Leusder Leusden zorg voor Leusdens landschap ondergrondse olietanks: WUB ICOUBI-BUGGY voortaan weer in regen en wind op de bus wachten? vergaderagenda parkeerplaats Valleilaè tijdelijk niet beschikbi G E M E E N Tl VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 86. 25 september 1991 Leusden is met 6202 ha op een na de grootste gemeente in de provincie Utrecht. De ligging is uniek, op de grens van de Utrechtse Heuvelrug en de Gelderse Vallei. Het landschap in zijn huidige vorm is ontstaan in een van de Ijstijden Noordelijke ijsmassa's drongen door in de dalen van de vroegere Maas en Rijn en druk ten dc door de rivieren afgezette zanden zijdelings en voor zich uit op tot op grote hoogte. Een deel van het ijs in de Gelderse Vallei zorgde voor een ophoging, een stuwwal, ten zuiden van Amers foort; die noemen we nu de Utrechtse Heuvelrug. Op de helling van de Heuvelrug bevindt zich Den Treek, een bosgebied dat in het begin van deze eeuw is aangelegd. Ga je van Den Treek naar het De Gelderse Vallei is mooide Valleicommissie wil dal zo houden (foio Janus Visser) oosten, over het Valleikanaal, dan kom je in de Gelderse Vallei. Kenmerkend voor de Vallei zijn de door houtwallen omzocu.ck. akkers en weiden. Dit wordt een coulissenlandschap genoemd. Van groot belang in dit gebied zijn de beken die er stromen. Het zijn er nogal wat: o.a. de Moor- sterbeek, de Modderbeek en de Barneveldse beek. Deze beken hebben een functie voor de afwa tering. In het gebied liggen waardevolle gebieden zoals De Boom, de Schoolsteegbosjes, Groot Zand- brink. De laatste twee gebieden zijn zelfs beschermde natuurmo numenten. Dit deel van het Leus dens landschap is erg gevoelig voor verzurging Om ervoor te zorgen dat de Gelderse Vallei ook in de toekomst een waarde vol gebied blijft, is het noodzake lijk een aantal maatregelen te treffen die de verzuring tegen gaat. Met het voorbereiden daar van is een speciale commissie be last. Deze Valleicommissie heeft tot taak een plan op te stellen, waarin naast ruimte voor een ge zonde, duurzame landbouw ook voldoende ruimte is voor natuur, landschap en recreatie. Over de voortgang van het plan, is onlangs een nieuwsbrief ver schenen, die gratis is af te halen bij het bureau Voorlichting. Daar liggen ook de tot nu toe door de commissie uitgebrachte rapporten ter inzage gevaarlijk voor het milieu! In 1992 komt er een besluit waar in staat dat alle particuliere olie tanks, die niet meer in gebruik zijn, uiterlijk op 1 januari 1995 moeten z(jn verwijderd. De ge meente kan u hierbij op verschil lende manieren helpen. In Nederland liggen nog steeds veel ongebruikte olietanks onder de grond. Deze tanks werden vroeger gebruikt als reservetank Toen Nederland massaal over schakelde van olie op aardgas, waren deze tanks niet meer no dig. Toch bleven ze vaak in de grond zitten, met alle risico's van dien. De tanks liggen vaak te verroesten en vormen daardoor en omdat er vaak nog restjes olie in zitten een groot gevaar voor de bodem Eén liter olie kan een miljoen liter grondwater veront reinigen. De overheid is al ja renlang bezig deze olietanks op te sporen, te verwijderen en schoon te maken. In Eemland zal naar alle waarschijnlijkheid een actie tankslag van start gaan. Hierbij gaat het om het onscha delijk maken van ongebruikte olietanks. hulp bij verwijderen De gemeente kan u op verschil lende manieren helpen bij het verwijderen van een ongebruikte olietank. Op welke manieren? - de gemeente adviseert u over de beste manier om een tank on schadelijk te maken. Bijvoor beeld door de tank en de leidin gen te spoelen en het bezinksel en resten olie te verwijderen; - u kunt een lijst krijgen van er kende bedrijven die tanks on schadelijk maken; - bij het verwijderen van de olie tanks is meestal iemand van de gemeentelijke afdeling milieu aanwezig. vragen? Een medewerker van de afdeling milieu staat u graag te woord: u kunt bellen met nummer 961742. onlangs geplaatste bushokjes alweer vernield In augustus is begonnen met de plaatsing van 30 nieuwe bushok jes. Inmiddels zijn er daarvan al weer twee ernstig beschadigd. Met z'n allen moeten we proberen deze vorm van vandalisme tegen te gaan. U kunt daarmee helpen door schades direct te melden. overdekte halteplaatsen