)da-zondag mist inspiratie nnodig verlies Haaien Antilopen eindelijk tot winst Penalty velt Achterveld ickeyers blijven aan de kop Jongste Haaien sterk op dreef Schaakblindheid Badminton BCL Winst Roda-Al LTV Lockhorst Jeugdwaterpolo Wintertennis Leusder Krant nsdag 2 oktober 1991 voor twee voetballers en een scheidsrechter. Peter Kmjff van Roda'46 (in licht tenue) passeert ider van DEV. Beide clubs hielden elkaar in evenwicht. DEN - Aanvoerder John speelde als altijd: Sterk «(gericht. Zelfs als ver- de vierde middenvelder hij tweemaal voor In de thuiswedstrijd te- EV. De 2-2 stand camou- een uitermate slechte ling die door geen van de ploegen zo bedoeld kan lg zijn. Het spel van de gelf miste elke vorm van ie opbouw. De ballen vrijwel uitsluitend blind gegeven. De flan- leven hierdoor onbenut, oor de middenbaan van ofdveld deze middag wel «1 te verduren kreeg, iiurlijk, diepteballen zijn maar dan wel als verras- Zoals bijvoorbeeld toen ert Vlugt op rechts John richting achterlijn De Leusdense aan- t lobte de bal geslepen e keeper. De 1-0 werd in door trainer Van Kom- ekoesterd. ,,Laat je nou slaap sussen mannen", tij gezegd hebben, maar oorden misten het be- effect. ,,Er lag in de tweede helft een gelatenheid over de ploeg. Er klopte echt niets meer van. De reden? Ik weet het echt niet Ik zit dicht bi] die jongens, maar begrijpen doe ik het niet", al dus de hevig teleurgestelde lei der Weerdesteijn. Snel na rust viel de gelijkma ker. Een ongelukkige uittrap van keeper Oussoren belandde even buiten het strafschopge bied voor de voeten van een tegenstander Zonder aarzelen schoof deze 1-1 in de touwen. Roda kwam met de schrik vrij toen de volgende DEV-aanval net naast ging. Even leek wat meer druk van de thuisclub te komen met een fraai schot van Edwin Boog en een kopbal van Sander Schimmel Deze goede momenten waren echter snel vergeten. Typerend voor de partij wa ren de grote lege ruimten op het veld Stukken onbenut gras die zich zo gemakkelijk lenen voor fraai combinatiespel over de flanken. Eén-tweetjes en scherpe voorzetten. Snel, kort en technisch verzorgd voetbal over de grond. Helaas, slechts bij vlagen herkenden de toe schouwers iets van de bedoe lingen van het nobele spel. De 1-2 hing in de lucht toen DEV de buitenspelval van Roda handig omzeilde De op komende man kon de bal sim pel breed leggen waarop de Doornse spits de hoek mocht uitkiezen. Drukken en du wen", luidde het devies van Weerdesteijn. Het was op nieuw John Jansen die Roda uitzicht op een winstpunt gaf. Met een keurige schuiver ver- rastte hij de DEV-keeper. Vreugde in het Roda-kamp die na afloop snel verdwenen leek. Met veel vragen over de oor sprong van de malaise bleef men zitten. „Waarom komt het er hier op het veld niet uit? Waarom vorige week wel tegen Batavia en nu weer niet? Waar om eist er nu eens niemand die bal op? Ze moeten allemaal de schuld bij zichzelf zoeken", concludeerde Weerdesteijn. Wellicht kan haptonoom Troost uitkomst bieden... IDEN - De eerste twin- stonden de mannen ïusden onder druk. Pas vamen niet goed aan. •peelde het spel zich op dden van het veld af. :n min. brak Frank de door via een aanval de rechtervleugel. De stond helemaal vrij op rkel, maar zijn inzet was it. gevaarlijke strafcorners ieviten volgden halver- Ie eerste helft. De eerste goed gekeerd door kee rt Jan van de Groep en eede miste hij. Robert illemsen stond goed op en haalde de bal op tijd De Kieviten kwam op voorsprong. Een voorzet van de rechtervleugel werd niet goed verwerkt door Maarten Jonges. De bal stuiterde te ver van zijn stick weg en zijn te genstander scoorde. Vlak voor rust maakte Donges zijn fout goed door uit een strafcorner te scoren. Na rust kwam Sander Greve