Ter zake 'Een eigen kerstpakket is tegenwoordig een noodzaak' Leusder Krant. sssissertjes orie Leusden als naslagwerk 'Ponner' veertig jaar in dienst [lijkt erop of deze regering de onderlaag de samenleving heeft afgeschreven".... Nieuwe namen Opbrengst Midzomerfeest el bleu met boek bij gemeenteraad Kleurwedstrijd en prijs Jubileum Van Ravenhorst Piet Nieuwenhuis krijgt lintje Reclame marketing adviesburo Mario Gelijsteen jvdn pagina 1 mdat veel mensen goed m overweg konden en J wel leuke dingen deed, I imaar dat hij kon blij- iVeerdt vindt dat het int van Kok de afgelo- ken steeds harder is ge- I l „Eerst verontschul- i] zich voor zijn maatre- I oen was hij begrijpend ?aat hij in de aanval." •em betreft mag de roorman daarom alleen als hi] de aangekon- N maatregelen intrekt. Dat ens hem ook de op us die de Leusdense af- digde van het congres van de afdeling heeft meege kregen. De Weerdt is echter niet optimistisch over de af loop van het congres komend weekeinde. „Er zullen wel al- lerei moties worden ingediend, die bedoeld zijn om het congres te manipuleren. Het zal er waarschijnlijk wel op uit draaien dat Kok mag blijven, zonder dat hij hoeft terug te komen op zijn beleid." Zelf heeft De Weerdt een uit kering van de AAW, een voor ziening die volgens hem vol- gensd jaar met 50 procent ge kort gaat worden. Dat is dan het gevolg van een maatregel van een andere partijgenoot, namelijk staatssecretaris voor Sociale Zaken, Elske ter Veld De Weerdt weet dus uit eigen ervaring hoe het is om uitke ringsgerechtigde te zijn. Ook op ander gebied is er volgens hem zwaar weer op komst voor mensen met een mininimum uitkering. „Neem maar bij voorbeeld de huurverhoging van 5,5 procent in de komende vier jaar." geeft hij als voor beeld ,,Het lijkt erop of deze regering de onderlaag van de samenleving heeft afgeschre ven," reageert hij bitter. Het gemeenteraadslid komt daar om volgens eigen zeggen in een moeilijke positie. Om dat te verduidelijken haalt hij het voorbeeld aan van een partij genote in een Brabantse ge meente, die deel uit maakte van de PvdA-raadsfractie. ,,Zij is met haar werk als gemeente raadslid gestopt, omdat zij ge wetensbezwaren kreeg. Voor die keuze sta ik nu ook." Chantabel Het andere PvdA-raadslid Ineke Jansen noemt de opstel ling van Kok 'een beetje chan tabel' ,,Door te dreigen met opstappen als wij zijn plannen met goedkeuren, zet hij de Partij naar mijn mening op on- oirbare manier onder druk. Want je weet als hij weg gaat, dat feitelijk de hele partij weg gaat", aldus Jansen. ,,De hele situatie is met name voor lo kale bestuurders en raadsleden heel vervelend. De maatregel zoals die er nu uitziet is niet goed. De halve partij loopt er door weg. En wij moeten een maatregel, waar we zelf niet achter staan, naar buiten toe verdedigen Door de sitatie komt niet alleen de Partijleider te bungelen, ook als lokale be stuurder kom je in het luchtle dige te hangen Het motiveert je niet bepaald Jansen is nog niet zover dat ze erover denkt haar werk als raadslid te beëindigen. Jansen: ,.Dat speelt nog niet direct. En ik wacht eerst de uitkomsten van het congres maar eens af. Maar afgezien daarvan, er zijn nog zoveel andere dingen die de moeite waard zijn om voor te knokken LEUSDEN - Sleedoorn hof, Van Zandbrmkstraat en Esveld zijn de namen van de drie jongste straten in Leusden en Achterveld. De Sleedoornhof is de naam van een nieuwe weg in De Wetering. De naam sluit aan bij de reeds be staande naamgeving in de wijk. De straten in De We tering kregen de namen van wilde planten in de Gelderse Vallei De Van Zandbrinkstraat is een zij weg van de Rentickstraat. Van Zandbnnk was wet houder en loco-burge meester van Stoutenburp Esveld is de naam van de weg, die langs de nieuwe vleugel van Huize Sint Jo seph in Achterveld loopt. Esveld is de naam van de Achterveldse familie, die ooit de hereboerdenj te genover de kerk in Achter veld bezat. ACHTERVELD - Het mid zomerfeest dat op 5 juli werd gehouden in De Kla- veet te Achterveld, heeft een netto positief saldo van fl. 2 600,= opgebracht. Dit bedrag zal op zaterdag 2 november 1991 symbolisch worden overhandigd aan de Stichting Vrienden van Huize Sint-Joseph. Het beoogde doel, de piano voor