lockeyers slaan na de pauze hun slag in 0-0 Derby Renswoude tegen Roda eindigt Verrassende winst mannen Leos TURNEN Regenval oorzaak afgelastingen De Vries tweede in Heuvelrugcircuit Sport kort Impala- gymnastiek eusden naar een 5-1 winst op concurrent Roomburg Sport kort Snelschaken foensdag 13 november 1991 Pagina 13 LEUSDEN - Veel afgelas tingen in de afdelingen van de voetbalcompetitie De wedstrijden werden door de KNVB afgelast. Achter veld en Roda-zondag kwa men niet in de wei voor de competitie. Het elftal van trainer Mckay speelde wel een vnendeschappelijke wedstrijd tegen 's-Grave- land, die met 2-1 werd ge wonnen door doelpunten van Remco Bosman en Meindert Vlugt. Aanstaan de zondag komt koploper Batavia in Leusden op be zoek De ploeg uit de IJs- selmeerpolders is nog on geslagen. Roda-zaterdag kwam wel voor de compe titie in actie en speelde 0-0 tegen Renswouw Door het verlies van SDCP bij Hier- den is daar de strijd om de koppositie in de vierde klasse KNVB nog interes santer geworden. De Leus- dense ploeg liep door het gelijke spel in de punt m op de leiders: SDCP en Hier- den. De hockeyers hadden geen last van het slechte weer. Op de kunstgrasvel den waren er geen afgelas tingen. De mannen van Leusden veegde de vloer aan met Roomburg dat op de derde plaats stond. Doordat ook een andere concurrent verloor staan de mannen riant aan de lei ding drie punten voor sprong op Evergreen en Ring Pass. De vrouwen be haalde het eerste punt door een 2-2 gelijkspel weg te slepen bij Huizen. Het gat tussen de laatstegenoemde vereniging en Leusden blijft daardoor vijf punten stand de wedstrijd in hun voordeel. Mede-concurrent werd met 5-1 van-de mat' gespeeld, (foto Jan Pit) LEUSDEN - Het ieder jaar meer bekendheid krijgende regionale Heuvelrugcircuit, dat gemiddeld ook dit jaar door veel meer atleten (re creanten) is volbracht, heeft met de tien kilometer Road- Run te Wijk bij Duurstede (af gelopen zondag) een waardig slot gekregen Aart Stigter, één van de Nederlandse topatleten, was met zijn tijd van 30.15 precies één minuut sneller dan de winnaar van het Heuvelrugcircuit dit jaar, Hans van Wegen uit Amers foort. Rob de Vries revancheerde zich voor het verlies in de eindsprint in Renswoude (vo rige week) door de uit Ethio pië afkomstige Abraham Zew- die nu voor te blijven in een tijd van 32.15 (vierde plaats) waardoor hij hem ook in het eindklassement voorbleef. Na de twee voorgaande jaren waarin Brand van Dijk als winnaar uit de bus kwam, was dit het derde jaar dat De Vries (Altis) als tweede eindigde. (Al waren de onderlinge ver schillen dit jaar zeer klein). Het eindklassement werd op gemaakt na zes van de tien wedstrijden ACHTERVELD - Afge lopen zaterdag werd in Soest de Mini 3/4 kamp gehouden Dit waren voorwedstrijden voor reacretieve gymnastiek- groepen uit het rayon Eemland Aan deze wedstrijden de den mee Springbokken uit Soest, BG SV uit Baarn, EGV uit Soest en Impala uit Leusden. Impala heeft met een groep jongens en 4 groe pen meisjes deelgenomen aan de 3-kamp en met een greop meisjes aan ae 4- kamp. iUSDEN - Voor de hockey ren van Leusden was zon- pniddag de kans om met o van de grootste concurren- 3 om het kampioenschap af rekenen. En dat deed Leus- n overtuigend; na een 0-0 ststand werd de score na ze- otig minuten 5-1. Tegcn- inder Roomburg moest met a illusie huiswaarts. MHCL de eerste helft had Leusden ;teen al een mogelijkheid 1 de score te openen, maar bert Kreikamp pushte na istrafcorner net naast. Ook tweede strafcorner, die en later volgde, werd net als