aterdag de tweede Hamershofloop Roda-zo krijgt een pak slaag Pijnlijk verlies voor Antilopen Eerste nederlaag BV079 Innaar van vorig jaar Jaap Vallentgoed opnieuw van de partij Jeugdwaterpolo Seizoensrecord Scheidsrechter drukt stempel op wedstrijd RODA '46 - MSV G. v.d. HOEK Sport kort Tafeltennis TTCL Zwemmerslimieten Leusder Krant iensdag 16 oktober 1991 j Vallentgoed (voorgrond) strekt samen met collega Rob de Vries de benen ter voorbereiding op de tweede Hamershofloop, Iaanstaande zaterdag wordt gelopen, (foto Hans Verhorst) l'SDEN - Atletiekvereniging Triathlon organiseert zater- 19 oktober voor de tweede maal de Hamershofloop; voor- a beter bekend als de Waterlooloop in De Freek. Men kan itn uit de afstanden 1, 5, \2xh en 25 kilometer. 14.00 uur is het klapstuk, want dan worden door wethouder A. Vroon de recreatielopers aan de 12,5 en 25 km wegge- oten. Gelijktijdig gaan de wedstrijdlopers weg die een afstand van 25 km moeten afleggen. Onder die lopers zal zeker Jaap Vallentgoed zijn. De Leusdc- naar, die vorig jaar won met de winnende tijd van 1 uur, 26 minuten en 29 seconden, zal zeker proberen zijn eigen tijd te verbeteren want diegene die dat lukt, ontvangt een prijs van 150 gulden. lentgoed begon pas zo'n jaar geleden serieus met ■dlopen en het gaat hem 1 af. Tot nu toe is hij vrij blessures en behoort hij de absolute veteranentop Nederland. De Leusde- ir, die lesgeeft op een basis- jol in Leusden, heeft dit enkele goede prestaties igezet. Zo won hij onder kre de klassieker Egmond Zee, waar alle landelijke toppers aanwezig waren. Hij werd ook nog eens tweede op de vijf kilometer bij het Ne derlands kampioenschap voor veteranen. Maar ook was er dit jaar tegenslag, want bij het Nederlands kampioenschap marathon kon hij niet aanwe zig zijn wegens privé-omstan- digheden. Ook nu kampt hij met een kleine trainingsachterstand: in plaats van de gebruikelijke LEUSDEN - Opnieuw is het jeugd-waterpolo- team van de Haaien erin geslaagd de zege naar zich toe te trekken. Dit maal was de ploeg uit Nieuwegein, Aquarijn, het slachtoffer. De Leus- denaren delen momen teel de leiding met 'De Meeuwen' uit Diemen. Aquarijn staat ergens on derin de competitie en zou geen enkel probleem moeten zijn. Toch startte de Leusdense ploeg niet goed en kwam op een 1-0 achterstand. De Haaien nam het heft in handen. Uit een bijna onmoge lijke positie wist Caspar Renkers met een schitte- LEUSDEN - In de on derlinge competitie van de Schaakvereniging Leusden werden afgelo pen donderdag twintig partijen afgewerkt, een seizoensrecord. Koploper Jan van Baardewijk deed goede zaken. In we derzijdse tijdnood was hij Hesmatollah Shahri- zadeh te slim af, die als clubkampioen snelscha ken toch een reputatie hoog te houden had waar het op snelle beslissingen aankomt. Jaap Langman speelde zich naar een toch wel wat verrassende tweede plaats door van Geert Wisman te winnen Carel Vos klom naar een ongedeelde derde plaats; rende omhaal de keeper te verrassen; samen met Joost Janse bracht bij de stand op 1-4 aan het einde van het eerste part voor de Haaien. Ook het tweede en het derde part werden slechts twee doelpunten door de tegenstander ge maakt, ondanks de aan wezigheid van eigen pu bliek. Jn het vierde part kwam de thuisploeg al helemaal niet meer aan bod. Rob van Wegen, die de bal haalde, zwom in vijftien seconden het hele bad over en in de zestiende bezorgde hij de Haaien het dertiende doeepunt van de wedstrijd. De einduitslag was 3-15 in het voordeel van de Haaien. hij hielp Andre Rietveld van zijn ongeslagen sta tus af. Titelverdediger Hans Peperkamp kwam pas voor de tweede keer in