Panorama Lisiduna Leusdense asielzoekers mogen langer blijven Leusder Krant Hieuws uit de verenigingen jed geven !lema- enkomst OB Nieuws uit de verenigingen Thema-avond VOC Parkeerprobleem oplossen Kinderfilm in De Blijhof Asielzoekerscentrum volgens nieuwe stijl „Eén van onze oudste klanten' gnsdag 16 oktober 1991 Pagina 5 Namen: Sjaak Bokkers en Bertus Tolboom Beroep: Elcctriciéns, in dienst van Coen van den Berg Bijzonderheid: Dubbeljubileum: Respectievelijk 25 en 20 jaar in dienst van één baas Favoriete plek: „Verzorgingshuis 't Hamersveld" „Dit is één van de eerste projecten in Lensden, waar we samen aan gewerkt hebben. Bovendien is het daarmee één van onze oudste klanten. Want we komen er nog steeds. Onlangs nog hebben we er bijvoorbeeld een brandalarminstallatie aangelegd." „Het is nu ruim twintigJaar geleden, dat het eerste deel van 't Hamersveld werd gebouwd En het eerste gedeelte was met dat grote gebouw in het centrale deel van het complex, maar die 32 laagbouwwoningen aan de zijkant. Daar hebben we de electra geïnstalleerd Het hoofdgebouw is een jaar of veertien geleden neergezet en ook daar hebben we voor de aanleg van de electrische leidingen en aansluitingen gezorgd." „Daarnaast hebben we in de loop van de tijd zon beetje alle nieuwe scholen in Leusden van binnen gezien Een andere belangrijke klus was de verplaatsing van de meelfabriek van Van de Berg, die indertijd uit Leusden naar Renswoude verhuisde." „In de afgelopen jaren hebben we Leusden zien groeien. Een mooi voorbeeld is het bedrijven park De Princenhof. Het Astmafonds was het eerste bedrijf dat zich daar vestigde Ook daar hebben we ons werk gedaan Maar afgezien van dat ene gebouw was het daar nog allemaal agrarische grond. De keet stond nog m het weiland. Later veranderde dat snel, en ieder nieuw bedrijf dat daar kwam werd klant bij ons. Zelfs nu is het nog zo dat we vrijwel de hele Princenhof in de portefeuille hebben En daar zijn we best een beetje trots op „Leusden is in de afgelopen jaren enorm veranderd Bertus woonde op Achterveld, dat toen nog gemeente Stoutenburg was en ik woonde op Asschat. Ik woonde tegenover de huidige Hamershof, maar dat was toen nog allemaal weiland Ons werk is in die jaren ook ingrijpend gewijzigd. Vroeger waren de boeren onze belangrijkste klanten en nu is dat nog maar een klein deel van het werk. Bovendien wasje in die jaren veel sneller klaar met een klus Een snoertje trekken, een stopcontactje en klaar was Kees. Vooral sinds de komst van de computer is dat totaal anders. Je wordt helemaal gek van al die kabels „Ons werk speelt zich af op de meest vreemde plekken. Het meeste werk zit onder de vloer en tussen de plafonds. En dan maak je weieens gekke dingen mee. Zoals bij Scouting bijvoorbeeld Daar stond de hele kruipruimte onder de vloer vol met water. Maar die kabel moest gelegd worden. Dus wat doe je dan? Zaklantaarn in de mond, even diep ademhalen en dan maar zwemmen. En voor de volgende klant dan maar even vlug naar huis om te douchen en schone kleren aan te trekken Dat moetje er maar voor over hebben. Want zolang de klant tevreden is en terugkomt is het goed. En gelukkig komen de meeste nog steeds terug ie- muziek De Geut JSDEN - De groep 'The dentials' treedt zaterdag 18 ier op in jongerencentrum jeut De groep, die volgens Iers 'goudeerlijke gitaar- speelt, met duidelijk bare- invloeden van de jesen new-wave', heeft ïn- dels de nodige podiumer- opgedaan in zalen als diso, de Melkweg, de Ta- de Kikker en Tivoli. De bestaat uit. Joop Nolles iir/zang), Paul Put (gi- Gerard Winkel (bas/ John Verheul Jr.s/zang). {deuren van De Geut gaan II00 uur open en de entree aagt ƒ5,- 'SDEN - De actie voor het "S^nelen van bloed in Leus- die op touw is gezet door tusEfdeling Leusden van het frlandse Rode Kruis, gaat ijp poot succes worden Bin- een week na de versprei- van een huis-aan-huis heeft de organisatie al •dan 350 donors in kunnen jven. Daarmee werd het dgetal al ruimschoots hreden. De bijgestelde rachtingen luiden nu dat langstelling voor de actie, p donderdag 7 november )e Korf zal worden gehou- de 500 mensen te boven ;aan. In verband met de belangstelling is de in- jftermijn verlengd jeli .en belangstellenden zich tot 1 november aanmelden tie 00-ste inschrijver zal be id worden met een leuke Qtie. ït is voor het eerst dat in sden op deze schaal bloed it mgezameld. In Achter- functioneert een dergelijk eem al jaren met groot suc- clangstellenden kunnen meer informatie telefo- hcontact opnemen met: P. jien (942442) of M Bremer 951559, werk 038- 75). iSDEN - De afdeling Leus- van de protestants itelijke ouderenbond ■OB) houdt woensdag 23 her een thema-bijeen- it, waarin de 'Aandacht elkaar' centraal zal staan thema zal worden ingeleid voorzitter Thiescheffer, ma er ruimte is om epjes over het thema van achten te wisselen. bijeenkomst