ors verlies Roda-zondag BV079 via winst op de weg terug Tafeltennissers winnen opnieuw Slaapverwekkend gelijkspel SVA Karateschool Shiké Succes eigen kweek Haaien TAFELTENNIS Sport kort .eusdense kampioen Oriënteringsloop Verliezend BCL weer compleet LEUSDEN - Het eerste team van TTCL heeft de uitwed strijd tegen de tafeltennissers uit Nijkerk, Rega, met 8-2 ge wonnen. Rega, dat zeer zeker degradeert, bleek een moei lijk te nemen hindernis voor de Leusdenaren getuige de vele drie-setters in deze wed strijd Desondanks wist TTCL een 8-2 overwinning uit het vuur te slepen. Aangezien CJC uit Utrecht, dè concurrent in de strijd om het kampioen schap in de tweede klasse, ook met 8-2 wist te winnen is er in de stand aan de kop niets ver anderd. De Leusdenaren blij ven een voorsprong van drie punten behouden. TTCL nam in Nijkerk een 3-0 voorsprong op vrij eenvou dige wijze. Het zwakke dub- iBoo'000*0000 0 OOO OOOOOoC SoooooOOOOOOOOOOOO000 >0000OOOOOOOOOOOOonn°f 0000000000000 O 00 O* \0 OOO O OOOO O O 00 O Oj \oooooooooooooo' -oOOOOOOOC'OOOl >0000000001 ,vOOOOOOOOOC ,0000000 00 O OJ-- JOOOOOOOOOOOOOW - - - 0000000000000000 *0000000000000000 cbo00o0000OOOOOO bel Frank Kooijman/Erwin de Boer verloor daarna, zodat er gepauzeerd werd met een 3- 1 voorsprong voor TTCL Na de pauze moesten de Leusden- ren hard werken om de par tijen te winnen, de Nijkerkers gaven zich niet zonder slag of stoot gewonnen. Alleen Erwin de Boer wist een partij niet te winnen, terwijl Andre Snoek in zijn laatste wedstrijd alles uit de kast moest halen om op een 100 procent score te ko men In een prachtige drie-set ter slaagde hij hierin waar door de eindstand 8-2 werd be reikt. Het blijft ongemeen spannend aan de kop van het klasse ment. Het is mogelijk dat de strijd om het kampioenschap tussen TTCL en CJC pas in de laatste wedstrijd wordt be slist tenzij de onderlinge con frontatie al een duidelijke be slissing brengt. De vorige wedstrijd eindigde in een 5-5 gelijkspel dus beide teams zijn aan elkaar gewaagd. Wie durft er een voorspelling te ge- LEUSDEN - De wedstrijdse lectie van de Lcusdense Zwem- en Poloclub De Haaien heeft recentelijk een flinke uitbreiding ondergaan. Die zwemmers, voortgekomen uit de eigen gelederen, zetten mo menteel de eerste stappen op de wedstrijdladder en doen dat bepaald niet zonder suc ces. Tijdens de zaterdag ver- zwommen Kring B-wedstrij den slaagden een stel nieuwe lingen er zowaar in een me daille te bemachtigen op een programma-onderdeel. waarop voor de eerste maal werd uitgekomen. Een van die nieuwe veelbelo vende talenten bij De Haaien is Arjan van Duijn Hij waagde zich voor de eerste maal aan de 100 meter vrije slag en wist direct beslag te leggen op de eerste plaats, vlak vóór Michel Rekveld die met een persoonlijk record derde werd. Een sterk staaltje dat hij enige tijd later op de 100 meter rugslag nog eens wilde uithalen. Deze keer slaagde hij net niet in die op zet, maar een verdienstelijke tweede plaats was een prima troostprijs. Kevin Mori zwom tussen zijn leeftijdgenoten op die afstand wel naar goud Bo vendien was een persoonlijk record zijn deel. Een soortgelijk huzarenstukje werd geleverd door Liesbeth van de Vliet. Zij ging voor de eerste maal te water op de 100 meter schoolslag en liet een tijd noteren van 1.46.3 Be paald niet onverdienstelijk en goed voor brons Tenslotte liet Maartje van Stralen een nieuw persoonlijk record aantekenen op de 100 meter rugslag. Haar scherpe 1.45 2 was bovendien goed voor een eerste plaats. Leusder aensdag 20 november 1991 Pagina 13 Krant ndert Vlugt (rechts) is zijn tegenstander van Batavia te snel De ongeslagen koplopers bezorgden de Roda'46 een fikse trlaag: 2-6. (foto