Vanuit mijn durf de diepste gevoelens weergeven' Panorama Lisiduna .Leusder Krant. L E U S D E N Nieuws uit de verenigingen Rockband in De Geut Najaarsbeu rs De Loupe' Sinterklaas in Achterveld (inderkoor in riuziekschool Bep Eising exposeert in Dienstencentrum Slaan en schoppen kost exta straf Poging tot verkrachting Lezing Wereldnatuurfonds Nieuws uit de verenigingen Tryfosa-bazar Schaatsbeurs Puzzelrit Lezing NBPV Marijke Boon treedt op „Elke keer is het er weer anders" Woensdag 13 november 1991 Pagina? BUSDEN - De rockband Shotgun Wedding' treedt za- lerdag 16 november op in jon gerencentrum De Geut aan de Iwarteweg. De groep, die be- ilaat uit twee gitaristen, een assist en een drummer, speelt aast eigen werk ook covers art Herman Brood, Fatal Flo- rs, Golden Earring, Johnny Winter, The Cult en The Black !rowes. De Geut gaat om 21.00 uur ipen en bezoekers van het con- rt betalen ƒ5,- entree. BUSDEN - De Leusdense remging van postzegelver- amelaars 'De Loupe' houdt :aterdag 16 november voor de iede keer in successie een grote najaarsbeurs Er komen neer dan 1.100 kavels onder de lamer, in prijs variërend van 0,10 en 300,-. De kavels tinnen op de dag van de vei- ing vanaf 10.30 uur bezichtigd vorden. De veiling begint om 00 uur. Een catalogus is ver krijgbaar bij Co de Vries (se- retaris van de vereniging), Wilgenlaan 16, telefoon 146274 (na 19 00 uur). \CHTERVELD - Sinterklaas ial zaterdag 23 november om 14 00 uur feestelijk worden in gehaald in Achterveld. De Sint vordt ontvangen op het bordes ian huize St-Joseph Daarna laakt de goedheiligman, bij 'oed weer, een rondrit door het iorp. Als weersomstandighe- !en de rondrit door het dorp iiet mogelijk maken, zal de int de dorpsjeugd ontvangen a Ons Gebouw aan de Hessen weg LEUSDEN - Op zaterdag 16 lovember geven het kinder- ;oor van de Muziekschool jeusden "De Lieverdjes" en •et "Stichts Mannenkoor" een ;ezamenlijk concert in het ;erkgebouw "De Konings- iof", Hamersveldseweg 95 in .eusden Het concert begint •m 20.00 uur. n het kader van de zo- [enaamde Bouwconcerten b.v. de inrichting van de ieuwe muziekschool) vond in 1989 het eerste gezamenlijke ipt reden van beide koren ilaats. Beide koren zingen een lelektie uit hun eigen reper- loire. Daarnaast zingen ze ook inkele nummers gezamenlijk. )e toegangsprijs bedraagt 7,50. Jeugd tot 18 jaar- CJP/65+ 5,-. Kaarten zijn erkrijgbaar bij de admini- ratie van de Muziekschool ^eusden. Eikenlaan 1, Leus- ien. )peningstijden; werkdagen an 10.00-12.00 uur en van 3.00-17.00 uur En vóór de ianvang van het concert vanaf 9.00 uur bij de ingang van het ;erkgebouw. LEUSDEN - „Tekenen is soms te vergelijken met het schrij ven van een verhaal. Je begint ergens, vanuit een vaag idee. De vorm zoekt zichzelf." Aan het woord: Bep Eising. Haar harmonische aquarellen en gouaches zijn tot 25 november te zien in het Dienstencentrum van de Gereformeede Kerken in Nederland aan de Beaufort- weg 18. Haar werk toont haar scherpe blik, zowel naar buiten als naar binnen. Zowel een fijn gedetailleerde paardebloem in knop, bloei als verval zijn zien als abstract lijnen en kleuren spel waarbij de achterliggende emotie te raden is. „Soms is het spelen met mooie kleurcombinaties. Een andere keer, een vorm. Of wordt je geraakt door een licht De wil dit vast te leggen is ge woon een behoefte. Mijn pro- duktiviteit is bij vlagen bijzon der hoog. De drang om door te vechten, om te kunnen beheer sen. Ik ga veel bij anderen kij ken Hoe iets getekend is, is voor mij niet zo belangrijk Wel, hoe het op papier is geko men. Hoe het zich ontwikkeld heeft." Haar voorkeur gaat uit naar zachte kleuren in harmo nisch maar verrassende combi naties. Het gebruik van deze kleuren komt niet voort uit haar smaak, laat staan een trendgevoeligheid. Bep Eising kiest voor een werkwijze waar bij het weglaten van niet es sentiële. afleidende aspecten doel is. In het begin dacht ik die kleur wil ik hebben en pakte een tube. Dat gaat niet op. Te genwoordig werk ik naar een kleur toe, stapje voor stapje te rugbrengen tot de