verlies Roda-zaterdag Hockey-mannen winnen opnieuw Roda-zo geeft winst uit handen Sport kort Hardlopen Altis leslaagde sponsorloop LHV Vrouwen nog steeds in mineur Leos-vrouwen treffen eredivisionist Sport kort Schoolzwemmen Minivolleybal ire Siegerink middenen Olaf Meerveld van Roda-zaterdag geven hier hun tegenstander van CP nog het nakijken De Puttenaren bezorgde de club van trainer Nico Romeijn echter wel de ite nederlaag, (foto Hans Roggen) USDEN - Commercieel ge- kon deze zaterdagmiddag voorbaat niet meer stuk. De stc aanblik van het Burge- Kter Buiningpark btvaardigde deze conclusie. J bermen stonden vol met ge keerde auto's, de nieuwe aihekken kenden een hoog _ntal en in de cantine wis- len vele glazen van eigc- Centraal stond de ont- eting tussen de eerste elf en van Roda-zaterdag en CP uit Putten. „Een onver ste topper", zo kwalificeer- het informatieboekje vooraf komende partij, et verrassende momenten laf de eerste seconde eigenlijk de ondertitel eten luiden. CP maakte meteen duide- waarvoor men gekomen i. De eerste aanval richting Idoel van Peter de Beer be tekende 0-1Dat was even slik ken. De voorzet van rechts werd half geraakt door de Leusdense sluitpost en ver dween via de nummer 10 van SDCP in de touwen. „We zijn al begonnen hoor1!", weerklonk vanuit de menigte. Ondanks de inzet van het ont waakte Roda bleek de voor malige derde klasser uit Putten m deze fase van de strijd dui delijk een maatje te groot Met snel voetbal en veelvuldig op komende mensen werd de Roda-achterhoede een aantal keren gevaarlijk uitgespeeld De partij was vijftien minuten oud toen keeper De Beer blun derde. In zijn poging om een voorzet van rechts onschade lijk te maken, liet hij de bal glippen Panklaar lag de bal voor de Puttenaar Kamphuis die geen genade kende, een le lijke 0-2 op het bord. LEUSDEN - Jaap Val- lentgoed deed zondag goede zaken in Breda bij de Singelloop. De onder wijzer werd de vijfde ve teraan op de halve mara thon in een tijd van 1 10.19. Deze wedstrijd die deel uitmaakt van een circuit van landelijk grote lopen, waaronder de van Dam tot Dam- loop, bracht Vallentgoed een ruim aantal punten waardoor hij zich schaarde in de top van dat klassement. De Leus- denaar Rob de Vries was goed op dreef tijdens de zesde wedstrijd van het Heuvelrugcircuit; de Henschotermeerloop over negen kilometer. Na de deceptie van de halve Marathon van Amers foort (94e) werd hij nu tweede in een tijd van 28.57.40 achter winnaar Hans van Wegen. Het be haalde puntentotaal was voldoende om in het klas sement te stijgen van een vijfde naar een derde plek. Hans van Dijk werd negende in een tijd van 30.40.00. Met nog vier wedstrijden te gaan in het Heuvelrugcircuit met als eerstvolgende de Ha- mershofloop op 19 okto ber heeft Van Dijk no- gruimschoots de gelegen heid Rob de Vries het vuur na aan de schenen te leggen, omdat de meer voudige marathonloper met name op de langere afstanden al menigmaal zijn visitekaartje heeft afgegeven. 