lieuwe nederlaag BVO'79 Onverdiende kater voor Roda- zaterdag erste overwinning schakers Volleybalsters Leos wederom uitgebekerd Herstel Roda-junioren Sponsors voor Roda-jeugd tafeltennissers n strijd om de titel Succes Impala SCHAKEN kort Sport Sport kort USDEN - Het eerste team de Schaakvereniging isden is het nieuwe seizoen stekend begonnen. Tegen aaleneiland I, een team dat ig jaar uit de Promotie- sse degradeerde, werd een ie overwinning behaald, arlopig is de tussenstand 5- de einduitslag zal hoogst- ïrschijnlijk zelfs 6-2 wor- wedstrijd was overigens nnender dan deze cijfers vermoeden. Leusden am al bijzonder snel op terstand doordat Arnold lerkamp in de opening een cadeau gaf. Zijn broer ns was als tweede klaar; hij een miniem voordeeltje de openingsfase gehaald, lar dat was niet genoeg om ieus op winst te gaan spe- Zodat al voor half tien de lise op het scoreformulier Leusden kwam langszij een overwinning van Ca- Vos. Lange tijd leek zijn lonent het nadeel beperkt sunnen houden, maar plot ing was hij het spoor bijster gaf zomaar twee stukken Bert Uneken had intus- materiaal gewonnen, ïr moest daarvoor wel toe- staan dat zijn tegenstander een levensgevaarlijke aanval kreeg. De Utrechter nam zijn kansen niet voldoende waar en liet een afwikkeling naar een eindspel toe, zodat de Leusdenaar eenvoudig won: 2,5-1,5. Leo de Rijke breidde de Leusdense voorsprong uit. Hij buitte ruimtelijk over wicht en het bezit van sterke velden voor zijn paarden tech nisch voortreffelijk uit. Hes- matollah Shahrizadeh speelde een moeizame partij. In een slechte stelling nam hij zijn toevlucht tot een soort 'psy chologische oorlogsvoering'; door zelf opzettelijk in tijd nood te komen. Zijn tegen stander liet zich van de wijs brengen en ging 'meevlugge- ren'. Shakenrizadeh (SVL- kampioen in het snelschaken!) ontsnapte toen nog miracu leus naar remise: 4-2. De over winning werd voor Leusden veilig gesteld door kopman Wim Velker. Hij won al tame lijk snel een pion en wist die de hele partij te behouden. In een secuur gespeeld eindspel bleek dat voldoende voor de winst. De enige afgebroken partij was die van Jaap van Tuyll. Die had in de opening een stuk geofferd voor een LEUSDEN - Op de helft an de najaarscompetitie san geconcludeerd wor- ien dat het eerste team Tafeltennisclub Leusden samen met CJC jit Utrecht om het kam pioenschap gaat strijden. Door het nieuwe punten- iysteem, waarin elke ge- vormen partij als een punt telt, zal TTCL alle :eilen bij moeten zetten )m CJC van zich af te chudden. CJC leidt na- nelijk met een gewon- ïen partij voorsprong op ÏTCL. )e laatste wedstrijd van eerste helft van de ompetitie moet TTCL iet opnemen tegen ZTTV ut Zeist. ZTTV, met ex- ITCL-speler Ad van den Iroek in de gelederen, ion, mede vanwege een nvaller, geen vuist ma- ien tegen de Leusdena- «n. Andre Snoek, ook lit seizoen weer constant I terk spelend, wist alle Ine zijn partijen in winst «n te zetten. Het dubbel- pel samen met Erwin de loer leverde ook een Hint op. Verder kwamen 'e overige winstpartijen p naam van Frank iooijman (2) en Erwin de ioer (1). De eindstand as 7-3, zeven punten ierhalve, terwijl CJC die eek met 9-1 won van 'ispen Culemborg. Door ■eze resultaten is de vol- iende stand ontstaan: CJC Utrecht 5-35 TTCL Leusden 5-34 ITVN Nieuwegein 5-23 ZTTV Zeist 5-22 Gispen Culemborg 5-21 RegaNijkerk 5-15 LEUSDEN - Gymnas tiekvereniging Impala organiseerde afgelopen zaterdag de Rayon kam pioenschappen turnen in Leusden. Buiten Impala waren Amersfoort '67, Springbokken uit Soest en SVH uit Hoogland aanwezig. In de C klasse waren alle ereplaatsen voor Impala; 1. Marlies Dragt en 2. Barbara de Gier. In de D klasse 6-9 jaar