In totaal beschikt Leusden nu over 45 overdekte halteplaatsen. Hiervan staan er 6 in Leusden- Zuid en 3 in Achterveld. De bus hokjes zijn geplaatst door het be drijf Alrecon, die ze ook onder houdt. Binnen een maand na plaatsing zijn twee overdekte halteplaatsen vernield of be hoorlijk beschadigd. Dit is na tuurlijk een zorgwekkende ont wikkeling. schadcmelding Eén van de beste manieren om dit soort vandalisme zoveel mo gelijk tegen te gaan is om aange brachte schade zo snel mogelijk te herstellen. Voor dat doel heeft Alrecon een kosteloos 06 num mer geopend: 06-0228080. Scha- demeldingen kunnen op dit num mer worden doorgegeven. Geeft u bij een eventuele melding wel de straatnaam en het objectnum mer door? De komende week vinden er in het gemeentehuis openbare vergaderingen plaats. Het vergaderschema voor oktober ziet er als volg dinsdag 8 oktober commissie Welzijn en Ondt (W O) woensdag 9 oktober commissie Sociale Zaken. V huisvesting. Emancipatie en Milieu (SVEM) donderdag 10 oktober commissie Openbare Wei Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en keer (OREV) maandag 21 oktober commissie Algemene en Bes lijke Zaken (ABZ) dinsdag 22 oktober commissie Financieel Belei Beheer (FBB) donderdag 31 oktober gemeenteraad De vergaderingen worden gehouden in het gems huis en beginnen om 20.00 uur. Voor wat betre commissievergadering liggen de agenda's met dei horende stukken vanaf vrijdag 27 september terit bij het bureau Voorlichting, voor wat betreft der vergadering vanaf 25 oktober. enige tijdelijke parkeeroverlast vo omwonenden niet uitgesloten Dc parkeerplaats aan de Valleilaan is wegens b werkzaamheden ter plaatse, tijdelijk niet beschik! Waarschijnlijk is h(j in december weer in oudeg hersteld. De parkeerplaats wordt vooral gebruikt door tn kers van de tennisvereniging en van Groot Krakb Zij kunnen gebruik maken van parkeermogelijkb die zijn ontstaan omdat het parkeerverbod lan; Walstro en de Valleilaan is opgeheven verkeersmaatregel Het opheffen van het parkeerverbod is een verk maatregel die reeds enige maanden geleden werdj men. Dit besluit heeft als zodanig niets te maken de tijdelijke onbereikbaarheid van de grote pari plaats. Het is dan ook geen tijdelijke maatregel parkeerdiscipline Op alle bezoekers van de tennisvereniging en G Krakhorst wordt een dringend beroep gedaan auto's te parkeren op de zeer bescheiden parkeen zieningen in de Bolderikhof en Herikhof. De polit streng toezien op overtredingen van het parkeerve op die pleintjes. bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Arnhemseweg 27, bouw van een loods Hamersveldseweg 56, wijzigen van een voorge vel Waarden 4. plaatsen van een dakopbouw Rosmolenstraat 61, bouw van een schuur Ambachtsweg 15, uitbreiding van het bedrijfs gebouw kapvergunning Prins Mauntslaan 8, kappen van een esdoorn bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester eh wethouders. Postbus 150. 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen)en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage, één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. - het vergroten van de hal op het perceel Tra- vertijn 35 - het vergroten van keuken op het perceel Kwintlaan 16. De tekeningen liggen van donderdag 26 septem ber tot en met woensdag 9 oktober 1991 op werkdagen van 8.30 uur tot 12 30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend ontwerp-bestemmingsplan Wetering-Valleilaan 1991 De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat met ingang van maandag. 30 september 1991 gedurende een maand op werk dagen van 8.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan .Wetering-Valleilaan 1991", omvattende het gebied ten noorden van de bestaande woonwijk de Wetering, tussen Herikhof en Valleilaan en tussen Walstro en Liniedijk. Het bestemmings plan voorziet in de realisering van woningen en daarbij behorende ongebouwde voorzieningen, groen- en speelvoorzieningen en een uitvaart centrum met daarbij behorende ongebouwde voorzieningen. Gedurende de termijn van de ter inzage-ligging kan een ieder eventuele bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan schriftelijk indienen bij de gemeenteraad Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). verzoek en ontwerp-beschikking hinderwet Burgemeester en wethouders hebben op 9 sep tember 1991 een verzoek voor een hinderwet vergunning ontvangen van: de heer A. C. van de Hengel voor een handels bedrijf in tractoren en landbouwwerktuigen ge legen aan de Horstenveg 22b te Stoutenburg. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervan gen. Het verzoek en de ontwerp-beschikking met bijbehorende stukken liggen in het gemeente huis, afdeling milieu en bouw- en woningtoe zicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden ter inzage van 25 september 1991 tot 25 oktober 1991elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19 00 en 20.00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid mi lieu van de afdeling milieu en bouw en woning toezicht, telefoon 033-961716. Indien daarom wordt verzocht kunnen tot één week voor laatstgenoemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan te vens gelegenheid wordt gegeven, tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, dc aanvrager en de overige aan wezigen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met laatstgenoemde datum schriftelijk bij hun college worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Beroep tegen de op het verzoek om vergunning genomen beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden inge steld door degene die binnen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaren heeft inge bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders hebben op 24 sep tember 1991 een hinderwetvergunning verleend aan: het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, Afdeling Opvang Asielzoekers voor het oprichten en het tot 21 september 1995 in werking hebben van een technische installatie ten behoeve van een asielzoekerscentrum aan de Doornseweg 25 te Leusden. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, afdeling mil bouw- en woningtoezicht, kamer 211, Leusden ter inzage van 25 september 1991 oktober 1991, elke werkdag van 08.301( uur. Bovendien bestaat de mogelijkhi stukken in te zien, iedere vrijdag tussen l! 20.00 uur na tevoren gemaakte afspraaki eenheid milieu van de afdeling milieu en en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn ki roep worden ingesteld bij de Afdeling v geschillen van bestuur van de Raad van Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhagei a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeh; zwaren hebben ingebracht tegen het ai van de gevraagde vergunning of teg ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende die a dat hij redelijkerwijs niet in staat is g< bezwaren in te dienen tegen het afgevi de gevraagde vergunning of tegen d werp beschikking. De beschikking wordt na afloop van de be termijn van kracht tenzij voor deze daiu roep is ingesteld en met toepassing van 107 van de Wet op de Raad van State ec zoek wordt gedaan tot schorsing van deb< king dan wel tot het treffen van een vooi voorziening. Het verzoek tot schorsing» voorlopige voorziening moet worden j aan de voorzitter van de Afdeling voor schillen van bestuur van de Raad van Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage De beschikking wordt niet van kracht op dat verzoek is beslist. Dorpsstraat 74 Lunteren Tel 08388 - 5674 OPENINGSTIJDEN: maandag 13 00 17 00 uur dinsdags qeslolen woensdag 10 00 17 00 uur donderdag 10 00 17 00 uur vri|dag 10 00 21 00 uur zaterdag 10.00 17.00 uur Alle prijzen bj Btbystvnttr bjn sftMlpripen woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag kinderwagen, 're/sw/egen eenvoudig om te bouwen tot een verstelbare buggy met zwenkw/e/en tn diverse kZeuren, /net. dekbed, dekbedovertrek voetenzak en wagen mand Adv/espnjs 799,- Nu Slunterprijs I Geheel m compleet ÏSPUMt? 1 Babystunïer levert alle bekende merken babykamersi doorgroeikamers. kinderwagens, wandelwagens. buggy's, boxen, autostoe/t/es etc. etc Uit eigen voorraad tegen sensationele af haal prijzen ^^arTfiavèniïorsl^ voor het vakkundig stofferen van uw meubelen, zowel klassiek als modern (Een grote kollektie meubelstoffen is in onze zaak aanwezig.) Wij doen u graag prijsopgaaf en geven u gratis advies. FERDI VUGTS Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur t

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4