Leusdense cocaïne-bende na invallen opgepakt .Leusder Krant. l/erbouwde bibliotheek /iert heropening met groot feestprogramma de schijnwerper Schoeman Sinterklaas enthousiast ontvangen in Achterveld verkocht LEUSDEN Vleer reizigers ipenbaar vervoer Politie werkt samen met Amersfoortse collega's Kleurplaten 'Ik heb hier altijd veel kansen gehad' iVoensdag 27 november 1991 Pagina 3 «EUSDEN - In verband met de fficiéle opening van de ver- ouwde bibliotheek Nieuw .angenbeek aan de Hamers- eldsevveg, die vrijdag 13 de- Hember zal plaatsvinden, is er en speciale feestweek met tal :an activiteiten. Eén van de loogtepunten is een bezoek an de schrijver en televisie- resentator Adriaan van Dis, lie zaterdag 14 december tus- en 14.00 uur en 15.00 uur werk tal signeren. De officiële opening van de libliotheek vindt vrijdag 13 ecember plaats. De plech- igheid is echter uitsluitend oor genodigden. De biblio- heek is die dag voor het pu- iliek gesloten. Zaterdag 14 lecember houdt de biblio- heek open huis. Belangstel- nden zijn die dag van 10.00 iur tot 15 00 uur welkom om en kijkje in de nieuwbouw te omen nemen. Tijdens de open lag zal Adriaan van Dis van 4.00 uur tot 15.00 uur zijn erk signeren. Alle 55-plussers ajn dinsdag 17 lecember welkom op de Se- lioren-ochtend, die om 10.00 iur begint en tot 12.00 uur iuurt. Er is een rondleiding net uitleg over het gebruik van Ie computer. Om ongeveer 1.00 uur zal mevrouw Stien- stra iets vertellen over 'luis- terlezen' Onder de titel 'Kuhr en De Boer literair' verzorgen Her man Pieter de Boer en zijn le- vensgezelhng Lenny Kuhr in De Korf op woensdag 18 december een optreden in het kader van de opening van de bibliotheek. Het optreden be gint om 20.15 uur, kaarten kosten ƒ5,- Kaarten zijn in de voorverkoop vanaf 25 novem ber in de bibliotheek verkrijg baar. Het optreden van Kuhr en De Boer is voor de pauze voor namelijk gewijd aan de schrij ver Herman Pieter de Boer, die zich onder meer met boeken als 'Het Damesorkest' en 'De Mo- torengel', maar ook als tekst schrijver voor artiesten als Lenny Kuhr ('Visite' en 'Maar ja') en Hans de Booy ('Anna bel') een reputatie verwierf. De Boer zal verhalen vertellen, ge dichten voordragen en andere zaken voor het voetlicht bren gen, die literair-anekdotisch getint zijn. Na de pauze treedt Lenny Kuhr op, waarbij ze, zichzelf begeleidend op de gitaar, en kele van haar fraaiste liedjes ten gehore zal brengen Daar onder het inmiddels onsterfe lijk geworden 'De Trouba dour', maar ook werk van Franz Schubert en het door Kuhr op muziek gezette 'Vera Janacopoulos' van Jan Engel man. De jeugd staat centraal op donderdag 19 december. Die middag zal Fajga Smulewicz vanaf 115.30 uur het spannen de verhaal 'Beestachtig' naar het gelijknamige boek van Rin- dert Kromhout vertellen. Het spannende verhaal gaat over vier huisdieren (een hond, een kat, een cavia en een muis), die door hun eigenaars ernstig worden verwaarloosd De beesten besluiten op gruwelij ke wijze wraak te nemen. Het programma is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 6 tot 11 jaar. Plaats van hande ling is de bibliotheek. De toe gang is gratis. Vanaf 19.30 uur is het po dium voor de jeugdboeken schrijver Evert Hartman Zijn vertellingen zijn speciaal be doeld voor iedereen ouder dan 11 jaar. De feestweek wordt zaterdag 21 december afgesloten met een tweetal poppenkastvoorstel lingen. De voorstellingen zijn speciaal bedoeld voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 7 jaar. De optredens beginnen res pectievelijk om 14.00 uur en om 15.00 uur. Voor alle programma's kun nen belangstellenden vanaf maandag 25 november kaarten reserveren in de bibliotheek aan de Hamersveldseweg. Alle programma-onderdelen, met uitzondering van het optreden van Herman Pieter de Boer en Lenny Kuhr in De Korf, zijn gratis toegankelijk. EUSDEN - Het aantal reizi- ;ers, dat in Leusden gebruik naakt van het openbaar ver loer, is in de eerste twee artalen van dit jaar met ngeveer 40% gestegen. Die tijging komt voor een belang- ijk deel (circa 30%) door de avoering van de OV-jaarkaart oor studenten. Overigens betekent de