meisjes waren ook de eerste drie plaatsen voor Impala 1. Sandra Kassenaar 2. Tamara Meijer 3. Tan ja Berghuis. Bij de meisjes 10-11 jaar was de tweede plaats voor Diana Stitselaar, derde werd Petra Triel. D klasse meisjes 12 jr. en ouder tweede plaats He len Brehler. In de E klasse jongens 6-11 jaar was de eerste plaats voor Tom van Dijk. Jongens 12 jaar en ouder eerste plaats Remco Rutten. Meisjes 6-9 jaar tweede plaats voor Annet Se- vink, derde Sylvia Ver- rips. Meisjes 10-11 jaar en ouder eerste plaats voor Titia Gijsbertsen De verenigingsbeker is gewonnen door de Springbokken uit Soest. Impala was totaal als derde geëindigd. Tevens was er tijdens de pauze een demonstratie tram poline springen, door jongens en meisjes die een maand lang proef ge sprongen hebben bij Im pala. Daarna heeft natio naal jeugdkampioene Yvonne Hartog laten zien wat er zo al mogelijk is op de trampoline. Er is nog plaats op de trampo line lessen. Deze worden gegeven op de woensdag middag van 16.00 tot 17.00 uur in sporthal de Meent. krachtige aanval. Zijn tegen stander bleek echter uit een taai soort hout gesneden, want steeds wist hij met vin nige taktische tegendreigin- gen het ergste gevaar te be zweren. Uiteindelijk moest hij toch wel het stuk teruggeven en na een hevig tijdnoodduel bleef hij achter met twee mi nuspionnen. Zelfs de aanwe zigheid van lopers van onge lijke kleur biedt hem nauwe lijks nog hoop op remise, zo dat Leusden de wedstrijd hoogstwaarschijnlijk met 6-2 gaat winnen. In de onderlinge competitie raakte Jan van Baardewijk zijn ongeslagen status kwijt in een opwindende partij tegen Bert Kampes. In hevige tijd nood ging hij "doorzijn vlag", terwijl beide spelers niet meer genoteerd hadden. Bij recon structie bleek dat hij de veer-, tig zetten wel degelijk had ge haald, dus de partij werd ge woon voortgezet. Uiteindelijk werd het afbre ken gehaald in een stelling die remise leek. De koploper bleek zoveel vertrouwen te hebben dat hij zijn zet "open" afgaf. Het bleek niet zo'n ge lukkig te zijn, want Kampes - die bijzonder snel progres sie maakt - toonde meteen doodnuchter aan dat er na die zet een geforceerde winstweg voor wit was. Hij deed dat zo overtuigend dat de partij niet meer hervat zal worden. De stand op kop: 1. Kampes 1559 Langman 1559 3. v. Baardewijk 1558 4. Vos 1546 5. Shahrizadeh 1545 Uneken 1545 7. Elschot 1530 v.d. 'Harst 1530 v. Kampen 1530 J Nijhof 1530 A. Peperkamp 1530 H. Peperkamp 1530 Wisman 1530 De Leos-vrouwen, vorig jaar nog bekerwinnaarzijn in de eerste ronde van het districtsbekertoernooi uitgeschakeld. Het tweede team van Veenman/Martinus uit Amstelveen kende geen enkel pardon met de thuisclub. De club, getraind door Leusde naar Guido Vermeulen, versloeg Leos met duidelijke cijfers: 6-15 2-15 en 2-15. Eerder dit seizoen werd de Leusdense ploeg ook uitgeschakeld in het bekertoernooi van de eredivisie door Etiflex uit Ommen Daar mocht Leos als bekerwinnaar aan meedoen. De thuisclub werd op alle fronten verslagen. Martinus 2, uitko mend in de eerste divisie, speelde in een hogere versnelling De Amstelveners waren fanatieker en hadden in de persoon van Danielle Suereen uitstekende spelverdeler. Leos trof een gemoti veerde ploeg dat haar zaakjes vooral verdedigend goed voor elkaar had. Ook aanvallend werd het blok van de thuisclub keer op keer verschalkt. De ene keer met een prikbalde andere keer met een geplaatste smash Ook verdedigend hadden de Amstelve ners hun zaakjes goed voor elkaar. Voor de supporters was het opnieuw een teleurstellende avond Een poging van één van de aanhangers de wedstrijd wat te verlengen door een pauze van tien minuten in te lasten werd door scheidsrechter Vrede