f Leusden Leusden sociale vernieuwing: iets voor u? inspraak verkeersplan chemisch afval naar chemokar vergaderagenda GEMEENTE WOENSDAG 16 OKTOBER 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 89, 16 oktober 1991 Sociale vernieuwing: u leest er veel over. Maar heeft u weieens nage dacht wat het precies inhoudt en wat het voor u kan betekenen? Gelukkig leven wij in Nederland in een democratie. Dat betekent onder andere dat u als inwoner van de gemeente Leusden kunt meepraten over en invloed heeft op alles wat het gemeentebestuur beslist! Toch blijkt dat in de praktijk minder goed te lukken dan we graag zouden willen. Daaraan probeert de regering wat te doen door middel van so ciale vernieuwing. U heeft de mi nister van Binnenlandse Zaken, mevrouw Dales daarover vast wel eens op televisie gezien. Het is niet altijd even duidelijk wat met sociale vernieuwing wordt bedoeld. In ieder geval gaat het om meedenken en meedoen. In vloed uitoefenen op uw eigen leefomgeving. Het gaat erom dat u meer dan tot nu toe meepraat en meedenkt over de dingen die voor u van belang zijn. Daarvan zijn genoeg voorbeelden. Wat te denken van wijkwerkgroepen, die knelpunten onderzoeken of een project bijstandsvrouwen in gemeente of wijk. U kunt ook denken aan themaochtenden over een veilige woonomgeving. Of aan werkbemiddeling voor vrouwen van 50 jaar en ouder, gerund door vrouwn van 50+. Ongetwijfeld kunt u. na enig na denken, andere dingen beden ken die li belangrijk vindt De gemeente kan u helpen. De ge meente heeft daarvoor interesse en stelt ook geld beschikbaar. uw ideeen zijn de moeite waard! Van de regering krijgt de ge meente geld om het begrip so ciale vernieuwing uit te werken. Want zeg nou zelf: zonder extra geld zou het bij loze woorden blijven Daarom heeft de ge meente voor 1991/1992 een be drag van 50 000.- beschikbaar gesteld. Het gemeentebestuur vindt het erg belangrijk dat u meedoet en meedenkt. Daarom heeft zij een prijsvraag uitge schreven om u daartoe aan te moedigen. De inzenders van de drie beste bijdragen ontvangen een attentie en zij zullen worden betrokken bij de uitvoering van hun bijdrage. Door mee te doen helpt u het gemeentebestuur verder. En wat nog belangrijker is: u helpt uzelf! wat zyn de voorwaarden? - gemeentebestuurders, ambte naren en politiepersoneel zijn van deelname uitgesloten, - inzendingen worden eigendom van de gemeente: - uw idee/oplossing moet voor 31 december 1992 kunnen worden gerealiseerd; - uw inzending mag maximaal 600 woorden bedragen; - uw inzending kunt u sturen naar: burgemeester en wethou ders, Postbus 150, 3830 AD Leus den. U moet uw bijdrage voor 1 januari 1992 inzenden. meer informatie? Bij het bureau voorlichting van de gemeente ligt een map ter in zage. In deze map vindt u uitge breide informatie over sociale vernieuwing. U kunt natuurlijk ook bellen; de heer S Lakeman staat u graag te woord: telefoon 961690. aan vullingen blad gemeentegids Na de verschijning begin juli van de uitgave 91/92 van de gemeentegids .Wegwijs in Leusden" hebben zich alweer de nodige wijzigingen voor gedaan Deze zijn verzameld op een aanvullingenblad dat gratis verkrijgbaar is bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis. \jy i f r i jir--' I - I j f I -f IjNOORDERINSLAG I i iii l! I i - Het verkeersplan besteedt ook aan dacht aan knelpunten in Achterveld, zoals de kruising Hessenweg - Konin gin Julianaweg - Pater Stormstraat. Om dit knelpunt op te lossen wordt gedacht aan het vervangen van het kruispunt door een rotonde. A rr-r »A' Vanaf donderdag 17 oktober be staat er drie weken lang gelegen heid om in te spreken op het verkeerplan dat voor de gemeen te Leusden in voorbereiding is. Op een expositie in de hal van het gemeentehuis zijn de mogelijke oplossingen te zien voor de knel punten die in de vorige planfase zijn geïnventariseerd. Er is een gratis informatiebrief verkrijgbaar waarin de belang rijkste punten uit het plan wor den vermeld. Het volledige rapport met de titel „Toekomstmodellen verkeers plan Leusden" ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting, evenals de rapporten die hieraan vooraf zijn gegaan. Deze betreffen de doelstellingen van het plan en de in het voorjaar gehouden knelpunteninventari- plan op hoofdlijnen Het verkeersplan dat nu in de maak is, is een plan op hoofdlij nen. Het beperkt zich tot de ver keerskundige hoofdstructuur van de gemeente Leusden. Ver keersproblemen op wijk- en buurtniveau komen apart aan de orde in deelplannen nadat het verkeersplan op hoofdlijnen is vastgesteld. Ook het nu versche nen ontwerp-rapport heeft uit sluitend betrekking op de proble men die zich op of nabij de hoofd- en