Psychologische winst Roda-zondag Roda-za komt goed terug na een 2-0 achterstand Nieuwe trainer bij Roda (zo) SVA blij met winstpunten Fors verlies voor Roda-Al Honderste lid voor Red Caps ZONDAG A.S. RODA '46 - HERTHA CAFÉ MONET Sport kort Trampoline springen Sport kort ««r Leusder Krant Woensdag 23 oktober 1991 LEUSDEN - De zondagfor matie van Roda'46 stond voor een moeilijke opgave. De ploeg had tot nu toe de hooggespan nen verwachtingen niet kun nen waarmaken. Alleen de eer ste wedstrijd van deze compe titie tegen het laaggeplaatste Celeritudo bracht de volle twee punten. De blamage van vorige week tegen WZA vormde een twijfelachtig sportief diepte punt. Na het vroege ontslag van trainer Teus van Kommer, vorige week, diende de zwal kende formatie weer op het juiste spoor gezet te worden. De winst op MSV uit Mont- foort gaf bestuur en spelers het voorlopige gelijk in hun keuze van de richting. Het spel in de eerste twintig minuten gaf alle hoop Via de flanken deelde Roda de eerste waarschuwingen uit In de tiende minuut opende Harry Oussoren met een dieptebal op John Jansen. Obstructie weer hield de Roda- aanvoerder deze keer nog van een gevaar lijke doorbraak. Negen minu ten later bewees Jansen op nieuw zijn waarde voor de zon dagelf: Krachtig doorzetten, een kapbeweging en een gave voorzet op de inkomende Strij- bosch. Een perfect doelpunt na een aanval uit het boekje bete kende 1-0. De naderende feest dagen wierpen hun eerste schaduw vooruit toen meteen na de goal achter het MSV-doel vuurwerk ontplofte Volgend jaar dus wéér geen Europees voetbal in Leusden Twee snelle Roda-aanvallen hadden de marge kunnen ver groten De schoten misten he laas de vereiste precisie. In de fase hierna begon de ploeg uit Montfoort aan een tegenoffen sief. Een vrije trap bracht de MSV-spits in kansrijke positie. Ongehinderd kon hij inkop pen 1-1. De rest van de eerste helft kende geen grote kansen meer. Enig gevaar leek nog in de 40e minuut te ontstaan. Een MSV-verdediger schoffelde echter voortijdig John Jansen op volle snelheid onder het gras, iets waar je tegenwoordig nogal eens rood voor krijgt. Voor het eerst toonde Meindert Vlugt zich in zijn nieuwe, tij delijke functie aan het publiek. Tergend langzaam dribbelde de interim-trainer naar de plek des onheils. Persoonlijk verge wiste hij zich van de ernst van de situatie om daarna weer snel de dug out in te duiken. Later zou blijken dat Vlugt zich na deze wedstrijd weer volledig op het actieve voet ballen kan richten. De toekom stige nieuwe trainer van Roda-zondag stond reeds langs de lijn. Tendens Na rust leek de negatieve tendens zich te herhalen In de tiende minuut verdedigde Bob Schoordijk onzorgvuldig uit De MSV-spits scoorde dank baar 1-2 in de categorie 'ca deautjes' Een duidelijke streep door de rekening van een ieder die de zondagelf goed gezind was. De vroegtijdige domper werd echter op karak ter verwerkt. Roda toonde de spirit hervonden te hebben Prompt werd in de 30e minuut de 'mooiste kans van de wed strijd' (Cees Leijenaar jr.) om zeep geholpen. De op het mid denveld goed spelende Harry Oussoren wist op onnavolgba re wijze van dichtbij te missen. De amusementsmeter in Montfoort en omstreken moest later gerepareerd worden. Roda verhoogde de druk op Duw- en trekwerk tussen Roda-aanvaller Strijbosch en een ver dediger van MSV. De Leusdenaren wonnen uiteindelijk met 3-2. de tegenpartij en zag de inzet beloond in de 40e minuut. Met een fenomenaal schot van gro te afstand pegelde Arnold Lol- kama de gelijkmaker in de bo venhoek. ,,Toen was de ban ge