leusder Krant, Kast schakelt zicht uit Ik heb ondanks alles bewust gepakf landwerk gaat grif van de hand de schijnwerper L E U S D E N deconstructie volgens bewoner niet tot tevredenheid uitgevoerd /levrouw Prast winkelde één minuut gratis Inbraak woning Fietskijkdag Jaarvergadering KPO Diefstal uit auto Helpeen oorlogskind uit de lappenmand „Ik ben hier niet alleen om te lachen; je moet ook weieens ergens wat van zeggen" T!óê loensdag 30 oktober 1991 Pagina 3 EUSDEN-ZUID - De recon- Iructic van het kruispunt tmhemsewcg/Maanweg is ooral bedoeld om de verkecrs- eiligheid op een van de ge- aarlijkste punten van Lcus- en te verbeteren. Volgens de eer R. Betlem, bewoner van de laanweg, is de gemeente ech- T wat hem betreft haar doel oorbijgeschoten. „De scha- elkast van de verkeerslichten zo geplaatst, dat ik geen vrij icht heb op het verkeer van de mhemseweg, als ik van mijn toning via de Maanwcg wil tegrijden." zegt hij. „Ook de erkecrslichten voor het ver eer in de richting van Amers- sort kan ik niet zien, zodat oversteken voor mij gevaarlijk Het probleem ontstond, nadat er voor de huizen van Betlem en zijn buren een hekje werd geplaatst Dat maakt het voor hen onmogelijk om vanaf de parkeerplek voor hun huizen rechtstreeks de Arnhemseweg op te rijden. „Die manoeuvre was overigens verboden," geeft Betlem toe Dat vond Rijks waterstaat, de beheerder van de Arnhemseweg ook en plaat ste daarom de hekjes om te voorkomen dat verkeer via de uitrit van Betlem cs de ver keerslichten willen ontwijken De oplossing die de gemeen te bedacht, bevalt Betlem ech ter niet. Vanaf zijn huis is er een 'paralelweg' in de richting van de Maanweg. Aan het ein de daarvan is een zwart/witte opstelstreep geplaatst Vanaf dat punt kan hij de Maanweg en verder in de gewenste rich ting rijden. Het naar links kij ken om te zien welk verkeer er op de Arnhemseweg in zijn richting rijdt, wordt echter volgens hem onmogelijk ge maakt door de schakelkast. „Toen ik zag waar de ge meente de kast geplaatst heeft, heb ik onmiddelijk gebeld naar het gemeentehuis. Een ambte naar gaf toe, dat de kast op een ongelukkige plaats stond. Er is toen wel een beetje geschoven, maar ik kreeg ook te horen dat verplaatsing van de kast on mogelijk is, omdat dit teveel geld zou kosten." Betlem heeft inmiddels con tact opgenomen met Veilig Verkeer Nederland, die heeft toegezegd een verkeersconsu- lent te sturen. Die zou dan moeten beoordelen of de ver keerssituatie werkelijk onvei liger is geworden. Volgens gemeentewoord voerder Hans Hermans hebben inmiddels de gemeentelijke deskundigen ook al naar de si tuatie gekeken „Het is beslist niet zo, dat het zicht onvol doende is." zegt hij Toch wil De schakelkast op de hoek van de Maanweg/Arhemseweg Volgens de heer Betlem een obstakel, die het zicht ontneemt, (foto Hans Verhorst) de gemeente de heer Betlem te gemoet komen. Verplaatsing van de kast is te duur, maar de verkeerslichten zullen worden voorzien van een zogenaamd 'zijlicht' „Op die manier kun je zien of het verkeerslich. t op rood of groen staat," zegt Her mans, die denkt dat het pro bleem zo is opgelost. EUSDEN - Onder begelei- ing van vier brandweerman en liep Katja Prast afgelopen aterdag snel, maar doelbe- ust door supermarkt C 1000. ij had de tweede prijs gewon- van een slagzinwedstrijd en mocht één minuut gratis winnen. De eerste prijs, een magnetronoven, was natuur lijk prachtig maar minder sen sationeel. Katja Prast heeft genoten van haar avontuur Voor enige gêne had ze geen tijd. „Het ging te vlug", verklaart ze achteraf. De minuut bleek zo om De brandweermannen mochten alleen de drie ter beschikking gestelde karren duwen Verder dan de after-shave kwam ze 0EUSDEN - De afdeling Leusden van de Unie van Vrijwilligers heeft zaterdag een geslaagde ïïkoop van zelfgemaakte handwerken gehouden. De truien, jasjes en speelgoedbeesten vonden ijwel alle een koper In de WOLboom, waar de verkoop werd gehouden van 10-14 uur, waren met i me de wintertruien in trek. Mevrouw Leydes:We hebben ieder jaar naast nieuwkomers ook onze - aste klanten Het is di~uk bezocht geweest onze