Goedheiligman met groot gevolg in Achterveld Gezellig druk bij Tryfosa Ter zake Panorama Lisiduna .Leusder Krant. Opbrengst KPJ-revue voor de Zonnebloem Echtpaar Grotenhuis 50 jaar getrouwd L E U S D E N Nieuws uit de verenigingen jbileumconcert Kunst Veredelt' andwerkverkoop offieconcert ocaal Ensemble lartavond denvergadering iderenbond KBO Vandalisme Diefstal uit auto's Licht gewonde Style-dansen Bingo Frühschoppen. Nieuws uit de verenigingen Kleurwedstrijd 'Handicap en leven' Concert centrum om trots op te zijn" /oensdag 20 november 1991 Pagina 7 JSDEN - Het christelijk iengd koor 'Kunst Veredelt' !t vrijdag 22 november een lileumconcert in De Ko- igshof aan de Hamewrsveld- >eg. Het koor wordt muzi- ,1 bijgestaan door de pia- ten Anne Bunt en Ineke irs, organist Martin den er en het Antonin-strijk- artet, onder leiding van ika Regter. Dirigent is Pie- Leebeek. Iet concert begint om 20.00 en bezoekers betalen ,50. USDEN - In verzorgings- is 't Hamersveld wordt ensdag 27 november een ndwerkverkoop gehouden, worden met name zelfge- lakte poppen en beesten te op aangeboden. )e verkoop is van 10.00 uur 12.30 uur in het verzor- igshuis aan de Albert Bui- iggaarde 34. IUSDEN - Het Leusdens Vo- il Ensemble geeft zondag 24 -ember een koffieconcert in muziekschool Op het pro- mma staan onder meer ge- ilten uit 'De Schipbreuk' i Johan Wagenaar, het zee- nslied 'Wassail' van R ughan Williams en de So me voor piano nummer 1 Willem Pijper als muzikaal ermezzo. Het concert begint 12.15 uur en de zaal is vanaf 45 uur open. USDEN - De Werkgroep ïsden-Zuid houdt donder- 21 november een kaart- nd in De Woelige Hoek aan Irenelaan, waar de liefheb- terecht kan om te klaver en of te jokeren Belang- lenden kunnen vanaf 19 00 inschrijven. Vanaf 19.30 wordt er daadwerkelijk :aart De organisatie stelt aantal prijsjes ter beschik- ig. Voor meer informatie men geïnteresseerden bel- met: 940046 USDEN - De afdeling Leus van de katholieke bond >r ouderen houdt donderdag november de algemene le- ïvergadering Na afloop van vergadering staat een ge ek met pastor Bloem op het Jgramma. )e vergadering wordt ge lden in De Kom. naast de efkerk aan de Hamersveld- /eg. Ook belangstellende t-leden van de bond zijn van te welkom. ACHTERVELD - Op zaterdag 23 november is Sint Nicolaas met 15 zwarte Pieten in Ach terveld. Om 14.00 uur komt Sint Nicolaas met zijn uitge breide gevolg aan bij Huize Sint Jozef, waar hij ontvangen wordt op het bordes door de voorzitter van de Achterveldse winkeliersvereniging en een afgevaardigde van de bewo ners van Huize Sint Jozef. Na een korte toespraak begint de Goedheiligman in zijn koets, getrokken door een prachtig zwart Fries stamboekpaard aan zijn rondrit. De schimmel van Sint krijgt in Achterveld altijd rust. Immers de komende weken is hij al zo druk. De stoet wordt vooraf gegaan door de Achterveldse muziekvereni ging DWS. Kinderen die de Sint een handje of een tekening of kleurplaat willen geven, kun nen dit tijdens de rondtocht doen. Enkele keren zal worden gestopt om de kinderen in de gelegenheid te stellen hun te- ken- en kleurproducten en zelfs hun wensen en verlanglij sten af te geven. Mocht de Sint niet zelf kunnen worden bena derd. dan is het ook mogelijk de Pieten in te schakelen. Zij zullen dan persoonlijk zorgen voor de afgifte van de tekenin gen en wensen bij de Sint Tijdens de rondtocht zullen ACHTERVELD - Op 16 november 1941 werd in de Achterveldse Parochie kerk het huwelijk ingeze gend van Ben Grotenhuis en Eefje Kerkhof. Het echtpaar woont in Sine Cura. Zij herdachten hun huwelijksjubileum met een gezellige familiebij eenkomst en een mis van dankbaarheid opgedragen in de Sint Jozefkerk Ben Grotenhuis, zoon van een Barneveldse café houder en Eefje Kerkhof, dochter van de molenaar, leerden elkaar kennen bij schilderwerkzaamheden voor de meelfabriek in Achterveld Mevrouw Eefje Kerkhof was werk zaam als doktersassistente en viel bij haar latere echt genoot op als zij achter de woning van haar ouders buiten de was op hing. Het echtpaar