aktie, maar trof toch één van de sterkst moge lijke tegenstanders. Na melijk Leo de Rijke, die ook pas één partij had ge speeld. Het werd remise, zodat beiden niet uit het grote peloton spelers raakten dat met 1515 punten zo ongeveer de tiende tot en met vijfen twintigste plaats deelt. De stand op kop: 1. v. Baardewijk 1574 2 Langman 1559 3. Vos 1546 4. Elschot 1530 A. Peperkamp 1530 Shahrizadeh 1530 Uneken 1530 Wisman 1530 9 Kampes 1529 170 km training in de week loopt hij er nu honderd per week. De organisatoren hebben be sloten dit jaar de laatste kilo meters anders te laten lopen dan vorig jaar. Het parcours, dat twee rondjes van 12lh kilo meter omvat, start bij de Korf, dan naar Leusden-Zuid en vervolgens over Tabak- steeg en Langesteeg richting Valleikanaal. Via Lappeerseweg, Kanaal- weg en Cohensteeg komen de lopers terug bij de Korf. An ders dan vorig jaar is de laat ste kilometer linea recta over de Cohensteeg. Een groot plus punt vindt Vallentgoed dit ,,Er is niets ergers als je na 23 kilometer de finish ruikt en je wilt daar in een rechte lijn op af lopen, maar in plaats daar van moet je links, rechts, bruggetje over, perkje ontwij ken. Ik verwijt de organisato ren niks, want ze proberen precies een parcours van 25 ki lometer uit te zetten. Maar ik ben toch blij dat ze het voor dit jaar veranderd hebben," aldus de winnaar van vorig jaar. Verjaardagscadeau Een leuk detail aan deze Ha mershofloop is dat het mis schien een vervroegd verjaar dagscadeau voor Jaap Val lentgoed wordt want een dag erna word hij 45 jaar. Leuk voor de veteranen wordt het in ieder geval want hij par cours komt praktisch langs zijn huis en een groot deel van het parcours kent hij op zijn duimpje, omdat het ook als trainingsparcours dient voor Vallentgoed die zo'n ander half uur per dag traint. Z'n grote concurrenten ziet hij zelf in Brand van Dijk en de Leusdenaren Rob de Vries en Hans van Dijk Vallentgoed: ,,Toch vind ik dat ik onder normale omstandigheden nooit kan winnen, want het is toch te gek voor woorden dat een man van bijna 45 jaar nog wedstrijden wint." Heuvelrugcircuit Een ander aspect aan deze Ha mershofloop is dat het een on derdeel van het Heuvelrugcir cuit geworden is. Deelnemers aan dit circuit kiezen drie keer een wedstrijd overeen afstand tot 15 kilome ter en drie keer een halve ma rathon of nog verder. Na zes wedstrijden in het gebied tus sen Amersfoort en Wijk bij Duurstede kan het eindklasse ment worden opgemaakt. De Hamershofloop is dus een be langrijke wedstrijd voor de lo pers. Voor deze opzet is vooral gekozen om de regionale lo pers aan zich te binden. Jaap Vallentgoed heeft voor een ander circuit gekozen om zichzelf te meten met de Ne derlandse top. In dat circuit zijn onder andere opgenomen de bekende Dam tot Damloop en de singelloop van Breda, die twee weken geleden werd gehouden en waar Vallent goed vijfde werd. Belangrijk voor het lange-af- standlopen vindt de 44-jarige Leusdenaar het geloof in eigen kunnen. „De eerste vijf kilo meter zijn ontzettend belang rijk; ik probeer altijd vooraan te starten en na vijf kilometer kijk ik wie er nog bij zitten en dan begint het taktische spel letje, tegenstanders uittes ten." Aanstaande zaterdag weten we of Jaap Vallentgoed in zijn eigen "achtertuin" voor de tweede maal in successie weet te winnen. Marcel Veerman LEUSDEN - Roda '46 begon de wedstrijd tegen de Pro movendus WZA uit Amersfoort met een achterstand van vijf punten. Er moest dus gewonnen worden om bovenin mee te kunnen draaien. Het eerste kwartier lag het initiatief bij de gastheren, zij kregen volop mogelijkheden om de score te openen. Vooral