Leusder Krant Boeren willen natuur niet beheren Kringloopstichting tekent contract weelingzusjes, broers en een dubbelhuwelijk de schijnwerper Nieuwe Prins Carnaval Gastendienst Dick de Jong nieuw raadslid „Van acht tot één is het echt hollen LEUSDEN/UTRECHT - De gezamenlijke Leusdense en Achterveldse landbouworga nisaties hebben bezwaar ge maakt tegen de aanwijzing van een aantal landbouwgronden in de gemeente tot relatienota- gebied. Aanwijzing houdt in dat de betrokken boeren bij het beheer van hun grond rekening houden met de natuur. Daar voor krijgen zij dan een ver goeding. De landbouworgani saties vrezen echter dat de aan gewezen gronden in waarde zullen dalen. Ook zijn zij bang dat verande ring van gebruik van de grond minder goed mogelijk zijn en zij denken dat werktuigen en gebouwen minder efficient ge bruikt kunnen worden. Als laatste bezwaar noemen zij het grote aantal hectares dat tot relatienotagebied is aangewe zen. het gaat om 535 hectare in de regio Heuvelrug en Vallei Daarvan is 274 hectare aange wezen als beheersgebied en 261 hectare als reservaatsge- bied Dat laatste betekent dat alle landbouwactiviteiten daar ongewenst zijn. De provincie is het met de bezwaren van de Leusdense en Achterveldse boeren niet eens. De waarde van de grond wordt volgens de provincie bepaald door grondsoort, bodemop- bouw, de waterhuishouding en de ontsluiting Aanwijzing tot relatienotagebied heeft daar niets mee te maken. Door de aanwijzing verandert er ook niets aan het agrarisch gebruik van de grond Verder is een boer niet verplicht om een be heersovereenkomst met de provincie te tekenen. Doet hij dat wel, dan krijgt hij een ver goeding voor de eventuele schade die dit voor de bedrijfs voering met zich meebrengt. LEUSDEN - Prins Mousta che van de Leusdense carna valsvereniging d'Ouwe Klomp neemt bijna afscheid. Op zaterdag 9 november gaat hij nog met een delegatie naar het prinsenbal van de Puupe- koppen in Achterveld. Een week later, op zaterdag 16 no vember, neemt Prins Mousta che in De Hakhorst zelf af scheid. ,,Het is een geweldig seizoen geweest", zo kijkt Prins Mous tache, in het dagelijks leven Henk Houtakkers, terug op het afgelopen jaar. ,,Het begin was wat moeilijk door de Golfoorlog. Daardoor werd ook de optocht afgelast, maar het is toch een goed car naval geworden. Vooral de spontane optocht van kleine wagentjes, die nu op zaterdag middag werd gehouden, was een succes. Dan zie je toch dat er een aantal Leusdenaren is, dat graag carnaval wil vieren. En dat er wat voor over heeft." Zelf heeft Prins Moustache erg genoten van het altijd erg drukke en zeer gezellige kin dercarnaval En ook de be kende 'dweilavonden' kenden weer een uiterst plezierig ver loop ,,D' Ouwe Klomp", zo zegt prins Moustache, ,,is ge- LEUSDEN - Zondag is er een gastendienst in de Gerefor meerde Kerk De Koningshof De kerkdienst begint om 10.30 uur Het thema is 'je geld of je leven'. Predikant Pouwelse zal ingaan op het omgaan met geld en bezit en de maatschappelij ke verantwoordelijkheid. In de hal is een informatietafel Meer informatie bij Van Ginkel, te lefoon 940152 woon een erg fijne, gezellige vereniging in Leusden. Het is jammer, dat er nog te weinig mensen lid van zijn. We kun nen best wat uitbreiding van raadsleden gebruiken. Of mensen, die ons helpen bij een kar bouwen Met elkaar gaat dat er ook altijd zeer gezellig aan toe. En dan hoop ik na tuurlijk dat er komend carna valsseizoen weer een optocht komt. Een optocht, hoe klein of groot ook, hoort gewoon bij het carnaval." Wie zijn opvolger is, is nog niet bekend. Op zaterdag 16 november, aanvang negen uur, heeft d' Ouwe Klomp het prinsenbal gepland in 'De Hakhorst'. Daar zullen The Bacchelores uit Zeist voor ge zellige muziek en een uitste kend sfeertje zorgen. LEUSDEN - Tijdens