verkoping, de totale opbrengst is ongeveer iventienhonderd gulden. Daar moeten dan de kosten nog afmaar de soosleden krijgen met Sint en erst een paar aardige verrassingen. En daar is het toch eigenlijk allemaal om te doen (Foto Hans trhorst) niet. De voor haar klaar geleg de pakketten bij de groente, slagers en worst afdeling kreeg ze snel aangereikt en de filiaal houder vulde de kar lekker met twaalf rollen toiletpapier. „Ik heb ondanks alles redelijk bewust gepakt. Geen dingen gekozen, die ik normaal nooit zou kopen. Op een wat duurder merk after-shave dan gewoon lijk na. Ik mocht maar drie ar tikelen uit iedere produkt- groep pakken en dat beperkte wel." Een plank koffie in de kar mikken was niet mogelijk Desalniettemin bleek de buit ruim driehonderd gulden waard De prijswinnaars van de magnetron en de waarde bon. mevrouw Voorhoeve en Vos, moedigden haar aan, maar bekenden eerlijk blij te zijn, dat deze kar aan hun voorbij was gegaan. Katja Prast is enthousiast. „Een lek ker spektakel toch'" LEUSDEN - Een buurman ontdekte in de nacht van 25 op 26 oktober, dat dc voordeur van een woning aan de As- schatterweg openstond, terwijl de bewoners niet thuis waren De gewaarschuwde politie constateerde, dat de achter deur geforceerd was. Er is voor circa fl 6000,- aan goederen ge stolen. LEUSDEN - Op zater dag 9 november is er van 9-12 uur de driemaan delijkse fietsenkijkdag op het groepsbureau der Rijkspolitie te Leusden. In genoemde tijdzone kan tussen de 150 ge vonden fietsen worden gekeken of uw eigen dom daarbij is. Wanneer uw fiets gevonden is, kan men deze na overleg van het aangifteformu lier gelijk meenemen. (advertenties) UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58-Amersfoort-Telefoon 033-757007 Begrafenissen- Crematies- Wilsbeschikkingen- Deposito's- Verzekeringen Op dinsdag 29 oktober, tijdens de jaarvergadering/thema dag, komen in het Congrescen trum Orpheus te Apeldoorn ruim 800 vrouwen bijeen, om van gedachten te wisselen over- hoe vul je je eigen identi teit in, wat geloven anderen, zijn er zoveel verschillen, of hebben we juist veel gemeen? En hoe gaan we daar dan mee om? KPO vrouwen uit Noord, Oost en Midden Nederland gaan sa men praten over de heden daagse pluriforme samenle ving. Het samenleven met mensen van allerlei geloven en overtuigingen, geeft rijk dom, maar zorgt ook voor de nodige problemen. De deskundige begeleiding van deze dag zal in handen zijn van sociologe drs. Annv Matti en mevrouw Mia Tankink (pastoraal adviseur van de KPO) In de huishoudelijke vergade ring van deze dag vindt even eens de wisseling van de voor zittershamers plaats. LEUSDEN - Uit een auto die geparkeerd stond op een par keerplaats bij Dc Treek is maandagmiddag een handtas gestolen. De diefstal vond plaats tussen 12.15 uur en 13.15 uur In de tas bevonden zich naast een porte monnee met fl 250,-, waarde papieren. De schade bedraagd fl 2500,-. ja» t Giro 121 UNICEF of bel voor uw donatie 06-35024040 (50 ct pm) Om een 'bekende' Leusde- nanr te zijn is het niet altijd nodig dagelijks in de pu bliciteit te staan. Er zijn ook mensen die door hun beroep voor het publiek 'een hekend gezicht' heb ben. De Leusder Krant richt de komende tijd de schijnw erper op een aantal van hen. Op de baliemede werker, de doktersassis tente, de winkelbediende. 'Gewone'mensen, met hun eigen verhaal. Deze week wordt de schijnwerper gericht op Ben de Graaf (16), die sinds een jaar of vier werkzaam is als beheerder van de Leusdense sportzalen. ZUSDEN-Het is weieens delend om iemand een zaal Ue sturen omdat erin de zaal 'T°okt wordt, of omdat hij de beerde schoenen draagt. We hebben het zelfs 'ns meege maakt dat er iemand op klom pen desporthal binnenkwam en die ook op de sport vloer wil de dragen. En die stond nog raar te kijken ook dat we dat weigerden! Maar over het alge meen proberen we in zo 'n geval nog wat te regelen. Aan de an dere kant ben ikhier met aan gesteld om alleen maar met ie dereen te lachen; Ik moet ook zo nu en dan optreden. Aan het woord is Ben de Graaf, 46 jaar en part-time beheerder van de sportzalen in Leusden Voor Ben betekenen