens naar Lelystad. Bata via, debutant in de hoofd klasse beschikt over een hele sterke ploeg. De voorgaande wedstrijden waren ruim door Batavia gewonnen. Dat Roda '46 echter een elftal heeft wat met de koplopers mee kan doen, bleek uit deze wedstrijd. De thuisclub was technisch be ter. maar kon geen moment gevaarlijk worden. Dit kwam mede, door het sterke spel van voorstopper Peter Knijf. De levensgevaarlijke spits van Batavia kwam nauwelijks aan de bal Kort voor rust kreeg de club uit Lelystad ech ter één kaartje, maar Roda- doelman Marco Oussoren redde fraai. In de tweede helft speelde Roda beter. Met een enorme werklust kwam Roda steeds beter in zijn spel. Batavia, met aan het hoofd van de defensie ex-Pec-Zwollespeler Alex Kamstra, kreeg het moeilij ker. Toch waren de tegenaanvallen van de thuisclub ook niet van gevaar ontbloot, maar de Roda werd goed georgani seerd door Harry Oussoren Vijf minuten voor tijd veerde alles wat Rods is op. Remco Bosman pakte de bal op zijn eigen helft op en soleerde door de defensie Helaas had Bos man niet meer de kracht om het beslissende tikje tegen de bal te geven. Via de buiten kant van de paal verdween de bal net naast het doel. Handicap De laatste minuut van de wed strijd werd Roda fataal. Inval ler Henk Weizhaupt, hij kwam in het veld voor Ar- naud Lolkama, reageerde op het middenveld te laat Hier door kwam de gevaarlijke spits van Batavia in een ideale scoringspositie. Met een prachtig schot in de kruising voor de Red Caps. Hierbij kwam de volgende slagman in het slagperk. Ook hij wist de bal in het veld te brengen maar ging ook uit door een ac tie van pitcher Schneiders naar eerste honkman Hak voort en betekende de winst voor de Red Caps. Over degradatie bestaat na deze zege nog een vraagteken. Komt er namelijk geen ploeg uit de hogere klasse dan zal de Red Caps in de eerste klasse blijven. voor de competitie een nieuwe trainer en vier nieuwe basis spelers komt er momenteel nog niet uit het team wat er in potentie in zit. Verwacht wordt dat het team de stij gende lijn die aanwezig is door kan zetten. Wel moeten de Haaien er voor oppassen om in de eerste competitiehelft niet te veel puntenverlies te leiden. Opstelling de Haaien: Eric Verest, Theo de Rijk, Wim Burger, Harry Abbing, Reinald Bakker, Lars Ruiten beek, Bart Borgman, Carl Die- penbroek, Gerco Renkers, Herman Streefkerk, Wim Sturkenboom. Periodestanden: 1-2,1-4, 3-4, 4- 5. Doelpuntenmakers de Haaien: Wim Sturkenboom (2x), Gerco Renkers, Reinald Bakker. was Marco Oussoren de gesla gen man. Deze 1-0 betekende voor Roda de tweede achter eenvolgende nederlaag in deze nog zo jonge competitie. Roda reisde wel gehandicapt af naar Lelystad. Aanvoerder John Jansen was geblesseerd en kon niet spelen. Zijn ver vanger, Sander Schimmel, speelde een schitterende wed strijd. Snel, getruct en met een fraaie voorzet in de benen was Schimmeltje een plaag voor Batavia Opstelling Roda: Marco Oussoren, Meindert Vlught, Harry Oussoren, Bob Schoordijk, Peter Knijf, Remco Bosman, Arnaud Lol kama (Henk Weishaupt), San- der Zaal, Edwin Boog, Sander Schimmel, Henk Strijbosch. Sport kort I VECHTSPORT Gerrit Mulder, de judo- trainer van Avanti gaat per 1 oktober de club ver laten, wegens uitbrei ding van zijn trainings uren in Amersfoort. Avanti heeft een goede opvolger kunnen vinden. Nico Blok. 22 jaar. CIOS- student en zelf wedstrijd- judoka bij Boersma wordt de nieuwe trainer. De training verandert van dinsdagmiddag naar vrijdagmiddag. Inlich tingen over judo in Ach terveld kunt u krijgen bij Ida van Houten: tel. 03425-1606 Bij de Schaakvereniging Leusden is het aantal koplopers in de onder linge competitie donder dag teruggebracht tot twee. Dat zijn Jan van Baardewijk en - toch wel wat verrassend - Geert Wisman. Van Baar dewijk was in de tijd noodfase Egbert Moed te slim af, terwijl Wisman zijn kansen goed waar nam nadat Theo Elschot een wat betere stelling had laten verzanden De andere twee spelers uit de kopgroep, Carel Vos en Bert Uneken, speel den onderling remise en liepen daardoor achter stand op. Zij zagen Pim van de Harst en Hesma- tollah Shahrizadeh langszij komen. Opmer kelijk was het gemak waarmee Bert Kampes een half punt binnen haalde tegen Arnold Pe perkamp. Gedurende het grootste deel van de par tij leek hij zelfs winst kansen te hebben. Uitslagen. Vos - Uneken remise v. Baardewijk - Moed 1-0 Elschot - Wisman 0-1 Shahrizadeh - G Nijhof 1-0 v.d. Harst - v. Hoorn 1-0 Kampes - A. Peperkamp remise v.Tuyll - Willigenburg 1-0 Halkes - Gerrits 1-0 Boogaard - Rietveld afgebroken Meylof - Veenendaal 0-1 v. Dalen - v.d Bilt afgebroken Visser - Eijlders 1-0 Modiri - J Nijhof 0-1 v.d Pol - Manshei 0-1 De Heer - Zaal 1-0 Struiwig - Verschuur 1-0 Aghlani - Boemaars 0-1 De stand op kop: 1. v. Baardewijk 1545 Wisman 1545 3. v.d. Harst 1530 Shahrizadeh 1530 Uneken 1530 Vos 1530 7. Langman 1529

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11