broken", aldus de ïnterim-lei- der Leijenaar. Twee minuten LEUSDEN - Piet Mackay wordt de nieuwe trainer van de zondagafdeling van voetbalvereniging Roda'46. Mackay is de op volger van de vorige week ontslagen Teus van Kom mer. Van Kommer's con tract werd vorige week woensdag ontbonden we gens tegenvallende resul taten van het zondagelftal. De verhoudingen tussen Van Kommer en het team zouden dusdanig zijn ver stoord, dat voortzetting van het contract zinloos zou zijn. De 48-jarige Mackay heeft voorheen betaald voetbal gespeeld bij onder andere Velox en DOS. Via verschillende clubs kwam hij uiteindelijk bij Saes- tum terecht dat onder zijn leiding tot de tweede klas se KNVB opklom. Het voetbal in de afdeling is de nieuwe oefenmeester niet onbekend. Na drukke trai ningsjaren haalt Roda Mackay nu weg bij een da mesteam. Donderdag avond traint de zondagse lectie voor het eerst onder de nieuwe leiding. Komen de zondag test Mackay de Leusdense dug out. Vroeg in het seizoen werd vorige week de sa menwerking tussen Roda-zondag en trainer Teus van Kommer opge zegd. Het verloop van de competitie verliep geens zins overtuigend. Vier punten uit zes wedstrijden en een ontbrekende ver trouwensbasis betekenden het ontslag van de oefen- meester die aan zijn twee de seizoen bij Roda-zon dag was begonnen. Voor zitter van de zondagcom missie Jaap de Haan: „Er is vanuit het bestuur alles aan gedaan is om de situa tie te herstellen. Dit lukte na veel gesprekken en be geleiden niet. De stijging in prestaties die Van Kom mer nog wel zag, konden spelers en bestuur niet ont dekken. De knoop is toen doorgehakt. Een praatclub zijn we niet, en willen we ook niet worden. Het is een beslissing die door een ie der wordt gedragen. Teus van Kommer heeft het sportief aanvaard." De gedupeerde trainer zelf onthield zich intussen van verder commentaar: „Een onverwacht ontslag. Het lijkt me goed om het daarbij te laten." voor tijd bekroonde Sander Zaal na voorgeven van Sander Schimmel het harde werken van Roda: 3-2. Twee punten derhalve voor de zondagformatie Een psy chologische winst op alles en iedereen. Het wachten is op de komende testcase tegen het ho ger geklasseerde Hertha. Een nieuwe graadmeter onder lei ding van een nieuwe trainer, Piet Mackay. Aart de Ruiter (advertentie) Aanvang 14.30 uur. Wedstrijdbal aangeboden door: LEUSDEN - Roda '46 moest na de nederlaag tegen SDCP de draad weer zien op te pak ken tegen 'runner op' Bloe- menkwartier; de ploeg die juist de koploper SDCP de enige nederlaag tot nu toe had toegebracht. Bij Roda verving Hans van Bekkum de gebles seerde doelman Petra de Beer en de tegen SDCP afwezige Harrie Kerssies was weer aan wezig. De wedstrijd was vijf minu- LEUSDEN - Na vier wed strijden ongeslagen te zijn ge weest heeft Roda Al een forse nederlaag opgelopen tegen Le lystad Al. Na tweemaal ach tereen de koplopers een punt te hebben ontfutseld werd het in de polder tegen de midden moter Lelystad een verdiende nederlaag. Het was te danken aan het goede keeperswerk van Remko Kempers dat de nederlaag beperkt bleef tot 4- 0. Gedurende het eerste deel van de wedstrijd was het gelijkop- gaande strijd waarbij Roda ook kansen kreeg de score te openen. Het ontbrak echter aan daadkracht in de afwer king. Lelystad stelde hierte genover beweeglijk en snel spel over de vleugels. Zoals iedere week kwam Roda fel uit de startblokken maar in de afronding had men dit maal geen succes. Op deze wijze kroop er vertwijfeling in de ploeg. Combinaties kwa men niet meer door en indivi duele acties liepen dood in de Lelystad-verdediging. Roda