de 20 uur in dienst van de gemeente Leusden een welkome afwis seling met zijn andere werk op de faculteit Diergeneeskunde van de Utrechtse Universiteit, waar hij laboratorium-mede werker is. De Graaf:„In Utrecht mis het omgaan met mensen. Daar heb ik, afgezien van de contacten met een en kele collega, voornamelijk met dode dieren te maken. En die zeggen niet zoveel terug. Daar om vind ik dit werk zo leuk; je hebt veel met mensen te maken en die hebben over het alge meen nog een uitstekend hu meur ook. Logisch, want ze zijn bezig met hun vrije-tijds- besteding. Natuurlijk zijn ze ook weieens kwaad op me om dat de douches koud zijn, maar dat hoort erbij. Ben de Graaf beheert de ze ven Leusdense zalen, die de sporter ter besch ikking staa n. De Graaf „Ik hou toezicht op het juiste gebruik van de zalen en meld eventuele gebreken. Vooral het aantal vernielingen en het vandalisme neemt de laatste tijd hand over hand toe Ramen, ventilatieroosters en daken moeten het regelmatig ontgelden. Zinloze vernielin gen, die handen vol geld kos ten. Maar het ergste vind ik nog dat de eigendommen van de sporters vernield worden Laatst kwam ik bij de zaal aan de Berkelwijk en toen stonden daar net ouders allemaal fiet sen in de auto te laden. Alle banden bleken te zijn lekgesto- ken. Dan denk ik weleens was ik nu maar een halfuurtje eer der gekomendan had ik die gasten graag eens onderhan dengenomen. Maar ook de EHBO-kisten worden geregeld leeggehaald Ik moet ervoor zorgen dat de inh oud op peil blijft. Je probeert de mensen gewoon zoveel mogelijk te hel pen. Ik heb wel eens een kwaad telefoontje gehad van iemand die beweerde dat de sleutel van de sportzaal niet paste. Dat klopte, want de persoon in kwestie stond bij de verkeerde zaal!Dat zijn de leuke dingen, waarom je best kan lachen. Het toezicht houden op het gebruik van het juiste schoeisel is één van de belangrijkste za ken, Zwarte zolen zijn bijvoor beeld een crime. Dan ben je uren in de weerom de strepen te verwijderen Hetzelfde geld voorde echte trimschoenen, met die omhoog wijzende zo len. A Is ze daar een sliding mee maken, zijn de strepen ook nauwelijks meer weg te krij gen. „Ik vind het een hele leuke baan. En wat mij betreft, zou ik best wat meer uren willen ma ken. De samen werking met de afdeling sportzaken van de ge meente bijvoorbeeld is gran dioos. Bij een volledige bezet ting zou er hier in Leusden plaats zijn voor drie volledige banen. Alleen is vooreen der gelijk systeem niet gekozen Ik heb onlangs wel vier uur ezetra per week gekregen en dat is wel fijn. Die uren gebruik ik nu om op het gemeentehuis de contac ten met leveranciers, gebrui kers en reparateurs te onder houden. Voorheen moesten an deren (met name de afdeling sportzaken van de gemeente) dat doen, maar ik vind het prettig dat nu in eigen hand te kunnen houden Het komt de duidelijkheid en de efficiency wel ten goede. Omdat ik maar relatief wei nig tijd kan steken tn dit werk. kennen maar weinig mensen mij. Het komt dan ook wel voor dat men di 'nl t dat ik een inbre ker ben, als ik mem een zaal vertoon. Terwijl ik juist aan inbraakpn nv/fitdotAan de andere kant kennen veel men sen me juist ook wel. In het winkelcentrum wordt ik gere geld gegroet door mensen, van wie ik absoluut niet weet wie het zijn. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. Gunst, wat wonen er weinig puzzelliefhebbers in Leusden en omgeving. Schreven wij twee weken gele den ovei ons idee een prijspuzzel te starten, met daar bij het verzoek om adhesiebetuigingen... *...En wat denk je dan, de redactie zal wel overstelpt worden met kaarten en verzoekjes. Maar nee hoor, een enkel kaartje (waarvoor uiteraard onze dank) dwar relde op de burelen. Leusden zoekt het klaarblijkelijk liever ergens anders in waarschijnlijk...* *...Nou ja, het kan ook niet altijd meezitten in het leven. De respons geeft ons echter aanleiding van het idee af te zien. tenzij er nog een fiks aantal puzzelaars over de brug komt. Voor wat hoort wat en het is natuurlijk niet de bedoeling de taart telkens aan de zelfde winnaar uit te reiken...