Roda-za steelt de show maar verspeelt 'n punt Onthouden penalty kost Achten/elders een punt Dubbel verlies BVO'79 Antilopen wint de eerste wedstrijd zaalcompetitie RODA - VVZA Driebandenfinale Erwin Troeleman Leusder Krant Woensdag 27 november 1991 SPORT Pagina 13 LEUSDEN - De zaterdagfor matie stond voor een tweetal moeilijke opgaven. Ten eerste moest gewonnen worden van het hogergeplaatste Hierden. Twee winstpunten betekenden een directe aansluiting met de top in deze klasse. De belang rijkste voorwaarde voor deze overwinning vormde meteen de tweede doelstelling: einde lijk weer eens scoren. Tegen deze achtergrond wijzigde trainer Nico Romeyn zijn elftal op een aantal plaatsen. Aan- valler Coen van Dijk schoof te rug naar een positie rechts op het middenveld en behield daarmee het vertrouwen van zijn coach. Harm Wassink en Paul Verhoeven vormden door deze omzetting de 'nieuwe' tweemansvoorhoede van Roda die de doelpuntenban moest doorbreken. Een halve winst en een 'scrimmage goal' stem den na afloop niet tot algehele tevredenheid. Zoals steeds ging de publiek sprijs eensgezind naar de za terdagselectie. Roda maakte het spel vanaf het begin van de partij. In de vierde minuut schoot Harm Wassink na een fraaie dieptebal van Andre Siegerink jammerlijk naast De thuisclub forceerde in korte tijd twee corners maar wist geen gevaar te stichten. Tegen stander Hierden beperkte zich veelal tot hoge ballen op de ei gen spits Deze slechte uitvoe ring van de Engelse speelstijl was een nummer twee van de ranglijst beslist onwaardig. Spelers van Roda-zaterdag vieren een feestje met doelpuntenma- rje Kerssies een waarderend applaus over de doelpuntenmaker cer als middelpunt. Op de achtergrond heeft aanvoerder Har- (foto Hans Roggen) Kennelijk inspireerden de laag overvliegende jagers richting Soesterberg zo dat Hierden niet meer van de lange bal was af te brengen. Roda werkte hard door, aanvoerder Kers sies draaide fraai van zijn te genstander weg en legde de bal panklaar in het strafschopge bied. Niemand uit de eigen ge lederen reageerde. De meeste aanvallen van Roda-zijde stierven zo een vroegtijdige dood. Lag het probleem in de voorafgaande partijen vooral in de afwerking, deze helft ont brak het aan gecreëerde kan sen Hierden gooide een nieuw wapen in de strijd: De verre en (ook alweer) hoge ingooi. De Roda-defensie gaf geen krimp. In de 31e minuut loste Harne Kerssies een schot van afstand De afwijkende bal ging net buiten bereik van de inglijden de Wassink over de zijlijn. De eerste helft eindigde in een overwinning op punten voor de betere thuisclub. ,,Maar ja, dat levert niks op", verzuchtte na afloop aanvoerder Kerssies teleurgesteld. Scrimmage Meteen na rust nam Roda een fraai indraaiende hoek schop. De Hierden-goalie ver keek zich waarna Paul Verhoe ven in de ontstane scrimmage de 1-0 over de doellijn kopte. Kort daarop liet Hans van Bek- kum aan de andere kant zien hoe het wél moest. Zijn kat achtige reactie behoedde Roda voor de gelijkmaker. De goed spelende Marcel Koch opende op de snelle Wassink. Een bles surebehandeling en een boe king later kon de strijd hervat worden. De volgende acties scoorden hoog bij het publiek De lange Hierden-doelman ging onderuit na zijn mislukte uittrap en Siegerink schoot vanaf veertig meter toch nog huizenhoog over. Twee minu ten later omzeilde een Hierde- naar gewiekst de buitenspelval door een listige steekpass op zichzelf. Zijn voorzet bereikte een medespeler die wél in bui- tenspelpositie stond. De scheidsrechter keurde de tref fer dan ook af. Een afstandspoeier van Wassink dwong de lange doel man van Hierden in de 23e mi nuut tot een spectaculaire grabbeltruc Via lichaam en paal stuiterde de bal weer in het veld. De man in het zwart begon nu op te vallen. Dat is in arbitrale kringen nooit een goed teken. Een aantal opmer kelijke beslissingen kende een lelijk dieptepunt in de 36e mi nuut. Na een handsbal van Hierden-zijde legde de scheidsrechter de bal op de stip Wegens duwen", ver klaarde hij later Middenvel der De Zwaan tekende vanaf elf meter 1-1 