Leusder Leusden zorg voor bomen glasbol vervangt container vergaderagenda GEME ENTI zelden? jammer eigenlijk IWLIWWHU O IIUVLIflDCn 1991 LCUOUCn r\nMIM I Van't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 92. 6 november 1991 - - Op bomen moeten we zuinig zijn, in het bijzonder op oude of bijzondere exemplaren. In de gemeente Leusden zijn nogal wat van die bomen te inden. We hebben er allemaal belang zij dat zij zo lang mogelijk en in een goede staat behouden blijven. Om de eigenaars van de betrokken bomen daarbij te helpen stelt de gemeente jaarlijks een bedrag beschik baar ten behoeve van onderhoudswerkzaamheden. Daarnaast kunnen de eigenaars een beroep doen op de afdeling Groen voor het inwinnen van advies over te nemen onderhoudsmaatregelen. Sinds een jaar bestaat er een offi cieel register van de meest waar devolle bomen in Nederland In dat register zijn maar liefst 36 bomen opgenomen die op Leus- dens grondgebied staan. De meeste nemen zo'n opvallende plaats in het landschap in. dat je geen kenner hoeft te zijn om ze op te merken. De bekendste zijn wel Adam en Eva, de twee eeu wenoude eiken aan een zijpad van de Stoutenburgerlaan. Maar velen zullen ook de Treeker Eik voor hotel Den Treek, de eik voor De Hohorst aan de Heili- genbergerweg en de twee - nu in schitterende herfsttooi gestoken Deze ongeveer 70 jaar oude eik aan de Heiligenbergerweg is één van de fraaiste van de 36 in Leusden geregis treerde monumentale bomen (foto Jan Pit). - goudessen voor de St. Jozef kerk in Achterveld kennen. bomcnstichting De instelling van een officieel register van waardevolle bomen is een initiatief van de Bomen- stichting Deze organisatie stelt zich ten doel de opbouw en in standhouding van een evenwich tig bomenbestand in Nederland. Het gaat de stichting daarbij met name om bomen langs straten en in parken of in weilanden; zij houdt zich met bezig met bosbe heer. De registratie van waarde volle bomen behoort tot de be langrijkste projecten van de Bo mcnstichting Zij hoopt daarmee tot een voortdurende zorg en uit eindelijk tot een wettelijke be scherming van deze bomen te ko men Het inventansatiewerk wordt gedaan door vrijwilligers. Naast het meten van omtrek en hoogte, houden zij zich bezig met het achterhalen van leeftijd en historie en met het onderzoeken van beschadigingen en omstan digheden die de boom in zijn voortbestaan kunnen bedreigen. meer weten Wie meer wil weten over waarde volle bomen in de gemeente Leusden, kan contact opnemen met de afdeling Groen, telefoon (033-) 961752. Wie meer wil we ten over de activiteiten van de Bomenstichting of deze organi satie als donateur wil steunen, kan contact opnemen met de heer G. Visscher, regionaal ver tegenwoordiger van de Bomen- stichting. telefoon 03498-3474 of met het landelijk bureau in Utrecht, telefoon 030-331328. woensdag 6 november, commissie Sociale Zaken. Volkshuisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEM). Naast het Welzijnsprogramma 1992 behandelt de com missie onder meer de volgende voorstellen het verruimen van zaterdagopenstelling van het over- laadstation van 9 00-12 00 uur naar 08.30 tot 13 00 uur, het verhogen van het tarief voor het aan huis ophalen van grofvuil van 30,- per m' naar 50,- per m' en het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid om een gedifferentieerd tarief voor het ophalen van huis vuil in te voeren. Een ander belangrijk punt dat in deze vergadering aan de orde komt, is de verdeling van ruim 250.000 gulden die voor 1992 beschikbaar komkt in het kader van de sociale vernieuwing. Tot de projecten die voor een bijdrage in aanmerking komen, behoren o.a. de bouw van 34 ,,zorgwoningen" bij het verzorgingste huis 't Hamersveld, de bouw van 24 woningen aan de Ruige Velddreef door de Initiatiefgroep Groepswonen voor Ouderen en het tijdelijk uitbreiden van de bezet ting van ..Radar", het gemeentelijk bureau, dat lang durig werklozen begeleidt bij het vinden van een baan. donderdag 7 november, commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Ver keer (OREV). Het belangrijkste punt op de agenda van de commissie OREV betreft het stedebouwkundig plan Hamershof 2. Bij dit punt komen ook de inspraakreacties aan de orde naar aanleiding van de begin september gehou den expositie over Hamershof 2. maandag 11 november, commissie Algemene Be stuurszaken (ABZ). De belangrijkste punten die de commissie behandelt, zijn het invoeren van een maatregel die een einde moet maken aan de parkeerproblemen in de omgeving van de SBBO-school en het direkt ten westen van de ge- meentewerf realiseren van een oefenlocatie voor de Brandweer. dinsdag 12 november, commissie financieel beleid en beheer (FBB). De commissie behandelt de financiële aspecten van de in de voorgaande commissies besproken stukken. Het betreft o.m. het Welzijnsprogramma 1992. de service verlening vanuit het overlaadstation op de gemeente- werf, de inzameling van grofvuil, het invoeren van een gedifferentieerd tarief afvalstoffenheffing, de te tref fen parkeermaatregel bij de SBBO-school en de oe fenlocatie Brandweer Behalve de genoemde onderwerpen wordt in alle com missievergaderingen van november de begroting 1992 en de meerjarenbegroting 1992-1995 behandeld. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeen tehuis en beginnen om 20 00 uur. De volledige agen da's met bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting. Wie naar aanleiding van de te behandelen stukken vragen of opmerkingen heeft, kan tijdens de commissievergaderingen gebruik maken van het spreekrecht. niet alle soorten glas zijn gelijk Sinds kort is dc glascontainer bij het overlaadstation op de ge meentewerf aan de Hamersveld- seweg vervangen door een zoge naamde glasbol. In de ,,oude" container werd te vaak en te veel afval gestort dat niet in een glas container thuishoort. De gemeente Leusden stelt zich ten doel glas zoveel mogelijk ge scheiden in te zamelen Op die manier kan glas aan verwerkings bedrijven worden aangeboden Deze bedrijven zorgen er vervol gens voor dat het glas gereed wordt gemaakt voor hergebruik glas, niet alle soorten zijn gelijk Tot voor kort kon u in de glas- container op de gemeentewerf allerlei soorten glas deponeren Dat wil zeggen niet alleen flessen en potten, maar ook draadglas, gasontladingslampen. TL-buizen enzovoort. U staat er misschien niet zo bij stil dat gasontladings lampen, autoruiten enzovoort niet bij het normale glas beho ren. Toch is dat zo. Deze soorten glas bevatten ook andere mate rialen en soms ook chemisch af val Hierdoor kunnen ze dezelfde manier worden be als verpakkingsglas. Dj kunt u voortaan alleen nog glazen flessen en potten glasbol kwijt en dient u het ge glasafval bij het grof hu te deponeren. waarheen met glasafval? In dc glasbakken die herem de gemeente staan, kunt glazen potten en flessen de ren. Dat geldt ook voor de bol op de gemeentewerf andere soorten glas kunt u bij het grof vuil dat u kuni geven met de ophaaldien wegbrengen naar de genu werf. Spaarlampen en TL-b zijn chemisch afval. U kui afgeven bij het overlaad? op de werf. Natuurlijk go geen stenen en aardew, kruiken in de glasbakken! vragen? Als u vragen heeft over hi scheiden inzamelen van af\ kunt u contact opnemen m afdeling Milieu, telefoon 961 bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Arnhemseweg 31C. vervangen van een bestaan de woning Stadhouderslaan 2, uitbreiden van de woning Claverenbladstraat 92, bouwen van een volière Rosmolenstraat 46, bouw van een schuur Kuperssingel 194, bouw van een schuur diverse vergunningen Winkeliersvereniging Achterveld. Sinterklaas intocht op 23-11-*91 Stichting R.K. Jeugd- en Jongerenwerk, Sin terklaasintocht op 23-11-*91 Holiday Feeling, standplaats Ned. Ver. ter Bestudering van Munitie en Bal listiek. ledenvergadering met ruilbeurs Solidariteitswinkel Leusden. plaatsing sand- wichbord MHC Leusden, disco kapvergunningen Prins Mauritslaan 3, kappen van een linde bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 bouwvergunningenen kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen). ontwerp-vergunningen hinderwet Burgemeester en wethouders maken bekend dat de ontwerp-beschikkingen op een verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet van: Hora BV voor een scheepsramenfabnek aan de Hamersveldseweg 137 te Leusden en de heer Van Gulik voor een veehouderij aan de Stoutenburgerlaan 13a van Stoutenburg ter inzage liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw-en woningtoezicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden van 6 november 1991 tot en met 20 november 1991, elke werkdag van 08 00 tot 12.30 uur. Bovendien bestaat de mogelijk heid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20 