de raadsvergadering, die donderdagavond werd ge houden, is CDA-er Dick de Jong als raadslid geïnstal leerd. De Jong neemt de plaats in van Wil van der Kar, die om persoonlijke redenen haar raadszetel onlangs opgaf. De Jong zal zich met name gaan bezig houden met openbare werken, ruimtelijke orde ning, economische zaken en verkeer. Het nieuwe raadslid werd donderdag als lid van de raadscom missie OREV, die zich spe ciaal met deze zaken be zighoudt, benoemd. nsdag 6 november 1991 EUSDEN - Onder het otto 'Afvalverwerking is •n zakelijke bedrijfsacti- teit' tekende de onlangs jgerichte Kringloop- ïchting een overeen- omst met de gemeente aann is ondermeer de rgoeding geregeld, die stichting krijgt voor het )halen van het groente- tuinafval bij de Leus- p inse huishoudens Bij de (richting nam de stich- iig milieuboer Fokko Til- a als werknemer in 1 enst De overeenkomst met de gemeente maakt het mogelijk Tiima een dienst verband aan te bieden, waarin ook de sociale ver zekeringen geregeld zijn. Dat is volgens voorzitter Henk Ruygrok overigens niet de enige reden van de oprichting van de stich ting. Bij de ondertekeining van de overeenkomst maandagmiddag in het ge meentehuis zei Ruygrok in zijn toespraak, dat de stichting het aantal huis houdens, waar zijn organi satie schillen ophaalt wil uitbreiden van 3000 naar 6000. Als dat lukt, zou het ook mogelijk worden een extra werknemer in dienst te nemen ,,Maar er is meer," zei Ruygrok in zijn toespraak „Ook materia len als oud ijzer, hout, kunststof en textiel kun nen wij in de toekomst op halen." Verder wil de stichting in de nabije toe komst zich gaan bezighou den met de verkoop van tweede handsgoederen, die zij wil gaan inzamelen. l'SDEN - Vorige week vond in Leusden een wel heel bijzondere bruiloft plaats. De tweelingzussen Marcolien en Corien stland trouwden donderdag namelijk met de broers Tom en Gertjan Hoogland. En dat werd een hele happening op het leentehuis van Leusden. Niet alleen familieleden van de beide bruidsparen waren in de raadszaal tijdens de huwelijksplechtig- laanwezig, maar ook alle kinderen van basisschool de Brink luisterden de bruiloft op om kleuterjuf Marcolien in het huwelijk ien treden. Ambtenaar van de burgelijke stand Goudswaard zorgde voor een passend intermezzo door zijn tweelingbroer de idsparen welkom te laten heten tot hilariteit van de bomvolle raadszaal. De fotografen van Fotografie Jan Verhoeff uit sden legden één en ander op de gevoelige plaat vast. Pagina 3 een 'bekende' Leusde- Z r te zijn is het niet altijd H? dagelijks in de pu- H'fe/f te staan. Er zijn m mensen die door hun *p voor het publiek bekend gezicht' heb- De Leusder Krant de komende tijd de jnwerper op een aantal hen. Op de baliemede- ter, de doktersassis- e. de winkelbediende, tone'mensen, met hun d verhaal. ne week wordt de 10werper gericht op tan Olst, die afgelopen lag haar koperen ju- om vierde als apothe- assistente in De Heel- w aar de Achterveldse artsen Koch en ieffner praktijk hou- A CHTER VELD -Die twaalf-en-een-halfjaar zijn omgevlogen. En dat komt ge woon omdat het apothekers- werk zo leuk is. Met name het contact met de mensen. Ik zal dit dan ook verschrikke lijk missen als ik er mee op moet houden "Aan het woord is de Leusdense Nel van Olst, die echter met name m Ach terveld bij het grote publiek 'bekend'is. Van Olst werkt namelijk in de huisapotheek van het gezondheidscentrum De Heelkom', waar de Ach terveldse huisartsen Koch en Schaefnnerpraktijk houden. De apothekersassistente- van-huis-uit kwam eigenlijk bij toeval in haar huidige werkkring terecht. Van Olst: Toen ik zo'n twintig jaar geleden in Leusden kwam wonen, werd de toenmalige huisarts Boersma in A chter- vel d mijn dokter. En kenne lijk was het daar bekend dat ik apothekersassistente was, want toen