sos verslaat koploper Riva leusder Krant. Matige eerste helft breekt LHV op: 14-15 men spelen te gespannen en verliezen kansloos Bekerwedstrijd Leos-vrouwen Mieke Bokhorst winnares slottoemooi De Hakhorst Vrouwenhandballers pakken punt isdag 30 oktober 1991 Pagina 13 iDEN - Dc vrouwenvol- Iploeg van Leos zorgde jpen zaterdag voor een eiide verrassing. De on en leider Kiva/Rijswijk m sporthal De Meent met erslagen. De thuisclub zich mentaal sterk door .2 achterstand weg te q. In de vijfde set sloeg ,ederom de sterkste. Vol- rainer Evert van Gardc- ig de basis van de over ig in dc winst van dc cer- De mannenploeg be- een moeilijke middag en iet krampachtig spel ten tegen het geroutineerde 13. rouwen van Leos legde >is voor de overwinning eerste set. die met 15-7 werd gewonnen Die winst had de ploeg na het zwakke spel en de blamerende nederlaag in Amsterdam nodig Koploper Riva/Rijswijk werd in die eerst set vooral verslagen door het service-geweld van de thuis club Na het verlies gingen de bezoekers gevarieerder spelen en wisten ze Leos uit de con centratie te halen. De druk van opslag viel weg en Riva won dc tweede set vrij eenvoudig. In de derde set hadden de Leusdena- ren het antwoord op het geva rieerde spel van de Rijswijkers gevonden. De ploegen waren van af dat moment aan elkaar gewaagd en er ontspon zich een boeiende wedstrijd Van Gar deren: .Ja, toen was het ge woon, wie maakt de meeste fouten en wie heeft het meeste lef.'' In de derde set was de winst uiteindelijke voor de be zoekende vereniging: 13-15. Ook de vierde set was een open gevecht, die gelijk opging tot 15-15. Voor Leos was het toen erop of eronder en het had de zenuwen het best in bedwang. 17-15. Een vijfde set was noodza kelijk. Velen zijn van mening dat zo'n vijfde set een loterij is, maar Leos-trainer Van Garde ren is van mening dat je een ploeg wel degelijk kan voorbe reiden op zo'n set ,,Wij gaan voor zo'n vijfde set altijd even naar de kleedkamer om evem afstand te nemen van de wed strijd De vijfde set is eigenlijk weer het begin van een wed strijd Dan moet je verant woorde risico's durven nemen en je moet wat meer lef tonen. Verder moet je aan het net en in de verdediging net even iets meer doen En het belangijkstc is natuurlijk dat je een paar punten voorkomt. Als dat lukt win de vijfde set heel vaak. Af gelopen zaterdag zag ik in de ogen van de meiden dat het vertrouwen er was en die zei den ook: 'kom maar op." Door de winst is er weer wat zelfvertrouwen binnen de ploeg van Leos gekomen Be langrijker is waarschijnlijk dat het dal, waar het in Amster dam inzat, alweer is verlaten. De jonge spelverdeler Hester Teune speelde zaterdag een sterke wedstrijd. Nelleke Grobben speelde een ongeluk kige partij volleybal. Zij moest halverwege de tweede set met een bloedneus het veld verla ten Haar vervanger Anita Vis ser deed het echter dermate goed dat zij aan de kant bleef. ..Anita deed het wonder boven wonder zeer goed Zij heeft ruim zes weken stilgestaan en had nog geen wedstrijd ge speeld Afgelopen weken heeft ze voor het eerst op de aanval getraind. Zonder wedstrijdrit me is dat een bijzondere pres tatie." Van Garderem was na afloop bijzonder te spreken over de mentale weerbaarheid van zijn spelers. In de tweede divisie moet Riva/Rijswijk de eerste plaats delen met het verrassende Madjoe. Beide teams hebben tien punten uit vier wedstrij den. Leos staat op een keurige zesde plaats met slechts drie punten achterstand. Onderaan heeft Quelderduyn/Seahawks nog geen enkel punt De vrouwen van Leos: Nadja Gij- sen. Astridvan Dijk Hester Teune. Anita Visser. Marja de Wild, Astnd van der Burg. Charlotte van Pijke- ren, Nelleke Grobben en Alemke van Deemter Vanavond spelen de vrouwen van Leos om half negen dc beker wedstrijd tegen Veen- man/Martinus. De wed strijd word gespeeld in sporthal De Meent. Door de uitschakeling in het bekertoernooi van de eredivsie mag de Leusdense ploeg alsnog meedoen aan het toer nooi tot en met de eerste divsie. Veenman/Marti- nus 2 komt ook uit die zelfde eerste divisie LEOS - Riva/Rijswijk 3-2 (15-7, 9-15. 