* *...De redactie kijkt het nog een weekje aan voor het definitieve besluit zal vallen. 'Laat eens wat van u horenis dit in verband een aardige variant. Ulaat ons merken een prijspuzzel op prijs te stellen (de limiet van vijftig reacties moet overschreden worden) en wij reserveren er ruimte en taart voor... *...Een PTT-beambte maakte ons attent op een merk waardige gelijkenis. Wat wil het geval, de voorpagina van zowel het omroepblad van Veronica als VPRO kent hetzelfde lettertype. De letter van de twee namen is op een detail na identiek. 'En dat kun je van de omroepen zelf toch niet zeggen'...* *...A1 wekenlang, misschien wel vanaf het voorjaar, staat er op het plein van winkelcentrum De Biezen- kamp een groot grijs brok beton. Leeg, hartstikke leeg. Waarom staat het daar en wie heeft het daar neergezet, vroeg laatst iemand aan ons. Er komt een beeld en het is een initiatief van de gemeente, luidt ons antwoord. Wanneer het beeld er komt?...* *...Dat weet bijna niemand, want bet duurt enige tijd. voordat iemand van de winkeliersvereniging of van de gemeente antwoord kan geven. De winkeliersvereni ging weet te melden, dat het de bedoeling is dat er in december het beeld geplaatst zal worden. Een dag later komt van de gemeente het antwoord, dat het inderdaad december zal worden...* *...Het gaat om een beeld van de Amsterdamse kun stenares Maria Glandorf. Voor f 30.000,— wordt Leusden een antropomorf vrouwfiguur rijker. Wat is nu in hemelsnaam antropomorf? Het bock der woor denboeken, de 'dikke van Dale', geeft antwoord. - Mensvormig; een menselijk gedaante hebben - *...Dat moet voor de winkeliers en het publiek een geruststellende gedachte zijn. Een mensvormig vrou wenfiguur op het plein van de Biezenkamp. Volgens de omschrijving van de kunstenares gaat het daarbij wel om een lichtelijk uit het evenwicht staand beeld. Als dat maargoed gaat met de januaristormen nog op komst...* Grote schrik vorige week op de redactie. Bij de post zat een gepeperde rekening van dc afdeling Burgerza ken van de gemeente. Binnenkort kosten de gegevens van de burgelijke stand geboorteshuwelijken en sterfgevallen) behoorlijk meer geld...* *...Hct gaat niet om zomaar een verhoging. Tot onze verbazing berekende de gemeente ons voor dezelfde lijst gegevens opeens driehonderd procent meer aan kosten Voor dat bedrag krijgen wij elke drie weken 'verse' informatie. Nou ja, vers is natuurlijk anders, maar een kniesoor die daar op let. Voor de gemiddelde inwoner maakt het weinig uit of 'Pietje' nu op maandag of op dinsdag is geboren, als hij maar geboren is en in de krant staat...* *...En dan te weten, dat het nog niet zolang geleden is, dat wij de gegevens gratis kregen. Nu willen wij niet zeuren, want sinds kort moeten alle Leusdenaren meer betalen voor de gemeentelijke dienstverlening. Die moet volgens een raadsbesluit vanaf dit jaar kos tendekkend zijn. Maar echt publieksvriendelijk is het niet...* Vandaar dat de gezamenlijke persmedia in een brief aan het gemeentebestuur vraagt om clementie. Onder het motto: wees publieksvriendelijk en denk aan de eigen 'public-relations'. Of het aanslaat merkt u vanzelf in de komende kranten Trouwens, veel Leusdense babies worden geboren in een van de Amersfoortse ziekenhuizen. Aangifte daarvan wordt gedaan op het Amersfoortse gemeen tehuis. Tegenwoordig worden er meer babies in het ziekenhuis geboren dan thuis, zodat het Leusdense geboorteregister altijd incompleet is... *...Dat heeft ook consequenties voor het inwonertal dat de gemeente elke maand publiceert. Niet dat dit getal lager zou moeten zijn. Uiteindelijk worden de nieuwe Leusdenaren keurig geregistreerd op het ge meentehuis. Als de moeder gezond en wel naar huis gaat, verbuist dc baby 'administratiefmee naar Leus den...* *...Dus het aantal geboortes is te laag, maar het vesti gingsoverschot (het verschil tussen de mensen die Leusden verlaten en de nieuwe Leusdenaren) is te hoog. Voor de 'statistiekenfreaks' onder ons iets om rekening mee te houden... Sportzaalbeheerder Ben de Graaf in De Korf. (Foto: Hans Verhorst)

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3