de de assistent van de dokter zelf een keer ziek werd, ben ik gebeld met de vraag of ik wilde invallen. Dat heb ik gedaan en van het één kwam het ander. De A ch te rveldse huis artsenpraktijk, die niet min der dan 4.200 mensen in de regio bedient, heeft de be schikking over een eigen huisapotheek. Van Olst. „Maar in de praktijk ben je hier veel meer dan een apo thekersassistent, eigenlijk moet je hier een duizendpoot zijn. Je moet eerste hulp kun nen toepassen, je moet tijdens een telefoongesprek kunnen inschatten of je met een spoedgeval te maken hebt of niet, je moet de dokters assis teren tijdens de spreekuren en dat soort dingen. „Juist het contact met de mensen vind ik in dit werk zo leuk. Je merkt ook dat men sen je vertrouwen, je bent niet zelden een soort vraag baak. En de mensen waarde ren je ook en laten dat mer ken. Dan komen ze soms spon taan een gebakje bren- Apothekersassistente Nel van Olst aan het werk in de huisapotheek van het Achterveldse gezondheidscentrum De Heelkom. (Foto: Hans Verhorst) gen, of een sinaasappel. Laatst was h ler een oud vrouwtje, die me een peper muntje kwam toestoppen. 'Je gaat toch niet weg, hè?', vroeg ze me daarna Kennelijk had ze iets opgevangen over vakantie of zoiets en dach t dat ik zou vetrekken. Maar dat zijn leuke dingen. Vooral in de ochtenduren is het hier erg druk. Van acht tot één is het hier echt hollen geblazen. Toch was het geen enkel probleem om hier te be ginnen, ondanks hetfeit dat ik er lange tijd uit was ge weest. De ontwikkelingen in het vak gaan erg snel, maar dat is hier minder voelbaar Wij werken vooral met kant en-klare medicijnen Voorde lastige recepten verwijzen wij onze patiënten ook door naar andere apotheken. De steeds veranderende regelgeving is wel een pro bleem. Eerst was er de 'medi cijnenknaak'en nu is er weer een andere vorm van eigen bijdrageregeling. Dat maakt de uitvoering van het werk gecompliceerder. Aan de an dere kant betekende de komst van de automatisering een enorme taakverlichting Vroeger moesten alle etiket ten met de hand geschreven worden en dat kostte gigan tisch veel tijd Dejubilaris heeft het uit stekend naar haar zin in Ach terveld. Zelf ziet ze het feit dat ze zelf niet in het dorp woont eerder als een voor deel, dan een nadeel. Nel van Olst:Ik denk dat de mensen aan een relatieve buitenstaan der eerder dingen vertellen dan aan een echteAchtervel- der. Op het moment dat het ge sprek beëindigd wordt, ko men de eerste gasten voorde 'verrassingsreceptie 'in De Heelkom op bezoek En ge zien de tradities in Achter veld, zal het daarna ook nog lang druk gebleven zijn. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. "...Eind vorige week voorspelde KNMI steeds maar opnieuw regen, maar evenzovele keren bleef de neer slag uit. Die omstandigheid deed de redactie denken aan de brief van sportzaken aan weerman John Ber nard. De weerman had geadviseerd de sportdag voor de ambtenaren binnen te houden in verband met kans op lokale buien...* *...En jawel hoor. het bleef droog. Wij schreven hier over in een sisssser, juist om de onvooi'spelbaarheid van de weergoden nog eens duidelijk te maken. Dat schoot klaarblijkelijk in het verkeerde keelgatwant er is direct een brief met verontschuldigingen naar de weerman gegaan...* *...'Tot mijn groot verdriet en ergernis lees ik in sis sertjes over het persoonlijk adviesje dat jij hebt gege ven. Ik heb je nog geen seconde kwalijk genomen, dal het achteraf goed weer is geweest'. Tot zover ven deel uit de brief. De redactie hoopt dat Theo Hendriks en John Bernard toch nog goede vriendjes zijn gebleven. Het zou zo sneu zijn anders...* Wat ook onvoorspelbaar blijkt te zijn, is de koers die hallons kiezen. Toon Hermans maakte er ooit eens een liedje over. 