Panorama Lisiduna .Leusder Krant Kummeling en Pinkelotje zetten eerste stapjes 'Zonder kinderopvang feminiseert alleen de armoede' Voordelig Vliegenzwammen zoeken „Hier wil ik begraven worden" De kinderen van de naschoolse-opvang gooien met tennisballen de papierwand aan barrels, waardoor de nieuwe naamborden zichtbaar worden. (foto BDU) Verduin memoreerde in haar openingswoord aan de problematiek, die vooraf gaat aan het oprichten van een nieuw centrum, (foto BDU) Buitenspeelplaats >DF.N - Stichting Kin- pvang Humanitas heeft open zaterdag de twee ■reen tra, kindercentrum meting en kinderdagver- Pinkelotje officieel ge il. De openingshandeling verricht door kinderen je naschoolse opvang. Zij ten met tennisballetjes van vliegerpapier ge- fcte wand kapot gooien om jeu we naamborden zicht te maken. ouder Verduin sprak tij- haar openingswoord on eer over de problemen, r in het verleden zijn ge- tom kindercentra op po li zetten. ,.Een deel van ek Leusden vond het in leer Kummelinq op schoot, was voor sommige kinderen yogtepunt van de dag (foto BDU). Burgemeester Panis was dui delijk zeer onder de indruk van de manier waarop het nieuwe centrum is opgezet: ..Ik heb zo'n dertien jaar geleden een keer een kinderdagverblijf in Zweden gezien waar het er ongeveer hetzelfde uitzag. Toen was ik al verbaasd over de prachtige voorzieningen, die men daar had voor kinde ren. Ik had nooit verwacht, dat wij hier ook zo'n mooi dagver blijf zouden krijgen. Het is werkelijk schitterend opge zet" Het dagverblijf aan de Lisidu- Het was voor de aanwezige kinderen zaterdag echt feest Ze konden zich schitterend laten schmin ken, ballen gooien, beschuit versieren en met de echte beer Kummeling op de foto. (foto Hans Roggen) nalaan is geheel opgezet in pastelkleuren, waarbij nnnt- groen als hoofdkleur is ge bruikt. Men beschikt over een aantal witte ledikantjes en veel luxe babyartikelen. De ruimte is heel licht en ruim gehouden met aparte kamers voor baby's, kleuters en schoolkinderen Een volledig ingerichte luxe keuken completeert het geheel. Voor de buitenspeelplaats kreeg Kummeling een trappe- zium aangeboden van de ge meente De tekst 'Wij sparen voor bui- tenspeelmateriaal', die op de uitnodiging was gezet was dui delijk niet tegen dovemanso ren gericht. De Bruin, direk- teur van verpleeghuis Lisidu- nahof verraste hoofdleidster Ida Vaessen met een cheque, terwijl ook Karman, voormalig voorzitter van de Stichting Kinderopvang Leusden, een cheque aan Ida overhandigde waarmee buitenspeelmate riaal aangeschaft kan worden Direkteur Offermans van de Stichting Kinderopvang Hu manitas benadrukte in zijn openingswoord, dat ouders met een gerust hart hun kinde ren in de centra onder kunnen brengen, omdat het geleid wordt door een zeer vakkundig team. Al met al is er nu in Leusden een zeer luxieuze vorm van op vang gerealiseerd. Het wach ten is nu nog op mogelijkheden voor kinderopvang tijdens vakanties. Er zijn in Leusden ook vrouwen, die part-tune werken tijdens de schooltijden van de kinderen, en alleen in vakanties opvang nodig heb ben. Zowel wethouder Verduin als Burgemeester Panis ant woordde op deze vraag posi tief. Het was niet bekend, dat deze vorm van opvang nog niet bestaat. Men gaat ook zou deze vorm van opvang nader onder zoeken. Part-time werkers moeten dus nog even geduld hebben, maar misschien is er binnenkort ook voor hun kin deren opvang mogelijk. het begin van de jaren 70 hele maal niet nodig een kinderdag verblijf op te richten Zelfs in '79 zei de meerderheid van het college nog 'nee' tegen de plan nen. Men kreeg er van het Rijk geen geld voor, was toen de ar gumentatie Pas in 1986 on stond er door particulier ini tiatief een kinderdagverblijf In eerste instantie bij een van de oprichtsters thuis maar al snel in een eigen ruimte" Vrouwen krijgen nog steeds de slechts betaalde banen en moeten alle kansen krijgen om aan het werk te gaan Zeker vrouwen, die gescheiden zijn en daardoor als bijstandsmoe der van een klein inkomen rond moeten zien te komen moeten de kans krijgen om te werken zonder dat zij er over in hoeven te zitten of hun kinde ren wel goed verzorgd zijn Zonder goede kinderopvang hebben zij die kans niet en fe miniseert alleen de armoede" De kinderopvang in Leusden groeide de afgelopen jaren uit tot een zeer professionele op vang Buitenschoolse opvang en gastouders kwamen bij de gewone kinderopvang en de kindplaatsen groeiden uit van 13 tot 63. Doordat minister D'Ancona extra geld vrij maakte voor meer kindercen tra's en er bij Verpleeghuis Li- siduna een leeg gebouw stond, kon er al snel een overleg be ginnen tussen Humanitas en de gemeente