Leusder Leusden houdt blindenroute vrij oud papier, de moeite waard J vergaderagenda inspraaktermijn Alandsbeek sluit 11 oktober cE OPGAVEBON REGELRUBRIEK WOENSDAG 2 OKTOBER 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 87, 2 oktober 1991 Fietsen en andere obstakels horen niet op de witte geleidestrook voor blinden en slechtzienden, (foto Jan Pit in Biezenkamp: In het winkelcentrum De Biezenkamp is - als onderdeel van de onlangs uitgevoerde renovatie-een geleidestrook voor blinden en slechtzienden aangelegd. Zo'n strook kan alleen functioneren wanneer hij vrij van obstakels blijft. En daar schort het tot nu toe nogal aan. De geleidestrook in De Biezen kamp is de eerste in Leusden Het zal ongetwijfeld onbekend heid zijn. waardoor nog onvol doende met de aanwezigheid van zo'n voorziening rekening wordt gehouden. Regelmatig zie je op of vlak naast de strook fietsen staan, maar ook reclameborden en uitgestalde waren kunnen de doorgang voor visueel gehandi capten versperren. herkenbaarheid De strook is gemakkelijk aan de afwijkende bestrating te herken nen: de strook bestaat uit gerib belde witte tegels. Voor de toe gangen naar de winkels zijn als extra attentiepunt zwarte rubber tegels gelegd De strook heeft tot doel visueel gehandicapten een duidelijke en veilige route door De Biezenkamp te bieden. Dat wordt te niet gedaan als er door onwetendheid of onoplettend heid obstakels op de strook te recht komen. De gemeente heeft inmiddels in een brief aan de win keliersvereniging gevraagd hier op attent te zijn. Maar ook het winkelend publiek kan er aan meewerken dat de blindenroute aan het doel beantwoordt, wan neer u met de fiets naar De Bie zenkamp gaat. let dan bij het stallen erop dat u uw fiets niet op of vlak naast de witte geleide strook neerzet. Hamershof De aanleg van de blindenroute in De Biezenkamp is een activiteit in het kader van het gemeentelijk gehandicaptenbeleid. Belangrijk onderdeel van dat beleid is het verbeteren van de toegankelijk heid van openbare gebouwen en winkelcentra en het verminderen van obstakels in woonwijken Doorlopend worden op dit ge bied voorzieningen en verbete ringen aangebracht Ook bij nieuwe plannen, zoals de uitbrei ding en de vernieuwing van de Hamershof, wordt met de belan gen van de gehandicapten reke ning gehouden Zo zal in de Ha mershof eveneens een geleide strook voor visueel gehandicap ten worden aangelegd. bijdrageregeling biedt financieel voordeel De gemeenteraad heeft in september de zogenaamde bijdrageregeling oud papier vastgesteld. De regeling is op 1 oktober a.s. van kracht geworden en heeft voor een groot aantal Leusdense verenigingen, clubs en scholen financiële voordelen. regeling Een regeling werd noodzakelijk omdat het voor verenigingen en scholen pas de moeite waard is om papier in te zamelen als zij aan het inzamelen wat verdie nen. Na aftrek van alle kosten moet het inzamelen voor een club winstgevend zijn. De ge meente geeft een bijdrage voor elk kilo papier die wordt ingeza meld De hoogte van die bijdrage is afhankelijk van de hoogte van de oud-papier prijs en bedraagt maximaal zes cent per kilo. Voor de gemeente betekent de rege ling een bezuiniging van 20.000,-. Verenigingen en in stellingen .verdienen" aan het inzamelen gezamenlijk 30.000,-. Een regeling dus, waar alle partijen wat aan heb ben! welke spelregels? Natuurlijk zijn aan het ophalen van oud papier wel enkele voor waarden verbonden. Zo mag al leen oud papier worden opge haald, dat afkomstig is van parti culieren. Alleen instellingen die zich hebben aangemeld kunnen door middel van een declaratie formulier voor een gemeentelij ke bijdrage in aanmerking ko men. Alle soorten papier kunnen worden aangeleverd. Maar er mag natuurlijk geen geplastifi ceerd papier, zoals bijvoorbeeld melkpakken, tussen zitten. Na tuurlijk kunt u oud papier ook op de bekende manieren aanbie den. U kunt het, volgens de aan- biedingsregels, meegeven met de vuilnis-ophaaldienst. U kunt oud papier ook inleveren bij de ge- meentewerf aan de Hamersveld- seweg. wie doen er mee? Inmiddels hebben zich 20 vereni gingen, scholen, kerken enzo voort aangemeld om met een ge meentelijke bijdrage papier te gaan inzamelen Een compleet overzicht van de deelnemende instellingen kunt u inzien bij de afdeling Milieu van de gemeente. heeft u nog ragen? Een van de medewerkers van de afdeling Milieu staat u graag te woord. U kunt bellen met toestel 961716. Tot en met vrijdag 11 oktober bestaat er gelegenheid te reage ren op het nieuwe ontwerp-be- stemmingsplan Alandsbeek. De expositie die«de afgelopen weken in de hal van het gemeentehuis te zien was, is inmiddels beëindigd, maar de toelichting en de voor schriften liggen nog ter inzage bij het bureau Voorlichting. Daar zijn ook informatie- en inspraak- brieven verkrijgbaar. Inspraakreacties