aan. .Bedankt scheids!'" weerklonk de kreet die ternauwernood de woeden de uithaal van Van Bekkum te gen de paal overstemde De strijd werd grimmiger. Hierde- naren sneuvelden met de regel maat van de klok De verzorger beleefde de middag van zijn leven. Zelfs Roda-collega Marja van de Ham moest as sistentie verlenen. Het bleef uiteindelijk bij het gelijke spel Opnieuw leverde Roda een punt in ondanks het betere spel Gescoord werd er wel weer, maar niet via een fraai uitgespeelde kans ,,Het was geen beste partij", erkende Nico Romeyn. ,,We hebben echter goed gevochten voor een beter resultaat. De inzet was perfekt Het scoren? Tja, op de training werken we hier hard aan. Wat je echter nooit echt kunt nabootsen, is de druk van een wedstnjd. Blijven probe ren, we moeten er 'gewoon' doorheen" In hoeverre de scoringsban nu gebroken is. wordt duidelijk in het aanstaande duel tegen WJ." Roda-speler troeft een speler van Hierden af. De beide kemphanen kwamen in Leusden een 1-1 gelijkspel overeen (foto Hans Roggen) \CHTERVELD - Een war ning up verraadt soms veel an de komende wedstrijd. SVA begon collectief aan de 'aste inlooppatronen. Het veld vcrd gedisciplineerd meerdere nalen overgestoken, waarna ie sponsorborden hun dub- iclfunctie tijdens de rekkings- •efeningen bewezen. In een >ijna ijzige stilte werden ver- olgens de driehoekjes met bal fgewerkt. Alles gadegeslagen loor het kritische oog van de tefenmeester langs de lijn. De )din-spelers daarentegen lie- ien geheel vrijblijvend een in- lividueel traject. Knallend op Ie kansloze keeper en conver- erend over alles behalve voet- 1 bereidden de Utrechters :ich op de eerste helft voor. Het :on bijna niet anders. De eer- te 45 minuten waren duidelijk oor de Achterveld. Achterveld begon gecon- fcntreerd en sterk De ploeg ilde de herinnering aan de undere wedstrijden van de af- elopen weken wegwerken 'wee scherp indraaiende cor- ers van Rob de Vette zorgden oor de nodige paniek in de idin-defensie. Met goed com- iinatiespel en zuivere diepte- ballen van Erik Hak werden de gasten uit Utrecht op de eigen helft teruggedrongen. Cees van de Breemer stichtte in directe confrontatie met zijn tegen stander het nodige gevaar. Zijn schoten op doel misten echter kracht. Odin liep intussen ge regeld in de buitenspelval van de SVA-defensie. Dit tot grote verbijstering van de ontred derde Utrechtse aanvallers. In de 29e minuut vielen de kraai en verschrikt uit de bomen. Harry van Dalen kopte de bal op de lat, waarna ook de re bound op de houten borden uiteenspatte. Vijf minuten later klapte de buitenspelval verkeerd open. De Odin-aanvaller had de 0-1 op de slof maar vergat oog in oog met Van den Bedem hoe doeltreffend een lob over de keeper is. SVA pakte de draad weer op. Veel aanvallen ein digden echter in te lage voor zetten van Erik de Jong, een gemakkelijke prooi voor de Odin-verdediging. Ondanks de 0-0 kon SVA terugzien op uit stekend spel in deze eerste helft. Ook in de beginfase van de tweede 45 minuten overtuigde de selectie van trainer Mulder In de achtste minuut ging een schot van Gerard van de Bree mer net voorlangs. Linksbui ten De Jong hing nog even stil in de lucht om het beslissende tikje te geven. Het mocht ech ter niet baten. De bal verdween over de achterlijn en zweef vlieger De Jong landde roem loos op de grond In de zestien de minuut ontspon zich een loopduel met bal tussen Jeroen Tolboom en de Odin-spits. Laatstgenoemde was iets sneller en schoof de bal onver wacht laag langs de verraste Van den Bedem in de linker hoek. Tegen de verhouding in kwamen de gasten zo op voor sprong. 