de recreatiezaal van Huize Sint-Joseph, kan worden gerealiseerd De diapre sentatie, waarin vele hoogtepunten van dit feest zal worden getoond, wordt gehouden op zaterdag 2 november 1991, vanaf 20.00 uur in Ons Gebouw aan de Hessenweg 214 te Achterveld. Pagina 3 EN - Leusder Krant-redacteur Daan Bleuel heeft afgelopen donderdag, voorafgaand aan de adering, exemplaren van zijn afstudeerscriptie aangeboden aan het college van burge- n wethouders. Bleuel studeerde onlangs af aan de Rijkshogeschool IJselland in Deventer, eind augustus de opleiding Milieukunde met goed gevolg afsloot. Deze zomer publiceerde er Krant een serie artikelen van zijn hand. waarin de problemen van Leusden als groeistad behandeld De serie vormde de basis voor zijn afstudeeropdracht. alistiek gezien vind ik he' liet juist om op deze wijze met eigen werk te koop te lopen De jt maar uitmaken of hij het op prijs stelt of niet U moet dit dan ook meer zien als dank voor werking, waardoor de serie completer werd en ik het kon gebruiken om m'n studie af te aldus Bleuel. In de serie kwamen onder meer de wethouders Joost de Jongh en Com aan het woord over de lokatiekeuze voor eventuele toekomstige woningbouw in Leusden dag 25 september 1991 LEUSDEN - Inmiddels heeft de prijsuitreiking plaats gehad van de kleurplaatwedstrijd van de Blijhof Tijdens de zomervakantie konden de leden van Blijhof een zomervakantiekleurplaat inkleuren. Uit de inzendingen zijn de volgende prijswinnaars, die allebei een Lego-pakket ontvingen, getrokkenJoris Möhlman (3 jr.) en Arno Koning (8 jr.). LEUSDEN/STOUTENBURG - Mode en Wonenzaak Van Raven horst, Hessenweg te Stoutenburg, bestaat 55 jaar. Een reden voor een feest-tiendaagse met een knallende jubileumactie. Tijdens de actie hangen er in de winkel honderden ballons, alle een kortings bon (van 5-50%) bevattend. Na besteding mag er een ballon worden doorgeprikt en wordt het kortingsbedrag bekend. Van Ravenhorst kent vier hoofdpijlers in de collectie: damesmode, meubelen, slapen en woningtextiel. LEUSDEN - Uit handen van loco-burgemeester Bram Vroon heeft Pon-medewerker Piet Nieuwen huis vrijdag een koninklijke onderscheiding ontvangen. Nieuwenhuis, die op 10 september veertig jaar in dienst was van het Leusdense bedrijf, kreeg de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Piet Nieuwenhuis trad op 10 september 1951 als monteur in dienst bij Pon Dealer in Amersfoort In 1974 werd de Leusdenaar bij Pon's Automobielhandel onderhoudsmonteur binnen de afdeling 'werkplaatsuitrusting' In deze functie werd hij specialist in het onderhoud en de controle van de computerdiagnose- en electronische testapparatuur bij de dealerorganisatie Daarnaast bleek Nieuwenhuis een uitstekend verkoopadviseur op werkplaatsgebied. In het verenigingsleven is Nieuwenhuis vooral actief bij de voetbalvereniging Roda'46 Daar organiseert hij bingo-avonden en het veteranentoernooi 'Tikkie terugDaarnaast verzorgt Nieu wenhuis de PR-activiteiten van de zaterdagafdeling van de vereniging. Sissssers is een rubriek' VöürTiet 'kleine' nieuws. 1 aardigs te melden, ot wilt u afreageren, bel 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 unr. '...Het Leusdense gemeenteraadslid Wil van der Kar (CDA) heeft haar zetel ter beschikking gesteld. En dat is een klap in het gezicht van de lokale emancipatie beweging. fn meerdere opzichten....' '...Bijvoorbeeld omdat baar plaats in de CDA-fractie wordt opgevuld door een man. Ongetwijfeld een 'zéééér bekwame man', zoals de cabaretier Wim Kan dat placht te zeggen, maar toch. Een man. Het aantal vrouwen in de raad wordt daarmee in één klap met 25 procent gereduceerd. Binnen het CDA is de klap nog groter. Daar wordt het 'vrouwenbestand' zelfs met de helft ingekrompen. Anders gezegd, alleen Evelien Blom vertegenwoordigt in de Christen-Democrati sche fractie nog het vrouwelijke element..' '...Door de jaren heen lijkt er zich zelfs, in weerwil tot landelijke trends, een sterke neerwaartse beweging af te tekenen, als het gaat om bet aantal vrouwelijke raadsleden in Leusden. Zo werd de vacature van Lily van Amerom in de WD-fractie, enige tijd geleden, ook al opgevuld door een man. Evelien Blom (CDA), Ineke Jansen en Corri Verduin (beiden PvdA) zijn