moeten uiter lijk 11 oktober worden toegezon den aan het college van burge meester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. dinsdag 8 oktober, commissie Welzijn en Onden» W&O) De commissie behandelt onder meer de sub dieverlening aan de nieuwe Stichting Jeugd- en Jon renwerk, een samenvoeging van de Stichtingen Juid De Geut, en de herstructurering van het recreatiesch Utrecht-Oost. woensdag 9 oktober, commissie Sociale zaken Vol huisvesting. Emancipatie en Milieu (SVEM) De commissieleden buigen zich over het instellen v een bedrijfseconomisch onderzoek naar het procesv afvalverwerking, het vooralsnog voortzetten van halfjaarlijkse kca-inzameling met een chemokar en ontwerp-programma basiseducatie. Voorts komt f; III van het volkshuisvestingsplan, waarin een aan actiepunten zijn opgenomen, zoals het extra aanda besteden aan goedkope huurwoningen en het ven ontwikkelen van de regionale samenwerking, aan orde. donderdag 10 oktober, commissie Openbare werk Ruimtelijke Ordening, Economische zaken en Verk (OREV). De commissie behandelt de inspraakreact op deel 2 van de knelpunteninventarisatie van verkeersplan, de aansluiting op het aardgasnet van percelen in de onrendabele gebieden en een voor tot het verlenen van subsidie aan de in oprichtingziji Stichting ..Besloten groepsvervoer", een initiatie! mite dat zich in wil zetten voor een beter personenv voer binnen de gemeente. Overigens komen in alle bovengenoemde commisj tevens de jaarrekening 1990 Grondbedrijf en de meenterekening 1990 aan de orde. De vergaderingen worden gehouden in het gemeei huis en beginnen om 20.00 uur De volledige agei met de bijbehorende stukken ligt ter inzage bij bureau Voorlichting. Wie naar aanleiding van de te behandelen stukl vragen of opmerkingen heeft, kan tijdens de comr sievergaderingen gebruik maken van het spreekrei GEMEENTE - w bekendmakingen GEMEENTE vergunningen verleende bouwvergunningen het bouwen van een duivenhok op het perceel Beverhoeve 15 (gewijzigde vergunning) het plaatsen van een dakopbouw op de woning op het perceel Lijsterbeslaan 44 het plaatsen van een dakkapel op de woning op het perceel Hessenweg 153 het plaatsen van een dakkapel op de woning op het perceel Rosmolenstraat 99 het verbouwen/renoveren van het kantoor en magazijn op het perceel Arnhemseweg 87 het plaatsen van een tweetal dakkapellen op de woning op het perceel Tarweland 8 het bouwen van een carport op het perceel Van Daatselaarhof 12 het uitbreiden van de woning op het perceel Travertijn 30 kapvergunning Dioriet 14, kappen van 2 berken Melafier 16, kappen van een meidoorn Kwintlaan 41, kappen van 2 lindes bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, "t Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961727 (bouwvergunningen) en kamer 209. telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105 tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage, één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen; de bouw van een volière op het perceel Clave- renbladstraat 92, de bouw van een schuurtje op het perceel Ku- perssingel 194; de bouw van een schuurtje op het perceel Ros molenstraat 46 De tekeningen liggen van donderdag 03-10-1991 t/m 16-10-1991 op werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 19 september 1991 voorbereidingsbe sluiten als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft genomen met het oog op: de uitbreiding van de woning Koningin Juliana- laan 71 te Leusden-Zuid; de aanleg van een fietspad tussen de carpool plaats aan de Randweg en de Driftakkerweg. De besluiten treden in werking op maandag 7 oktober 1991 en liggen vanaf die datum, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, uur een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). BDU Regeirucmt* *Kl BTW 1,80 3,60 5,40 7,20 9,01 10.81 12.61 14,41 16,21. 18,02 19.82 21.62 (ALLEEN VOOR PARTICULIEREN) Heeft u wat te koop (gevraagd) of te huur (gevraagd), wilt u wat bekendmaken of iemand felicitaties overbrengen? Plaats dan eens een regelrubriek. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor: Asschatterweg 19, Leusden, Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten) Postbus 67, 3770 AB Barneveld, o.v.v. Ru 4 titel van de krant. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Plaatsingsdatum: Rubriek: Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een aparl vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af. ACHTERPORPSTRAAT 10 - BARNEVEL SCHEEPJESHOF 64, VEENENDAAL TRAAY 1 53d, DRIEBERGEN OOK GEVESTIGD IN ZANDSTRAAT 64, VEENENDAAL KLAASSENWEG 3, RHE' RIJKSSTRAATWEG 194, LEER- Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 2 65 extra Brieven onder nummer 2 65 extra Bi| niet kontante betaling wordt 2 65 administratiekosten berekend

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4