eerste naast gepusht door eikamp. Daarvoor had kee- Gert Jan van de Groep usden voor een achterstand noed door de bal met zijn ofd weg te koppen!. Dit na strafcorner van de Room- rgers. In een tegenaanval er links schoot Richard soppien de bal voorlangs, ema werd Roomburg voor i tiental minuten goed op en helft vastgezet, maar ite kansen leverde dit Leus- ise offensief niet op. Wel reg Roomburg een grote ns in één van de schaarse inters. De Roomburgse aan voerder soleerde door de Leus- dense verdediging heen en schoot goed op doel, maar Maarten Jonges haalde de bal knap van de lijn. Na zo'n twin tig minuten ebde het offensief van de koploper wat weg en ging de wedstrijd meer gelijk op. Toch kreeg Leusden zijn derde strafcorner en Maarten Jonges schoot de bal ook in het doel, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt terecht af. De bal kwam boven de plank tegen het net. Vlak daarvoor was Kreikamp voor vijf minuten uit het veld ge stuurd, zodat hij zich niet kon bemoeien met deze strafcor ner. Vlak voor rust kreeg Leusden nog een vierde straf corner maar deze werd goed door de keeper gestopt. Doelpunt afgekeurd In de eerste minuut van de tweede helft werd ook een tweede doelpunt van Leusden afgekeurd om dezelfde reden als de eerste: de bal werd na een strafcorner te hoog in het doel geslagen. De volgende strafcorner was wel raak. Kreikamp die voor deze wed strijd de meeste doelpunten had gemaakt, pushte de bal na het afschuiven van Maarten Jonges in de linker kruising. Vlak daarna liep Kreikamp in z'n eentje door de Roomburgse verdediging. Alleen door een Evert van Garderen midden moot.. men dan ook nauwelijks meer aan aanvallen toe. ..We maken gewoon per set en per persoon te veel fouten; vaak onodige fouten. We kunnen er nog niet boven uitkomen als ons eigen spelletje wat minder gaat. Als onder druk komt te staan, moet je proberen ontspannen te spelen Dat lukte niet De mei den leggen zichzelf een nog grotere druk door de volgende bal wel goed te willen verwer ken De druk wordt daardoor alleen nog maar groter Vol gens Van Garderen is een vijf de of zesde plaats voor zijn ploeg momenteel het hoogst haalbare Leos heeft boven dien nogal last van blessures. Het speelde in Zaanstad nog steeds zonder de geblesseerde Liesbeth Overeem Ook spel verdeler Astrid van de Burg en Alemke van Deemter waren niet inzetbaar. In de tweede divisie B wordt de lijst aangevoerd door Riva/ Rijswijk en Madjoe met 13 punten uit vijf wedstrijden. Leos staat op de zesde plaats op gelijke hoogte met Zaan stad. Vezeno/Zaanstad - LEOS 3-1 (10-15,15-13, 15-10 en 15-4) van Bekkum die zich tot dat moment stierlijk had lopen vervelen. In de tweede helft waren beide ploegen gelijk waardig; niet doordat Rens woude zo goed ging lopen voet ballen maar meer doordat Roda het hoge tempo van de eerste helft niet vast kon hou den. Dit hield voor de Roda achterhoede in dat ze meer werk te doen kregen maar Pie- ter Verhoeven en zijn drie mandekkers Olaf Meerveld, Bart Otto en Klaas de Vries gaven geen krimp. Halverwege de tweede helft kwam Pedro Pastor, Coen van Dijk aflossen, hierdoor schoot Harm Wassink één linie door. De ploegen hiel den elkaar verder in even wicht Al probeerde trainer Romeijn met het inbrengen van Wim van de Biezen voor Paul Verhoeven nog iets te forceren. De punten voor meisjes 3- kamp waren als volgt. Impala 1-234 punten, Impala 2-225, Impala 3 - 225.8 en Impala 5 191,5 punten. De jongens. Impala 8 be haalde 111,5 punten. Voor de 4-kamp behaal den de meisjes van Im pala 7-247 punten. Impala 1, 6 en 7 gaan door naar de finale in Utrecht op 25 januari 1992. 