Hans Verhorst) LEUSDEN - Tijdens de Nederlandse Scholieren kampioenschap Oriënte ringsloop op de Paalberg in Ermelo hebben twee teams van het Eemland College uit Amersfoort het afgelopen weekeinde drie eerste prijzen in de wacht gesleept. Het meisjesteam, bestaande uit de Leusde naren Margret Bleijerveld, Charlotte van Haselen en Daniële de Vaam werden ?erste in categorie meisjes )uder dan 16 jaar De Leusdenaren Willem Du- pont en James-Robert Hobbs en de Amersfoorter Patrick de Koeijer werden in dezelfde leeftijdsgroep eveneens Nederlands kam pioen. Ook in de estafette- oriënteringsloop, een ge mengd team van beide drietallen, was het Eem land College de snelste Bij een Oriënteringsloop wor den de deelnemers in groe pen van drie met een kaart en een kompas op pad ge stuurd Het is zaak zo snel mogelijk de weg terug te vinden. 'SDEN - 's Morgens vroeg dc rijp nog dik op de velden, ijnen en doelmonden lagen scholen onder een tijdelijk ie laag. Het hoofdveld leek grote krijtstreep, alsof een legioen gedreven lijntrek- 5 druk in de weer was ge it. Pas tegen half tien wer- de contouren van een ;lveld zichtbaar. De eerste terse aanblik van dit sei- a voorspelde een koude dag voor een ieder die op duel tussen Roda'46 en loper Batavia zou afko- i. 'Hartverwarmend spek- >1', dat zou goed uitkomen, i na tweemaal 45 minuten Ibal restte, was een 2-6 ne- aag. Een koude douche, af- roogd door de koploper, geflatteerde uitslag? oor schorsingen en blessu- ed gedwongen, bracht trai- Mackay een jonge formatie iet veld. Een aantal oude en zou het jeugdig talent ten sturen. De zondagelf on gespannen aan het duel n het nog ongeslagen Bata via. Het eerste gevaar kwam van de bezoekers die een vrije trap keihard in het Roda- muurtje kogelden. Ook de te rugspringende bal kon nog vrij ingeschoten worden De dek king achterin en op het mid denveld was op dit moment duidelijk niet kort genoeg. Vooralsnog was het geluk ech ter aan Roda-zijde Meindert Vlugt werd door trainer Mac- kay naar de zijlijn gesommeerd en van tactische aanwijzingen voorzien. Het eerste Roda-wa- penfeit was een dieptebal van John Jansen die de sprintende Sander Schimmel op maat be reikte. Helaas smoorde het schot van de uitblinkende rechtsbuiten. Kort daarop werd de lucht gevuld met teleurgestelde de cibellen van het publiek. Mein dert Vlugt kopte uit een vrije trap net over het doel. In de vijftiende minuut startte Bata via een licht offensief dat pa niek in de Roda-achterhoede bracht. Vanuit een corner pe- gelde de volledig vrijstaande Batavia-aanvoerder op goal Keeper Vrijhoef was kansloos toen de bal van richting werd veranderd en in de hoek be landde: 0-1 Daar wordt een doelman niet écht blij van. Aan alle kanten werd Roda nu een tiental minuten voorbijgelo pen en zoekgespeeld Koude supporterstenen kromden zich angstig in de schoenen. De paal en een flinke dosis geluk voor kwamen een verdere achter stand. Lachende derde Via de goed spelende Remco Bosman kwam Roda langza merhand weer aan aanvallen toe. In de dertigste minuut ging Bosman goed door op rechts, trok voor op Vlugt, die de bal met de binnenkant rechts ef fectvol in de linkerhoek draai de: 1-1. Na deze gelijkmaker nam Roda het initiatief duide lijk in handen Met goed com binatiespel werd het haperen de Batavia in de verdediging gedrukt Zoals zo vaak viel het doelpunt toch weer aan de an dere kant. Vooraf ging een mis verstand op het middenveld tussen Vlugt en Zaal in de cate gorie 'pak jij die bal of ik?!' Batavia was de lachende derde en opende snel op de eigen spits Laatste man Arnoud Lolkama liet zijn doorgebro ken tegenstrever de kwaliteit van het Leusdense gras keuren Een dergelijke overtreding