'Een ballon, een ballon, een ballon netje dat waait in de wind.' Toen wij deze zomer een ballonwedstrijd organiseerden, hadden wij wel een vermoeden, waar de meldingen van de teruggevonden ballons vandaan zouden komen, maar tot op heden worden wij nog steeds geconfronteerd met verrassin gen...* *...Deze week kregen wij nog twee antwoordkaartjes teruggestuurd. Een uit Putten en een uit Nijvcrdal. En dat maanden nadat wij de ruim 600 ballons het lucht ruim in gestuurd hadden. We hadden het natuurlijk wel een beetje kunnen weten, want het liedje van Hermans geeft toch een duidelijke aanwijzing. Bal lons waaien met de wind. Op de dag van de wedstrijd kwam die uit het westen. Zowel Putten als Nijverdal liggen ten oosten van Leusden. vandaar. Hoelang zullen de kaartjes nog op de redactie bin nenkomen, vragen wij ons af. Dat is overigens een puur theoretische vraag, want de prijzen zijn al ver deeld. dus voor de afzenders is er helaas geen hoop meer...* *...Nog meer kaartjes kwamen de afgelopen dagen op de redactie binnen. Maar daarbij gaat het om iets heel anders. Kennelijk heeft niet iedereen het goed begre pen vorige weck. Wij krijgen oplossingen toegestuurd van de puzzel uit deze krant... Ijverige mensen hebben na enige gepuzzcl het woord 'Berocpsijver' gevonden. Wij vroegen echter niet om het juiste antwoord, maar om reacties op onze vraag of de lezers van deze krant voor hun ijverig gezwoeg helooud willen worden met een taart...* *...Dus helaas geen taart voor deze ijverige beroeps- puzzelaars. Als we hun inzending als een volmondig 'ia'op onze vraag beschouwen, komen wij nog niet aan de limiet van 50 positieve reacties. Wij kregen in totaal, inclusief de toegezonden oplossingen, slechts een tiental kaartjes binnen. Dat is een wel heel scha mel resultaat...* *...Ecn bijzondere bruiloft vraagt om een bijzondere aanpak moet men op het gemeentehuis gedacht heb ben. Afgelopen donderdag trouwden de tweelingzus jes Westland met de gebroeders Hoogland. Foto en verslag van deze unieke gebeurtenis staan elders in deze krant. De ambtenaar van de burgerlijke stand vond dat hij deze dubbele trouwplechtigheid dus ook niet alleen kon afhandelen...* *...Dus riep hij op zeer originele wijze hulp in. Het is echter de vraag of het alle aanwezigen is opgevallen, dat de 'trouwambtenaar' er niet alleen voor stond. Want wat niemand wist, was dat hij zelf ook een tweelingbroer heelt, en die nam de honneurs waaraan het begin van de plechtigheid. Waarna hij ongemerkt verdween en zijn broer het bijna even onopgemerkt overnam...* De doorsnee I^eusdense postzegelverzamelaar zal de afgelopen dagen in grote verwarring zijn. Onze gemeente van ongeveer 27.000 inwoners huisvest na melijk maar liefst drie postzegelclubs, die alle drie verwoed dingen naar de gunst van de Leusdense fila telist... *...Dat heeft geleid tot een postzegcloorlog. die onder meer wordt uitgevochten via de burelen van deze redactie. De drie clubs bestoken de krant met persbe richten. De strijdkreten, die gebruikt worden, zijn opvallend en in één geval opmerkelijk...* *...De Loupe probeert de potentiële leden te overtui gen met de leus, dat de club de enige officiële postze gelvereniging in Leusden is. De club is namelijk er kend door de nationale bond van filatelisten. Dat geldt ook voor de postzegel- en muntcnverenigiug 'Onder de Loep', maar dat is een Woudenbergse vere niging. Die probeert dat gebrek te compenseren door samenwerking te zoeken met de Leusdense vereniging 'Lisiduna(niet te verwarren met de muziekvereni ging van dezelfde naam)...* Voor die laatste club lijkt bet gras met al dat recla megeweld behoorlijk voor de voeten weggemaaid te zijn. 'Lisidunalaat zich echter niet klein krijgen. Met de leus: 'Wij zijn de kleinste' komt de club groots uit de strijd...*

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3