ging hierna achterin 1 op 1 spelen om nog meer druk te krijgen, maar het pakte ver keerd uit. Binnen vijf minu ten werd het zelfs nog 3-0 en 4- 0. LEUSDEN - Tijdens de jaarlijkse rayonkampioen schappen turnen, die on der auspiciën van de gymnastiekvereniging Im pala zaterdag 2 november worden geordganiseerd, verzorgt de Nijkerkse ver eniging Sparta, evenals de jeugdgroep van Impala, een demonstratie trampo line-springen. De jazz- en ritmische gymnastiekaf- deling van Impala zullen eveneens demonstraties geven. Op de rayonkampioen schappen turnen de meis jes in de C, D en E-klasse, terwijl de jongens uitko men in de D en E-klasse. De wedstrijden begin nen om 13.00 uur, de prijs uitreiking vindt plaats om omstreeks 17 15 uur. De Leusdense Honk- en Softbalvereniging The Red Caps heeft op zaterdag 19 oktober, tijdens de laatste wedstrijd van het sei zoen haar honderste lid kunnen verwelkomen. De 10-jarige Reinier Demeijer werd ingeschreven als lid voor het pupillenteam honkbalhet snelst groeiende team van de vereniging. Hij kreeg uit handen van coach Annemieke Pot een passend cadeau: een complete set honkbalkleding. De speel-activiteiten van de vereniging liggen nu twee maan den stil (wel gaat de club zelf dit najaar een echte veldverhar- ding aanleggen) en in januari beginnen de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen Alle teams gaan zich, in verschillende zalen in Leusden, voorbe reiden op de competitie 1992. Voor meer informatie: 944209. ACHTERVELD - Een aange name verrassing langs de lij nen op het Kerstenssportpark. Geen verschillende lezingen deze keer, maar een eenslui dend oordeel van beide sup- porterscharen: een slechte wedstrijd deze middag tussen SVA en het bezoekende KDS uit Utrecht. De twee punten bleven echter daar waar ze hoorden, bij de betere ploeg uit Achterveld. Trainer Dick Mul der relativeerde het niveau van het geboden spel: „We hebben hier thuis vaak de prachtigste wedstrijden gespeeld, maar desondanks de punten ingele verd. Nu staat er winst op het bord, en dat telt!" In de eerste helft wist SVA een licht overwicht op te bou wen. Kleine kansen werden weliswaar gecreëerd, maar bleven helaas onbenut. Het eerste wapenfeit van de bezoe kers was van een negatief kali ber In de 30e minuut moest de KDS-spits met rood het veld verlaten, wegens herhaald na trappen Commentaar op de man in het zwart versterkte de conclusie: Eruit. Tegen tien verwoed draven de Utrechters tekende de thuisclub voor het eerste doel punt van deze middag. Na een voorzet van de uitblinkende Peter van Ruitenbeek liet Ge rard van de Breemer in de 40e minuut de KDS-doelman kansloos. Met 1-0 luidden bei de ploegen de rust in. Ontevre denheid alom bij veel suppor ters. Met vrijblijvend inzicht werden door menig kenner nieuwe en fantasierijke op stellingen in het leven geroe pen Zelden stonden tijdens één wedstrijd zoveel spelbe- palende middenvelders strooi end met gouden passes langs de lijn. De tweede helft begon voort varend Linksbuiten Peter van Ruitenbeek soleerde langs zijn directe tegenstander en legde de bal panklaar in de doel- mond. Een KDS-speler profi teerde van dit buitenkansje en scoorde in het eigen doel: 2-0 op het bord. De wedstrijd werd levendiger. KDS begon een reeks aanvallen die aan duide lijkheid niets te wensen over liet Drie conclusies leken ge rechtvaardigd: de KDS-voor- hoede verprutste alle kansen, de SVA-achterhoede opereer de onzeker, keeper Van den Be- dem blonk zoals altijd uit In deze fase omzeilden de bezoe kers een aantal malen de bui- tenspelval. Steeds vonden de