kort aan goedkope urwoningen dreigt 'N GOEDE TOAST OP DE LAATSTE ZOMERSE DAGEN Bewezen de goedkoopste! 89 Werk aan Arnhemseweg mag doorgaan DM KODAK EKTAR100 FILM Knokpartijtje kost vijfhonderd gulden Raad heeft bezwaar tegen bouw garage v cb/spr chips Smiths© Hersenschudding Domaine de la Grande yjn <je jable (ourtade Vin de Table Vin de Table Duyvis Zoute Pinda's Crispy Chips Ijsbergsla krop 99 Franse Golden Delicious 1 kilogram Aa sTywyy Kaascroissanty Heinz spagheroni Nieuwe kasten Prinses Beatrix Gemengd Boeket 13 )G 25 SEPTEMBER 1991 LEUSDER KRANT 15 KRAAKT D€ CD-PfiUZEN ft - Er zullen tot het i Leusden nog 1780 gebouwd moeten ils de gemeente wil ian de eis 'bouwen to Leusdense behoef- eis werd eerder door enteraad vastgesteld leiding van de provin- jnen van vorig jaar om isdens grondgebied ilig te bouwen. De es deze plannen af, j ervan uit dat er ge- [ou moeten worden eigen Leusdense be- inmiddels dat er een terstand is ten op- flhet gewenste nieuw- jramma. Tot 1993 377 huizen gepland, arna resteert er nog jamma van 1403 wo- 0f daar voldoende ,x>or is in Leusden is ,et college van burge meester en wethouders nog maar de vraag. De behoefte aan woningen blijkt uit een on derzoek dat de gemeente enige tijd geleden heeft verricht, on der meer bij mensen die bij de afdeling huisvesting als wo ningzoekenden staan inge schreven Er is vooral een achterstand op het gebied van goedkope huurwoningen. Het lijkt vol gens burgemeester en wethou ders niet waarschijnlijk dat deze achterstand helemaal wordt ingehaald. De gemeente is namelijk wat het geld betreft voor een belangrijk deel afhan kelijk van de rijksoverheid B&W vmden ook dat zij te weinig invloed kunnen uitoe fenen op het inschrijf- en toe wijzingsbeleid. Nu mag Leus den allleen de eis van economi sche gebondenheid in de regio Eeemland stellen aan woning zoekenden. Dat betekent, dat iedereen in aanmerking komt voor een woning in Leusden, die werkt in een van de Eem- landgemeenten, te weten Amersfoort Bunschoten/Spa kenburg, Eemnes, Baarn, Soest en Leusden. Dat wil het college veranderd zien in economische gebondenheid aan de gemeente Leusden. Regelmatig zal er gekeken moeten worden of de vraag naar woningen, zoals die bij de afdeling huisvesting is geregi streerd nog wel juist is. Ook zal er gezocht moeten worden naar mogelijkheden om met de ge meentes in de regio samen te werken. LEUSDEN - Een door de regen glad geworden wegdek is waarschijnlijk de oorzaak van een slippartij afgelopen zon dagmiddag om 12.45 uur, op de kruising Hamersveldseweg/ Leusbroekerweg. Een 29-jarige inwoner van Leusden reed over Hamers veldseweg en wilde bij de krui sing rechtsaf de Leusbroeker weg oprijden Hij remde, slipte en gleed de kruising over. De auto kwam tegen een boom tot stilstand Twee zoontjes van de automobilist raakten bij de botsing gewond. De kinderen van 6 en 8 jaar liepen hoofd- en schaafwonden op en werden overgebracht naar het zieken huis. Na behandeling konden zij weer naar huis De auto liep zware schade op. LEUSDEN - Een 37-jarige in woner van Austerlitz heeft woensdag een lichte hersen schudding opgelopen bij een aanrijding op de Doornseweg. De man verliet met zijn auto een parkeerplaats, maar reed zonder uit i.e kijken de rijbaan op. Daar naderde een vracht auto, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. LEUSDEN - De reconstructie van de Arnhemseweg bij de Maanweg en de Treekerweg mag van het ministerie van Verkeer en Waterstaat gewoon door gaan. De heer Van Aken, die aan de Arnhemseweg woont, had het ministerie ge vraagd het gemeenteraadsbe sluit te vernietigen, waarin geld voor de reconstructie be schikbaar wordt gesteld. Die is volgens de gemeente nodig, omdat op dat deel van de Arn hemseweg de meeste ongeluk ken in Leusden gebeuren. Daarom komt er ondermeer een linksafstrook voor overste kende fietsers bij de Treeker weg en verkeerslichten bij de Maanweg. Van Aken vindt dat er te wei nig rekening wordt gehouden met de 'zorg voor het milieu, de financiële