voor de moegestreden Richard Knoppien in het veld. Het spel van Leusden ging het langzaam iets beter doen. Het spel van de Kieviten werd harder en dit resulteerde in een aantal kaarten. Sander Greve werd hardhandig door de keeper onderuit geschopt, waardoor hij een tijdje uit de running was,. Halverwege de tweede helft een aanval via Flip van Dalen en Ralph Wes- sel. De bal belandde bij Ro bert Kreikamp, die net deed of hij een voorzet gaf, maar de bal in de korte hoek in het doel deed belanden. Tijd rekken in de laatste vijf minuten van Leusden zorgden voor nog wat spannende mo menten, maar Kieviten wisten niet meer tot scoren te komen. Door deze winst staan de man nen van Leusden bovenaan de ranglijst. Opstelling Leusden: Gert Jan v.d. Groep, Robert Jan Willem- sen. Maarten Jonges, Bart van Dalen, Chris Hoogendoorn, Flip van Dalen, Robert Krei kamp. Ralph Wessel, Frank de Ruiter en Richard Knoppien (Sander Greve), Ralph Kemps. DEN - "Gebruik ma in de snelheid die in de ploeg zit en daarmee de tander overrompelen" iet uitgangspunt van George Dietrich. Voor iswedstrijd van het eer- terpolo-zevental van de i tegen de uit de derde van de bond gedegra- Hoorn. u echter een fysiek zeer wedstrid worden die, voor de dapper strij- Haaien in het derde ver- rij zou eindigen, eerste speldeel waren t de mannen van Hoorn srrompeld werden, wel de Haaien. Bij de eer- lenaanval vloog direct srste doelpunt om de Door het fysiek zware ït Hoorn hoog in het :1 droeg, kwamen de er niet aan toe een aan een doelpoging af te - Slechts de man-meer konden uitkomst waardoor de tussen ga het eerste speldeel t bleef tot 2-4 Na het tactische praatje tij dens de wisseling van helft, leek het er even op dat de Haaien zich niet zomaar bij een verlies wilden neerleggen Er werd verbeten om balbezit gestreden. Door gebruik te maken van de vrije ruimte op de vleugels ontstonden toch goede kansen. Door onnodige foute passes bleef de Haaien echter achter feiten aanlopen en werd het tweede speldeel met een 4-7 achterstand afge sloten. Tegenaanval Het derde speldeel verliep niet veel anders dan de voor gaande. De Haaien, gebruik makend van de snelheid bij de uitbraken deed niet veel on der voor de fysieke kracht van Hoorn. Wederom lagen onno dig foute passes aan de basis van de achterstand die de mannen van coach Dietrich na het einde van het derde spel deel nog hadden. 6-9. In het laatste speldeel leek het er even op dat de kracht van Hoorn leek te breken. Bij de score van 8-10 kwamen de Haaien sterk terug tot 9-10. Met nog meer dan een minuut op de klokken had de Haaien mogelijkheden om langszij te komen. Helaas verzuimde men er net dat ene schepje bo ven op te doen. Door een onop lettendheid bij een tegenaan val van Hoorn zag de overi gens goed keepende Eric Ver- est de bal achter zich in het net verdwijnen. Hierna hield Hoorn de gelede ren op de hem bekende wijze gesloten waardoor de eind stand op 9-11 bleef steken. Ondanks dit verlies tegen de mogelijk sterkste ploeg uit de competitie heeft het zevental van Dietrich laten zien dat er een opgaande lijn in hun spel te zien is, zodat er nog steeds perspectief voor de toekomst is. Doelpuntenmakers in deze wedstrijd waren. Harry Ab- bing en Wim Sterkenboom 3, Gerco Renkers 2 en Bart Borg man 1. Na vier ronden heeft Jan van Baardewijk alleen de kop ge nomen in de onderlinge com petitie van de Schaakver eniging Leusden. Hij versloeg met zwart mede-koploper Geert Wisman. Vanaf de ope ning had hij al de wat betere kansen, maar het had alle maal nog knap lastig kunnen worden als de witspeler niet in een moment van schaak blindheid zijn dame had weg gegeven. De naaste achtervol gers speeiaen onderling re mise. Pim van de Harst en Jaap