'ld uit de hockeywedstrijd Leusden-Roomburg (foto Jan Pit) LEUSDEN - Het eerste snelschaakteam van de V. Leusden is er zater dag, net als vorig jaar, op iet nippertje in geslaagd zich te handhaven in de Promotieklasse. Ook het erloop deed sterk aan dat van vorig jaar den ken: Leusden leek eerst 'eilig in de middenmoot mee te draaien, maar ?ing naarmate de middag vorderde steeds minder scoren. Bij het ingaan an de laatste ronde wa rn de Leusdense suppor- ers uiterst somber ge- itemd Leusden stond één chamel punt voor op En 'assant (Spakenburg); en team dat nog moest lantreden tegen het al ge- legradeerde Vianen. ^eusden moest zelf nog egen het tweede team an de 'profclub' HSG en eed een kleine neder- aag. Gelukkig voor de i/eusdenaren vatte Via- ien de sportieve plicht leel serieus op. In een pannende wedstrijd verd En Passant met 4-2 erslagen, zodat Leusden iet boven de streep bleef, opscorer bij Leusden as Hesmatollah Shahri- adeh, die met 6 uit 10 als nige boven de vijftig rocent scoorde. )onderdag hadden de eusdenaren al kunnen efenen met snelscha- en, want toen stond de oorronde van het club- mpioenschap op het irogramma. Maar liefst 5 leden, verdeeld over wee parallelgroepen, reden om acht plaatsen n de finalegroep. Helaas erliep de organisatie iet helemaal vlekke- X)s: doordat een compu terdiskette spoorloos bleek, moet de indeling handmatig gemaakt wor den. Hierdoor kon pas wat later met spelen wor den begonnen. Doordat ook de groepen nogal groot waren, duurde het tot bijna kwart over twaalf voordat de laatste partij beëindigd was. In groep A verraste Bert Kampes opnieuw vriend en vijand, door maar liefst 16 uit 17 te scoren. Hij won de groep samen met Leo de Rijke, die ook tot deze voortreffelijke score kwam. Ook Vos en Shahrizadeh kunnen vast verzekerd zijn van een plaats in de finale- groep In groep B was Rene Stienen buitenge woon op dreef, maar het opmerkelijkst was toch de presentatie van de jonge Vincent van de Bilt. Behalve deze twee jongeren plaatsten ook clubkampioen Hans Pe perkamp en Jaap van Tuyll zich voor de finale- groep Voorronde clubkampioen schap Groep A: 1 Kampes 16 uit 17 De Rijke 16 3. Vos 15 4. Shahrizadeh 12,5 Uneken 12,5 6 Agterberg 11,5 7. Elschot 10 Groep B 1.Stienen 15 uit 16 2. v.d. Bilt 13,5 H Peperkamp 13,5 4. v Tuyll 13,5 Eindstand Promotieklasse 1 Utrecht III 20 48,5 K 2 BSGII 14 36,5 P 3. Ons genoegen I 13 35 P 4 DBCI 13 33,5 5. De Rode Loper I 6. HSG II1132 7. Amersfoort II 8 30 8. Leusden I 6 21,5 9. En Passant I 6 21,5 D 10. Vianen I 5 19 D 11 BSGIII 3 17,5 D LEUSDEN - De mannen van Leos behaalde in Amersfoort een verrassende 2-3 overwin ning op Vollkei 2. De Lcusdc- naren straften het laconieke spel van thuisclub in de vierde set af. In vijfde set was het zelf vertrouwen van Leos groot ge noeg om de Amersfoorters te weerstaan. De vrouwen leden in Zaanstad een 3-1 nederlaag. Na winst in de eerste set en een goede uitgangspositie in de tweede set, een 8-12 voor sprong, zakte het team uit Leusden volledig weg. Veze no/Zaanstad won uiteindelijk gemakkelijk met 3-1. De mannen van Leos behaal den een onverwachte 2-3 zege op het tweede van Vollkei. In Amersfoort wisten de Leusde- naren een 2-1 achterstand in sets en een 8-4 achterstand in vierde set om te zetten in winst. De thuisclub dacht de buit al binnen te hebben na twee goedgespeelde sets, waarin Evert Kruiswijk succesvolle opslag... Leos redelijk werd wegge speeld- 15-5 en 15-6 De eerste set ging volkomen gelijk