13-15, 17-15 en 15-13). De mannen van Leos waren het derde team van Vollkei kansloos. In drie sets produ ceerde de Leusdenaren slechts 19 punten Volgens trainer Bert van Doorn waren drie kernpunten debet aan het ver lies ,,Ten eerst werden er te veel persoonlijke fouten ge maakt Ten tweede was er sprake van een overspannen inzet. De jongens deden te veel hun best te soren en geen fou ten te maken. Daardoor gingen ze krampachtig spelen Als laatste deed de routine van de Amersfoorters ons de das om." Vollkei kon zich gemakkelijk instellen op de aanvallen via de vleugels Doordat de pass veel al slecht viel, was er voor de thuisclub weinig variatie mo gelijk. De hoge aanval via de vleugels vond meestal een blok op haar weg Was dat niet het geval dan kon de aanval door goed opstellen worden overge nomen. Toch denkt Van Doorn dat zijn jongens veel beter kun nen ,,Het team zit in de bloei van de groei. Ze zijn gebrand op het leren van volleybal en dat gaat, daar ben ik van over tuigd tot resultaten leiden Voorwaarde is dan wel dat er minder gespannen gespeeld zal moeten worden en dat de ba sistechnieken. pass en service, meer vastheid moeten krijgen De jongens kunnen fysiek meer dan wat ze in het veld laten zien aldus de altijd optimisti sche trainer Van Doorn Leos is door nederlaag naai de onderste plaats van de ranglijst gezakt Het heeft daar gezelschap van vier clubs, die allen slechts drie punten ver zamelden. Zewwolde deed dat daar een wedstrijd minder over. Bovenaan staat OMS. dat vorig seizoen het kampioen schap net misliep. Voornaam ste belagers zijn Renswouw en het tweede van Brezan/SSS. waarin Leusdenaar Roalt Dijkstra acteert De mannen van Leos Ronald van Doorn. Niels Noorlander. Gert Hutten. Evert Kruijswijk. Mark Bruijn. Martin llmer. Klaas-Jan Hutten. Jan-Albert Kootstra en Edwin de Wild LEOS - Vollkei 3 0-3 (4-15, 7-15. en 8-15) TWEEDE PRODUKT SLAGERIJ: Varkenshaasjes soo gram 9.95 Shoarmavlees Panklaar 1 kilogram 9.95 FIJNE VLEESWAREN: Rundergehakt 1 kilogram 9.95 Cornedbeef lOOoram 1.59 Varkensfilet lapjes stuk of rollade i kilogram 13.95 Kiprollade naturel 100 gram 2.19 Cordon-Bleu Panklaar soo gram 7.45 Boerenmetworst loogram 1.39 Gevulde Filet Panklaar soo gram 6.95 Champignon paté 150 gram 1.89 kRibkarbonaden 1 kilogram 9.95 Vleessalade 150 gram 1.39 j ««HOOGVLIET 9 Maximaal 6 stuks per artikel per klant. Geldig van 30/10 t/m 5/111991. ALPHEN NO RUN BOSKOOP DEN HAAG GOUDA S-GRAVENZANDE HAZERSWOUDE KATWIJK LEIDEN MAASSLUIS MONSTER RIJNSBURG VEENENDAAL VOORBURG VOORSCHOTEN WOUDENBERG ZOETERMEER LEUSDEN - De Leusdense jeu de boules-vereniging De Hakhorst heeft afgelopen weekend een punt gezet achter het zomerseizoen. Het slottoer- nooi, dat zaterdag werd gehou den, werd gewonnen door Mie ke Bokhorst. Tweeëndertig boulers traden aan voor het laatste toernooi, dat in hussel-tnpletten vorm werd gespeeld Na de drie ochtendronden waren nog zes boulers ongeslagen, Rudolph de Groot, Coen Bisschops, Bep Jacobs, John Verhoef, Mieke Bokhorst en Joke van Veen In de vierde en voorlaatste ronde kwamen Coen Bisschops en Joke van Veen tegenover el kaar te staan. Dit onderlinge duel leverde een positief re sultaat op voor Joke van Veen De andere vier kanshebbers bleven ongeslagen. In de laatste ronde moest Joke van Veen tenslotte afha ken. In de finale betwistten Ru dolph de Groot en Mieke Bok horst elkaar in de strijd om de eerste plaats en Bep Jacobs en John Verhoef in de strijd om de derde plaats. Marijke Hoitinga en Ineke Roersma speelden mee om de poedelprijs. Het da mestrio Mieke Bokhorst, Bep Jacobs en Marijke Hoitinga won met 13-10, zodat de eerste prijs voor Mieke Bokhorst was Uitslag: 1 Mieke Bokhorst 5 28 2 Rudolph de Groot 5 36 3. Bep Jacobs 5 19 4 John Verhoef 5+19 5 Joke van Veen en Coen Bis schops 4 24 7 Tiny de Boer en Bep Bloemen dal 4 +'23 9 Ben Vasterman 3+14 10 Mimmo Sciortino 3+12 11 Wim van den Berg 3 10 12 Sieds Hoitinga 3 9 31 Marijke Hoitinga 0 - 39 32. Ineke Roersma 0-26 