Langman namen in we derzijdse tijdnood het risico om geforceerd op winst te spe len. Hesmatollah Shahrizadeh leek van Bert Uneken te gaan winnen, maar juist toen hij de partij kon uitmaken beging hij een onnauwkeurigheid De kansen waren plotseling aan de kant van wit, maar na lange strijd werd het eindspel met een kwaliteit tegen een pion toch nog remise. De stand op kop: 1. v. Baardewijk 1560 2. Agterberg 1530 v.d. Harst 1530 Shahrizadeh 1530 Uneken 1530 Vos 1530 Wisman 1530 Het eerste team van de Bad minton Club Leusden is de competitie begonnen met een ongelukkige nederlaag. Dit nieuwe team speelde uit tegen ABCA 8 uit Amersfoort. Zowel de heren- als dames single werden door respectie velijk Arthur Kappers en Leo- nore van Zalingen kansloos verloren in twee sets. Peter Esko won in een spannende drie-setter de tweede heren single, en Mathilde Lawalata bracht eveneens in een drie setter de tussenstand op 2-2. De herendubbel werd helaas in drie sets nipt verloren De beide dames brachten de stand weer in evenwicht door hun dubbel te winnen. Tussen stand 3-3. De gemengd-dub- bels moesten de beslissing brengen. Het gemengde dub bel ging na een spannende strijd helaas in drie sets verlo ren. De tweede mixed-dubbel liep niet naar behoren en ein digde in een nederlaag. Eind stand 3-5 LEUSDEN - Afgelopen za terdag trokken twee equipes van de wedstrijdgroep van de Haaien erop uit om hun beste beentje voor te zetten. In Vleu ten werd de Speedojaargang wedstrijd verzwommen. Hier komen de allerjongste zwem mers en zwemsters van de Haaien aan de start in de leef tijdscategorie tot 12 jaar. Van de acht deelnemers wis ten er vier een medaille te ha len. Sharon van de Riet haalde de eerste plaats op de 100m rug in een tijd van 1.43.1 deze prestatie wordt nog eens extra onderstreept door het feit dat dit haar eerste optreden was tijdens een speedojaargang wedstrijd Ook betekent het een persoonlijk record van bijna 5 seconden! Ook Annemiek van de Werf zwom voor het eerst tijdens een speedojaargang wedstrijd en zij behaalde een derde plaats op dezelfde afstand in een tijd van 1.48.3. Dit bete kent naast een medaille een aanzienlijke verbetering van haar persoonlijke besttijd 1.57.6. Op de lange en zware afstand, zeker voor jongere deelne mers, de 400 m. vrije slag, be haalde Karlijn van Stralen een fraaie 2e plaats in een tijd die 10 seconden onder haar persoonlijke besttijd lag. te weten 6.23.9 (6.33.6). Bij de jongens wist schoolslag spe cialist Arjan van de Berg een tweede plaats te bemachtigen in een tijd van 1.32.5. Eerder heeft hij bewezen nog sneller te kunnen, nl toen hij vóór de grote vakantie in Drachten uit mocht komen op de jaarlijkse Speedo-finale waarin alleen de allersnelste van Nederland onder de 12 jaar aan de start mogen verschijnen. Geen medailles, maar wel per soonlijke records werden be haald door Jurre van Dijk op de 100m schoolslag in een tijd van 1.41.9 (1.43.6) en door Haike van Straten op de 100m rugslag 1.51.1 (2.00.7) Ten slotte behaalde de tweede plaats winnares op de 400m vrije slag. Karlijn van Stra len, nog een een persoonlijk record op de 100m schoolslag in 1.41.9 (1.44 1) Minder verging het de Haaien- delegatie die afreisde naar de "Boldermanmeet" in Vee- nendaal. Dit is een zwemwed strijd georganiseerd uitslui tend voor zwemmers en zwem sters geboren in 1977, '78 en '79. Een ietsje oudere delega tie dan die tidens de Speedo jaargang wedstrijden. Van de tien deelnemers wisten alleen Sandrea van Wegen en Werner van de Berg beide een bronzen plak binnen te zwemmen. Werner behaalde deze me daille op de 100m vrij in de fraaie tijd van 1.06.9 (1.08.8) Sandra bleek ondanks de me daille nog niet in de vorm te zijn waarin zij