Voorlopig zend ik alleen 's avonds uit" 1B0 Twee jaar cel geëist tegen inbrekers verpleegtehuis a .Leusder Krant, 'Cay-Noya' Sisssl Isssissertjes L E U S D E N aap van de Berg start Jamaica Radio maar: derpostzegds Autoradio gestolen Kiosk op 't Erf niet echt nodig ensdag 2 oktober 1991 Pagina 3 (JEUSDEN - De Leusden- te radioliefhebber, die re gelmatig aan de knoppen at te draaien, kan op de F)l-band op 102,6 Mhz te- envvoordig weieens stui- ien op 'Jamaica Radio.' jchter het nieuwe, overi gens niet geheel legale sta tion. verschuilt zich ra- üo-amateur 'Jaap van de [terg' die het hoog tijd vind roor enige vernieuwing in jeLeusdense ether. Vanuit ft zolderkamer stuurt Van de Berg zeer geva rieerde programma's de acht in, die letterlijk voor »lk wat wils bieden, [ock-and-roll, Hip-Hop, louse, maar ook het betere fop-40 werk wordt via een lelfgebouwde zender de lacht in gestuurd, in de loop dat er liefhebbers foor zijn station te vinden rijn. Na een aanloopperiode indt Van de Berg (een :issend pseudoniem) het oog tijd dat zijn station fat meer bekendheid njgt. Zo wordt Leusden p dit moment bewerkt •et een professioneel jende stickercampagne past een stukje in de lo- tale krant kennelijk uit- lekend in de media-stra- igie van de 16-jarige stu dent aan de grafische school Maar daar zal het niet bij blijven. Van de Berg: ,,Op school heb ik de gelegen heid om goedkoop publi citeitsmateriaal te ver vaardigen. Ik ga nog T- shirts bedrukken en petten en daar stuur ik m'n broertje en vrienden de straat mee op Ik hoop dat dat de belangstelling voor het radiostation zal wek ken." Voorlopig is Jamaica Radio nog maar beperkt te beluisteren. Van de Berg: ,,Ik zend alleen 's avonds uit. Zo vanaf half acht en dat gaat dan door tot een uur of half elf. In het week end kan het weieens langer duren. Ik ben ook weieens tot half twee in de lucht geweest." De programma's van de jeugdige Leusdenaar zijn in hoge mate afhankelijk van de stemming van het moment. Van de Berg: ,,Als ik huiswerk zit te maken, draai ik rustige muziek. En daar moet de luisteraar zich maar aan aanpassen. Omgekeerd, als ik in een feeststemming ben, is dat ook goed te horen aan de muziek die ik draai." Van de Berg houdt zich in principe verre van het disc-jockeyschap. Jaap: ,,Ik denk niet dat de luiste raar zit te wachten op ie mand die door de muziek heen zit te praten. Ik draai liever platen van begin tot het eind." Dat gebeurt trouwens ook noodge dwongen. Van de Berg- ,,In de avonduren heb ik een schoonmaakbaantje en dan draai ik een CD van het begin tot het eind Dan zet ik hem ook op 'repeat', dus als ik te laat thuis ben, zit de luisteraar in ieder geval niet zonder muziek." Overigens, als de pet er naar staat, kruipt Van de Berg zo nu en dan ook wel achter de microfoon. „Soms praat ik er tussen door, of maak een grapje en doe de aan- en afkondi ging. Maar niet zo vaak Ik heb wel eigen 'jingles', die ik er af en toe tussendoor gooi", zegt Van de Berg en tovert een onduidelijk ge luidje uit een electronische piano, die in de goedgevul de 'studio' staat opgesteld. Juist op dat moment blijft één van de CD's hangen en is er even sprake van pa niek in de tent. Het euvel wordt echter snel verhol pen en even later galmt Phil Collins, één van de fa voriete artiesten van de Leusdenaar 'Jaap van de Berg' in zijn studio achter de knoppen. (Foto: Hans Verhorst) zendamateur, de kamer weer binnen. De hobby van Van de Berg begon met een zoge naamd 27MC-bakkie. Contacten via dat medium leidden er echter toe dat de jonge Leusdenaar zich ook begaf op wegen die hem door de PTT waarschijn lijk minder in dank zullen worden afgenomen. Toch is de Leusdenaar niet bang dat hij snel uit de lucht zal worden gehaald. Van den Berg. ,,Ik ken piraten in Leusden, die al tien jaar