'ZUSDEN - Een twintigtal leden van de Leusder Handbal leniging (LHV) heeft zich afgelopen zaterdag in het zweet tlopen om de clubkas te vullen. LHV hield een sponsorloop, na afloop het fraaie bedrag van f 2.500,- opleverde. foder aanvoering van penningmeester To Schoenmakers, in een halfuur 23 keer het parcours van 300 meter aflegde daarmee onbetwist de sterkste loper bleek, steeg menig tyer boven zichzelf uit. Met name de jeugd liet zich niet betuigd en menig aspirant haalde eveneens de 20 ronden ganisator Ruud Bosch toonde zich na afloop een bijzon- tevreden mens: ..Dit resultaat is veel beter dan ik vooraf m gelijk hield De vraag op dat moment was, wie de organisatie bij Roda in handen zou nemen. Wie zou de haperende ploeg sturen terwijl de tegenstander steeds gemak kelijker ging voetballen? Even leek Roda te herleven door een tweetal goede schoten op rij in de 25ste minuut De eerste po ging van Andre Siegerink werd gepareerd door de keeper van SDCP; de tweede, een pegel van Harm Wassmk, eindigde via de verkeerde kant van de palen tussen de bomen. De opleving was van korte duur SDCP schoot 0-3 tussen de palen De man in het zwart keurde de treffer echter af we gens buitenspel. Deze beslis sing was zonder meer juist. In het vervolg zou de arbiter uit Almere echter een aantal du bieuze momenten kennen. Nadat op ontroerende wijze de sterfscene uit het 'Zwanen- meer' was nagespeeld, mikte SDCP vanaf zestien meter net naast Gevaarlijke momenten voor het doel van De Beer die een aantal malen uitstekend redde Kort voor rust kreeg Li- dus Vaartjes de bal op een pre senteerblaadje via Harm Was- sink Helaas schoot hij te ge haast hoog over en miste deze buitenkans op 1-2. „In deze eerste helft hadden we duidelijk moeite met de snelle voorhoede", aldus trainer Nico Romeyn\,met name in de eer ste 25 minuten werden we Dit compliment gold met name de tweede helft. Roda acteerde feller, de spelers coachten el kaar met meer overtuiging. De ploeg dekte de tegenstander uit Putten kort en koos opnieuw voor de aanval. Toch kwam het eerste gevaar opnieuw van SDCP. In de zevende minuut redde de rechterpaal (links voor de kijkers) de thuisclub en belandde een volgend schot net naast. Juist op het moment dat het publiek uit Putten over moedig begon te worden, tikte Harm Wassink de bal langs de uitkomende keeper Paul Ver hoeven maakte glijdend zijn vierde goal en gaf het Roda- kamp nieuwe hoop 1-2 Na deze treffer begon scheids rechter Oosterhuis jammerlijk aan een reeks dubieuze beslis singen. Menigeen twijfelde aan de kwaliteit van diens opticien en uitte dit op onnavolgbare wijze. Desondanks had Roda meer vertrouwen gekregen De ach terhoede zat nu beter in elkaar en langzamerhand werd het middenveld op SDCP her overd Herhaaldelijk waren in schuivende spelers uit de ach terste linie voorin te vinden. Alles bedoeld om meer druk te zetten Een kopbal van Wim van de Biezen en een mislukt schot van gelegenheidsaan voerder Coen van Dijk wezen in de goede richting. Een aan tal malen werd het tempo on nodig lang uit het spel gehaald door blessures aan SDCP- kant. Met name de behande ling van de Puttense keeper leek op een fysiotherapeutisch theaterstukje voor twee heren. Beide ploegen kenden in de laatste fase van de officiële speeltijd nog een aantal kan sen. Spanning bleef er derhal ve volop Het laatste fluitsig naal klonk in de oren van velen te vroeg Tijd voor de verzorg de kwetsuren werd nauwelijks bijgetrokken „Tja, je weet nooit wat er in die blessuretijd nog had kunnen gebeuren. 