kortingen op de overheidsuitgaven en de be scherming van zijn persoonlij ke eigendom'. Volgens Van Aken is de reconstructie hele maal niet nodig, omdat door de opening van de nieuwe aan sluiting op de A28 het verkeer op de Arnhemseweg minder is geworden. Rijkswaterstaat is het hier echter niet mee eens De vermindering van het ver keer is met groot genoeg om de werkzaamheden niet uit te voeren. Zowel de Treekerweg en de Maanweg komen voor op een lijst van aansluitingen waar veel ongelukken gebeu- LEUSDEN/UTRECHT Voor zijn aandeel in een vecht partij bij jongerencentrum De Geut aan de Zwarteweg in Leusden kreeg een 23-jarige inwoner van Soest vrijdag van de Utrechtse politie-rech- ter vijfhonderd gulden boete en twee wekenvoorwaarde- lijke gevangenisstraf opge legd. Bij deze straf was ook re kening gehouden met het feit dat de verdachte een andere keer zijn vriendin aan haar ha ren getrokken had. Op 8 januari '89 was de Soes- ter met een paar vrienden bij het jongerencentrum in Leus den geweest. Een groepje jon- (advertenties) 3 flessen voor rouge 4.19 3 flessen_ voor blanc demi sec 4.49 3 flessen voor blanc de blancs4.49 3 flessen voor KRAAKT D£ CD-PRfiZfv i li-tcvUc Si' B-£cVt"lC U-uxAes fWc£ DOMAIMi 'Aiade'colki JV80 400 gram naturel, cheese onion paprika baal a 200 gramJUi"=T Geldig van 25 t/m www 28 september 1991 Blank Witlof 500 gram1.99 Hamfricandeau of Hamlappen 1 kilogram 10.95 Blanke Schnitzels 500 gram 7.95 Braadworst l kilogram 6.95 Magere Runderriblappen 1 kilogram 12.95 Mager Soepvlees 500 gram 6.95 Lamshart 1 kilogram4.95 5 kilogram 22.50 S9W Fricandeau 100 gram 1.95 Rosbief 100 gram 2.75 Kiprollade naturel 100 gram 1.95 Gebraden varkensrollade 100 gram1.75 Volgens Rijkswaterstaat is er voldoende rekening gehou den met de belangen van Van Aken. Dat blijkt onder meer uit de aanpsssing van de plannen. Zo is er ruimte gemaakt bij de woning van Van Aken, waar door het voor hem mogelijk is zijn auto tussen het fietspad en de Arnhemseweg op te stellen Verder is er volgens Rijks waterstaat geen belangrijke toename van het geluid te ver wachten. gens van 'De Rockers' stond buiten het centrum te praten. Volgens officier van justitie mr. Y. Krijer was de aanlei ding tot de vechtpartij 'eigen lijk niks' geweest. ,,Een blik stond hen niet aan", aldus de officier. Een vriend van de verdachte stapte op het groepje toe en begon te slaan. Er werd teruggeslagen en de verdachte besloot te gaan hel pen. Hij zou twee jongens een klap gegeven hebben en één van hen ook geschopt hebben. Volgens de Soester had één van de jongens een mes ge trokken. Hij gaf wel toe dat de anderen niet begonnen waren. Raadsman mr. F. Weijzen vond dat de vriend van de ver dachte een kwalijker rol had gespeeld, zijn cliënt zou slechts één klap hebben uitge deeld. Dit viel dan onder het hoofdstuk mishandeling en niet onder de telastegelegde openlijke geweldpleging, meende de advocaat. Politie rechter mr. P. Huijbers wilde het pleidooi voor vrijspraak niet honoreren maar legde minder straf op dan tegen de verdachte geëist was. Dit om dat het een oudere zaak betrof en de Soester inmiddels op het rechte pad leek te blijven. In plaats van de gevorderde dui zend gulden boete en drie we ken voorwaardelijk, legde zij vijfhonderd gulden en twee weken voorwaardelijk op. Vloerwit met Sesam 800 gram.227 1.99 4 HALEN, 3 BETALEN Bussink Ontbijtkoek 500 gram4951.59 Iglo Groenteschotel Hollands, Frans en Chinees. 