ongestoord hun gang gaan. Als je maar niemand lastig valt. En omdat 90% van Leusden op de kabel is aangesloten, zal ik niet zo gauw overlast veroorza ken." Er moeten overigens nog wel wat oplossingen ge vonden worden voor pro blemen van logistieke aard Een imposante bos kabels, die de apparatuur verbindt met een enorme antenne op het dak, zorgt ervoor dat het raam niet meer dicht kan Tijdens re genachtig weer dreigt er wateroverlast in de studio en dat probleem wordt voorlopig met handdoe ken, die in het kierende venster worden gepropt, opgelost. Niet helemaal af doende. Tijdens het ge sprek slaakt Van de Berg een wilde kreet als blijkt dat één van de cassette recorders water maakt Belangstellende luiste raars, die hun mening ken baar willen maken over het nieuwe station, kunnen schrijven naar: Jamaica Radio, p/a Hakhorst 9, 3833 WB, Leusden. olg van pagina 1 ;e 'brandbrief 'vragen de en de banken om hen te te komen. Stekelenburg hierover. Een paar 'eleden is er een actie ge- mensen te bewegen al- log maar met cheques te •n, zodat de kinderen niet mtant geld op zak lopen, iemand met vreemde ge en rondloopt en denkt 'ik e zelf eens verrijken' hij ieder geval de kinderen, ings de deur gaan, met laat. Aan cheques heeft jid iets, dus zal men ook moeite doen die van de ren af te pakken Terwijl ren, die flink wat geld op lebben, gevaar lopen om persoon tegen te komen een actie door en voor ren, maar we moeten uit- van de veiligheid voor het dat de zegels verkoopt, rs waren ook blij met de ring om alleen met che- te betalen. Steeds meer o vragen om behande- [osten voor het verwer en deze cheques, omdat na altijd worden uitge- ren onder het door de En gestelde minimum De s kijken tegen deze kos- i. Het komt nog eens bo- wat men al extra betaalt door kinderpostzegels te ko pen. Ik heb contact gehad met de organisatie, die achter de kinderpostzegels zit. Zij ver telde mij, dat ze probeert er wat aan te doen, maar bij de banken geen vaste grond onder de voeten krijgen. Ze komt niet verder bij de banken. Daarom hebben we nu het heft in eigen hand genomen. En we hopen dat de banken in dit uitzon derlijk geval de behandelings- kosten willen laten vallen". De brief, die de kinderen heb ben geschreven aan de banken luidt als volgt: 'Mijn naam is Diana en ik ben een scholier van basisschool de Bongerd. Binnenkort gaan wij weer lopen voor de kinderpost zegelactie. Wij doen dat graag, maar het moet veilig kunnen. Daarom vragen wij mensen om op 6 november met cheques te betalen. Cheque's zijn voor ons veilig en gegarandeerd. Los geld kan je verliezen of het kan je afgenomen worden. Cheques met een bedrag kleiner dan fl 35,- kosten soms nog fl 1,50 extra. Wij denken, dat de men sen dat willen besparen en daarom niet meer met cheques betalen. Wij willen bereiken, dat op z'n minst de boete voor alle kinderzegelcheques niet opgelegd wordt. Ook mooi zou zijri, als de banken het geïnde geld terugstorten in het kin- derzegelfonds. Getekend leer lingen van De Bongerd As- schatterweg 36a, Leusden, te lefoon. 940128.' Politie Leusden ondersteunt de actie van harte. Woordvoerder De Boer: Prima initiatief, we ondersteunen de oproep tot betaling met cheques. Iedere andere vorm van betaling le vert gevaar op voor de kinde ren". De kinderen verwachten, dat ook andere scholen de actie zullen overnemen. Erick op pert nog: ,,Het zou mooi zijn als het Jeugdjournaal aandacht aan onze actie zou schenken, dan weten alle kinderen in Ne derland dat wij deze actie voe ren en krijgen wij vast uit heel Nederland steun. Want of je nou in Leusden, Amsterdam of Maastricht woont, het is ge woon voor geen enkel kind veilig om met veel geld over straat te lopen". Het wachten is nu op de ban ken, misschien krijgen de kin deren hun zin. Want welke bank kan er nu om de wens van heel veel kinderen in Neder land heen 5*9 van pagina 1 se is het ongeduld van foners verder gestegen. 