stij- jng van het aantal reizigers liet automatisch dat het open- laar vervoer in Leusden zal vorden uitgebreid. De resul- aten van de officiële tellingen het ministerie, die deze naand plaatsvinden, zijn laarvoor bepalend en die verken op zijn vroegst pas wee jaar later door. ..Boven- lien is een netto-stijging van 10% onvoldoende om een uit leiding van het openbaar ver- oer te rechtvaardigen", denkt le gemeente. ,,Daar komt nog )ij dat we feitelijk in Leusden il jaren boven onze stand le en, omdat de VAD rekening ïeeft willen houden met de ealisatie van de wijk 't Ruige Veld. Als dat niet zo was ge veest, zou de situatie nog be oerder zijn", aldus een ge meentelijk woordvoerder Sinterklaas werd zaterdag hartelijk ontvangen in Achterveld (Foto Hans Roggen) ACHTERVELD - Afgelopen zaterdag werden Sint Nicolaas en zijn Pieten door honderden belangstellenden, waaronder erg veel kinderen, enthousiast ingehaald in Achterveld. Het was een grote drukte op en rond het bordes van het bejaar denverzorgingscentrum St-Jo- zef en langs de route die Sint en zijn gevolg af zou leggen. De Sint werd in het Achter- veldse begeleid door een veer tien Pieten, waarvan er één niet mee kon lopen tijdens de optocht omdat de broek was gescheurd tijdens een acroba tische act. Voorafgegaan door de Achterveldse muziekver eniging DWS en gezeten in een open rijtuig, getrokken door een statig en fraai zwart Fries paard, werd na de het ont vangst op het bordes van het bejaardencentrum de rondrit gemaakt. De voorziter van de Achterveldse winkeliersveren- ging, die al vele jaren sponsor is van deze intocht, verwel komde de Sint en zijn gevolg met warme woorden Woorden die in deze koude tijd wel op zijn plaats waren. De hoofd- Piet werd door de Achtervelde winkeliersvereniging gehul digd vanwege het feit dat zij al voor de twintigste keer de in tocht, samen met Sint Nicolaas natuurlijk, organiseerde De Sint merkte in zijn toespraak op dat dat er in het jaar dat hij weer in Spanje was, in Achter veld toch wel het een en ander veranderd was. Hij had gezien dat er een nieuwe vleugel bij het bejaardenverzorgstehuis was aangebouwd en doelde daarmee op het onlangs ge opende flatje aan het Esveld Verder was hij nogal onder de indruk van het nieuwe onder komen van de peuterzaal van de kinderen van juf Leontien en haar helpsters. Ook de wist Sint te vertellen dat de Sint Jozefschool in een nieuw jasje gestoken en weer was uitge breid. Dat de peuters en de scholen uitgebreid moesten worden vond de Sint begrijpe lijk, want ook in Achterveld wordt steeds verder gebouwd Ok zag hij dat het nieuwe paro chiecentrum nu af was. Hij vond Achterveld een klem maar welvarend dorp en be loofde nog tot in lengte van ja ren terug te zullen komen in het dorp. Tijdens de rondrit door het dorp werd een enkele keer gestopt om de kinderen de gelegenheid te geven hun zelf gemaakte tekeningen en kleur platen aan de Sint of zijn Pie ten af te geven. Herman Pieter de Boer en Lenny Kuhr zetten de feestelijke heropening van de bibliotheek luister bij met een optreden in De Korf. (Foto. Hans Vermeulen (advertentie) UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 - Amersfoort - Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Crematies - Wilsbeschikkingen - Deposito's Verzekenngen LEUSDEN/AMERSFOORT - Drie Leusdenaren werden maandagmiddag na een geza- melijke actie van de Leusdense en Amersfoortse politie aange houden op verdenking van handel in verdovende midde len. Bij de actie, waarbij huis zoekingen werden in 2 Leus dense en 1 Amersfortse woning werden ook drie Amersfoorters aangehouden. Eén van de huis zoekingen werd onder meer ge daan in een woning in 't Ruige Veld. De invallen volgden op een on derzoek van tips. die bij de po litie waren binnengekomen. De politie wil overigens geen informatie geven over de wijze waarop zij deze zaak op het spoor is gekomen. Bij de inval werd een 'hasjhond' ingezet. Er waren 20 politiemensen bij betrokken. Bij de huiszoekingen werd 270 gram cocaïne, munitie, wegapparatuur en verpak kingsmateriaal gevonden. De politie hield in totaal 4 Leusde naren en 4 