wijkontsluitingswegen voordoen. openingstijden De expositie is van donderdag 17 oktober t/m donderdag 6 novem ber op werkdagen geopend van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag 22 en woensdag 23 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. Tot en met 6 november bestaat er gelegenheid om schriftelijk op het plan te reageren. Hierbij kan gebruik worden gemaakt van in- spraakbneven die tesamen met de informatiebrief op de exposi tie verkrijgbaar zijn. De kruising Hamersvcldsewej Noorderinslag vormt al jaren eg knelpunt. Een mogelijke oplossinji de hierboven getekende reconstn* tie, waarbij de Hamersveldseweg tus sen Noorderinslag en Burg van d Postlaan eenrichtingsverkeer krijgt Voor wie hier meer over wil weten,i een bezoek aan de expositie overbc verkeersplan de moeite waard. Van 21 toten met 23 oktober komt in Leusden. Stoutenburg, Achtervelden Waterloo de chemokar weer langs. Er kan dan klein chemisch afval meegegeven worden. Resten verf, schoonmaakmiddelen en batterijen zijn klein chemisch afval. Maar bijvoorbeeld ook chemische bestrijdingsmid delen. Komende week wordt huis-aan-huis een folder bezorgd met infor matie over de inzamelplaatsen en -tijden. Er zijn veel soorten bestrijdings middelen. variërend van vlooien band tot spuitbus en van muizen- koirels tot mierenlokdoos. Be strijdingsmiddelen zijn er altijd op gericht planten (bijvoorbeeld onkruid) of dieren (bijvoorbeeld insecten) te doden. Doordat veel resten zo in de vuilniszak of goot steen verdwijnen, komt een be strijdingsmiddel vroeg of laat in het milieu terecht. Er gaan op die manier veel meer planten en dieren dood dan ei genlijk de bedoeling was. En wat dacht u van de gevolgen als de bestrijdingsmiddelen in het grondwater terechtkomen9 De mogelijkheid is aanwezig dat u de stoffen weer in huis krijgt via de kraan, scheiden Resten van bestrijdingsmiddelen moet u apart houden en inleve ren. Kijk eens of u in huis nog restjes van de oude bestrijdings middelen heeft staan Gooi deze nooit zomaar in de vuilniszak, maar lever ze in bij de chemokar. Lever de middelen in de verpak king in. Want er blijven altijd restanten achter in de pot of de fles. Door chemisch afval, dus ook resten van bestrijdingsmid delen, te scheiden van het gewo ne huisvuil en het apart in te leve ren kan het op de meest geschik te manier verwerkt worden. 20 miljoen kilo Niet alleen bestrijdingsmiddelen zijn slecht voor het milieu. U gooit vast wel eens een batterij tje, een kwikthermometer of een restje olie weg. Misschien denkt u wel dat dat schadelijk is voor het milieu, maar denkt u: „ach, dat beetje van mij maakt ook niet zoveel uit". Wist u dat alle Nederlandse huis houdens bij elkaar zo'n 20 mil joen kilo van dat afval weggooi en? Dat gaat beetje bij beetje via de vuilniszak, de wc, de goot steen of rechtstreeks. En dat komt uiteindelijk allemaal in ons milieu terecht. Het effect laat zich raden. overlaadstation Wanneer u op de dag dat de che mokar bij u in de straat komt, niet in de gelegenheid bent uw chemisch afval in te leveren, kunt u wellicht buren of kennissen vragen dat voor u te doen. Maar u kunt het ook op een tijdstip dat het u schikt naar het overlaadsta tion op de gemeentewerf bren gen. Het overlaadstation is op werkdagen geopend van 8.00 tot 16.30 uur en op zaterdagochten den van 9.00 tot 12.00 uur. maandag 21 oktober, commissie algemene bestuur* ken (ABZ). De commissie buigt zich o.m. over vraag of tot het instellen van een klachtenregen moet worden overgegaan. Dit is een regeling dieb gers in staat stelt zich tot een klachteninstantie wenden wanneer zij ontevreden zijn over de wi waarop door de gemeente, bestuurders en amtenari gehandeld wordt, dinsdag 22 oktober, commissie financieel beheer beleid (FBB). De commissie behandelt de financ aspecten van de in de voorgaande commissicverga ringen besproken stukken. Het betreft o.m. subsid verlening aan de stichting Jeugd- en Jongerenwerk I instellen van een bedrijfseconomisch onderzoek n het proces van afvalverwerking, subsidietoekenm aan de stichting i.o. „besloten groepsvervoer" en aansluiting op het aardgasnet van 56 percelen in onrendabele gebieden. Bovendien buigen beide commissies zich over de ja rekening 1990 grondbedrijf en de gemeenterekeni 1990. De vergaderingen worden gehouden in het gemeen huis en beginnen om 20.00 uur. De volledige ageo met de bijbehorende stukken ligt ter inzage bij 1 bureau Voorlichting. Wie naar aanleiding van de te behandelen stukk vragen of opmerkingen heeft, kan tijdens de co mm sievergaderingen gebruik maken van het spreekrec bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Emelaarseweg 10, bouw van een jongveestal