5den, dat de gemeente de He veranderingen veel te &m tot stand brengt. Be deoversteekplaats bij 'de de verbinding naar de togang SBBO is nog gerealiseerd. De bewo on ook geen enkele mdi- dat de gemeente aan maakt om de toezeggin- 'dit gebied op korte ter- realiseren. Over de te parkeermaatregelen buurt verschillen be- 5 en gemeente van me nners willen een alge- ürkeerverbod met ont- voor de bewoners en hoekers. Zoiets als in de doortse binnenstad De gemeente wil met §aan dan de instelling 51 beperkt parkeerver- rilen de aangegeven vak- !mtie is op drukke avon- 's verbeterd. De direktie ?SBBO school heeft op ''den in de hal en aan de ^en in de klassen na kijk duidelijk gemaakt hoeveel narigheid de bewoners van de overlast ondervinden. Door de aktie van de bewoners een aantal parkeerplaatsen af te sluiten, is enige ruimte geko men. Maar Siem Meyer en zijn be wonerscommissie zijn aller minst tevreden. Niet met de tij delijk getroffen eigen maatre gelen en niet met de huidige situatie. Zijn club wil structu rele veranderingen, die tot blij vende verbeteringen moeten leiden. Wat nu gebeurt geeft slechts aan hoe hoog de erger nis gestegen is. Aan de zelf ondernomen aktie onderbreekt iedere juridische grond maar het lijkt te helpen. Commentaar heeft Siem Meyer niet gehoord. Noch de politie noch de gemeente noch de SBBO-parkeerders hebben ge reageerd op het afsluiten van parkeerplekken. ,,Wel is op 21 september, tij dens de jaarmarkt, het bord en het rood-witte lint gestolen. Waarschijnlijk kwajongens- werk We hebben daarvan aan gifte gedaan bij de politie. In middels hebben we een nieuw bord en een flinke rol rood-wit lint. We wachten de reaktie van de wethouder nog even af, maar doet de gemeente niets dan zullen we zeer binnenkort onze akties uitbreiden", aldus de voorzitter van de bewoners commissie Siem Meyer. LEUSDEN - Op de parkeer plaatsen bij het Burgemeester Buiningsportpark hebben au tokrakers vorige week dins dagavond toegeslagen. Uit één auto werd de radio ontvreemd. Een andere auto, die daar ge parkeerd stond, werd bij een inbraakpoging flink bescha digd vervolg van pagina 1 De brand ontstond maan dagavond rond 20.00 uur Gealarmeerd door omwonen den arriveerde de brandweer niet veel later op de plaats des onheils Ruim een halfuur later was de brand onder controle Het nablussen nam echter nog tot tegen het middernachtelijk uur in beslag. Het gebouw is eigendom van de gemeente Amersfoort. Cay-Noya is door de brand in meerdere opzichten ernstig gedupeerd. Niet alleen is één van de belangrijkste gebouwen op het terrein onbruikbaar ge worden, maar ook stond voor aanstaande zaterdag een open dag op het programma. Charl de Kruvff ,,Die open dag gaat gewoon door, alleen zal de in vulling anders zijn. We zullen de mensen confronteren met de ellende waarin we terecht zijn gekomen. We zullen op zoek moeten naar sponsors en men sen die ons anderszins willen steunen om deze klap weer te boven te komen Vlammen lekken uit het dak van het troephuis van Cay-Noya Het gebouw aab de Heiligenberger- weg moet waarschijnlijk als verloren worden beschouwd. (Foto. Hans Verhorst) LEUSDEN/UTRECHT - Te gen een 30-jarige inwoner van Amersfoort die samen met een maat in Leusden in geriatrisch centrum De Lisidunahof had ingebroken en een kluis met geld en sieraden had gestolen, werd dinsdag voor de recht bank in Utrecht twee jaar ge vangenisstraf geëist. Bij deze straf hield de officier sterk re kening met een door de ver dachte gepleegde gewapende overval en een beroving in Amersfoort Samen met een 34-jarige Amersfoorter had de verdachte op 26 augustus vorig jaar een steen door een ruit van De Lisi dunahof gegooid. Het