2-2 of 1-3, het zat er allemaal nog in. Maar zolang er nog speeltijd rest, kan er nog veel", aldus een verontwaardigde Romevn. Verlies derhalve voor Roda. dat deze middag zonder aan voerder Kerssies en de gebles seerde Frank Vissers aantrad De zaterdagploeg staat na vijf wedstrijden nu één punt onder SDCP en Hierden Roda deelt deze plaats met VVJ en Rens- woude Het wordt dus dringen aan de top De kandidaten voor de eerste periodetitel kunnen zich in de komende wedstrij den geen misstap meer veroor loven. Het échte KNVB-voet- bal is begonnen Een verbeten gevecht tussen een speler van Leusden en DSHC. De Leusdse koploper boekte een zwaarbevochten 2-1 zege op het laaggeplaatste DSHC (foto Hans Roggen LEUSDEN - Ook na de vijfde competitiewedstrijd blijven de hockey-mannen van Leusden zonder neder laag. Het bezoekende DSHC werd met een 2-1 nederlaag naar huis gestuurd. De vrou wen verloren voor de vijfde maal op rij. Het begin was erg rommelig, een koploper onwaardig. Pas na tien minuten werd Leusden voor het eerst gevaarlijk, de toegekende strafcomer werd echter gestopt. De tweede strafcomer werd door Robert Kreikamp net over gepusht. In de twintigste minuut kwa men de gasten dan toch op 0-1. De snelle linksbuiten van DSHC soleerde door de Leus dense verdediging, hij om speelde knap de keeper waarna hij bij de achterlijn de bal goed teruglegde op een vrijstaande medespeler die de bal beheerst in het lege doel sloeg. Na deze achterstand jDrobeerde Leusden geforceerd gelijk te maken. Dit bracht veel onrust in het spel. Er werd afgereageerd op mede spelers uit onvrede over het vertoonde spel en ook de te genstander werd soms flink aangepakt. In totaal moesten drie Leusder spelers voor vijf minuten naar de kant. Verbetering De tweede helft gaf een heel ander Leusden te zien. Er werd nu wel de tijd genomen om de bal aan te nemen en niet zoals in de eerste helft gepro beerd om mooie 'een-tweetjes' op te zetten. Deze verbetering bracht al snel een aantal straf- corners op maar de keeper stopte de ingeslagen ballen goed. Op de helft van het tweede gedeelte werd het dan toch 1-1. Ditmaal werd de strafcomer wel benut, Bart van Dalen sloeg de bal via de keeper tegen het net. DSHC. dat vorige week haar eerste punten behaalde, kreeg moeite met de balcontrole en Leusden profiteerde daar goed van. Drie minuten na de gelijkmaker werd het 2-1 voor de koploper in de eerste klasse A, opnieuw via een strafcor- ner. Ditmaal schoof doelpun tenmaker Bart van Dalen af naar Robert Kreikamp die de bal schitterend inpushte. Na deze voorsprong, die verdiend was door het vertoonde spel in de tweede helft, kreeg Leus den genoeg kansen om de wed strijd te beslissen. Vooral Flip van Dalen had de beslissing op zijn stick maar hij faalde. De gasten gaven zich nog niet gewonnen Pas na het eindsig naal was Leusden zeker van de twee punten en blijft fier aan de leiding. Vrouwen De Leusdense vrouwen speel den tegen HIC, maar verloren met 1-0. De snelle spitsen, Letty den Besten, Jolanda Koopman en Patricia van de Flier zorgden voor gevaar, maar kwamen niet tot scoren. De verdediging van Leusden zat goed in elkaar en keeper Charlotte van de Ven was weer als vanouds aan het kee pen en verdedigde haar cirkel goed. De mandekking werd goed toegepast' de spitsen van HIC kregen geen centimeter ruimte. Na rust speelde HIC, dat tweede staat, een hoger tempo. De verdediging kwam meer onder druk te staan en de aanvallen werden steeds gevaarlijker. Leusden deelde voorin alleen nog maar spelde- prikjes uit. Tien minuten voor tijd kon HIC toch nog een doelpunt scoren. In eerste