op. In de finale van die set had Leos het geluk dat aanvaller Mark Bruijn één van de zwakste blokkeerders tegenover zich vond en daarvan optimaal ge bruik van maakte. Trainer Bert van Doom: „In de tweede en derde set waren we niet in staat een vuist te maken. We kwa men niet tot scoren en zagen ook geen kans ons er bovenuit te knokken. In de vierde set leek er op dat we naar een 3-1 nederlaag zouden worden ge speeld De thuisclub dacht bij een 8-4 voorsprong dat ze er al waren. „Ze gingen wat fleg- matieker volleyballen. Achter af zijn we hen daar dankbaar voor. Voor ons was het omme keer in de wedstrijd. De vlam sloeg weer in de pan. Blokke ren ging ineens een stuk beter. Bovendien werd ook de tacti sche opdracht uitgevoerd. We hadden afgesproken diep te serveren op één van de buiten aanvallers, om die in aanval lend opzicht uit te schakelen." De Leusdenaren werkte de achterstand weg en namen een 8-10 voorsprong door goede servicebeurten van Evert Kruijswijk en Martin Ilmer. Dezefde spelers werden in die vierde set ook vaker door spel verdeler Ronald van Doom via de middenaanval aan het werk gezet Een aantal geslaagde drie-meter-aanvallen van Klaas-Jan Hutten deed de thuisclub de das om. „Het hele team leefde weer op en voor dat Vollkei goed en wel in gaten wat er loos was, was de achter stand al te groot." In de vijfde set had Leos zoveel zelfver trouwen gekregen dat de thuis club er eigenlijk niet aan te pas kwam. De Leusdense volley ballers bleven met risico spelen en ook de diepe opslag bleef zijn werk doen. Trainer Van Doom keek tevreden terug op de wedstrijd: „Het is een jojo- wedstrijd geworden en na tuurlijk zijn we Vollkei dank baar dat ze in die vierde set even naast hun schoenen gin gen lopen. Aan de andere kant is het ook verdienste van Leos geweest, dat het die kans heeft opgepakt De jongens hebben zich technisch/tactisch en mentaal goed hersteld Dat heeft geresulteerd in twee hele belangrijke punten." Leos heeft door de twee be haalde punten de laatste plaats overgedaan aan Zeewolde De ranglijst wordt aangevoerd door OMS, dat met 3-2 bij Bre- zan/SSS 2 verloor. De Barne- veld staat, qua verliespunten. gelijk met OMS. maar heeft twee wedstrijden minder ge speeld. Theoretisch staat Rens wouw er het beste voor: vijf punten achter met twee weds- tijden minder Volkei 2 - LEOS 2-3 (15-17, 15-5, 15-6, 12-15 en 10-15) Neerwaartse lijn De vrouwenploeg van Leos gaf de wedstrijd in tweede set volledig uit handen. Na de winst in de eerste set stonden de Leusdenaren in Zaanstad tegen Vezeno in de tweede set met 8-12 voor. „Met uitzicht op een tweede setwinst mag zo'n voorsprong niet meer wegge ven," vond trainer Evert van Garderen terecht Hij had echter geen verklaring voor het verlies van de tweede set. „Mee. het is voor mij ook een raadsel In de derde en vierde zette de neerwaartse lijn van Leos zich voort. De pass lukte niet meer en de bezoekers kwa- LEUSDEN - Ondanks dat de weergoden er alles aan had den gedaan om het complete programma van deze zaterdag in het water te doen laten val len, gingen er toch nog drie wedstrijden door in deze 4e klasse D waaronder de streek- derby Renswoude - Roda '46. Roda '46 trad deze zaterdag in dezelfde formatie aan als af gelopen zaterdag in de ten on rechte verloren wedstrijd te gen Eemdijk. Dit hield dus in dat Pedro Pastor en Wim van de Biezen plaats namen op de reservebank. Vanaf de aftrap dicteerde Roda het spel. Dit leidde al na vijf minuten tot de eerste goede kans, maar deze werd jammer genoeg niet bin nengeschoten. De keeper