kostte Marciano Vink later die dag een tweede gele kaart De scheidsrechter had echter be grip voor de uitgedunde zon dagselectie en liet het bij een vrije trap. De straf had echter een even ontluisterend effect. Batavia knalde de bal achter de Roda-goalie: 1-2 op slag van rust. dag een klinkende zege ge boekt op BC Selby-3 (6-2). Door deze overwinning draait het team in de top va,n de tweede klasse mee met acht- punten uit zes wedstrijden. Walter van Kleef, altijd goed voor een overwinning, won wederom zijn enkelpartij 15- 13 15-4. Invaller Paul Koekoek mocht na twee optredens in het eerste team nu in het tweede team plaatsnemen. Hij won zijn enkelpartij tegen eveneens een invaller met de maximale cijfers 15-0 15-0. Het goede begin van de heren moest opgevolgd worden door de dames. Dit lukte ten dele. Carin de Wit kwam tekort te gen haar tegenstandster 5-11 7- 11 Mariette van Meeteren kende geen pardon met haar opponent 11-2 11-4. De heren en damesdubbel brachten voor BVO '79 de beslissende punten binnen. Met goed bad minton wonnen de heren met 15-3 15-0 en de dames met 15-2 15-8. De aansluitende mixpar tijen moesten alleen nog de hoogte van de winst bepalen. Helaas kenden Walter en Ca rin alleen in de tweede set een opleving 3-15 15-12 4-15. Paul em Mariette deden het beter in hun mixpartij. Beiden boek ten hun derde zege op deze dag 15-7 15-1 Aanstaande zondag speelt het team een thuiswed strijd tegen BC Inside '82-3. Aanvang 13.00 uur Overige uitslagen BVO '79 - KB VA 7 5-3 KBVA 8 - BVO '79 4 5-3 BC Leusden 5 - BVO '79 5 2-6 BVO '79 6 - BC Hooglander veen 3 5-3 BC Selby 7 - BVO '79 7 4-4 BVO'79 8 - BC Badge 3 6-2 ACHTERVELD - 'Lantaarn- voetbal' was veruit dc fraaiste benaming vanuit het publiek voor de partij die SVA op de mat legde. Lange hoge ballen, weinig opbouw en veel, heel veel statisch voetbal ken merkten de wedstrijd tegen het lagergeplaatste DWSV. Voeg daarbij de kou van deze no vembermiddag en de ingre diënten voor een slaapverwek kende vertoning zijn gegeven. De eerste helft kende weinig echte wapenfeiten. De ploegen hielden elkaar ruim in even wicht. Zo'n vijf minuten voor tijd brak Rob de Vette de score open. 1-0 voor SVA Enkele minuten later leek de SVA- achterhoede door de kou be vangen. De gasten uit Utrecht konden profiteren en drukten net voor het rustsignaal de ge lijkmaker in de touwen achter Van den Bedem. Veelbelovend was aan het begin van de tweede helft de vrije trap van Corno Kok. De bal zeilde over de achterhoede van DWSV voor de voeten van Gerard van den Breemer. Het schot moet in gedachten erg mooi geweest zijn. De uitvoe ring liet echter behoorlijk te wensen over. Vanuit kansrijke positie schoot de SVA-aanval- ler huizenhoog over. Aan de andere kant van het veld liet keeper Van den Bedem zich niet onbetuigd. Een aantal malen achtereen moest hij met goede reddingen zijn ploeg voor een achterstand behoe den. SVA maakte duidelijk een fout door het slechte DWSV-spel over te nemen. In de acties van de Achtervelders zat te weinig van de eigen lijn. De wedstrijd was zestien mi nuten oud toen de SVA-goalie omspeeld werd. Gelukkig deel de de doelpaal in de malaise en stopte de slap ingeschoten bal. Halverwege de tweede helft kon verzorger Piet Smink zijn tijd op de 45 meter verbeteren. Zijn sprint naar een ter aarde gestorte Achtervelder oogstte opnieuw bewondering. En pas sant deelde hij ook nog in volle vaart waterflessen aan een meespnntende speler uit. Na een oplapbeurt nam hij snel weer plaats in de eigen dug out waar de SVA-cheer girls voor de vloerverwarming zorgden Intussen werd de strijd op LEUSDEN - Het eerste team van BCL kon in de uitwed strijd tegen het tweede team van BC