duo nam een muurkluis mee waarin geld van het verpleeghuis en van patiënten zat en sieraden van de bewoners. Van de gestolen 2500 gulden werden drugs ge kocht. de rnuurkluis belandde in het kanaal. De mededader nam de sieraden mee, die ove rigens later weer aan de eige naars teruggegeven zijn Later op de dag moest de medever dachte zich voor de rechtbank komen verantwoorden. Zijn zaak werd uitgesteld Het zwaarste feit waar de Amersfoorter voor terecht stond betrof de gewapende overval op een apotheek in zijn woonplaats. Op 23 mei jongst leden bedreigde hij een assis tente met een geladen pistool. De vrouw schrok vreselijk en rende weg. Tevergeefs pro beerde de verdachte de kassa open te krijgen door deze op de grond te gooien. Hij verwond de zich echter en ging er van door. Op 1 juni vorig jaar had de man in Amersfoort een me dewerkster van een winkel van bijna 20.000 en cheques be roofd. De vrouw liep de korte afstand van de winkel naar de bank toen de Amersfoorter de envelop met inhoud uit haar hand griste. Al jarenlang is de verdachte aan hard drugs verslaafd. Sommige feiten die hij ge pleegd had, kon hij zich niet goed meer herinneren. Zijn strafblad vangt aan in '81, vo rig jaar is hij nog twee keer door de politierechter veroor deeld Enige tijd geleden was hij uit voorlopige hechtenis ge schorst om naar een afkick centrum te gaan. Hier was hij echter weggelopen. Officier van justitie mr. M. Daalmeijer zag geen andere mogelijkheid voor de verdachte dan een flin ke gevangenisstraf. ,,Wat kun nen we anders doen om de maatschappij tegen deze ver dachte te beveiligen", vroeg zij zich af. Raadsvrouw mr. H. Wit kamp moest beamen dat haar cliënt was afgegleden. Alle strafbare feiten waren ,,in een verslavmgsroes gepleegd", al dus de advocaat. Zij wees erop dat de man nog vijf maanden „zitten" tegoed heeft en noem de twee jaar en vijf maanden wel erg lang om nog uitzicht op een betere toekomst te hebben. Mr. Witkamp bepleitte een kortere straf met verplicht contact met het CAD Uitspraak op 8 oktober LEUSDEN - De gemeente wil de Solidariteitswinkel nog niet de harde toezegging doen, dat zij een kiosk mag inrichten op 't Erf. Volgens de gemeente is het niet noodzakelijk dat er een Solidariteitswinkel op een der gelijke centrale plek in het winkelcentrum komt. Ook an dere lokaties zijn geschikt, zo blijkt uit onderzoek elders De gemeente wil de toezegging niet doen, omdat zij haar han den vrij wil houden bij de in vulling van het plein. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochteuds van 11-12 uur. '...Schuwe dieren, die egeltjes. Bij een mei-rouw aan de Karakiet zat een nest met vijf piep-egeltjes. Leuk voor een plaatje, maar daar dacht het kroost anders over. In kaplaarzen gestoken dook onze fotograaf de compostbak in, maar geen spoor meer van de dieren. Nu weten wij dat egeltjes het héééééél voorzichtig doen. maar dat zij ook lensvrees hebben is nieuw...' '...Wat dixieland-orkest bij het jaarfeest van winkel centrum Hamershof? Natuurlijk speelde er wel een dixieland-orkest op die avond, maar zeker niet op de plek waar deze krant over schreef. En dat wilde de leider toch wel even kwijt en met deze mededeling staat dat ook weer zwart op wit...' '...Maar de band eist nog meer genoegdoening. Op een leuke manier overigens, dat moet wel even gezged. 