Amersfoorters aan, maar moest er twee laten gaan, omdat zij niets met de zaak te maken hebben Drie mannen van 23, 28 en 29 jaar zitten in ieder geval tot hun voorgelei ding bij de rechtercommissaris in Utrecht donderdag vast. Dat geldt ook voor drie vrouwen van respectievelijk 22, 29 en 30 jaar oud. LEUSDEN - De inzendingen voor de kleurwedstrijd van Sinterklaas, die zaterdag na de intocht van de Goedheiligman door de Sint persoonlijk in ont vangst zijn genomen, zullen komend weekeinde in het jon gerencentrum De Til tentoon worden gesteld. De expositie is zaterdag 30 november van 14.00 uur tot 17 00 uur en zon dag 1 december van 10.00 uur tot 17.00 uur te zien De kleurplaten zijn inmid dels door een deskundige jury beoordeeld De prijswinnaars worden zondag 1 december om 16.00 uur gehuldigd. Willeke Valcntijn. makelaar Hoewel Willeke Valen ten al jaren bij Schoe- man werkt, is re sinds 13 november de eerste vrouwelijke makelaar in Leusden. Achtjaar gele den begon ze op het kan toor aan de Grutterij in de Hamershof als secre taresse Ze kreeg echter zoveel werk te doendat met het makelaarsvak te maken heeft, dat haar baas haar vroeg of ze in de buitendienst'wilde beginnen ..Ik heb hier altijd veel kansen ge had", zegt ze. Die heeft ze met beide handen aangegrepen. Twee jaar geleden begon ze met de avondstudie. Na de voltooiing van het theoretische gedeelte moest ze bewijzen dat ze ook de praktijk aan kon Ik moest drie taxaties verrichten en de rapoor- ten daarvan verdedigen bijeen commissie van de Hamer van Koophandel. Daarna heeft de recht bank een onderzoek ge daan naar mijn achter grond, voordat ik beë digd werd. Willeke houdt zich uit sluitend bezig met de verkoop van huizen ..Ik vind de contacten met mensen het leukste van mijn beroep, "zegt ze. ..Het vertrouwen dat mensen mij geven, vind tk belangrijk. Het is per slot van rekening geen pak suiker dat zij ko pen. "Het is niet voor niets dat zij als achter grond voor een foto een woning kiest van klan ten, waarmee zij een zeer prettig contact heeft opgebouwd- Wat dat betreft denkt zij dat haar benadering als vrouw anders is dan die van haar mannelijke collega 's. ..Diezijn wat zakelijker ingesteld, ter wijl ik wat meer aan dacht heb voorde ge voelsmatige kant. "zegt zij. Maar ook haar klan ten benaderen haar op een manier die anders is dan bij mannen. ..Als ik met vrouwen onderhan del over de koop van een Willeke Valentijn bij het huis van één van haar klanten. ..Contacten met mensen vind ik belangrijk" huis. zijn die veel wan- trouwenderdan man nen. "is haar ervaring Vrouwen zijn eerder geneigd om niet direct aan te nemen wat ikzeg. Mannen zijn daarin veel gemakkelijker" Toch was het in het begibn niet eenvoudig voor haar om zich te handhaven Toen ik de buitendienst inging, kreeg ik nog wel eens de vraag te horen waarom de secretaresse werd gestuurd en waar om mijn baas niet kon komen. Toch maakte het nauwelijks verschil wie er kwam. In die tijd had ik nog geen tekeningsbe voegdheid, maarvoorde rest deed ik alle werk zaamheden Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...Natuurlijk weet iedereen wel, dat het scherm bij sportzaak Berghuizen een kunststukje van formaat is. In opdracht heeft een spuitgast er een fraai kijk- beeldje van gemaakt. Als voorbeeld van hoe het ook kan stond het beeld bij de aankondiging vorige week in het inboudskader over vandalisme...' '...En jawel, de eerste beller reageerde reeds op woensdagmiddag. Die foto bij dat stukje zou een ne gatieve associatie geven. Wij denken en denken, waar we die tekst eerder hadden gehoord.Maar het was toch echt niet de burgemeester, die aan de lijn was... '..-Als contrast heeft de foto dus goed gewerkt. Niet alle spuiters zijn smeerlappen en dat mag ook gezegd. Maar Jones moet nu maar eens ophouden, die hebben we nu wel gezien. En als hij bet toch niet kan laten, laat hij dan een voorbeeld nemen aan de kunstenaar van Pim Berghuizen...' '..Mar en boos afgelopen zaterdag in Leusden. Niet één Goedheiligman, maar twee deden de kinderharten sneller slaan. Allereerst de Sint, met de oudste rech ten, vergezeld van zijn Pieten was nadrukkelijk aan wezig. Evenwel een koud afstandje verder was er nog een baardmans actief...' '...En niet een hulpsint, maar een kerstballenman. Droefenis en een bijzonder slechte planning. Waar moet een kind nu nog in geloven als er dit soort exces sen optreden? Wij weigeren in ieder geval te geloven, dat het de echte kerstman was die daar zo tussen bet groen rondbanjerde...' '..