Inside uit Baam weer beschikken over de complete basisopstelling waarmee men het seizoen gestart was. Ar thur Kappers kon in de eerste herensingle bij gebrek aan ritme en slagkracht nog niet overtuigen Hij verloor kans loos met 10-15 en 6-15. Peter Esko had het alleen in de eer ste set even moeilijk, maar speelde daarna zijn tegenstan der weg: 15-13, 15-3. Leonore van Zalinge had in haar tegen standster er eentje die een maatje te groot was. Zij ver loor duidelijk in twee sets met 2-11 en 4-11 Mathilde Lawa- lata leek in de eerste set die zij ruim verloor ook roemloos ten onder te gaan (11-4 verlies), maar zij herstelde zich geluk kig op tijd om in hoog tempo de tweede en derde set naar zich toe te trekken met twee maal 11-3. Met een gelijke stand van 2-2 uit de singles be gon men met de herendubbel Helaas werd een beetje onge lukkig de eerste set verloren door Peter en Arthur met 13- 15. In de tweede set hadden zij het betere van het spel waar door de Leusdenaren deze met 15-5 wonnen. Na een gelijk op gaande strijd in de derde set moest men deze toch met 15-10 gewonnen geven. De dames- dubbel werd ook een prooi voor de tegenpartij met 15-6 en 15-9. De beide gemengd dubbels moesten gewonnen worden om een 4-4 stand uit het vuur te slepen. Arthur en Leonore konden met de beste wil van de wereld echter niets uitrichten tegen hun tegen standers: 2-15 en 5-15 verlies. Gelukkig brachten Peter en Mathilde de stand op het kleinst mogelijke verlies, door gedecideerd met 15-7 en 15-4 te winnen. Uitslag 3-5, waardoor BCL nog net mee draait in de middenmoot en volgende week uit bij 't Slot in Zeist moet proberen om twee punten te pakken. LEUSDEN - Het eerste team van BVO '79 heeft de draad eindelijk weer opgepakt. De zo broodnodige overwinning werd behaald tegen Bad.so-3 (5-3) LEUSDEN - Leerlingen van karateschool Shiké hebben afgelopen week end deelgenomen aan een karatewedstrijd in Ei bergen. Aan dit weekend werd door diverse kara- teka's van verschillende sportscholen deelgeno men. Het weekend begon zaterdagmiddag om 15.00 uur en eindigde zondag middag om 16.00 uur Veel aandacht werd be steed aan de kata-trai- ning, sparringstechnie ken en hoe men verant woord kan stretchen Door de goede inzet van de ongeveer zestig deel nemers was het een ge slaagd geheel. Wil je ook komen trainen bij karateschool Shiké, bel dan voor info- 05454- 74320 of kom langs op donderdagavond van 19 00 uur tot 20.00 uur bij de gymzaal aan de As- schatterweg 36B in Leus den. De karatelesen wor den gegeven door Miloud Aaras. iten bij Shiké? Na een langdurig genezings proces kon Eddy van Dijk weer aantreden voor zijn team. Succesvol was zijn her nieuwde optreden niet Hij verloor kansloos met 7-15 1-15. Eric Berg was gelukkig weer op de goede weg terug en won met 15-7 11-15 15-5 De dames van BVO '79 waren goed op dreef. Eef van den Berg won in een zeer spannende partij met 9-11 12-11 11-3. Invalster Liesbeth Ebert deed niet on der voor haar teamgenote en won met 11-6 11-8. Het goede begin kreeg een goed vervolg. Zowel de heren- als dames- dubbel werd winnend afgeslo ten. De heren wonnen, in drie sets, met 15-10 4-15 15-6. De da mes gunden hun tegenstand sters geen set 15-7 15-10 Met een 5-1 tussenstand was de winst reeds binnen. In de aansluitende gemengd dub bels kon BVO '79 niet meer voldoende concentratie op brengen. Eddy en Eef verloren met 7-15 14-17 Eric en Lies beth deden het helaas niet be ter 13-18 7-15. Na deze 5-3 over winning van BVO '79 begint het team zondag 24 november aan hun eerste return-wed strijd. Het team is te gast in Epe bij BC '70-8. Tweede teain Het tweede team van BVO '79 heeft op de zesde competitie het veld er niet rustiger