'Brand new cadillac' daagt de schrijver van het ver slag uit een optreden van de band mee te maken om voor eens en altijd te genezen van de 'dixieland-tu- '...En zoals het in een eerlijke strijd toegaat deinst onze redactrice daar niet voor terug. Zij neemt de handschoen op en zal eind deze week de jongens van de nieuwe cadillac aanschouwen en aanhoren. En dan maar hopen, dat de band geen grootspraak heeft ge daan en met behoorlijke rythm-and-blues-tonen' de juiste snaar weten te treffen...' '...Nu we toch in de muziekhoek zitten is een ander leuk nieuwtje ook meldenswaardig. De band Pater Moeskroen, bekend van de optredens in De Geut en bij de Puddingpop-shows timmert nu ook landelijk lek ker aan de weg. Met 'Roodkapje, waar ga je heen?' veroveren deze Amersfoortse muziek-therapeuten de harten van steeds meer Nederlanders...' '...En dan doet meneer Scheffer zijn beklag over de intentie van een kabelbericht. „In dat bericht van de gemeente wordt de indruk gewekt, dat de nieuwe initiatieven een bustaxi in Leusden-Zuid van de grond te krijgen weer puur gericht is op de verbinding Leusden-Centrum"... '...En dat is nu juist wat de nieuwe stichting niet op het oog heeft. Wij willen een ruimer perspectief, omdat in het verleden zulk een poging is mislukt. Een bustaxi voor iedereen, op elk gewenst tijdstip en vier entwintig uur per dag. En niet alleen voor zuid naar het centrum, maar ook naar bijvoorbeeld theaters". Waarvan bij deze akte...' '...Een inbraak bij De Bongerd heeft dit weekend voor wel zeer vreemde gevolgen gezorgd. Zaterdag werd de inbraak ontdekt en aangemeld bij de politie en de gemeente. Uiteraard met het verzoek de schade enigs zins te herstellen. Provisorisch natuurlijk, want het blijft per slot van rekening weekend... '...En dan de reactie van de gemeente... niet te filmen! Door gebrek aan menskracht zou het niet mogelijk zijn de schade te herstellen, dus de school moest maar een paar dagen 'open blijven'. Na eel heen en weer gezeur is het uiteindelijk gelukt een loodgieter te charteren... '...Met kunst- en vliegwerk is het dakluik 'dichtge maakt'. Eventuele nieuwe indringers zouden het ge makkelijk hebben gehad, maar ia, dat wist natuurlijk niemand. En zo is het weer goed gegaan, daar waar het voor hetzelfde geld ook fout bad kunnen gaan. En waar zijn nu de speciaal aangestelde ambtenaren voor de weekend-noodgevallen?...' 'Met z'n allen in de treineen bekend motto van de Nederlandse Spoorwegen. PON nam zich deze kreet ter harte en stopte het gehele personeel in de trein naar Brabant. Pon stelt zich op het standpunt, dat het spoor voor een dergelijk grote groep mensen de beste de beste reismogelijkheden biedt. Keurig standpunt, en dat van PON, de Volksivagen/Audi impor teur...klasse!...' '...Hoe efficiënt de trein kan zijn bleek ook uit de reistijd en instapperiode. Op de uitnodiging was een vertrektijd vermeld van 18-18.30 uur. Onze fotograaf, altijd in voor een boeiend plaatje, trof echter al om 18.10 uur, een leeg perron aan. Daar kan geen auto of bus tegenop... '...Maar oh.oh.oh, waf een pech. De terugreis verliep niet zonder storing. Door mechanische pech werd het gezelschap gedwongen drie kwartier op het station Amersfoort zich te vermaklen. En dat midden in de nacht. Geen onvertogen woord van de feestgangers, maar de reactie na afloop was wel: Volgende keer gaan we weer lekker met de auto". En zo verspeelt de trein weer meer krediet... '...Voor eens en altijd, dit is echt de allerlaatste keer dat wij er nog op terugkomen. Laat in vredesnaam de 'lollige kettingbriefschrijvers' hun pen of typemachi ne in de open haard gooien. Deze weck kreeg de redactie opnieuw telefoontjes van verontruste men sen. Er schijnt weer een opleving te zijn in het versfu- ren van wrange kettingbrieven. Slappe en laffe hap!!!!...* *...En nog een laatste uitbrander. Jongelui stop nu toch eens met de vernielingen aan de scholen in Leus den! Het is gewoon heel vervelend en kinderachtig. Niemand heeft er ook maar iets aan en wij kunnen ons niet voorstellen, dat deze vorm van kinderachtig van dalisme plezier kan opleveren. Geef ons de volgende keer een seintje, dan komen wij wel met de luiers en een fotograaf...*

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3