niet gehonoreerd. Oud-voorzitter Van der Ven kwam na het laatste fluitsignaal de zaal binnen met de vraag wanneer de volgende set zou starten. Leos kan zich nu weer volledig concentreren op de competitie. Ondanks de magere resulta ten blijft Roda één van de bete re ploegen uit deze competitie. De zaterdagelf combineerde opnieuw met overgave en speelde technisch verzorgd voetbal. Helaas ontbrak het meest essentiële onderdeel van dit nobele spel: het doelpunt. De aanvallende acties van Roda bevonden zich in een symbolische ban van onkunde en ongeluk. De Leusdense aan vallers sleurden wel, trokken gaten bij het leven, maar doel punten hingen alleen maar in de lucht. Vorig seizoen had den we het geluk dat de andere linies nog weieens scoorden als de aanval haperde. Maar ook dat zit er op dit moment niet in", aldus trainer Nico Ro- meyn. ,,Het is zuur om te ver liezen als je twee klassen beter bent dan je tegenstander, dan mis je de beloning voor het ge boden spel". Hoe kon het zover komen7 De partij tegen het lager ge klasseerde Eemdijk begon wat rommelig. Beide ploegen zochten naar de nodige balans. In de twaalfde minuut onder brak de goed debuterende Marcel Koch een aanval van Eemdijk en bracht de opgeko men Pieter Verhoeven in stel ling. Het harde schot van de laatste man werd door de Eem- dijk-doelman tot ontzetting van een ieder toch nog tot cor ner verwerkt. De spelhervat ting vanaf de hevig wapperen de hoekvlag leverde niets op. Eén van de sporadische Eem- dijker tegenaanvallen strand de op de goed reagerende Hans van Bekkum, die verder een rustige middag had. Roda zocht naarstig naar de ope ningstreffer. Schoten van An- dré Siegennk, Coen van Dijk en Olaf Meerveld werden door de Eemdijk-goalie goed gepa reerd. Roda miste het kleine beetje geluk dat een ploeg soms nodig heeft als de winst niet afgedwongen kan worden. Uit Hame Kerssies rukt namens Roda-zaterdag op De Leusdenaren verloren schlemielig met 0-1 van Eemdijk, ondanks een veldoverwicht gedurende de gehele wedstrijd de zoveelste hoekschop draai de de bal effektvol op de lat. Even later voerde Harm Was- sink met gevoel voor drama tiek de spanning op. Seconden leken minuten. Geconcen treerd stond hij stil bij het ne men van een vrije trap net bui ten het zestien-metergebied. Even leken de bezwerende Wassink en de bal van een an dere wereld te zijn. Zijn para normale gaven waren op de al lerlaatste centimeters echter onvoldoende De ingeschoten bal miste het doel op een haar. De mooiste misser kwam op naam van Paul Verhoeven kort voor het einde van de eerste helft. Zijn wippertje ging over de keeper aan de verkeerde kant van de paal over de ach terlijn. Rust: 0-0. Onderonsje De tweede helft begon lelijk. Een vrije trap van Eemdijk werd met de buitenkant van de rechtervoet effektvol inge schoten. Buiten bereik van keeper Van Bekkum plofte de bal op de binnenkant van de linkerpaal Versteend keken alle spelers toe. Gelukkig draaide de bal met een fraaie boog het veld weer in. Het of fensief van Roda werd hervat De tweede helft was tien mi nuten oud toen Pieter Verhoe ven een fraaie aanval inleidde. Via Andre Siegerink kwam de bal bij Harrie Kerssies die kei hard uithaalde. Tot eigen er gernis trof de Roda-aanvoer- der alleen het zijnet. Ook de Eemdijk-coach vond het tijd voor een actieve rol. Na LEUSDEN - Roda Al heeft zich zaterdag in Veenendaal tegen GVW Al goed hersteld van de nederlagen tegen Hil versum en Lelystad. Op een winderig Sportpark De Pan huis trad Roda aan zonder drie vaste basisspelers. Zij werden vervangen door Alex Vende- ville, Niels Terwei j en Michel Besseling. Zo als later in de wedstrijd zou blijken hebben deze vervangers zich op