om daar een nieuw kindercentra op te richten. ,,Het blijkt een uitstekende combinatie te zijn, kinderen die net met hun leven beginnen en demente bejaarden Het heeft voor beide partijen een zeer positieve invloed" Pagina -7 LEUSDEN - De gemeente heeft vorig jaar meer gereser veerd dan achteraf nodig blijkt te zijn Er was rekening gehou den met een tekort van ruim 900 000,— Er bleken echter een aantal meevallers te zijn, zodat de gemeente een deel van het gereserveerde bedrag terug kan storten. Zo ontving Leus den meer aan leges voor bouw vergunningen 194 000,—) dan verwacht was Burge meester en wethouders stellen voor het voordelige verschil te rug te storten in de reserve nieuwe beleidsvoornemens, waar het vandaan komt. LEUSDEN - De afdeling Amersfoort en omstreken van de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging houdt deze herfst een vliegen- zwamproject. Deelnemers aan het project dienen vindplaat sen van de meest opvallende paddestoel in ons land (rood met witte stippen) te noteren, zodat de vereniging een indruk krijgt van de verspreiding van de paddestoel. De inventarisatie zal niet alleen in de regio Amersfoort plaatsvinden maar in het hele land. De bedoeling is een in druk te krijgen van de invloed van de milieuvervuiling op het voorkomen van de paddestoel. Bovendien wil de KNNV met dit project het werk van de ver eniging onder de aandacht brengen. Het regionale actualiteiten programma 'Van Gewest tot Gewest' zal later aandacht be steden aan het project. Belang stellenden kunnen kosteloos formulieren afhalen bij de fa milie Broekema, Waarden 48 (telefoon: 947126). FILMAGENDA AMERS FOORT 11 t/m 17 oktober GRAND THEATER SNOUCKAERTLAAN 4 033-618900/614632 TERMINATOR 2 Judgment Day Dag 13 45-18.30-21.30 uur. zo. 13.15-15.00-18.45-21.45 uur. ROBIN HOOD Vr. za 13.45-18.45-21.45 uur; ma. t/m do 13.45-18.30-21 30 uur; zo. 14 00-17.00-20.30 uur DANCES WITH WOLVES Dag. 20.30 uur ANOTHER YOU Dag 13.45-18 45-21 30 uur; zo. ook 16.15 uur. THE NAKED GUN 2Vz Dag. 13.45-19.15-21.45 uur. zo. ook 16.15 uur. POINT BREAK Dag. 19 15-21.45 uur BOYZ 'N THE HOOD Dag 13.45-18.45-21 15 uur zo ook 16.15 uur. FILMS VOOR DE HELE FA MILIE ASSEPOESTER zo. ook 16.15 uur. BEERTJE SEBASTIAAN Dag 14 00 uur; zo. ook 16.15 uur Naam: 'Opa' Snoek Beroep: Gepensioneerd inkoper van een bakkersfabriek Bekend van: Roda'46 Favoriete plek: ,,Het veld van Roda" „Mijn hart ligt al minstens 45 jaar op het voetbalveld. En als ik er straks niet meer ben, hoop ik dat ze mijn stoffelijk overschot op dit veld willen begraven. En dan nog het liefst op de penaltystip in het doelgebied bij de kantine. Juist in dat deel van een voetbalveld lopen de emoties het hoogst op Het juichen bij een doelpunt, het afgrijzen van een spits die net een strafschop heeft gemist." Dat van dat begraven worden is natuurlijk maar een geintje Maar de mensen kennen me wel. Ik ben gewoon bezeten van het voetballen. Nog steeds Ik heb de club van de grond afzien ontstaan en ben er zelf ook vanaf de eerste jaren bij betrokken geweest." „Het begon met de voetbalvereniging Hamersveld, vlak na de oorlog Dat was een katholieke vereniging. Toen had je in Leusden-Zuid ook nog een club LVC heette die en daar werd op zaterdag gevoetbald. Daar speelde ik ook. Totdat ik door Willem Vrijhoef werd benaderd om bij Hamersveld te komen voetballen. Dat heb ik toen gedaan LVC heeft het trouwens niet lang volgehouden; die club was snel ter ziele." „In die tijd was het voetballen nog niet zo populair. Veel mensen vonden het maar gek dat je eerst een bal wegschopte en er daarna als een gek achteraan ging lopen. We hadden toen ook een veld van niks. Eén of ander knollenveld aan de Zwarteweg. ongeveer waar nu de garage van Bloemendal staat. Ik heb daar m'n been nog gebroken. Er was daar alleen een kleedhok. Maar stromend of warm water was er niet Na afloop van de wedstrijd liep je de sloot m om het ergste vuil af te wassen. De rest kwam wel bij moeder thuis." „We hadden in die tijd ook maar twee wedstrijdballen. En als die kapot gingen, werden ze naar schoenmaker Keyzer (de vader van de huidige schoenmaker) gebracht, die ze kon repareren. Ik herinner me een wedstrijd waarin alle twee de ballen kapot geschoten werden Toen hebben we de wedstrijd moeten staken en moesten we vervroegd contributie innen om nieuwe ballen te kopen „Ik ben trots op m'n cluppie. We hebben 16 seniorenelftallen, 47 jeugdteams en ongeveer 20 damesvoetballers Bij elkaar 725 actieve leden, die zaterdags of zondags plezier aan hun sport beleven Zolang als het gaat, blijf ik me daar voor inzetten

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7