instantie werd de bal goed gestopt door keepster Van de Ven. In tweede instantie ketste de in zet af van een verdedigende stick en met een flipperkastef- fect verdween de bal in het doel. Alles-of-nikspogingen van Leusden in de laatste tien mi nuten baatten niet meer en te leurgesteld ging het elftal van Leusden naar huis. Toch was Coach Hans van der Linden tevreden. ,,De spirit zit erin en het spel wordt steeds beter. Het team begint meer en meer aan elkaar te wennen, waardoor combina tiespel goed mogelijk is." LEUSDEN - Met gemengde j gevoelens was Roda-zondag naar het Utrechtse Sporting '70 vertrokken. Trainer Teus van Kommer had na de teleur stellende wedstrijd van vorige week tegen DEV de ploeg nogal door elkaar geschud. De spanning was daarom voor de wedstrijd extra groot. Zo had de trainer Meindert Vlugt naar de voorstopperpo- sitie doorgeschoven, terwijl Henk Weishaupt als laatste man weer in de basisopstel ling voorkwam Peter Knijf werd als rechtsback gepos teerd en Harry Oussoren, ten slotte, moest het middenveld gaan versterken. In de beginfase van de wed strijd leek deze omzettingen goed uit te pakken voor Roda, want de ploeg kreeg kans na kans. Aanvoerder John Jan sen kwam al na vijf minuten alleen voor de Sporting-doel- man. Helaas voor Roda schoot hij tegen de benen van de uit stekende Utrechtse goalie. Geen snelle openingsgoal waar Roda zo op had gehoopt De kansen hoopten zich even wel voor Roda op en Sporting kwam er niet aan te pas. In de tiende minuut stopte de Sport- ing-doelman wederom fraai, een schuiver van Sander Zaal. Na een kwartier spelen had Roda het geluk bepaald niet aan zjn zijde. Jansen knalde snoeihard tegen de paal. De te rugspringende bal belandde voor de voeten van Henk Strijbosch, die op zijn beurt weer tegen de benen van de doelman aanschoot Uit deze scrimmage kwam Sander Schimmel in scoringspositie, maar ook nu redde de Utrechtse goalie. Na dit openingsoffensief van Roda zakte het tempo enigs zins. Sporting kreeg meer vat op de wedstrijd, zonder echter ook maar een moment gevaar lijk te worden. Daarvoor speelde de Roda-defensie te goed In de 38e minuut leek Roda te gaan scoren. Peter Knijf, ijverig als altijd, pakte de bal op het middenveld op en lanceerde Schimmel. 'Schimmeltje' kwam alleen voor de doelman, kapte de bal en stelde Bob Schoordijk in staat om te scoren. Tot ieders ontzetting schoot Schoordijk voor open doel hoog over Kort daarna maakte Vlugt zijn enige fout van de wed strijd door de bal net buiten zijn eigen strafschopgebied te verspelen. Gelukkig voor Roda knalde de Sporting-spits net over. Dit was ook het enige wapenfeit van de eerste helft van de gasten. In de rust werd de geblesseerd geraakte Peter Knijf gewis seld voor Edwin Boog. Na vijf Leos-vrouwen spelen vanavond een bekerwedstrijd tegen Etil- fex/Ommen uit de eredivisie De aanvang is 20.00 uur m sporthal De Meent. De Leusdense ploeg werd vorig seizoen winnaar van bekercompetitie tot en met de eerste divisie. Deze u inst gaf Leos het recht mee te doen m de bekerstrijd van de eredivisie. Het is voor het eerst in de geschiedenis van de volleybalclub dat in competitie-verband tegen een team uit de eredivisie wordt ge speeld. (foto Door van Gils) minuten moest ook Sander Schimmel licht aangeslagen het veld ruimen Jeroen Zaal was zijn vervanger Voordat Schimmel vervangen werd, kreeg hij overigens