nu nog de enige vertegenwoordigers van de vrouwelijke kunne. Een zorgelijke ontwikkeling...' '...Is het vertrek van Van der Kar voor de vrouwenbe weging op zich al erg genoeg, de motivatie voor het opstappen zal in kringen van verstokte emancipatie voorvechters helemaal tandenknarsend zijn ontvan gen. Wat wil namelijk het geval? De man van Wilvond een baan in Beverwijk, u weet wel. bij die hoge ovens, en bewoont nu doordeweeks een appartement in Wijk aan Zee om niet te hoeven forensen. De Van der Kar ren willen hun residentie in Leusden echter ook niet opgeven. Wil stapt nu uit de raad 'door drukke per soonlijke verplichtingen'. Met andere woorden, Wil wil vaker bij haar man zijn, en houdt daarom geen tijd meer over voor het raadswerk... '...Vorige week beklaagde 'ballenmanVisser van Roda zich over het gedrag van de jeugdelftallen van de club. De voetballen worden tijdens de trainingen in de heg geschoten en niet meer opgehaald. Dat kost de vereniging handenvol geld... '...Kennelijk is de noodkreet van Visser gehoord, want deze week kwam er een onverwacht aanbod om Roda uit de ballennood te helpen. Wie de advertenties in de krant van deze week aandachtig bestudeert, komt een aankondiging tegen van de wedstrijd Roda (za) tegen DEV. Deze wedstrijd begint zaterdag om 14.30 uur op het Burgemeester Buiningpark...' '...Over het beschikbaar zijn van een wedstrijdbal hoeft Roda zich geen zorgen te maken. Die wordt aangeboden door Leusden '90. Een bijzonder initia tief, omdat de verkiezingen nog lang niet in zicht zijn en een andere aanleiding om in de publiciteit te komen niet direct voor handen is...' '...Het wordt allemaal wat begrijpelijker, als men weet dat Leusden '90 begonnen is met een grote pu bliekscampagne. Het afgelopen jaar is de partij wat weggezakt in de publiciteit. Enige aandacht is dus niet weg. Leusden90 ziet zich daarom graag geprofi leerd als een partij door en voor Leusdenaren...' '...Verkeersveiligheid is een onderwerp dat heel veel mensen aanspreekt en dus beeft Leusden '90 zicb daar kortgeleden op gestort. Verkeersdrempels bij de Ui lenhoeve is de inzet van de campagne, waar de partij zich kortgeleden sterk voor maakte. De gemeente wil er echter niet aan en vroeg de bewoners hoe zij erover denken. Volgens dat onderzoek zijn 15 van de 21 bewoners tevreden met de situatie in hun straat. Geen drempels dus...' '...Het is te hopen, dat bet initiatief van Leusden '90 om Roda een wedstrijdbal te schenken, meer gewaar deerd wordt. Het zou bijvoorbeeld sneu zijn als de Roda-jeugd de bal te pakken krijgt. Die zou dan roemloos in een van de heggen langs het sportpark verdwijnen...' '...De weg naar de redactie is soms bezaaid met doornen. Die ervaring bad een mevrouw, die een pers bericht wilde afgeven bij de krant. Enigzins buiten adem en ontdaan meldde zij zich aan de balie, waar zij niet alleen haar boodschap afgaf, maar ook de gele genheid greep om haar beklag te doen... '...Wat was er gebeurd? Op wegnaar de krant was zij met baar fiets door achtergelaten snoeiwerk gereden. De plantsoenendienst was bezig geweest en had niet alles opgeruimd. Het slachtoffer was er duidelijk niet blij mee. Of de mannen van de gemeente in het vervolg hun troep beter nollen opruimen... EN - „Een kerstpakket 5 niet meer te vcrgelij- het kerstkonijn van de voor zijn onderge- vroeger. Het is niet lan- ïr een extraatje maar idzaak. Tegenwoordig n direktie relaties en el geschenken ter sti- en beloning van de es met de bedoeling de aan zich te binden", irekteur-eigenaar van wste reclame en mar- dviesburo in Leusden, «lijsteen (34). Hij ver- idcr andere kerstpak- voor bedrijven. Niet I hele personeel een loos met dezelfde in- ia hem mag iedereen :tn uit een door Gelij- s mengestelde collectie, loor de direktie vastge- irag. Gelijsteen. „De tijd ille werkgever die met en alleen dan, iets van gaven aan het perso- stond is voorbij. Hoe kerstpakketten nog staan uit de keuze van [gever, waardoor 'ïe- eens kreeftensoep, ding of mintthee kan verandert de trend", ers zijn, volgens Ge- tegemvoordig beter op evan het wel en wee [ensen. „Men weet van noblemen, wie wel wie niet rookt, zout Hst niet". Hierdoor is Jjk tot onmogelijk een ipakket samen te larmee