uitste kende wijze van hun taak ge kweten. De tweede verande ring die trainer Bakker had j aangebracht was de wisseling I tussen Jeroen van Gaal (nu in de spits) en Mark-Jan Gieben (als mid-midden) Het werd in Veenendaal een 2-2 gelijk spel waardoor beide ploegen op de ranglijst eveneens op gelijke hoogte blijven: zeven punten uit acht wedstrijden. Het was van beide kanten een goede partij voetbal, waarbij Roda gezien het spelbeeld met een punt eigenlijk tekort is ge daan. De start was slecht. Na twee minuten stond Roda reeds op achterstand. Een diep gegeven bal vanuit de GVW-verdedi- ging klutste tussen laatste man Ronald Hoogerbrugge en keeper Niels Terweij, kwam vervolgens gelukkig in bezit van een Veenendaler die 1-0 kon scoren. De Leusdenaren zaten echter niet bij de pakken neer, maar namen al snel het initiatief in handen. Met geva rieerd aanvalsspel over de vleugelspitsen Andre van Ooyen Nurdogan Hamreu werd GVW onder druk gezet. Na 20 minuten kreeg Roda loon naar werken Uit een combinatie op links tussen Andre van Ooyen van Michel Besseling kon de laatste bal goed voortrekken waar de meegekomen Alex Vendeville de bal inschoot: 1-1. Na de rust hield Roda GVW onder druk. De Veenedaalse ploeg was alleen nog gevaar lijk middels snelle counters. Het was dan ook de verdienste van keeper Niels Terweij, die tweemaal een doelpunt voor kwam. Hij kon echter niet voorkomen dat GVW na 20 minuten toch weer de leiding zou nemen. Een diepe bal be landde tussen de Roda-verde- diging en de keeper, waarna de GVW-spits 2-1 kon binnen schieten. Wederom was de veerkracht van Roda groot deze middag. Het was Mark- Jan Gieben die na een half uur spelen het strafschopgebied van GVW binnentrok met de bal aan de voet en werd neer gelegd binnen de beruchte lij nen. Ronald Hoogerbrugge schoot de bal vervolgens loep zuiver vanaf de elf-meter-stip langs de GVW-keeper. Roda rook de winst Met de inge brachte aanvallers Gavin Zijl stra en Axel de Heer hebben de Leusdenaren nog alles ge probeerd, maar het bleef bij een 2-2 gelijkspel. een buitenspelsituatie wond hij zich dermate op dat de scheidsrechter het spel stilleg- de In een onderonsje voor de dugout vergeleken de heren hun beider spelinzicht De uit slag van dit ongelijke duel in de marge stond bij voorbaat vast. De opnieuw gevaarlijk opko mende Pieter Verhoeven werd daarna foutief gestopt door de achterhoede van Eemdijk. Nog voor het fluitsignaal had weerklonken schoof Paul Ver hoeven de bal in het net. De man in het zwart was terecht onverbiddelijk: Overnemen. In de 35e minuut excelleerde Wassink. Een dieptebal werd door een Eemdijker verkeerd beoordeeld. Wassink haalde verwoestend uit, maar trof slecht de vuisten van de doel man. Intussen werden alle aan vallen van de bezoekers goed gebroken Voorstopper Bart Otto spotte opnieuw met ge vestigde reputaties van ge vaarlijke spitsen In de 4 le minuut voltrok zich een drama. Vanaf grote af stand wilde Coen van Dijk de bal op keeper Van Bekkum te rugspelen. Zijn zachte schui ver door het midden bleek een perfekte voorzet voor de Eem dijker spits. Dankbaar om speelde deze de kansloze Roda-doelman en scoorde on verdiend 0-1. Met nog enkele minuten te gaan was de wed strijd eigenlijk al gespeeld. De Leusdense mentale weerstand was gebroken. Een oerwoud- kreet van keeper Van Bekkum verwoordde alle gevoelens van teleurstelling en onmacht toen het eindsignaal weerklonk ,,De tegenstander vastzetten op de eigen helft, beter voetbal laten zien en kansen creëren, alles is gelukt. Alleen het sco ren niet. Het is uitermate ver velend dat je dan ook nog door een persoonlijke fout de wed strijd verliest. Waar het nu om gaat? Welaan, de draad