verkeerde vóór de grote vakantie, haar win nende tijd was 1.17.1, terwijl haar snelste tijd ooit 1.13.6 is. De wedstrijd bleek verder nog goed te zijn voor een enkele spraakmakende persoonlijke tijdverbetering. Eveline Brienesse kwam op twee afstanden uit en zwom twee persoonlijke records, te weten op de 200m wisselslag 3.04.1 (3.07.4) en op de 100m schoolslag 1.41.0 (1.41.5). Ewout Paulusma liet op de 200m vrije slag zien wat hij waard kan zijn op dit num mer. zwom hij nooit harder dan 2.35.6, nu tikte hij aan op 2.28.8. Tenslotte mag niet on vermeld blijven dat Ellen Zaadnoordijk een fraai per soonlijk record neerzette op de 100m rugslag in 1.39.3 (1.43.9) LEUSDEN - Antilopen heeft de eerste zege binnengehaald. Het vertoonde spel was meer dan het aanzien waard voor een groot gedeelte van de wed strijd. Dat door concentratie verlies en conditie het laatste kwartier helemaal voor de Meeuwen was, bracht ogen schijnlijk een benauwde zege van 10-11 op het bord. Echter in werkelijkheid is de ver diende overwinning niet in ge vaar geweest. De opstelling van Antilopen had een wijziging ondergaan. In het eerste aanvalsvak was Irene Veenendaal vervangen door Jeanette Jekel. Zij speelde over de gehele wed strijd een gedegen partij, waarbij zij de noodzakelijke roulatie in het vak goed op gang hield. Net als vorige week begon An tilopen met goed gevarieerd aanvalsspel waarbij het bal tempo erg hoog was. Maaike Geutjes opende de score. Met een schitterende actie waarbij het gehele vak betrokken was, maakte zij op aangeven van Jekel 0-1 Antilopen was met een in de wedstrijd Zeker toen Marcel Veenendaal met een afstandsschot 0-2 liet aan tekenen. De Meeuwen leek even overdonderd Met af standsschoten wisten ze in een paar minuten langszij te ko men. Het eerste aanvalsvak had echter de smaak te pakken Koos Meinsma, zaterdag dui delijk in zijn element liet met een afstandsschot 2-3 aanteke nen Hij was zijn tegenstander van het begin af aan volledig de baas. Binnen een paar mi nuten maakte Meinsma er 2-4 van. Antilopen kwam op stoom. Met goed opgezette aanvallen werden Evelien van Rooyen en Joyce Osnabruggen in stel ling gebracht. Met goede af standsschoten drukten ze door naar 2-6. Met het eerste aanvalsvak weer voor de korf was de Meeuwen rijp om naar een grote nederlaag gespeeld te worden Oplettend Een paar momenten van onop- lettenlieid bij Antilopen bracht de Meeuwen weer te rug op 4-6 De correctie kwam wederom van Rooyen en Os- nabrugge. Met mooie af standsschoten bepaalden zij de ruststand op 4-8. Een eerste helft werd hiermee afgerond, waarin Antilopen met goed en geconcentreerd aanvalsspel de wedstrijd volledig in handen had. De thuisclub is er echter de ploeg niet naar om bij de pak ken te gaan neerzitten. De tweede helft begon dan ook met een furieus aanvallend De Meeuwen. Het aanvalspa- troon was echter zo simpel van aard, dat veel energie ver bruikt werd maar weinig con crete resultaten geboekt wer den. Aanvallend had het eerste aanvalsvak wat moeite om weer in de wedstrijd te ko men. De Meeuwen kreeg tien minuten de tijd om weer terug te komen tot 6-8 Osnabrugge liet echter zien wat inzicht ge koppeld aan tomeloze inzet kan opleveren. Vanuit een- vrije bal werd zij door haar te genstander vastgehouden: strafworp. Jack den Heyer die de gevaarlijkste aanvaller van de Meeuwen volledig aan ban den legde en een zeer goede steun voor zijn aanvallende dames was, verzilverde de strafworp De Meeuwen gaf zich nog niet gewonnen en bracht 7-9 op het bord. Antilopen begon de grip op de wedstrijd een beetje te verlie zen. André Kooi kwam voor Jeroen BuismaN en Nancy La- hey verving de leeggespeelde Evelien van Rooyen Veenendaal had ondertussen zijn tweede