wordt ge- den in de koffiekamer van irginsghuis 't Hamersveld Degint om 14 30 uur. Ook •leden van de PCOB zijn iom oor meer informatie kun- belangstellenden bellen E van Klinken-Venema 140) of C. Thiescheffer 374). LEUSDEN - In het Vrouwe nontmoetingscentrum (VpC) aan de Burgemeester Van der Postlaan 2 (kelder van het ge meentehuis) wordt woensdag 23 oktober een thema-avond gehouden over het onderwerp 'Vrouw en handicap' Marja Gelderman zal optreden als gastspreker. Binnen het thema zullen onderwerpen als toe gankelijkheid, sollicitatie/ar beid, sport en recreatie en ge zin en relatie de revue passe ren. De bijeenkomst begint om 20 00 uur en is bedoeld voor geïnteresseerde vrouwelijke Leusdenaren. Belangstellen den kunnen voor meer infor matie bellen met organisator Marja van Wijk, telefoon: 946329. LEUSDEN -Er moet nage dacht worden over de parkeer problemen op de Paardemaat. Dat vond de gemeenteraads commissie Ruimtelijke Orde ning donderdagavond Op dit moment verzetten een aantal ondernemers zich tegen de handelswijze van carroserie- bedrijf Ambacht. Deze zet zijn opleggers aan de openbare weg en veroorzaakt daarmee over last. Maar volgens de commissie gaan de problemen verder. Aan de orde was de aanvraag van Pon voor een vergunning voor de bouw van een bedrijfshal in de buurt van de Klepelhoek De ondernemers vrezen dat de parkeerproblemen daarmee zullen toenemen, omdat de nieuwe bedrijfshal extra ver keer zou kunnen aantrekken. De commissie wil daarom dat er ook gekeken wordt naar hoe dit probleem kan worden op gelost. LEUSDEN - Blijhof vertoont op zaterdag 19 oktober de Rus sische animatiefilm 'Het gebo chelde paardje'. Het is een ver filming van een verhaal met rijmende dialogen. Het gaat over drie kinderen Danila, Garrila en kleinere broer Iwan. De kinderen kunnen hun ingekleurde kleurplaat met een rijm naar de voorstel ling meenemen. Zij maken kans op een gratis voorstel ling, op 21 december van een kerstfilm. Aanvang 'Het gebo chelde paardje' 10.30 en 13.30. Entree leden 2,50 en niet-le- den 3,50 inclusief consump tie. De Blijfhof is in de Lisidu- nalaan 2. Info tel. 946186 De kinderen hebben de bloemen in de vazen gedaan, waarna de minister er een strik om doet. (foto: Minister DAncona in gesprek met burgemeester Pams. Eén van a mderen luistert Hans Verhorst) mee. (foto Hans Verhorst). Minister Hedy DAncona spreekt de genodgiden toe bj de opening van het asielzoekerscentrum (foto: Hans Verhorst). Panis geeft het eerste schaakstuk aan directeur Door Wondergem. (foto: Hans Verhorst). LEUSDEN - „Leusden zal een asielzoekerscentrum nieuwe stijl zijn," zei minis ter D'Ancona van WVC zater dag bij de officiële ingebruik name van het AZC aan de Doornseweg. „Geen eerste opvang, maar mensen die langer zullen blijven, omdat zij in Nederland mogen blij ven. Daarom zal gestimuleerd worden dat de asielzoekers, die in Leusden tijdelijk on derdak krijgen, Nederlands leren. Ook zullen zij vrijwilli gerswerk mogen doen om op die manier hun sociale con tacten met Nederlands tot stand te brengen en zichzelf te ontplooien. Volgens D'An cona gaat het om een gemid deld verblijf van 6 maanden. Burgemeester Panis bracht naar voren dat het geven van Nederlands onderwijs inmid dels met voortvarendheid is aangepakt. Vanaf 20 sep- tembner volgen 35 kinderen uit het asielzoekerscentrum onderwijs op basisschool De Wegwijzer. „Hoewel er offi cieel nog niet gesproken mag worden van integratie, acht het college het een goede ren ook eens in contact ko men met andere culturen, zei Panis naar aanleiding hiervan. Ook het feit dat er al 25 zaak dat de Leusdense kinde- vrijwilligers uit Leusden ac tief zijn op het centrum vond de burgemeester een goede zaak in het kader van die in tegratie. In dat verband drong hij er bij de minister ook aan op haast te maken met haar belofte te zorgen voor een goede verbinding van het openbaar vervoer tussen het centrum en Amersfoort en Leusden. De minister liet zich door de directeur van het asielzoe kerscentrum Door Wonder gem rondleiden. Daar maakte zij kennis met de bewoners. Daarvóór bood een groepje kinderen de minister bloemen aan, die zij in de daarvoor bestemde bloempotten deed. Burgemeester Panis gaf aan directeur Wondergem het eer ste stuk van een schaakspel van 'superformaat'. Het spel kan buiten worden gespeeld op een speciaal daarvoor aan gelegd 'bord'. De officiële openingshan deling bestond uit het strik ken van de vazen met een lint door de minister. De samen stelling van de groep kinde ren gaf een goed beeld van de nationaliteiten, die op dit moment op het centrum ver- tegenwoordigsd zijn. De kin deren kwamen uit Hongarije. Bulgarije. Rusland, Libanon, Turkije, Iran, Joegoslavië, Tsjechoslowakije en Somalië. Het asielzoekerscentrum biedt plaats aan 275 mensen.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 5