van Renswoude pareerde de inge schoten bal van aanvoerder Harrie Kerssies. De ploeg uit Renswoude had duidelijk pro blemen met het snel vastzetten op eigen helft door Roda en kwamen hierdoor snel in de problemen Roda liet m deze fase van deze wedstrijd voor treffelijk veldspel zien waarin het in alle linies het beste beentje voorzette. Op het mid denveld speelde Marcel Koch zijn tweede volledige wedstrijd en liet duidelijk zien dat hij een aanwinst kan zijn voor de Rood/Zwarte Leeuwen. Er werd in de eerste helft goed gevoetbald tot aan het zestien metergebied en daar stierven de aanvallen een zachte dood. Toch wist Roda in de 20e mi nuut bij name van Coen van Dijk zich een mooie kans te creëren maar tot ontsteltenis van alles wat Roda was schoot hij naast. Hierna volgde uit een Roda '46 corner nog een kans, toen een afgeslagen bal net niet door Olaf Meerveld binnengekopt kon worden. Kort daarop werd een ingeschoten bal van die zelfde Olaf Meerveld van rich ting veranderd en verdween richting verste hoek maar met een miraculeuze redding wist de keeper van Renswoude het gevaar te keren, dit had tot ge volg een harde aanvaring voor zijn hoofd met de doelpaal Plaagstootje Renswoude kon in de eerste helft totaal tot één plaagstootje komen, maar deze werd on schadelijk gemaakt door Hans opzettelijke overtreding kon hij afgestopt worden. De daarop volgende strafcorner verzilverde hij op identieke wijze als de vorige, 2-0. Hierna liepen de emoties fors op. De scheidsrechters kregen het een stuk moeilijker. Na een kwar tier spelen in de tweede helft kwam Roomburg - Room burg is een dorp vlakbij Lei den - op 2-1 via de tweede strafcorner in deze wedstrijd. Roomburg, met Leusdenaar Schmeitz in de gelederen, gin gen nu één op één spelen. Schmeitz speelde bij Leusden maar door studie in Leiden be sloot hij overschrijving aan te vragen naar Roomburg. Zijn komst was niet onopgemerkt gebleven want naast beide doelen waren spandoeken op gehangen door Leusdense sup porters met de tekst "Schmeitz in Oranje". Counters Nu Roomburg zoveel risico's nam was er voor Leusden ruimte om te counteren. Op één van die counters werd er blind ingegaan door een Roomburger net buiten de cir kel. De scheidsrechters beslo ten een strafcorner te geven. De bestrafte Roomburger was het er niet mee eens en maakte dat verbaal duidelijk, waarop hij de gele kaart kreeg voorge houden. De strafcorner werd op de paal geslagen. Room burg verdedigde hierop niet goed uit; Jonges ving de bal op en omspeelde de verdediging incluaief de keeper en scoorde 3-1. Leusden kreeg nog steeds meer kansen. Via een mooie combinatie dwars door het centrum tussen Ralph Wessel en Flip van Dalen kon laatst genoemde scoren: 4-1. Leusden draaide nu op volle toeren. Roomburg liet de hoofdjes zakken en het middenveld kwam niet meer terug om de verdediging te assisteren, zo dat Leusden steeds een man meer had voor het vijandelijk doel. De keeper stond echter meer doelpunten in de weg. Vlak voor tijd werd een Roomburger definitief uit het veld gestuurd. Na een ontvan gen gele kaart maakte hij zijn ongenoegen kenbaar middels het bekende vingertje; waarna de scheidsrechter hem de rode kaart voorhield. In de laatste seconde maakte Bart van Dalen nog 5-1, zodat Leus den één concurrent heeft afge schud. Marcel Veerman Strafcorner tijdens de hockeywedstrijd Leusden tegen Room burg, waarbij de spelers een toneelstukje 'hockey zonder bal' lijken op te voeren. Koploper Leusden besliste na een 0-0 rust-

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13