Arnhemseweg 79, uitbreiden kosterswoning Dinkelwijk 21, plaatsen van een schuur en schutting Dinkelwijk 67, plaatsen van een dakkapel Waterlooweg 26, verbouwen van de woning en bouw van een garage/berging Landweg 84, bouw van een bijkeuken Kokmeeuw 23, plaatsen van een dakopbouw Dinkelwijk 28, plaatsen van een dakkapel Valkenhoeve 15, vergroten van een bestaande dakkapel diverse vergunningen ABN-AMRO Holding N.V., lichtreklame Stichting Hobbieskoop, reklameborden kapvergunningen Prins Frederiklaan, kappen van een berk en een den Geulweg 16, kappen van een berk Rossenberglaan 14, kappen van een berk W. de Zwijgerlaan 12, kappen van een blauw- spar Lockhorsterweg 6, kappen van 3 lariksen bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08 30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. - de bouw van een woonhuis op het perceel Bitterschoten 33 - de bouw van een bijkeuken en het vergroten van een garage op het perceel De Roo van Alderwereltlaan 35 - het vergroten van de woning op het perceel Populierenlaan 12 - het vergroten van de woning op het perceel Wiggeruslaan 1 De tekeningen liggen van donderdag 17 oktober 1991 t/m 30 oktober 1991 op werkdagen 's mor gens van 08.30 uur tot 12 30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. inspraak verkeersplan Voor de gemeente Leusden wordt een nieuw verkeersplan voorbereid. In eerdere planfases werden de doelstellingen vastgesteld en de knel punten geïnventariseerd. In het nu verschenen ontwerp-rapportToekomstmodellen" worden mogelijke oplossingen voor de knelpunten aan gegeven. Van donderdag 17 oktober t/m donderdag 6 november ligt het ontwerp-rapport op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur en bovendien op dinsdag 22 en woensdag 23 oktober van 19.30 uur tot 21.30 uur ter inzage bij het bureau Voor lichting in het gemeentehuis ,'t Erf 1. Tijdens de genoemde periode bestaat er gelegenheid op het plan in te spreken. Inspraakreacties dienen ge- richj te worden aan het College van Burgemees ter en Wethouders, Postbus 150,3830 AD Leus den. Over de in het ontwerp-rapport voorgestelde oplossingen is, eveneens tijdens de hierboven genoemde periode en openingstijden, een expo sitie in de hal van het gemeentehuis ingericht. De belangrijkste punten uit het ontwerp-rap port zijn samengevat in een informatiebrief, die op de expositie verkrijgbaar is. Daar liggen ook inspraakbrieven klaar, waarvan men voor het geven van een reactie desgewenst gebruik kan maken. Voor telefonische informatie kan vanaf maandag 21 oktober contact worden opgeno men met de afdeling Civiele en Bouwtechnische Werken, telefoon (033) 961712. verzoek om hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders hebben op 4 okto ber 1991 een verzoek voor een hinderwetver gunning ontvangen van: Schietvereniging Leusden Omstreken, Kol. van Royenweg te Leusden. Het verzoek met bijlagen ligt in het gemeente huis, afdeling milieu en bouw- en woningtoe zicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden ter inzage van 16 oktober 1991 tot 16 november 1991, elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur. Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid mi lieu van de afdeling milieu en bouw- en woning toezicht, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen door eenieder gemotiveerde bezwaren schrifte lijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daar toe moet schriftelijk tegelijk met het bezwaar schrift bij het gemeentebestuur worden in diend. De ingekomen bezwaarschriften worden m< ter inzage gelegd. Eenieder kan ook mondei in persoon of bij gemachtigde bezwaren inbri gen op een openbare zitting, waar gelegenlx wordt gegeven tot een gedachtenwisseling oi de aanvragen tussen ons, de aanvrager en overige aanwezigen, welke openbare zitu wordt gehouden op 31 oktober 1991 om 16 uur in het gemeentehuis, commissiekamer 1 Beroep tegen de op het verzoek om vergunm genomen beschikking kan later, behalve door aanvrager en de adviseur, slechts worden ml steld door degene die binnen de gestelde term schriftelijk of mondeling bezwaren heeft ini bracht, tenzij wordt aangetoond dat hij rede! kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaï in te dienen. wegafsluitingen Burgemeester en wethouders van Leusden n ken bekend dat op zaterdag 19 oktober 1' voor alle verkeer zal worden afgesloten ten hoeve van de „Waterlooloop-Hamershoflooj van 12.45-14.15 uur: de Smidse vanaf de bf over de Kooikersgracht tot de ingang van 1 Spinnerij; van 14.00-16.30 uur: de Langesteeg vanaf Hamersveldseweg tot de Laapeerseweg. De omleidingsroutes zullen ter plaatse word aangegeven.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4