LEUSDEN - De handballers van LHV zijn het zaalseizoen met wisselend succes begon nen. De mannen kwamen bij hun debuut in de tweede klasse één treffer tekort om het eerste punt binnen te halen. Shot uit IJsselstein profiteerde van een zwakke eerste helft van de thuisploeg en hield op basis daarvan net genoeg over om de winst mee naar huis te nemen: 14-15. De vrouwen konden een goe de eerste helft tegen HHC niet van een passend vervolg voor zien, maar hielden op de val reep nog wel een puntje over aan het duel met de uit de der de divisie gedegradeerde Hil versummers: 10-10. De mannenhandballers van LHV hebben zondag in thuis- hal De Korf een goede kans op één of meer punten laten lig gen. De Leusdenaren, die vorig seizoen via een nacompetitie promoveerden naar de tweede klasse, toonden in de eerste helft van het duel teveel res pect voor Shot uit IJsselstein Weliswaar lag het tempo aan merkelijk hoger dan in de der de klasse over het algemeen een feit was, maar in het twee de bedrijf toonde de thuisploeg aan dat daar de schoen niet wrong. De aanvalsopbouw was in de eerste dertig minuten te sta tisch, terwijl de schutterij van de Leusdense ploeg het liet af weten. Liefst drie van de vijf doelpunten die LHV in de eer ste helft liet noteren waren af komstig van strafworpen, die overigens door uitblinker Ar jan Schneiders feilloos werden benut. Shot kon daardoor, zon der zelf echt groots te spelen, gemakkelijk weglopen tot 3-9. Vlak voor de rust krabbelde LHV nog enigszins terug en verkleinde de marge tot 5-9. Na de pauze legde LHV alle schroom van zich af en beet zich vast in de tegenstander, die op slag in dc problemen kwam De bezoekers hadden echter het geluk een vrij royale marge te kunnen koesteren waardoor het lang duurde voor LHV echt in de buurt kon ko men Via 7-9 en 9-11 werd het verschil bij 10-12 voor het eerst weer acceptabel. Met nog een kwartier op de klokken kregen de mannen van trainer Ed Da vids echter een nieuwe tegen slag te verwerken, toen te ge haast aanvalsspel in een po ging de achterstand weg te werken voornamelijk leidde tot het maken van fouten Die werden hard afgestraft door Shot, dat opnieuw uitliep tot vijf doelpunten 10-15. Met hernieuwd elan zette LHV zich ook aan deze klus en bijna leid de dat nog tot succes. Met nog vijf minuten op de klok scoorde de thuisploeg 14-15, waarna alles nog mogelijk leek. Echter, in de hectische slotminuten kwamen beide partijen niet meer tot scoren Wisselvallig Het eerste optreden van de vrouwenhandballers van LHV was wisselvallig. De ploeg ont ving thuis het uit de derde divi sie gedegradeerde HHC uit Hilversum, dat vooraf tot één van de sterkere ploegen in de hoogste afdelingsklasse werd bestempeld. In de openingsmi nuten liet LHV van deze voor onderstelling weinig heel. Met geraffineerd aanvalsspel werd de Hilversumse defensie uiteen gerafeld en namen de Leusde naren een riant ogende 4-0 voorsprong De wedstrijd bleek daarmee echter nog al lerminst beslist en uiteindelijk mocht de ploeg van trainer To Schoenmakers zich gelukkig prijzen nog een punt aan het duel te hebben overgehouden Gaandeweg het eerste be drijf kondigde het naderende onheil zich al aan. HHC stelde zich beter in op de Leusdense aanval en krabbelde langzaam terug. Bij rust was de nadelige marge al gehalveerd: 6-4 Na de veldwisseling leek de wedstrijd zich rampzalig te gaan ontwikkelen voor de thuisploeg. Tot ontzetting van de eigen aanhang kwam de ploeg lange tijd niet meer tot scoren, terwijl de bezoekers het doel steeds gemakkelijker vonden Binnen dc kortste ke ren waren de rollen omge draaid en leidde HHC de dans. 6-9. Vanaf dat moment werd het de Leusdenaren te gortig en de ploeg schakelde een tandje bij Met vereende krachten kwam de ploeg in de slotfase weer langszij (9-9), maar dreigde de wedstrijd alsnog te verliezen toen HHC 9-10 aan tekende In de laatste seconden werkte LHV ook dat vuiltje nog weg, zodat een verdiende puntendeling het resultaat was: 10-10

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13