Grotenhuis- Kerkhof 75 en 76 jaar jong hebben drie zonen en vijf dochters en een inmiddels groot aantal kleinkinde ren De grote hobby van het echtpaar Grotenhuis- Kerkhof is het zangkoor van het Achterveldse paro chiekoor. LEUSDEN - In winkelcen trum De Hamershof zijn in de nacht van dinsdag op woens dag drie gevels en een deur door graffiti-artiesten onder handen genomen De daders zijn onbekend. Op Goudplevier en Grienden werd dinsdag een drietal brie venbussen met vuurwerk op geblazen. De politie weet niet wie er voor de vernielingen verantwoordelijk zijn. Bij de Rossenbergschool sneuvelde in de nacht dinsdag op woensdag een ruit De da ders bleven anoniem. Op de Noorderinslag werd woensdag een raam in een bus hokje met een aluminium staaf ingegooid De daders bleven onbekend. LEUSDEN - Uit een auto, die geparkeerd stond bij AC-res- taurant aan de Vlooswijkse- weg, verdween dezer dagen een polstasje en een doos met cas settebandjes. De dief sloeg een raampje in om binnen te ko men. Op dezelfde plaats sloeg een autokraker woensdag zijn slag. Bij die gelegenheid verdwenen uit een auto twee tassen en een beautycase. waarin onder meer sieraden, brillen en een porte monnee met tweehonderd gul den zaten Op de Paradijsweg deden in brekers woensdag pogingen een auto open te breken. Het bleef bij een poging. Er ont stond schade aan een portier en een slot. Op een bedrijfsterrein aan de Zuiderinslag werd in de nacht van dinsdag op woensdag een geparkeerde auto opengebro ken. Er werd een ruit ingesla gen om de auto binnen te ko men. maar er wordt niets ver mist. de Pieten de allerkleinsten, de iets grotere kinderen en som migen omdat ze het verdienen, voorzien van pepernoten en andere kleine snoepwaren Mocht het te slecht weer zijn, dan wordt vanaf 14.30 uur Ons Gebouw aan de Hessenweg de residentie van Sinterklaas en zijn Pieten. Ook hier kunnen de zelfgemaakte tekeningen en kleurplaten worden overhan digd aan de Goedheiligman of zijn Pieten. Alle kinderen zijn dan van harte welkom in de grote zaal Ouderen en oudere kinderen moger. wel naar binnen, maar mogen niet vooraan staan. De route die Sint en zijn groep Pieten bij goed weer gaat af leggen is: Start bij De Moespot, vanwaar het via de Jan van Ar- kelweg en de Hessenweg naar Huize Sint Jozef gaat Na de toespraak gaat de stoet via de Hessenweg - Ruurd Visser- straat - Van Geijnstraat - Ren- tickstraat - Jan van Arkelweg - Verjaagde Ruiterweg - van 01- denbarneveldstraat - Deliana van Weedestraat - Walter van Amersfoortstraat - Verjaagde Ruiterweg - Hessenweg - Jan van Arkelweg en eindpunt De Moespot LEUSDEN-ZUID - Bijna evenveel als vorig jaar was de opbrengst van de bazar van de Nederlands Hervormede vrouwenvereniging Tryfosa. Ruim 7000 gulden brachten de zelfgemaakte produkten als taarten, advokaat, boerenjongensbloemstukjes en dergelijke op Het geld is bestemd voor de Dorpskerk in Leusden-Zuid. het zendingswerk en voor de vakantie van gehandicapten „Het was 's middags gezellig druk. 's Avonds werd de bazar vooral bezocht door de jeugd, die werd aangetrokken door het Rad van Avontuur," zegt een woordvoerster van de vereniging. Er was ook een verloting met als hoofdprijs een fiets Die werd gewonnen door de familie Ruiter van de Treekerweg. ACHTERVELD - Met de slo gan 'Bijna een miljoen voor de Zonnebloem' gaat de KPJ uit Achterveld proberen geld in te zamelen voor de Zonnebloem afdeling-Achterveld. Het is in middels al weer de vijfde revue van de KPJ. Een bestuurlid schreef in het Medium, het clubblad van de KPJ, dat het goede doel in de direkte omge ving van Achterveld is geko zen. Het motto daarbij is: 'Als. je zelf later oud en afhankelijk wordt, is het leuk als de jeugd iets goeds doet voor de oude ren'. De schrijver en regiseur van de jaarlijkse KPJ-revue, Andre Steenbeck, is het hele jaar door druk doende nieuwtjes van het dorp. de dorpsmensen en de wijde omgeving te noteren voor zijn revue. André licht een tip van de sluier op door iets los te laten over enkele sketsjes. ,,Als Peter is afgezaagd, begint het pluimvee met de poppen kast", zegt hij cryptisch Ande re titels van de sketsjes zijn 'Mensenvlees mevrouw, u weet wel waarom. 