op. Me nige overtreding ontsierde het spel. Ook verbaal lieten spelers en publiek zich van hun min dere kant horen. Een enkeling liep daarbij tegen een terechte boeking op. Het fysieke geweld van DWSV had toch effect In de 36e minuut kwam de bal vanuit een vrije trap voor de voeten van een DWSV-er Bij na vanaf de achterlijn passeer de de aanvaller met een laag schot keeper Van den Bedem De resoluut opgestoken bui- tenspelvlag mocht niet baten. De 1-2 was en bleef een feit Kort hierop ging linksbuiten Erik de Jong goed door De voorgetrokken bal belandde voor de voeten van Rob de Vette Deze bedacht zich geen moment. Met een laag schot van afstand in de linkerhoek zorgde de middenvelder voor de gelijkmaker. Hierna viel er weinig meer te beleven. Ja, er werd veel geappelleerd voor allerlei overtredingen, zonder zelf actie te ondernemen De warme kantine had intussen een onweerstaanbare aantrek kingskracht op de eerste ver- Robbie de Vette (met snor), goed voor twee doelpunten, kijkt toe hoe een collega-Achtervelder de bal onderschept. De Achtervelders speelden 2-2 gelijk tegen het Utrechtse DWSV In de stand blijven zij met tien punten op de loer liggen (foto Hans Verhorst) trekkende supporters. Dc wed- Eén punt bleef hiermee m geboden spel een uitzondering strijd eindigde met een aantal Achterveld. ..Gauw vergeten", blijft. 'Lantaarnvoetbal' in schoten van DWSV die hun meende ook trainer Dick Mul- Achterveld, een fenomeen dat doel ver misten. der Het valt te hopen dat het geen brede navolging verdient. Roda-speler Sander Zaal (links) probeert zijn tegenstander via het vastpakken van zijn shirt af te stoppen. Koploper Batavia bleef ongeslagen na de 2-6 winst in Leusden (foto Hans Verhorst) In de openingsminuten van de tweede helft wilde de koplo per in de hoofdklasse het kar wei meteen afmaken Batavia creëerde een aantal goede kan sen. Vrijhoef en Lolkama voor kwamen vooralsnog door hun reddende acties een grotere achterstand. Na deze slechte start werkte Roda zich op nieuw op karakter naast de gasten De voorbode van de na derende gelijkmaker was te vinden in de 29e minuut John Jansen wilde de spanning op voeren en knalde op de paal. De blunderbokaal mocht de kast weer in toen bleek dat de Roda-aanvoerder buitenspel stond Met een schitterende actie werkte Sander Schimmel zich daarna door het straf schopgebied en tekende be heerst 2-2 aan Publiek op de banken, de kou vergeten 'Ba tavia gaat eraan, neersabelen die hap'. Deceptie De 'reuzendodersroes' was echter van korte duur. Enkele minuten later kregen de bezoe kers een vrije trap. Een Bata- via-speler werd onvoldoende gedekt en schoot alle illusies aan flarden: 2-3. „Toen knakte er iets in het elftal", aldus Cees Leijenaar jr. Vier minuten la ter was de deceptie zo mogelijk nog groter. Een Batavia-speler schoot vanaf de elfmeterstip de bal triomfantelijk achter kee per Vrijhoef. Roda probeerde nog wat het kon. De enige ploeg die echter loon naar werken kreeg was Batavia Met twee doelpunten vergrootten de bezoekers de marge tot 2-6. Een ietwat geflatteerde ne derlaag die de sportieve in spanningen van Roda te weinig eer gaf. Trainer Mackay was teleur gesteld over het te ruim uitge vallen verlies. „Desondanks heb ik goede momenten gezien in het spel van vandaag. De ploeg heeft hard gewerkt en bij vlagen goed gecombineerd. Als het niveau van deze wedstrijd gehandhaafd blijft, zie ik een duidelijk opgaande lijn Aanstaande zondag zal blijken of Roda het spel kan maken tegen hekkesluiter Nederhorst. In ieder geval zijn Strijbosch en Weishaupt weer beschik baar voor de zondagselectie, hun straf zit er inmiddels op.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13