0-1. SVA probeerde wat het kon Bij sommige spe lers leken de krachten in de eerste helft reeds verspeeld. Opnieuw forceerden de Ach- tervelders een aantal corners. Deze resulteerden alleen in schoten net naast en ver over. Odin rook de twee punten en begon koortsachtig tijd te trek ken. Blessurebehandelingen haalden veelvuldig het tempo uit het spel. „Hoe lang nog scheids7" Nog vijf minuten restten Robbie de Vette ging onvrij willig gestrekt onderuit binnen het strafschopgebied. Wie zou vanaf elf meter uithalen? De Odin-trainer had de straftrai- ning voor de tackelende verde diger al uitgeschreven toen de scheidsrechter vrolijk wuivend gebaarde om verder te spelen Dit was overduidelijk Hier werd SVA dé kans op de ver diende gelijkmaker onthou den. In een alles of niets poging stormde Van den Bedem onder groot gejuich van de suppor ters naar voren. Zijn lengte mocht niet baten. De zoveelste SVA-corner liep op niets uit. Een aantal blessures later floot de man in het zwart af Een onverdiende nederlaag was een feit. Trainer Dick Mulder: „Te leurgesteld? Dat kun je wel zeggen. We speelden veel beter, maar uiteindelijk stappen we toch met nul punten van het veld af. Collectief waren we sterk, maar we misten duide lijk iemand die individueel de ploeg op sleeptouw kon ne men De Achtervelders blijven met tien punten uit evenveel wedstrijden tot de subtop in deze klasse behoren. Odin heeft nu elf punten en schuift door de winst van dit weekein de op naar de tweede plaats. De ranglijst wordt aangevoerd door HDS dat met 16 punten de onbetwiste koploper van dit moment blijft LEUSDEN - Voor het eerste team van BVO '79 verliep de eerste wedstrijd van de tweede helft van de competitie niet naar wens. Tegen het onder staande BC '70 werd een ge lijkspel behaald 4-4. Erger dan dit puntverlies was het verlies van Eddy van Dijk. De onlangs van een knieblessure herstelde speler blesseerde zich in zijn enkelpartij opnieuw aan zijn knie. Het team begon door deze tegenslag met een 0-3 achter stand, want zowel zijn enkel- partij als de dubbel-en mix- partij moesten gewonnen wor den gegeven. Op invaller Bart Degenhart (voor Eric Berg) rustte de last van het moeten winnen. Na een verloren set herstelde hij zich goed en won met 10-15, 15-6 en 15-10 Eef van den Berg redde het net niet in haar partij voor BVO '79. Zij verloor met 12-11, 8-11 en 7- 11Terug van weggeweest we gens studie was Marjolein Schimmel. De speelster uit Leusden won moeiteloos met 11 -4 en 11-5 Zij mocht na deze snelle enkelpartij aantreden met Eef voor hun damesdub- bel In een gelijkopgaande strijd trok BVO '79 aan het langste eind 15-4, 12-15 en 15-12. Het gelijkspel werd bin nengehaald in de mixparty van Bart en Marjolein Het gele genheidsduo kende alleen in de eerste set problemen 7-15,15-1 en 15-10. Met de 4-4 einduit slag blijft het team in de mid denmoot van de tweede klasse meedraaien. Op zondag 1 de cember is Nijkerk-5 te gast in Sporthal Groenhouten aan De Meent 4 in Leusden Aanvang is om 13.00 uur Wedstrijd gestaakt Of het team van BVO '79 voor een sensatie heeft gezorgd moet nog worden afgewacht Tegen de onverslaanbaar geachte koploper BC Inside '82-3 werd een 4-2 voorsprong behaald Bij deze stand werd de hoog opgelopen emotionele strijd gestaakt. Over de defini tieve uitslag zal de badminton- bond beslissen. De wel gespeelde partijen waren zeer spannend. Walter van Kleef ondervond veel te genstand. maar hij zegevierde opnieuw met 15-13, 8-15 en 15-7 Hans van Kleef moest zijn mouwen helemaal opstropen. Hij wist echter beter met de spanning om te gaan dan zijn tegenstanderen won met 17-14 in de derde set. Carin de Wit kende in haar jonge opponent teveel tegenstand en verloor met 2-11 en 8-11. Mariéte van Meeteren speelde een thriller. Nadat zij de eerste set volledig overrompeld werd (0-11), kwam Mariéte in het vervolg zeer sterk terug Haar aanval lende spel werd met een over winning beloond,11-8 en 11-9. De Dames uit Baam waren in de damesdubbel de meerdere over onze BVO '79-dames. 