-Ai, ai, ai. Een boeiend verhaal over het vandalen- probleem in de Leusder Krant van vorige week en dan gaat er technisch iets mis. De twee kolommen tekst waar het raster overheen was gedrukt waren niet te lezen volgens een aantal bellers. Volkomen gelijk, zelfs met een vergrootglas waren de tekens niet te onderscheiden...' '...Niet getreurd, op een van de volgende pagina's staan deze twee kolommen opnieuw afgedrukt. Dus niet meer bellen, maar knippen en plakken. Uiteraard nog wel onze excuses voor dit ongemak. Wij zullen ons leven beteren... '...Thuiswerkers opgelet, de advertentie van vorige week (onder personeel gevraagd) is hartstikke op lichterij. De politie waarschuwt voor deze manier van werven. Een mevrouw heeft gereageerd en jawel—.er moest eerst geld worden gestort...' '...Na bet geld storten hoor je vervolgens niets meer, want de Uig. UGB in Nijmegen blijkt een lege b.v. te zijn. Politie en Kamer van Koophandel drukken de mensen dan ook op het hart het bericht links te laten liggen. De mensen nou ja, pure tillers natuurlijk proberen het nu in Zeeland en Brabant...' '....Afval is het onderwerp waar wij het deze week ook eens over willen hebben. Huisvuil, klein chemisch afval, oud papier, glas, bedrijfsafval, je kan bet zo gek niet bedenken of het is er wel in een of andere vorm in Leusden. En oh, oh, oh,... Wat doen we met z'n allen ons best de rotzooi zo goed mogelijk uit elkaar te houden. Want dat is goed voor bet milieu...' '...Zo goed, dat de afvalscheiding ons elk jaar steeds meer geld gaat kosten. Ook dit jaar moesten wethou der Vroon (Financiën) en Verduin (Milieu) een forse verhoging van het afvalstoffentarief aankondigen. Een beetje wrang voor al die Leusdenaren, die zo goed hun best doen om het milieu te sparen...' '...Gelukkig helpt deze inspanning soms toch een beetje, want vorige week kon er een beetje van de prijs af. De A VU, het bedrijf dat het afval verwerkt, betaal de geld terug, omdat de verwerking dit jaar goedkoper bleek dan eerst was uitgerekend...' '...Het kan volgens de gemeente echter nog goedko per, maar dan moeten ze op 't Erf wel weten wat er aan afval allemaal wordt geproduceerd. Met name het bedrijfsafval heeft de belangstelling van de gemeente. Daarom is begonnen met een grootscheeps onder zoek... '...Dat daarbij ook niet direct voor de band liggende instellingen een set formulieren kregen toegestuurd, boorden wij deze week. Een vertegenwoordiger van één van de Leusdense vrije-tijdsverenigingen belde naar de krant met de mededeling dat zijn club ook een formulier heeft gekregen...' '...„Wat moet ik daar nu mee", vroeg bij zich in wan hoop af. „Wij maken helenmaa! geen afval". Het for mulier weggooien kan natuurlijk ook niet, want dat draagt weer bij aan de afvalhoop. „Toch maar invul len", vindt gemeentewoordvoerder Hermans... '...Volgens de gemeentelijke definitie wordt bedrijfs afval namelijk geproduceerd door alle 'niet-huishou- dens'. Een sportclub of duivenvereniging is ook zo'n niet-huishouding... '...„Is Spitman weg uit Leusden,vroeg een mewrouw zich bezorgd af. Er komen namelijk bij haar geen vuilnisauto's meer langs met het vertrouwde op schrift. BFI staat er nu op de auto's, die vanaf de Hamersveldseweg over Leusden uitzwermen om het huisvuil op te halen...' '...Met een telefoontje naar bet (voormalige?) Spit man is het raadsel snel opgelost. Het bedrijf is al weer enige jaren geleden opgeslokt door de Amerikaanse huisvuilgigant Browning Ferry Industries. Tot nu toe stond de afkorting BFI echter nog niet op de auto's van bet bedrijf. Dat verzuim is kortgeleden goedgemaakt. Ter geruststelling: voor de rest blijft in Leusden alles bij bet oude vertrouwde...'

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3