essentie." "Heel nauwkeurig willen de tailleren, zoals bij de paarde bloemen, is een uitdaging. Maar het liefst zou ik alleen met vage vlekken de sfeer van iets willen aangeven Tekenen Bep Eising heeft pas vier jaar geleden haar energie gericht op tekenen en schilderen. Teke nen deed ze altijd al. Ze groeide op in een gezin waar tekenen, schrijven en zingen met plezier beoefend werd. Een 'vak' leren was daarbij wel belangrijk De Bep Eising: ,,Het werk wordt gestuurd door emoties, je hebt geen plan je gaat aan het werk en het overkomt je dan". (foto Hans Verhorst) creatieve kanten waren voor het plezier. Een gevoel waar door Bep Eising's leven lang gekleurd bleef. Ze zingt al ja ren, met groot enthousiasme in het Doorns Kamerkoor. Een koor met een voorkeur voor moeilijke, glasheldere madri galen uit de veertiende eeuw. Aan tekenen kwam ze, door zo veel andere interesses en din gen die voorrang leken te heb ben, lang niet toe. Tot ze vier jaar geleden de knoop door hakte en naar Cees Vial stapte. „Hij gaf niet echt les maar daagde uit, verlaagde drem pels. Hij stimuleerde je tot het gebruik van nieuwe materialen en technieken Daardoor werd voor mij een wereld geopend voor emoties Tekenen werd een uitingsvorm." Na het vertrek van Cees Vial vond ze aansluiting bij de schildersclub 'Loysden'. Ze ging mee doen met hun expo sities. Vier jaar na het schuch tere begin, heeft ze zes exposi ties met de schildersclub ach ter de rug en zeven zelfstandi ge „Voor de eerste, heb ik me zelf geprest om dit te durven. Het is moeilijk om zelf ergens op af te gaan om je werk te laten zien. Maar ik ben niet iemand die de moeilijkheden uit de weg gaat Nog steeds is het spannend Nog zijn de op merkingen van de bezoekers belangrijker dan hoeveel ik verkocht heb Ik wil weten wat hen getroffen heeft, wat bij ze is opgevallen. Niet omdat ik 'commercieel' wil maken wat de mensen mooi vinden maar om te toetsen Kritiek geven blijft moeilijk Ik denk zelf niet snel dat iets af is. Voordat iets wordt ingelijst, zet ik het op een goed zichtbare plaats. Zo dra ik binnenkom, zie ik het. Soms kan ik iets verbeteren, soms maak ik een nieuwe ver sie, soms denk ik heel voor zichtig 'ik denk het af te heb ben." Bep Eising is niet af. Haar creativiteit groeit en verdiept zich. De landschappen en bloe men zijn aangevuld met ab stract werk. „Dit werk wordt gestuurd door emoties Daar voor bestaat geen plan. Het overkomt je." „Het is moeilijk de diepste ge voelens weer te geven Dat ver eist durf. Vanuit die durf kun je verder gaan Als je die durf niet ontdekt, blokkeer je". In de na bije toekomst wil Bep Eising haar durf aanwenden om met acryl te gaan werken. Grote klodders, dikke tubes en brede paletmessen. Anderzijds woelt de wens om abstracte werken te kunnen voorzien van een al leszeggende tekst. Nieuwe uit dagingen die ze niet uit de weg zal gaan. Gezien de resultaten tot nu toe, te zien in het Dien stencentrum tot 25 november, zeker waard om naar uit te kij ken. LEUSDEN - De Amster damse politierechter, mr. De Jong, heeft maandag een 24-ja- rige man uit Leusden wegens mishandeling en rijden onder invloed conform de cis veroor deeld tot een mand voorwaar delijke gevangenisstraf, vijf tienhonderd gulden boete plus zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Daarbij moet de man vijfhonderd gul den schadevergoeding betalen aan een slachtoffer dat klap pen opliep. Op 10 juni vorig jaar zat de verdachte in de auto bij een vriend In de Amsterdamse Utrechtse straat botste het tweetal op een andere wagen. Alle betrokkenen stapten uit De automobilist van de voorste wagen werd geslagen Toen de man zijn voertuig invluchtte en daar iets leek op te schrijven werd zijn linkervoorraam in getrapt. Daarop sprongen de twee aanvallers in de auto en reden weg. Op grond van aanwijzingen van het slachtoffer wist de po litie niet veel later de auto met daarin de twee mannen aan te houden. Uit een ademanalyse bleek de man uit Leusden met 565 microgram alcohol per uit geademde liter lucht achter het stuur te zitten. De wettelijke grens bedraagt 220 microgram. De verdachte kwam niet eerder met justitie in aanraking. On danks dat kreeg de man een zwaardere straf opgelegd dan volgens de richtlijnen van het openbaar ministerie ge rechtvaardigd zou zijn Zijn agressieve gedrag heeft straf verzwarend gewerkt. De me dedader is eerder wegens ver nieling van de autoruit veroor deeld. Het slachtoffer is inmiddels volledig hersteld. De man is na de mishandeling drie weken ziek thuis geweest. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen voor een hoofdwond. Het slachtoffer kreeg deson danks slechts een deel van de door hem gevraagde schade vergoeding toegekend. Dit om dat een en ander onvoldoende met bonnen en andere bewij zen werd beargumenteerd. LEUSDEN/UTRECHT Een voorwaardelijke gevange nisstraf van acht maanden met de bijzondere voorwaarde hij zich plaatst onder toezicht van de reclassering en zich voor on bepaalde duur laat behandelen door een psychiater of psycho loog. Dat legde de Utrechtse rechtbank dinsdag op aan een 41-jarige Utrechter wegens poging tot verkrachting van een lifster in Leusden De officier van jusititie, mr A. Maan, had acht maanden cel geëist, waarvan vijf voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar Daarnaast had de aanklager gevraagd om psy chiatrische behandeling en toezicht van de reclassering De Utrechter verscheen niet op de zitting om de uitspraak te horen De Utrechter pikte op 6 juni een liftster op langs de A27 ter hoogte van het Utrechtse sta dion. Het slachtoffer, een Ame rikaanse toeriste, had een bordje met „Amsterdam' op gehouden. Al snel merkte zij dat de man een heel andere richting opging. Bij een stil bospad aan de Trekerweg in Leusden hield hij stil, waarna hij de vrouw met gebaren dui delijk maakte wat hij wilde. Toen zij liet blijken daar niet van gediend te zijn, deed de man haar portier od slot. Daar op sloeg zij de man onder de kin, waarin ze erin slaagde uit de auto te onsnappen. Eerder is de Utrechter al zes keer veroordeeld voor soortge lijke delicten De laatste keer was meer dan tien jaar geleden. AMERSFOORT - De afdeling Amersfoort en omstreken van het World Wildlife Fund houdt dinsdag 19 november een le zing over 'De ontwikkeling van onze ooibossen'. De lezing, die verzorgd wordt door de heer Vera (wetenschappelijk mede werker aan de Universiteit van Wageningen), vindt plaats in de kantine van Wolter Dros bv. aan de Amsterdamseweg 53 in Amersfoort (industrieter rein De Isselt). Belangstellen den betalen 3,- entree, Ran gers betalen 1,50 15 t/m 21 november GRAND THEATER SNOUCKAERTLAAN 4 033-618900/614632 TERMINATOR 2 judgement Day Judgement Dav. Vr za. 18.30- 2130 uur. zo. 14.00-17.00- 20 30 uur. ma. t/m do. 20.30 uur ROBIN HOOD Prince of thie ves Prince of thieves. Vr za 18.45-21.45 uur. ma t/m do. 20 00 uur. zo. 14 00-17.00- 20 00 uur Dag 13.45 uur INTENSIVE CARE Vr. za. 13 45-18.45-21 15 uur. zo. 13 45-16 15-18 45-21 15 uur. NOT WITHOUT MY DAUGH TER Ma t/m do. 13 45-18 45-21.15 uur. THE NAKED GUN 2»/2 Dag 13.45-18 45-21.15 uur. zo. ook 16 15 uur. OUT FOR JUSTICE vr. ma. di. do 13.45-19 15- 21 45 uur. za zo. wo 19 15- 21.45 uur. DANCES WITH WOLVES Dag 20.00 uur. ANOTHER YOU Dag 13.45-19.15-21.45 uur, zo. ook 16.15 uur. FILMS VOOR DE HELE FA MILIE BEERTJE SEBASTIAAN za. zo. wo. 14.00 uur; zo. ook 16.15 uur. ASSEPOESTER za. zo. wo. 14.00 uur; zo. ook 16.15 uur LEUSDEN - De vrouwenver eniging 'Tryfosa' houdt vrijdag 15 november de jaarlijkse ba zar Plaats van handeling is 't Trefpunt, naast de hervormde kerk aan de Amhemseweg in Leusden-Zuid Er is van alles te koop. Bovendien wordt er een verloting gehouden, met als hoofdprijs een fiets De ba zar is 's middags geopend van 14 00 uur tot 17.00 uur en 's avonds vanaf 19.00 uur. De op brengst is bestemd voor de zen ding. vakantiewerk voor ge handicapten en voor de dorps kerk. LEUSDEN - De Leusdense ijs- club Zwanenburg houdt zater dag 23 november een schaats- ruilbeurs in jongerencentrum De Til aan de Hamersveldse weg. De beurs begint 's mor gens om 10 00 uur en