450 gram .2292.98 1NIEUW BIJ HOOGVLIET:! Elmer Half- of Driekwart Volle Melange per kuip a 250 gramJ-451.29 Mona Biogarde-drink Naturel literpak195 1.69 Uniekaas Extra Belegen verpakt stuk a 500 gram _z>r5.99 BonAmi Brie 200 gram 399 3.29 Haust Toast Groot pak a 60 gram69 Calvé Mayonaise pot a 500 gram 3951.69 Chambourcy Vanillekwark naturel, aardbeien en abrikozen Beker 140 gram1.39 Vidal Sassoon "Wash Go" normaal, droog, iedere dag of antiroos NU PER TWEE VOORDELIGER 1*956.49 Uni Pullover met applicatieI OP OP I 24.95 diverse smaken, pot a 450 gram Wegens een ingrijpende verbouwing is ons filiaal in Voorburg Essensteijn tijdelijk gesloten t/m 18-10-1991. Wij verwijzen u naar de Mgr. van Steelaan, Herenstraat of Zwedenburg. Nipius Gesorteerde Roomboterkoekjes 200 gram Freedent Kauwgom Coolmint en Peppermint 3-pak2452.29 Dixan Compact 1250 gram995 8.99 (gratis VHS band van de Flinstones op aanvraag) Tolett Airia paloma, calypso en paris2952.39 Van Nelle Supra Koffie Roodmerk Snelfilter of normaal, pak 250 gram 295 2.27 pak 500 gram499 4.49 Cafeïne vrij, pak 250 gram 299 2.79 (spaar voor een keukenschort) John Moir Pudding vanille extra, bitterkoekjes, rum rozi|nen en chocolade2ë-59 Libero Boy Girl alle soorten194917.49 Nutroma Halfvol pak a 500 gram 1951.79 1991.49 HOOGVLIET LEUSDEN - De gemeenteraad is donderdag niet ingegaan op het verzoek van een midden stander aan de Hamersveldse weg om naast de winkel (Bre- zan- automaterialen) een gara ge te mogen bouwen. De raad negeerde daarmee een voorstel van burgemeester en wethou ders, die het verzoek steunden. Het besluit kwam overigens pas na rumoerige beraadsla gingen tot stand. De raad vond in meerderheid (alleen de WD was tegen) dat er op de bewuste plek (tegen over de kruising met de As- schatterweg) al jarenlang wildgroei gaande is. ,,Er moet eerst maar eens een behoorlijk bestemmingsplan komen", was de overheersende opinie Wethouder Joost de Jongh deed nog verwoede pogingen om de raad tot andere gedach ten te bewegen. ,,Als dat be stemmingsplan er straks is, is er geen enkel bezwaar tegen de bouw van die garage. Als de raad consequent is, geeft ze nu de verklaring van geen be zwaar af", stelde De Jongh De raad liet zich echter niet ver murwen en weigerde de ver klaring van geen bezwaar te fiatteren. Tegen de bouw van de garage was beroep aangetekend door een buurman. Zijn bezwaren werden donderdag echter niet gegrond verklaard. Toch hield de raad de bouw van de garage tegen, zodat de buurman voorlopig alsnog zijn zin kreeg. LEUSDEN - Tien van de elf plattegrondskasten, die in Leusden op de verschil lende uitvalswegen zijn geplaatst, zijn aan vervan ging toe. Alleen de platte grond op de Randweg hoeft niet te worden ver vangen. Deze is vlak na de opening van de aansluiting van de A28 vorig jaar ge plaatst De plattegrond op de Roo van de Aldewerelt- laan ligt vlak bij de Maan weg, waar ook een kast staat. Daarom kan -de plattegrond bij de R-ooA'an -1 Aldewereltlaan verdwij nen Volgens de gemeente moeten er 4 van de 10 kas ten onmiddelijk vervangen worden. De plattegronden hebben hun nut sinds hun plaatsing voldoende bewe zen, vmdt de gemeente. Achterveld - Achterveldse jeugd collecteerde voor het Prinses Beatrix Fonds. De col lecte is dankzij de medewer king van een tiental enthou siaste Achterveldse jongelui, onder leiding van Voskuilen een succes geworden de col lecte voor het fonds, dat diver se onderzoeken en de bestrij ding van spierziektes. Ziekte van Parkinson, Multiple Scle rose, Kinderverlamming, Spasticiteit en de ziekte van Huntington financieert, bracht ruim fl 1700,= op. De collecte werd ook in Leusden gehou den Mevrouw Jet Proctor, deelt mee, dat er in Leusden fl. 2300,= is opgehaald. ALPHEN A/D RIJN 80SK00P DEN HAAG GOUDA 'SGRAVENZANDE HAZERSWOUDE KATWIJK LEIDEN MAASSLUIS MONSTER RIJNSBURG VEENENDAAL VOORBURG VOORSCHOTEN WOUDENBERG ZOETERMEER Voor de camerabezitter die hoge eisen stelt! De uiterste scherpte Uitzonderlijk fraaie kleurweergave Zeer grote belichtingsspeelruimte Perfecte foto's, zelfs bi) zeer grote vergrotingen De Kodak Ektar 100 film, uw herinneringen zijn het waard! Ook leverbaar in 25 en 1000 ISO FOTOGRA F/F 'ERHOEFF Winkelcentrum Hamershof De Grutlerij 9 Leusden Telefoon 033-944300 De Wiekslag 11, Hoevelaken Telefoon 03495-35025 in onze bloemenshopj Hoppe Jonge Jenever 1 liter192518.53 Gorter Rum, bruin en wit 75 cl199513.95 Gorter Jachtbitter 75 cl199513.95 Teacher's Whisky 70 cl299523.95 Leusden, 1 uur fotoservice met kwaliteitsgarantie en gratis kleurvergroting

Leusder Krant | 1991 | | pagina 15