nog een prima mogelijkheid Roda naar 1-0 te schieten Zijn schot ging echter via de handen van de doelman naast Toch zou Roda de leiding ne men. Vlugt bracht Strijbosch alleen voor de doelman van Sporting. Nu maakte Strij bosch geen fout, hij omspeelde de doelman en scoorde be heerst 1-0 voor Roda. Iedereen verwachtte nu dat Roda zou doordrukken. Niets was ech ter minder waar De ploeg liet zich volkomen onnodig terug dringen In de 18e minuut redde Roda-doelman Marco Oussoren nog fraai, maar toen drie minuten later Boog fou tief dekte, was hij kansloos op de Utrechtse inzet. Roda trachte nog wel het spel naar zich toe te trekken, maar slaagde daar zelden in. Ook Sporting hield het voor gezien en zo ging de wedstrijd zonder verdere wapenfeiten naar het einde toe. Roda behaalde een punt, maar gaf het andere punt cadeau. Tegen dit zwakke Sporting had er meer ingezeten. Zondag speelt Roda de lang verwachte derby tegen WZA. De wedstrijd die in Amers foort wordt gespeeld, zal een hele moeilijke opgave wor den, want VVZA is zwaar fa voriet Opstelling: Marco Oussoren, Peter Knijf (Edwin Boog). Henk Weis haupt. Meindert Vlugt. Bob Schoordijk, Remco Bosman, Harry Oussoren, John Jansen, Sander Zaal, Sander Schimmel (Jeroen Zaal), Henk Strijbosch. LEUSDEN - De open bare basisschool De Heerd heeft op zaterdag de jaarlijkse school- zwemwedstrijd gewon nen. Aan deze wedstrijd, georganiseerd door LZ&PC De Haaien, na men zeven scholen deel met in totaal acht teams. De wedstrijd, waarbij veel publiek aanwezig was, was van het begin af aan zeer spannend. De scholen wisselden elkaar aan de kop van het klas sement regelmatig af. Aanvankelijk leek het te gaan tussen De Holm, Kinderland en Groen- horst, maar in de tweede helft van de wedstrijd kwam De Heerd sterk opzetten. Uiteindelijk eindigden De Holm en De Heerd ge lijk. Toch ging de beker LEUSDEN - Alle basis scholen van Leusden zijn volgende week gesloten. De kinderen mogen zich zelf thuiis vermaken en zitten zich nu al te ver heugen op dinsdag 15 ok tober 1991. Het School- Minivolleybaltoernooi van de Volleybalver eniging vindt dan plaats. Diverse teams. be staande uit jongens en meisjes uit groep 5/6 en 7/8 strijden tegen el- voor de eerste plaats naar De Heerd. Zij had den in totaal de meeste eerste, tweede en derde plaatsen behaald. De nieuwe wisselbeker, aangeboden door het zwembad Octopus en uit gereikt door de bedrijfs leider Frans van den Ko nijnenberg, staat het ko mend jaar dus in De Heerd, nadat De Hobbit de afgelopen drie jaar de sterkste ploeg had. Alle scholen wonnen een be ker, alle kinderen kregen een herinneringsvaantje. De eindstand 1. De Heerd 94pnt 2 De Holm 94 pnt 3. Groenhorst 98 pnt 4. De Hobbit 107 pnt 5. Kinderland 114,5 pnt 6 Geref. basisschool 151,5 pnt 7. Rossenberg I 152 pnt 8. Rossenberg II 224 pnt kaar om een plek en de bekerkast op school te vullen. De zeven deelne mende scholen leveren 53 teams af Om 09.00 uur wordt het startsein gege ven en gaan ongeveer 300 kinderen fanatiek een balletje slaan. De volleybalvereniging LEOS nodigt ouders, fa milie en kennissen uit om een kijkje te komen ne men in de Korf. Leusder oensdag 9 oktober 1991 Pagina 11 Krant overklast door het sterk spe lende SDCP Desondanks een pluim voor de hele ploeg zoals deze zich er weer bovenop ge knokt heeft".

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11