6-15 en 8-15 De heren Hans en Walter speelden een verbeten herendubbel met hun tegen standers. De „krimi" werd na drie verlengingen beslist in het voordeel van BVO '79, 16-18, 18-16 en 18-17 De voordelige tussenstand van 4-2 wacht nog op een vervolg. Zondag 1 de cember. BVO '79 op bezoek bij KBVA -5 uit Amersfoort. Overige uitslagen: BVO '79 3f - BC Inside '82 5 4-4 Eagles 1-BVO'79 4 6-2 BC Inside '82 14 - BVO '79 5 2-6 BVO '79 7 - BC Barendrecht 5 2-6 BVO'79 8-BC Doorn 5 3-5 LEUSDEN - Tijdens de vorige maand in Lelystad gehouden gewestelijke biljartwedstrijden heeft de Leusdenaar Erwin Troeleman zich gekwali ficeerd voor de nationale finale driebanden De 31-jarige Troeleman, lid van de biljartvereniging BVL, komt uit in de derde klasse en zal tijdens de fi nale de strijd aanbinden met zeven andere lande lijke districtsfinalisten. De finalepartijen worden het komende weekeinde (vrijdag, zaterdag en zon dag) gehouden m het Noordhollandse Tuitje- horn. nd •uchtduel tussen een speler van Achterveld en Odm De Utrechters trokken met een 0-1 zege aan et langste eind. (foto Hans Roggen) LEUSDEN - Antilopen pakte zaterdagavond de eerste winst in de zaalcompetitie. In Wageningen werd het een 6-8 overwinning op SSS behaald. Vooral het sterke verdedigen vormde een belangrijk onder deel van de overwinning. Aan vallend zijn er nog wel wat za ken recht te trekken. De zaalcompetitie is met de verwachting begonnen dat Antilopen bij de bovenste vier zal eindigen En niet zoals op het veld geknokt zal moeten worden voor een plek in de eer ste klasse. Ten opzichte van de opstelling op het veld had coach Bert Brandsen een wijzi ging aangebracht. Chris Fok ker. De vakken bleven verder ongewijzigd. Coos Melisma, Joyce Osmabrugge, Evelien van Tlooyen, en Marcel Vee- nendaal vormen het aanvals- vak, terwijl Jack den Heyer. Chri^ Fokker, Irene Veenen- daal en Maaike Geutjes het tweede vak vormen In de oefen wedstrijden waren goede re sultaten behaald, dus ging men met vertrouwen de competitie De eerste wedstrijd werd er een met twee gezichten. In ver dedigend opzicht functioneer den beide vakken uitstekend, maar aanvallend liet het vak van Jack den Heyer het volko men afweten De agressie en felheid in de verdediging kon niet omgezet worden in een sterk aanvallend concept De concentratie bij het doeltreffen was niet geheel aanwezig Als van de vele kansen er een nor maal percentage gescoord was, zou de uitslag veel hoger zijn uitgevallen. Echter het ene vak kon niet tot scoren komen De wedstrijd was twee mi nuten oud en beide partijen hadden met een aanval de stand op 1-1 gebracht. Aller eerst scoorde SSS vanuit een vrije bal, was dat ook meteen de laatste actie. Voor de beste aanvallen van SSS Jack den Heyer heeft de rest van de wed strijd zijn tegenstanders vol komen in zijn zak gehad Na een goed opgezette lange aan val scoorde Evelien van Rooyen van afstand. Na de wissel werd het meteen duide lijk dat aanvallend het tweede vak moeilijk tot scoren zou ko men Weinig beweging en een laag baltempo gekoppeld aan slecht met kansen omgaan was de gehele wedstrijd het manco. Toch kwamen Antilopen met 1-2 voor door een afstandschot van Irene Veenendaal. Het duurde tot de 20e minuut alvo rens SSS met een afstandschot 2-2 kon maken. Middels een omdraaibal onder de korf kwam SSS op een 3-2 voor sprong. maar Marcel Veenen daal scoorde van afstand 3-3. Direct na rust kwam SSS met 4-3 voor, maar Maaike Geutjes scoorde 4-4 met een doorloop bal. Dat SSS tot dat moment kon blijven, was volkomen te wijten aan de gemiste kansen aan Antilopen zijde Marcel Veenendaal liet zijn tweede doelpunt aantekenen voor 4-5, maar direct daarop scoorde SSS weer de gelijkmaker. Weer vie£ er in een periode van tien minuten geen doel punten Echter tien minuten voor het einde doorbraken Heyer en Geutjes de ban Met twee doorlopende ballen brachten ze Antilopen op een 5-7 voorsprong De genadeslag werd door een zeer hardwer kende en weer bijna op niveau spelende Joyce Osnabrugge toegediend. In een van de goed opgezette aanvallen werd ze achter de korf door Coos Meinsma, aangespeeld. Het af standsschot bracht 5-8 op het scorebord. SSS zorgde voor 6- 8 in de laatste minuut Een be langrijke eerste winst voor Antilopen. Met twee thuiswed strijden voor de boeg (eerst ZKC-31), daarna Fiducia) zal echter nog het nodige moeten gebeuren, wil Antilopen een woordje mee gaan spreken in deze competitie. (advertentie) Zondag a.s. Aanvang 14 30 uur Burg Buinmgpark Wedstrgdbal aangeboden door Drukkerij de Drie Poorten

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13