00 uur, na tevoren gemaakte af spraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ningen te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikkingen kunnen gedurende bovengenoem de periode schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en diegenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen. die daartoe redelijkerwijze niet of niet tijdig in staat zijn geweest De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wethouders worden ingediend Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage. één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen het plaatsen van afdakjes boven de voordeuren van de woningen Landweg 36. 38. 40 en 42 het aanbouwen van een entree bij de woning Hessenweg 188 het verbouwen/uitbreiden van de woning H. Schoutenstraat 7 De tekeningen liggen van donderdag 7 novem ber 1991 t/m 20 november 1991 op werkdagen 's morgens van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken, kamer 208, 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-)uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 24 ok tober 1991 een hinderwetvergunning verleend aan: de heer Van Valkengoed voor het wijzigen van een veehouderij aan de Hagenouwselaan 7 te Leusden en op 25 oktober 1991 aan. maatschap Lagerweij voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergunning voor een veehouderij aan de Maanweg 31 te Leusden De beschikkingen en alle ter zake zijnde stuk ken liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211't Erf 1 te Leusden ter inzage van 6 november 1991 tot 6 december 1991, elke werkdag van 08.! 12.30 uur. Bovendien bestaat de mogeli] de stukken in te zien iedere vrijdag tussen en 20 00 uur. na tevoren gemaakte afspraa de eenheid milieu van de afdeling milit bouw- en woningtoezicht, telefoon 033-96 Gedurende bovengenoemde termijn ka i'< roep worden ingesteld bij de Afdeling vi geschillen van bestuur van de raad van Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondelin zwaren hebben ingebracht tegen het af van de gevraagde vergunning of teg< ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aan dat hij redelijkerwijs niet in staat is ge bezwaren in te dienen tegen het afgt de gevraagde vergunning of tegen werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de her termijn van kracht tenzij voor deze datui roep is ingesteld en met toepassing van i 107 van de Wet op de Raad van State eei zoek wordt gedaan tot schorsing van de be king dan wel tot het treffen van een voorl .voorziening. Het verzoek tot schorsing o voorlopige voorziening moet worden g< aan de voorzitter van de Afdeling voor schillen van bestuur van de Raad van Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht vi op dat verzoek is beslist. WATERSCHAP GELDERSE VALLEI Openbare vergadering van hel Gecombi neerd Gollege van het Waterschap, op woensdag 20 november 1991, des namiddags om 13.30 uur in de raadszaal van de gemeente Barneveld. Agenda 1. Opening; 2 Vaststelling verslag vergadering d.d 12 juni 1991; 3. Ingekomen stukken en mededelingen; 4 Beschikbaarstelling kredieten voor a onderhoudsroute en herprofileringsplan Laarbeek te Wekerom; b aanleg kleiberm Grebbedijk. 5. a. Vaststelling 4e wijziging op de begroting 1991; b Wijziging begroting van kapitaalinkomsten en -uitgaven, 6 Vaststelling nota voorlichting; 7. Vaststelling archiefverordening; 8 Rondvraag. 9 Sluiting Barneveld. 5 november 1991. de Watergraaf, H. Geurts. t' I TC» RRHKIDK C'OLLKCTIE Hl WELIJKS-EN GEBOORTEKAARTJES Wij hebben een uitge breide collectie GE- BOORTEKAARTEN en huwelijkskaarten Mo- dellenboeken mag u thuis nakijken De Leus der Krant, Asschatter- weg 19 KUNSTGEBITTEN en reparaties Tandprothe- tische praktijk Leusden. Ook 's avonds en in het weekend Claveren- bladstr 36, Leusden-C, tel. 940022. Het adres voor vakkun dig SCHOORSTEEN VEGEN v Laar Schoon maakbedrijf B.V., Wou- denbergseweg 72, Maarsbergen Tel. 03433-1720 en 03433-1413. Taxi bestellen? ATAX 720202. J. J, Meyer. Te koop: licht bes digde KOELKAS' diepvrieskisten en ten, combikasten. en droogautom, vaatwassers en loi zen. Nieuw met i garantie!! Geopend 8.00 tot 12.30, 13.3 18.00 uur, 's woens middags gesloten, dag koopavond en 'i terdags om 4 uur gt ten. v.d. BLAAK Dorpsstraat 219- Harskamp 08383- 6! Stichting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4