aanvallers echter aanvoerder Gerard van den Bedem op hun weg. Met een aantal reddingen moest hij de wankelende ach terhoede weer op het spoor zetten. „Vorig seizoen was de verdediging onze sterkste li nie", aldus trainer Mulder ,,In deze competitie is dat duidelijk nog niet het geval We verdedi gen in deze snellere klasse nog te ver van de bal af. Voorts staat deze laatste linie af en toe onder grotere druk omdat er gaten vallen. Het team valt graag aan, maar vergeet onvol doende mee te verdedigen. De linies sluiten daardoor onvol doende aan. Desondanks draaien we elke week beter." Inleveren Jammer genoeg kon SVA het fysieke voordeel van één man meer niet voldoende uitbuiten Er zat te weinig scherpte in de opbouw, waardoor de bal vaak nodeloos bij de tegenstander werd ingeleverd Hierdoor ont stond een rommelige fase die weinig hoogtepunten kende. In de 35e minuut ontweek Peter van Ruitenbeek alle aanslagen van zijn nieuwe tegenspeler en gaf fraai voor. Peter Middelaar besliste de partij vakkundig: 3-0. De KDS-aanhang had zich al bij de nederlaag neergelegd toen het tegendoelpunt viel. Alleen voor de statistiek", mompelde een meegereisde Utrechter teleurgesteld. KDS belandt door dit verlies op de laatste plaats in de eerste klasse B. Achterveld schaart zich met 8 punten bij de ploe gen die om de eerste penodeti- tel strijden. Kans op deze winst is weliswaar zuiver theore tisch, maar in het voetbal blijft alles mogelijk. Volgend week einde wordt de eerste balans opgemaakt. Zeker is dat SVA als debutant in deze klasse zeer verdienstelijk meedraait. Aart de Ruiter Luchtduel Peter Ruitenbeek van Achterveld tegen VSK. De Achtervelders wonnen 3-1 en draaien weer mee aan de top. ten oud toen Roda's midden velder Harm Wassink gebles seerd het veld moest verlaten, moest worden vervangen door Lidus Vaartjes. Roda domi neerde het grootste gedeelte van de eerste helft. Rond de kreeg het een goede kans op een voorsprong te komen. De keeper wist driemaal de inge zette bal te keren. Roda gaf tot aan de 42e min. geen kans weg, de achterhoede liep on der leiding van laatste man Pieter Verhoeven geconcen treerd te voetballen. In de 43e min. kwam de bal van rechtsvoor en door een moment van onoplettendheid in de achterhoede schoot de linkerspits 1-0 voor Bloemen- kwartier binnen In de rust werden de mannen van trai ner Romeyn er nog eens op ge wezen dat je de volle 45 minu ten 100 procent geconcen treerd moet zijn. Na de aftrap van de tweede helft was een dekkingsfout van voorstopper Wim v.d. Biezen de oorzaak dat Roda in de 47e minuut van de westrijd op een 2-0 achter stand kwam. Vanaf dat moment ging Roda achter meer risico's nemen. Na 20 minuten ging Paul Ver hoeven op links alleen door; ontweek een aanslag op zijn benen door de keeper van Bloemenkwartier en plaatste de bal op het hoofd van Harrie Kerssies, die 2-1 kon binnen- koppen. Bloemenkwartier probeerde via de counter te scoren maar doelman Hans van Bekkum was zeer attent en wist met een paar goede reddingen erger te voorko men. Op het middenveld ont spon zich een interessant duel tussen de bonkige middenvel der van Bloemenkwartier en Roda's jeugdige Bart Otto, dit vootreffelijk deed. Na minuten liep invaller Hid Vaartjes door de verdedigi van Bloemenkwartier en week de keeper, maar w hem niet tussen de twee do palen te plaatsen. In de 75e nuut werd de licht gebl seerde laatste man Pieter V hoeven vervangen door Pee Pastor. Hierdoor schoof a; voerder Harrie Karssies do naar de spits, waardoor ni achter één op één ging spel< dit houdt risico's in maar