oppak ken en de ban van het met-sco ren breken. Ik heb er alle ver trouwen in dat het lukt", aldus een teleurgestelde coach Ro- meijn Voor de F-pupillen van voetbalvereniging Roda'46 was 26 oktober een spannende dag De zeventallen van Fl, 2 en 3 werden door Kohlman Intertoys in nieuwe tenue's gestoken. Bovendien kregen de leiders een mascotte. Bovendien had sponsor Intertoys voor alle spelers van de F-pupillen nog een verrassing in petto. Zij kregen allemaal een voetbal om zich ook thuis verder in de voetbalsport te kunnen bekwamen De junioren BI van voetbalvereniging Roda'46 werden door sponsor Optiekbeurs volledig in het nieuw gestoken. Niet alleen de kleding werd verdiend, de voetballers kregen ook nieuwe tassen en een drietal wedstrijdballen. Leusder Krant oensdag 6 november 1991 Pagina 11 SDEN - Badmintonclub fO'79 heeft in haar wed- ijd tegen Flevomeppers in ystad de derde nederlaag eden (2-6). eerste team uit Leusden d wederom met twee inval- aan. Vaste kracht Eric rg speelde een spannende rtij en won uiteindelijk na •lenging met 15-11 13-15 17- Invaller Paul Koekoek, ge- onlijk spelend in de derde i>se, speelde een verdien- iijke partij maar kwam net ort in de beslissende derde 11/15. Eef van den Berg haar tegenstandster te groot struikelblok. Na opleving in de tweede set verloor zij toch duidelijk: 2-11 11-7 4-11. Op invalster Carin de Wit rustte de zware taak de afgelopen achterstand recht te zetten. Helaas speelde haar te genstandster net iets beter (10- 12 11-7 6-11). Na de enkelpar tijen werden de dubbels ge speeld. Gelegenheidsduo Eric Berg en Paul Koekoek hadden geen kans tegen hun inge speelde tegenstanders: 3-15 3- 15. De dames van BVO'79 speel den een uitstekende partij en wonnen overtuigend met 15-9 15-7. De stand was nu 2-4 en om een gelijkspel in de wacht te slepen moesten beide ge mengd dubbels door BVO'79 gewonnen worden Helaas pakte dit voor BVO'79 anders uit. Beide partijen werden in twee sets verloren. Het is te hopen dat het eerste team spoedig in de sterkste opstel ling kan spelen, zodat het hui dige puntenaantal van vier (uit vijf wedstrijden) verbe terd zal worden. Op zaterdag 9 november speelt BVO'79 een thuiswed strijd tegen het laag geklas seerde ABCA-9 uit Amers foort. Aanvang is om 13.00 uur in Sporthal Groenhouten aan de Meent 4 in Leusden. Team twee Het tweede team van BVO'79 heeft na de eerste overwin ning vorige week nu opnieuw gewonnen. Tegen BC Zee- wally 2 werd een 6-2 winst ge boekt. Walter van Kleef won zoals ge woonlijk zijn enkelpartij (15-2 15-7). Invaller Rob Maas ver loor na een spannende tweede set met 1-15 13-18. Carin de Wit had in haar partij het geluk niet aan haar zijde: 4-11 7-11. Voor een 2-2 tussenstand zorgde Mariette van Meeteren. Zij won overtuigend met 11-5 11-6. De aansluitende heren- en damesdubbel en beide ge mengde dubbels werden keu rig in twee sets door het team van BVO'79 gewonnen. Deze overwinning zal voor het team een grote stimulans zijn als zij op 10 november moeten aan treden tegen het sterke Eem- nes 3 in Eemnes. LEUSDEN - Ex-Roda trainer Ruud Maas was voor een ge lijkspel naar Leusden geko men. Dat was meer dan duide lijk. Eemdijk speelde het grootste deel van de wedstrijd 'afbraakvoetbal'. De ploeg be perkte het speelveld veelal tot de eigen helft en betrok keeper Ruizendaal veelvuldig bij de verdedigende acties. Bij de sporadische aanvallen koos men voor de lange trap en ver gat de opbouw via de linies. Desondanks gingen de groen- witten wél met de twee punten naar huis. Wat Roda overhield was een fikse kater. Uit de laatste vier wedstrijden wer den slechts twee punten be haald.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11