'Kleine potjes hebben grote oren' en 'Wat heeft Gonny een leuk tijger pakje aan' Met deze kleine tips probeert hij het publiek gein- teresseerd te maken zonder te veel uit de doeken te doen wat er bij de KPJ-revue gepresen teerd wordt. De revue wordt gehouden op zaterdag 23 november 1991 en op zondag 24 november Op beide avonden gaat het doek 1 om 20.00 uur open, terwijl de zaal open is om 19.30 uur. De lokatie waar wordt opgetreden is de grote zaal van Óns Ge bouw aan de Hessenweg 214 te Achterveld De entree be draagt 8,— en 4,— voor jon geren tot 14 jaar. Na afloop van de revue is er dansen met muziek van de Achterveldse drive-in disco theek Black Power. De op brengst van deze avond is voor het vrijwilligerswerk van de Zonnebloem Deze organisatie verdient zeker een miljoen, vinden de KPJ-jongeren Gezien de drukte van vorige jaren, lijkt het verstandig zich tijdig van een toegangskaart te voorzien LEUSDEN - Op de Burge meester de Beaufortweg raakte een zestienjarige Voorthuize- naar woensdagmiddag licht gewond bij een aanrijding. De Voorthuizenaar, die een bromfietser bestuurde, ver leende een 50-jarige Leusdense bestuurder van een auto geen voorrang, waarna een aanrij ding niet meer te vermijden was De bromfietser liep een lichte hersenschudding op. ACHTERVELD - Zaterdag 21 december 1991, aanvang 20.30 uur. Dit is de laatste avond dit jaar. Medewerking van Apache-Let's dance drive-inn dicotheek ZaalOns Gebouw aan de Hessenweg 214 te Achterveld. Zaal open om 20.00 uur. ACHTERVELD - Ieder woensdagavond bingo in zaal Ons Gebouw te Achterveld. Aanvang 20.00 uur, in verband met de grote drukte, zaal open 19 00 uur De organisatie is in handen van zaalvoetbalvereniging Keistad. De opbrengst gaat niet alleen naar de vereniging. Ook is er reeds meerdere keren gegeven voor charitatieve instellingen uit de omge ving van Amersfoort en Achterveld. Op maandag 23 december 1991 is er de 'Kerstspecial-bin- go' met extra prijzen Naast een Kerstpr ij zenspektakel zal de avond wordt opgeluisterd met optredens van diverse artiesten. Deze avond treden de in Nederland populaire zanger en vertolker van het Nederlandse lied Koos Alberts, het Holland Duo en Danny Nicolai op Kaarten en verdere inlichtingen voor deze avond zijn verkrijgbaar aan zaal Ons Gebouw tijdens de normale bingo avonden, of telefonisch 033-621219. Gezien de enorme drukte in de voorverkoop zijn er nog slechts enkele tientallen kaarten voor de liefheb bers te koop. ACHTERVELD - Zondag 8 december 1991 alweer de laatste Frühschoppen van dit jaar. Vanaf 11.30 uur is zaal De Peerdenstal aan de Hessenweg 212 te Achterveld geopend voor een echt Tirolermuziek festijn Medewerking zoals gebruikelijk de 'Hinterfelder Musikanten'. LEUSDEN - De Sin terklaaskleurplaten, die dezer dagen bij de Leusdense winke liers verkrijgbaar zijn, dienen na de intocht van de Goedhei- ligman in De Til aan Sint per soonlijk te worden overhan digd. Mensen die tijdens de in tocht van Sinterklaas verhin derd zijn, kunnen tot de dag van de intocht (23 november) de kleurplaten bij De Til inle veren. Een deskundige jury zal zich over de inzendingen bui gen, waarna de inzendingen op zaterdag 30 november en zon dag 1 december in De Til zullen worden geëxposeerd. De prijs uitreiking is zondags om 16.00 uur. Door een misverstand is er rond de kleurwedstrijd van De Til enige onduidelijkheid ont staan De spelregels staan niet op de kleurplaten. LEUSDEN - 'Handicap en le ven' is het thema van een spe ciale kerkdienst, die zondag 24 november wordt gegeven in De Marcuskerk aan de Asschat- terweg. Tijdens de dienst wordt ingegaan op de visie van de maatschappij en de bijbel op de gehandicapte medemens De dienst is met name bedoeld voor mensen met een handicap. De dienst begint 19.00 uur en belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer in formatie kunnen geïnteres seerden bellen met 941040. LEUSDEN - Kunst Veredelt is opgericht 17 september 1926 en bestaat dus nu 65 jaar. Daarom zal een jubileumcon cert plaatsvinden op vrijdag 22 november a s om 20 00 uur. Voor het eerst zal de 65-jarige zich presenteren in Leusden- Centrum en wel in de .Ko ningshof", de Gereformeerde Kerk aan de Hamersveldse- weg. Het programma voor dit ju bileumconcert is met zorg sa mengesteld en is voor iedereen aantrekkelijk. Naast de mu ziek van Bach en Handel zullen ook enkele liederen van Brahms ten gehore worden ge bracht met een quatre-mains piano-begeleiding. Ook zal een cantate worden gezongen wel ke door de eigen dirigent Pieter Leebeek speciaal voor dit con cert werd gecomponeerd Ter afwisseling van de zang zal het Antonin-strijkkwartet muziek van Mozart en Felix Mendelsohn Bartholdy spelen. Dit strijkkwartet, afkomstig uit Leiden, bestaat uit musici die hun opleiding genieten aan het conservatorium te Den Haag. Het is zeker de moeite waard hen een keer te beluiste ren. Kunst Veredelt ,,pakt uit" en komt naar u toe. Komt u ook? Om de prijs hoeft u het- niet te laten: 8,50 en vanwege het jubileum wordt u een gratis consumptie aangeboden Naam: G.H. Hilhorst Beroep: Directeur woon- en zorgcentrum St-Joseph in Achterveld Favoriete plek: „Huize St-Joseph" „Het is denk ik niet zo vreemd dat ik Huize St-Joseph heb gekozen als mijn favoriete plek. Perslot van rekening werk ik hier alweer IS jaar en heb ik hier heel wat uurtjes doorgebracht Daar komt bij dat het huis, omdat ik hier niet zelf woon, mijn belangrijkste binding met Achterveld en de gemeente Leusden is." „Maar het is natuurlijk ook best een mooie plek. Het huis ligt bijzonder fraai in het dorp Het complex zelf is in een parkachtige omgeving gesitueerd en in de loop der jaren uitgegroeid tot een modem centrum voor ouderenzorg. Daar zijn we best een beetje trots op Want het is tamelijk uniek dat een dorp als Achterveld de beschikking heeft over een dergelijke voorzie ning. En het is voor de bewoners van het dorp natuurlijk heerlijk dat ze ook in Achterveld kunnen blijven wonen als ze ouder worden en aangewezen raken op aanvullende voorzienin gen Dat maakt deze plek voor mij ook zo aantrekkelijk." „Het complex heeft in de loop der jaren behoorlijke veranderingen ondergaan. Toen hieraan het eind van de vorige eeuw een 'gesticht' kwam, stond op deze plek nog een boerderij. Het oudste gedeelte van het huidige huis is in het begin van deze eeuw gebouwd. Maar sindsdien hebben de ontwikkelingen niet stilgestaan. Op de plek waar ik hier sta was vroeger bijvoor beeld een boomgaard. Nu raakt de ruimte zo langzamerhand aardig volgebouwd Dat begon met een aantal vleugels aan het hoofdgebouw en later zijn daar de wooncomplexen Sine Cura en Wagenberg bijgekomen. De jongste aanwinst. Esveld. hebben we een paar weken geleden geopend Daar kunnen ouderen nog redelijk zelfstandig wonen, maar staan de voorzieningen van het huis ze volledig ter beschikking." „In totaal huisvesten we in dit centrum ongeveer 165 ouderen, waarvan circa 80 in het verzorgingshuis zelf. De anderen wonen of geheel zelfstandig in de aanleunwoningen, of gedeeltelijk zelfstandig in de zorgwoningen. Ongeveer de helft van de bewoners is puur Achtervelder De andere helft heeft op de één of ander manier een sociale binding met het dorp." „Dat ik het hier zelf zo lang heb uitgehouden, is ook een teken dat het werkklimaat hier goed is. Ik ben in St-Joseph begonnen als administrateur en nu ben ik opgeklommen tot directeur In die jaren heb ik veel energie kunnen steken m de ont wikkeling van het centrum Toen ik hier kwam was het een behoorlijk verouderd bejaardenhuis. Nu hebben we hier een op moderne leest geschoeid woon- en zorgcentrum Dat die ontwikkeling mogelijk is geweest, is voor een belangrijk deel te danken aan het feit dat het bestuur altijd bepaald vooruitstrevend is geweest. Maar we hebben ook een voortreffelijk stel medewerkers en een fors aantal vrijwilli gers, zonder wie we dat ook nooit hadden kunnen redden."

Leusder Krant | 1991 | | pagina 7