good-old Jaap van Pelt kreeg twee opgelegde kansen. De clubtopscoorder kwam twee maal vrij voor keeper Marco Oussoren maar deze redde knap. Hierna ontspon een spannend gevecht Roda '46 nam steeds mer het initiatief, maar echt uitgespeelde kan sen kreeg het niet. Achterin kreeg Meindert Vlugt wat meer vat op Jaap van Pelt; de twee zijn oude bekenden van elkaar Ze speelden allebei bij het terziele gegane SC Amers foort. In de 23e minuut kwam de nummer twee van de hoofd klasse op een 1-0 voosprong door een enorme beoorde lingsfout van keeper Ousso ren. Bij een blinde trap vanaf het Amersfoortse middenveld liep hij onder de bal door ge hinderd door het gladde veld die de bal een extra push gaf. Door deze fout kon WZA'er Van Empelen de bal vrij in- tekken Roda ging nu steeds meer op de aanval spelen, maar echte goede kansen le verde dit niet op Vlak voor rust begon de klucht met scheidsrechter Notten in de hoofdrol. Terwijl iedereen zag dat Amersfoorter Theo Iesberts ruim twee meter buitenspel stond, liet Notten tot verbazing van vriend en vrijand door spelen. Iesberts maakte dankbaar gebruik van dit presentje en scoorde 2-0. Heftige Leusdense protesten mochten niet baten. De uitleg van de scheidsrechter uit Amersfoort was dat op het moment van spelen niemand buitenspel stond. Keeper Ous soren liep bij de poging om Iesberts van het scoren af te houden een lichte hersen schudding op. Hij kwam na de rust dan ook niet meer terug Maar nog was het voor de scheidsrechter Notten niet ge noeg (Notten woont 200 meter van het WZA-veld) Meteen na de 0-2 stuurde hij Harry Oussoren van het veld nadat deze een speler van WZA neerlegde en aanmerkingen op de leiding had. Risico's Van Kommer: ,,Dit was het breekpunt in de wedstrijd. Met een 0-1 achterstand kan je nog terug in de wedstrijd ko men, maar als je op zo'n ma nier op 0-2 komt, is dat funest voor de ploeg. Die rode kaart voor Harry Oussoren valt niet goed te praten; hij dupeerde daar zijn eigen team mee." In de tweede helft werd Mein dert Vlugt naar het midden veld gedirigeerd om daar als aanspeelpunt te fungeren. Dat hield in dat achterin één op één werd gespeeld Roda speelde in het tweede bedrijf een stuk feller. Het kreeg met een kansen maar Henk Strij- bosch schoot op de vuisten van Richard van Pluren, de keeper van WZA, aanvoerder John Jansen stond hierna op het verkeerde been om de bal in het lege doel te schieten. Roda werd steeds sterker, maar WZA scoorde, nadat de scheidsrechter WZA een dui delijke penalty had onthou den. Niet lang na de 3-0 werd het 4-0. Allebei de doelpunten kwamen op dezelfde manier tot stand. Door het op één lijn verdedigen konden de Amers- foorters vanaf eigen helft vrij naar reserve-keeper Michel Vrijhoef lopen en bekwaam scoren. Ondertussen had Roda al lang tegen kunnen scoren maar ie dere kans werd verprutst doordat de spelers op het be slissende moment uitgleden. Een kwartier voor tijd werd het 5-0; Jaap v. Pelt was in een sprintduel sterker dan ex-prof Meindert Vlugt en schoot de bal knap langs Vrijhoef. Vlak daarna werd het 6-0 door weer Van Pelt die de stuk zittende Vlugt weer zijn hielen liet zien. Henk Strijbosch kopte daarna voor Roda op de paal. Roda-trainer Van Kommer had geen goed woord over voor de scheidsrechter: .Hij floot verschrikkelijk inconse quent; met goedmakertjes probeerde hij ons te beïnvloe den, en dat de uitslag zo hoog uitvalt, komt gewoon door de risico's die we moesten nemen in de tweede helft." ZONDAG A.S. Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door: AUTOMOBIELBEDRIJF LEUSDEN - Na het herstel van de laatste twee weken, kreeg Antilopen afgelopen za terdag de moeilijke uitwed strijd tegen de koploper Per- nix te verwerken. Het liep uit eindelijk uit op een pijnlijke 14-5 nederlaag. Pernix speelde goed gevarieerd korfbal; geba seerd op een viertal makkelijk scorende dames. Antilopen werd op een pijnlijke wijze ge confronteerd met de eigen te kortkomingen: Wil je een wed strijd winnen moet je scoren. En dat laatste deed Antilopen de gehele wedstrijd te weinig. Pernix begon overrompelend Met twee perfect genomen vrije ballen was het binnen vier minuten 2-0. Antilopen was direct van slag. Een grove fout in de verdediging leidde direct tot 3-0 en de trend was gezet voor de gehele wed strijd In de achtste minuut kreeg Evelien van Rooyen een strafworp mee, die Jack den Heyer verzilverde. Echter di rect na de wissel, tekende de thuisclub 4-1 aan. Wederom was concentratieverlies de oorzaak. Nadat Coos Meinsma met een zeer bekeken actie zijn tegenstander op het ver keerde been zette en met een doorloopbal 4-2 liet aanteke nen, leek Antilopen grip te krijgen op het spel van de Lei- denaren. Pernix maakte met een afstandschot in de twaalfde minuut nog 5-2, maar kwam door goed verde digende spel van Antilopen voor rust niet meer tot scoren. Echter Antilopen ook niet. Het afstandschot was totaal niet aanwezig en er werden te veel kansen gemist. In het spel van de Leusdenaren verdween heel langzaam de beweeglijk heid. Op het zware veld van Pernix konden ze dan ook moeilijk uit de voeten. Na de rust pakte Pernix de za ken energiek aan, maar Anti lopen verzette zich in die be ginfase krachtig. Antilopen was dicht bij 5-3, maar het was de thuisclub, die in de vierde minuut de score op 6-2 bracht. Antilopen gaf zich niet zo gauw gewonnen. Irene Vee- nendaal maakte van onder de korf 6-3 en Antilopen leek in de race te blijven. Ook nadat Pernix 7-3 liet aantekenen wa ren er voor Antilopen nog kansen. Maar vanaf de tiende minuut na rust ging bij Antilo pen het licht uit en bij Pernix het tempo omhoog. Binnen een viertal minuten werd doorgestoten naar 10-3 en de wedstrijd was gelopen. Het laatste kwartier was geheel voor de Leidse club, die zijn dames ook in dat laatste kwartier in stelling bleef brengen Evelien van Rooyen en Coos Meinsma tekenden nog voor twee tegendoelpun ten, waarmee de 14-5 eind stand werd bereikt. Een meer dan verdiende ne derlaag, die door weinig doel treffendheid en te weinig agressie van Antilopen pijn lijk hoog uitviel. De winnaar van vorig jaar Jaap Vallentgoed verkent samen met Rob de Vries het parcours van de tweede Hamershofloop. (foto Hans Verborst) LEUSDEN - De derde com petitiewedstrijd leverde voor badmintonclub BVO '79 de eerste nederlaag op (2-6) tegen Nijkerk 5. Een nederlaag die niet alleen in de score tot uiting kwam, maar ook door een nieuw bles suregeval. Na Eddy van Dijk, twee weken geleden, was nu Marjolein Schimmel het slachtoffer. De Leusdense, die tot zondag al haar partijen had gewonnen, ging bij haar eerste actie door haar enkel en moest direct de wedstrijd ge wonnen geven. Voor dit verve lende incident had het team een 2-1 voorsprong opge bouwd. Eric Berg won opnieuw zijn enkelpartij (15-4 12-15 15-12). Invaller Bart Degenhart kwam tekort tegen zijn tegen stander en verloor met 9-15 7- 15. Eef van den Berg won haar enkelpartij in twee sets 12-10 11-14. De in de haast opgeroe pen invalster Johanneke Bok horst moest samen met Van den Berg opdraven in het da- mesdubbel. Helaas verloor het nieuwe damesduo kans loos met 6-15 3-15. De heren van BVO '79 speelden een spannende partij, maar kwa men net te kort 13-15 12-15. De tussenstand was nu 2-4 en de twee resterende gemengd dub