goal laten aante kenen. De Meeuwen bleef niet achter. Met een stand van 8-10 braken de laatste tien minu ten aan. Kooi liet met een af standsschot meteen zien dat de wissel juist was. De wed strijd was voor Antilopen voorbij. Dat de Meeuwen nog terugkomen op 10-11 mag slor dig genoemd worden Met het vertoonde spel is An tilopen op de goede weg. De conditie kom stapje voor stapje op het gewenste niveau. Het vertrouwen in de groep neemt toe. ACHTERVELD - Het plotse linge vertrek van Leo Been hakker naar Madrid was on derwerp van gesprek langs de lijn. Vrij logisch, want écht enerverend was het niet in de eerste helft. Veel viel er niet te memoreren. Tegenstander Sterrenwijk uit Utrecht liep voortdurend in de buitenspel- val en Achterveld rommelde ongevaarlijk met de bal. Don Dick riep om 'tempo, tempo' in de wedstrijd. De enige die echter snelheid maakte, was verzorger Piet Smink op weg tussen dug out en blessure. Slordigheden in de SVA- defensie zorgden voor onver wacht gevaarlijke situaties. Na een half uur redde laatste man Corno Kok de thuisclub Zijn 'vijf-meter-sliding' die een spoor trok tot net voor de doel lijn voorkwam de openings treffer van SterrenV/ijk. Kok's reddingen op de doellijn zou den hem fataal worden, zoals later bleek. De fysiek sterkere Utrechte naren probeerden het beetje tempo dat het spel nog kende Rob de Vette helemaal terug na blessure eruit te halen en loerden op de counter. SVA had echter pa tent op de buitenspelval in deze periode. De enkele keer dat de spitsen van Sterrenwijk wel doorbraken leverde met een paniek op in de Achter veld-achterhoede. Gelukkig misten ook de rood-witte gas ten de nodige scherpte. Veel enthousiasme ontlokte het ge- bodene niet. Slechts vanuit de kantine weerklonk het feestge zang van het gearriveerde der de team van Achterveld Er zat weinig overleg in het spel van de thuisclub. Trainer Dick Mulder: ,,De spelers coachten elkaar niet, de aan sluiting tussen de verschillen de linies miste ik en bovenal verzuimden we te scoren" Het zat dus duidelijk niet goed tussen de oren, deze mid dag op het Kerstenssportpark. In de 27ste minuut van de tweede helft verspeelde voor- stopper Henk van Rijnsoever de bal. Het was opnieuw Corno Kok die de ingeschoten bal van de doellijn haalde. Zijn mislei dende keeperimitatie werd evenwel feilloos doorzien door de scheidsrechter 'Hands' luidde de eerste constatering, 'Eruit' de tweede beslissing. Deze buitenkans betekende een 0-1 stand Met twee wissels probeerde trainer Mulder het tij nog te keren. Peter Ruitenbeek die zijn rentree in het eerste team maakte, miste echter een aan tal opgelegde kansen. In Ach terveld discussieert men nog, hoe dichtbij Ruitenbeek wel niet stond en op welke manie ren hij de bal erin had kunnen leggen Het bleef bij de teleurstel lende 0-1 „Faalangst. Anders kan ik het niet omschrijven", aldus Dick Mulder: „Als je zo veel kansen mist in één partij. En zoveel fouten maakt, laten we dat vooral niet vergeten". Voorlopig blijft het zoeken naar de juiste vorm. Het elftal leek weer aardig compleet te worden met Ruitenbeek en De Vette in de opstelling. Op dat moment blesseerde aanvoerder Van den Bedem zich op mira culeuze wijze tijdens de trai ning Zonder meer wordt de man uit Soest uitstekend ver vangen door de tweede keeper van SVA Wat de ploeg echter node mist, is de sturende coa ching van de keepende aan voerder. „En geloof in eigen kunnen", analyseert een te leurgestelde veteraan: „Schrijf dat maar op." LEUSDEN - Roda Al heeft afgelopen zaterdag zijn tweede overwinning behaald in deze competitie. In Utrecht werd ditmaal Holland aan de zegekar gebonden. Holland was zeker geen lichte tegen stander, want met 0 punten uit 4 wedstrijden