iedereen te- ising bestaat volgens i uit het bieden van Mjkheid om iedereen platen uitzoeken. Zijn 'mi van dit jaar offi- ^rend reclame- mar- adviesburo haakt in piwe trend van 'eigen l&arvoor een collectie 'hebbe-hebbe din- reedschap, huishou- [tikelen, speelgoed en Met een werkge- den genieten van haar hoogte- zon dan wel de was doen met het bijeengesprokkelde appa raat" Voor de werknemers telt daar bij het genoegen niet te zien hoeveel men voor deze betaling in nature afdraagt aan de be lasting. De belasting int haar deel, maar op een andere ma nier dan dat op het strookje van de gratificatie te lezen valt hoeveel procent daarvan on middellijk is ingeleverd „Het salarisniveau in Neder land is goed' volgens Gelij steen „Wc zouden het graag beter willen zien. Maar een sa larisverhoging werkt maar een maand Daarna raak je eraan gewend. Ieder bedrijf kent het 'bur- ned-out-verschijnsel' De mensen werken vijf jaar bij een bedrijf, doen hun best maar niets meer. Cheques zijn een manier om de motivatie en^de inzet hoog te houden De akties zijn variabel" Bovendien bindt een werkge ver zijn personeel door de spaarakties. Voordat het aan tal benodigde cheques bijel- kaar is, vertrekt men niet naar een andere baas Planning De verwerking van de per soonlijke wensen tot kerstpak ketten waar in zit waar om ge vraagd is, vereist een zorgvul dige planning. Gelijsteen heeft hiervoor tijdelijk een grote hal en tien man personeel in Nij- kerk beschikbaar „Met mijn akties vul ik de ga ten op die regelmatig vallen in het vervoersbedrijf of bijvoor beeld in de visserij in Spaken burg. Ik kan op veel plaatsen terecht, als ik maar goed plan Ik ben een strateeg. Ik houd van marketing-strategie. Sta tistiek is ook schitterend Het is heerlijk wanneer alles vol gens kader en planning loopt' Tevreden wijst hij op de enige 'kunst' aan de muur van zijn kantoortje aan huis....twee in gekleurde en ingelijste grafie ken achter gras Deze geven de kerstverkopen 1991 weer ver wordt afgesproken voor hoeveel mag worden uitge zocht Dit bedrag drukt Gelij steen uit in cheques Hoeveel één cheque waard is hangt af van het aantal personeelsle den. de afgesproken voorwaar den en het totale bedrag. Met behulp van een losbladige ca talogus kan de werkgever een voorselectie maken, waarbij vooral de hoogte van het aantal cheques per persoon uitgangs punt is. Op de introductiebrief bij de catalogus' staat het aantal te besteden cheques aangegeven. In principe voor ieder perso neelslid van een bedrijf even veel. Bij ieder artikel staat het aantal daarvoor benodigde cheques. Voor het totaal aantal kan of één groot cadeau, bijvoorbeeld een fruitpers, tuinsproeier, een horloge of een pastamachine worden gekozen of vijf kleine geschenken. De bedoeling van Gelijsteen is nadrukkelijk, dat de werknemer thuis beslist wat hij zal kiezen. Samen met zijn gezin Bij de samenstelling van zijn collectie heeft hij gedacht aan iedere leeftijd. Daarbij zocht hij naar dingen, die veel mensen graag willen hebben maar niet snel voor zich zelf kopen. Oproep Gelijsteen verzorgt niet al leen kerstpakketten. Een zelf de werkwijze past bij wat hij 'Intensieve akties' noemt. Deze akties onderneemt een bedrijf teneinde binnen een bepaalde periode een hogere omzet te bereiken 'en de neuzen weer allemaal dezelfde kant op te krijgen' Door tussensprints kan perso neel cheques verkrijgen die ze kunnen sparen tot ze er genoeg hebben om in te wisselen tegen bijvoorbeeld een wasmachine of een hoogtezon „Deze akties worden nogal eens georganiseerd in bedrij ven waarbij mensen op onre gelmatige tijden worden opge roepen De praktijk leert dat dit thuis moeite en ergernis kost wanneer men -alweer- wordt opgepiept en moet ver trekken. De televisie is span nend, het is koud buiten en de vrouw moppert Hierdoor ont staat tijdverlies en een negatie ve sfeer Door op de oproep een premie te zetten kan tijdverlies voorkomen worden en ver dwijnt de ergernis. Met andere woorden, terwijl pa zijn pieper achterna gaat. kan ma tevre- Mario Gelijsteen achter het bureau met een aantal geschenken om zich heen „Variabele acties binden het personeel aan het bedrijf'(Foto Hans Verhorst)

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3