Roda-achterhoede gaf niet gewonnen. Een m< voorbeeld daarvan was back Klaas de Vries zelfs v man de baas bleef. Roda voerde de druk op en leidde in de 86e minuut tot gelijkmaker door Vaartjes i de bal na een scrimmage in! strafschopgebied met droge knal in het net sco Grote vreugde in het Ro< kamp na deze terechte geli maker. Bloemenkwartier q duidelijk aangeslagen en bleek ook in de 94e mini toen de laatste man van BI menkwartier te zicht ter speelde. De bal werd ond schept door Vaartjes die het moment dat hij de keej omspeelde werd neergele door dezelfde speler in strafschopgebied. Maar verbazing van beide kamj volgde er geen penalty man in het zwart verklaai niks te hebben gezien. En fli dus maar af. Al met al m dan een verdiend punt voor zaterdag-elf Die duidelijk 1 zien over genoeg veerkra en teamgeest te bezitten een 2-0 achterstand om te ten in een 2-2 gelijkspel vens kon Hans van Bekk op een uitstekend debuut rug kijken. Onder de sportactivitei ten voor De jeugd van Schaakvereniging Leus den was in de herfstva- cantie present op het Le- vob-schaaktournooi voor de regio-Eemland in Amersfoort. Onder de 45 deelnemers was Leusden met acht goed vertegen woordigd. Ook de resul taten mochten er zijn: in de A-groep legde Bert Kampers duidelijk be slag op de titel en de wis selbeker. Tweede werd Geert Wisman, die in een tijdnoodduel de laatste partij naar zich toe wist LEUSDEN - De num mers een en twee in de onderlinge competitie van de Schaakvereniging Leusden gaven elkaar af gelopen donderdag niets toe. Koploper Jan van Baardewijk leek in een eindspel van paard tegen 'slechte' loper wel de beste kansen te hebben, maar uiteindelijk wist hij toch niet verder te ko men dan remise Carel Vos verloor de derde plaats in een rechtstreeks duel aan Hesmatollah Shahrizadeh, nadat hij eerst een remisevoorstel had afgewezen Bert Uneken klom naar de vierde plaats door een overwinning op Jos Ag- terberg in een nogal rom melige partij. De vijfde plaats is momenteel voor Bert Kampes. Ondanks dat hij in de afgelopen zo mercompetitie al een visitekaartje had afgege ven, is het toch wel ver bazend hoe snel deze jeugdspeler de weg naar de top lijkt af te leggen Er waren donderdag ook te trekken. In de B-groep legde Dirk Meylof beslag op de wisselbeker. In de C-groep was alleen Daniël Elzas aanwezig om de eer voor Leusden hoog te houden Dat lukte vrij aardig tot de laatste wedstrijd, waar hij tegen de kampioen goede winstkansen had. Maar hij liet zich pardoes mat zetten, waardoor hem de derde prijs nét ontging. In de D-groep overkwam Johan van de Pol precies hetzelfde!! Wilke Havinga bleef wat beneden de verwachtin gen en Lianne Meppe- link, als enig meisje, heeft nog te weinig erva ring om hoog te kunnen komen. Bij de allerkleinsten (E), waar 14 partijen werden afgewerkt, wist Kawe Modiri de derde prijs te veroveren. lil lij, twee zeer opmerkelijke remises te noteren Clubkampioen Hans Pe perkamp leek aanvanke lijk geen enkel probleem te kennen in zijn partij tegen Jan Nijhof, maar toen hij het karwei wat te makkelijk begon op te vatten leken de kansen helemaal te keren Uit eindelijk mocht de titel verdediger nog helemaal lat niet mopperen over de puntendeling. Harald Struiwig - bezig aan zijn beste seizoen sinds jaren - gaf geen krimp tegen oud-kampioen Leo de Rijke en wist zodoende zijn plusscore te behou den. UI De stand op kop: 1 v Baardewijk 2. Langman 3. Shahrizadeh 4. Uneken 5. Kampes 6 v.d. Bilt Elschot v Kampen A. Peperkamp Vos Wisman 1573 1560 1546 1544 1543 1530 1530 1530 1530 1530

Leusder Krant | 1991 | | pagina 12