stonden de Domstad-bewoners op scherp om de punten in eigen huis te houden Voor Roda was het eveneens van groot belang om te winnen. Winnen betekende afstand nemen, de onderste plaatsen en naar boven kij ken; verliezen betekende blij ven zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het werd een 0-3 zege die eigenlijk geen en kel moment in gevaar is ge weest. Voor Roda scoorde Je roen van Gaal tweemaal en Michel Besseling. Opstelling: Niels Terweij, Ro bin Rijnders. Jeroen v.d. Berkmortel. Steef v.d. Berg, Ralph Saul. Tarek van Stralen (75. Michel Besseling) Jeroen van Gaal, Mustafa Hamurcu, Nurdogan Hamurcu, Mark- Jan Gieben. Met een week vertraging heeft tennisvereniging LTV Lock horst zaterdag de finales kun nen laten spelen van de dub- bel-clubkampioenschappen voor senioren Door aanhoudende regen kon hier een week eerder geen einde aan worden gemaakt. Wedstrijdleider Sjoerd de Jonge had anderhalve week uitgetrokken voor het laten spelen in poules, gevolgd door het plaatsen van de winnaars in een schema Er werd gespeeld in drie cate gorieën: zondag competitie- spelers in poule A, zaterdag en dinsdag competitiespelers in poule B en de overigen in C. Marjolijn de Hooge was de enige uit de eerste twee zon dagteams, die zich gemeld had voor deze kampioenschappen. Zij en Michiel Tijmensen on derscheidden zich in de A-cate gorie. Samen wonnen zij in de finale GDA van vader Paul en dochter Irene Beaumont. Met Irene Beaumont won Marjo lijn de Hooge de DDA. Michiel Tijmensen won met Ronald Klinkenberg de finale HDA met 6-2, 4-6, 7-5 van Mei vin Engelbert/Rob Stuiver. In de B-categorie stonden Cy ril Holleman en Kees Koop man zowel in de finale GDB als HDB tegenover elkaar Voordat LTV Lockhorst naar binnen gaat om zich te storten op bridgen en klaverjassen, wordt het tennisseizoen nog buiten afgesloten met de dub bel clubkampioenschappen voor junioren. LEUSDEN - Na een goede seizoenstart door uit met 7-4 van de Amer te winnen stond afgelopen zaterdag de thuis wedstrijd tegen de Watervlo uit Vleuten op het pro gramma. Vooraf werd dit als een gevaarlijke tegenstander gezien (vorig seizoen: 2-6 en 7- 7), maar naarmate de wed strijd vorderde, bleek hoeveel sterker het jeugdteam in de breedte geworden is De Haaien wonnen met 15-5. Al snel stond het 4-0 door drie man-meer goals, waarvan twee door Ronnie Bokkers, die zich opnieuw onder scheidde door uitstekend te spelen. Na een kleine inzin king (4-3) stond het na twee parten 8-4 door ondermeer een afstandsknal van Joost Janse. Ook René van der Vlist en Ru ben Tolboom (midvoor) scoor den er lustig op los. In het derde part werden de opdrach ten minder goed uitgevoerd, maar desondanks scoorde nieuwkomer Marco Schekker- man prachtig middels een stootbal Wim Voskuilen nam de midvoorplaats van Ruben Tolboom over en scoorde het mooiste goal van de wedstrijd, een keiharde omhaal. Keeper Sjors Horst liet dit part geen enkele bal door waardoor het na drie parten 12-4 stond. In de vierde part werd er beter gezwommen door De Haaien. Wederom scoorde Ruben Tol boom (2x) en Ronnie Bokkers zodat de eindstand 15-5 werd. Sport kort LEUSDEN - In tennishal De Inslag is de afgelopen week de wintertenniscom- petitie voor dubbels en ge mengd dubbels van start gegaan. De teams zijn in gedeeld op sterkte, in klas sen E tot en met B. Elke poule bestaat uit 12 teams. Ieder team speelt 11 wed strijden, verdeeld over het hele seizoen. De competitie wordt gespeeld op zondag middag van 12.00 uur tot 20 00 uur. Er zijn nog plaatsen vrij. Dezelfde opzet geldt voor de dames-dubbel- competitie, met dien ver stande dat er in die klasse juist niet op zondag wordt gespeeld.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9