duurt tot 13.00 uur. ACHTERVELD - De Achter- veldse auto-, motor- en brom fietsclub (AMBC) houdt zon dag 17 november een puzzelnt, met een lengte van ongeveer 35 kilometer. Inschrijving is die dag mogelijk vanaf 13.30 uur in café-restaurant 'De Ros kam', Hessenweg 212 (tele foon: 03425-1223). Deelnemers kunnen na afloop rekenen op gratis erwtensoep. LEUSDEN - De afdeling Leus den van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBPV) houdt dinsdag 19 no vember een lezing over 'De- cembergebruiken'. Els de Haan, medewerkster van de stichting 'Informatiecentrum Volkscultuur' te Utrecht." zal de lezing aan de hand van dia's verzorgen. De bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, zal worden gehouden in 't Vooronder in de kelder van het gemeentehuis (Burgemeester van der Post- laan 2). Belangstellenden zijn van harte welkom. LEUSDEN - De cabaretière Marijke Boon, ook wel de kroonprinses van het levens lied genaamd, treedt donder dag 21 november in het vrou wenontmoetingscentrum 't Vooronder (Burgemeester van der Postlaan 2). De cabaretière brengt haar nieuwe program ma 'Vandaar dat ik ween'. Het optreden begint om 21.00 uur en de zaal gaat open om 20.30 uur Kaarten kosten ƒ2,50 en zijn dinsdag 19 no vember in de voorverkoop ver krijgbaar bij 't Vooronder (tus sen 10.00 uur en 12.00 uur). Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opne men met S. van Wijk, telefoon: 947739. Naam: Ep Oostra Beroep: Oud-verkoopleider bij airconditioning in stallatiebedrijf Bekend van: Raadslid voor D66 Favoriete plek: „Een ommetje door Den Treek" I.:-. -.".-: '-.i „De keuze vaji dit plekje in Den Treek lag tamelijk voor de hand. Het ligt bij wijze van spreken in m'n achtertuin en ik kom er regelmatig als ik met de hond ga wandelen. Dat is leuk en eigenlijk ook noodzakelijk voor de hond. maar voor mezelf is het ook een uitstekende gelegenheid om m'n fouten te overdenken." „Het is mooi omdat het er niet helemaal vlak is. Het is een geaccidenteerd terreintje met heuveltjes en dalletjes. Het aardige van dit plekje is dat het er, elke keer dat je er komt, weer anders is. De geuren bijvoorbeeld. De ene keer ruik je de vochtige aarde, een andere keer overheerst de geur van de dennebomen of van diverse kruiden. In de zomer groeit hier prachtig gras, dat hoog opschiet. En verder zie je hier nog bijzondere dieren. Ik ben er weieens een specht tegengekomen, die bezig was in een vermolmde stam een nest te maken. Ook eekhoorn tjes komen er voor. Uilen zie je maar heel sporadisch, maar de uileballen op de grond verraden hun aanwezigheid wel „Toch vind ik dit bij lange na nog niet de mooiste plek van Leusden. Den Treek is op zichzelf niet zo'n heel fraai bos. Daarvoor is produktiebos, wat De Treek toch voor een belangrijk deel is, te eentonig. Dan zie ik liever De Leusderhei. aan de andere kant van de Doornseweg Een prachtig overblijfsel uit de laatste ijstijd, een fraaie eindmorene. Dat landschap, met die heide en hier en daar een vrijstaande vliegden, oogt in ieder geval natuurlijker dan het bos Daar groeien bijvoorbeeld nog wilde appels, bijvoorbeeld Maar daar mogen wij niet komen, dat is in gebruik bij Defensie." „We wonen hier aan de Doornseweg op zich wel mooi, maar er zijn ook wel nadelen aan verbonden. We ondervinden bijvoorbeeld nogal wat overlast van het militaire oefenterrein. Dat is ook één van de onderwerpen, waar ik in de raad nogal eens op terugkom Ik wordt er door de andere raadsleden ook regelmatig mee geplaagd 'Als er in de gemeente lawaai is, sturen we dat naar Oostrazeggen ze dan Maar we hebben er hier wel nadrukkelijk mee te maken. Het zijn niet alleen de tanks op de hei, maar ook de vliegtuigen van Soesterberg en de schietbanen hier in de buurt. Vroeger kwam daar het verkeer op de Doornseweg ook nog eens bij, maar dat is met de komst van het nieuwe deel van de A-28 aanzienlijk verbeterd. Allen zien we de laatste tijd toch weer een toename van het sluipverkeer, omdat de snelweg weer dichtslibt

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7