bels moesten gewonnen wor den. Dit pakte anders uit. Beide partijen werden verlo ren, waarvan de ene nipt met 15-17 17-18 De volgende wedstrijd van BVO '79 is op zondag 27 okto ber. BVO '79 speelt dan de plaatselijke derby tegen BC Leusden 2. De aanvang is om 13.00 uur in Sporthal Groen houten aan de Meent 4 in Leus den. Blessureleed Het tweede team van BVO '79 wacht nog op haar eerste winst. In haar tweede compe titiewedstrijd verloor het team tegen KBV Amersfoort 5 met 2-6. Het team kende een goede start met de winst van Walter van Kleef in zijn enkel spel 15-4 15-4. Hans van Kleef kon de prestatie van zijn broer niet evenaren en verloor met 8-15 8-15. De dames van BVO '79 verdeelden ook hun par tijen. Mariëtte van Meeteren verloor nipt met 9-11 in de derde set. Invalster Marga Verheuvel speelde een goede partij en won in drie sets. Na de enkelspelen was helaas de koek op voor BVO '79. In de aansluitende herendubbel, da- mesdubbel en beide gemengd dubbels werden de partijen beslist in het nadeel van BVO '79 Voor het eerste en het tweede team van BVO '79 is het te ho pen dat al het blessureleed snel verleden tijd wordt en dat zij hun volgende ontmoetin gen in winst kunnen omzet ten. BVO '79 2 speelt 27 oktober haar volgende wedstrijd. Het team is dan te gast bij Hoog land 1. LEUSDEN - Het eerste team van Tafeltennis club Leusden. dat vorig seizoen gedegradeerd is uit de eerste klasse, doet dit jaar in de najaarscom petitie een gooi naar het kampioenschap in de tweede klasse. Het team dat bestaat uit André Snoek, Frank Kooijman en de weer op het oude nest teruggekeerde Er- win de Boer heeft de eer ste drie ontmoetingen ge wonnen met 7-3, 9-1 en 6-4 tegen respectievelijk Gis pen. Rega en Tl'VN. Door de vernieuwde punten telling heeft TTCL nu 22 punten uit 3 wedstrijden. Het ziet ernaar uit dat TTCL samen met CJC zal gaan strijden om het kampioenschap. Al is het nog vroeg om dit te con cluderen. Met de ver nieuwde puntentelling is veel mogelijk. Deze week speelt TTCL nog tegen CJC en volgende week te gen ZTTV, waarna een tussenstand op de helft van de competitie ge maakt kan worden. Stand. 1 TTCL 3-22 2. CJC 3-21 3. ZTTV2 3-14 4. Gispen3 3-14 5.TTVN 3-13 6. Rega 3-6 LEUSDEN - Een aantal jeugdige leden van de Leusdense Zwem- Po loclub De Haaien zijn er in geslaagd onder de li miet te zwemmen, die is gesteld om deelname aan de Speedo-jaargangwed- strijden af te kunnen dwingen. Aan de wed strijden. voor de zwem- jeugd van 12 jaar of jon ger, wordt in ieder geval deelgenomen door Arjan van de Berg. Hij reali seerde op de 100 meter vrije slag een persoonlijk record van 1.20.9 en dat was ruim onder de ge stelde limiet van 1.23.0. Ook Maartje en Haike van Stralen, Sharon van de Riet en Annemiek van de Werf bleven, in de meeste gevallen met een persoonlijk record, op de 100 meter schoolslag on der de gestelde limiet, net als Karlijn van Stra len op de zware 200 meter wisselslag. Toen Van de Werf, Van de Riet en Haike van Stralen enige tijd later aantikten na de 100 me ter vrije slag, konden ze opnieuw terug kijken op een geslaagde race. Met stuk voor stuk een per soonlijk record, bleven ze ruim onder de gestelde li miet Op het laatste nummer, de 400 meter vrije slag, verscheen Arjan van de Berg weer op het start blok. Hij ging ruim 12 se conden sneller dan ooit te voren, maar pas als de prestaties van zijn leef tijdsgenoten binnen de Kring Utrecht bekend zijn, wordt vastgesteld of dit persoonlijke record voldoende is voor deel name aan dit pro gramma-onderdeel op de later te verzwemmen Speedo-jaargangwed- strijden.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13