.Leusder Krant. Spelen op de chemische-reactie van bieren en boeren KPJ zet spetterende revue op de planken Panorama Lisiduna L E U S D E N Nieuws uit de verenigingen loedafnamepunt erstverkoop nicef ugdbibliotheek aat verhuizen Leusdense band Brand New Cadillac klaar voor CD Nieuws uit de verenigingen Bingo-avond Thema bijeenkomst Ouderenbond Laatste nieuws „Een rustpunt in een druk leven" loensdag 27 november 1991 Pagina 9 EUSDEN - Op 18 novem- r heeft het Medisch Diag- stisch Centrum Eemland bloedafnamepunt ge- end voor patiënten uit usden, die voorheen hier- terecht konden bij eekziekenhuis Eemland in jiersfoort. let Medisch Diagnostisch ntrum is een organisatie die samenwerking bevordert ;sen huisartsen en specialis- t en ziekenhuis in deze re- Bet bloed dat hier op aan lag van de huisarts bij pa riten wordt afgenomen. >rdt geanalyseerd jn streek- ■kenhuis Eemland in nersfoort. De "prikpost" is vestigd in 't Jeugdhonk aan Hamersveldseweg 100 en opend zijn van 09.30-10.00 r. 5atiënten kunnen hier op ;e werkdag zonder afspraak echt, mits voorzien van een )CE-formulier dat iedere isarts kan meegeven. IUSDEN - In de bibliotheek de Hamersveldseweg rdt in de week van 28 no- nber tot en met 4 december traditionele Kerstverkoop i Unicef gehouden. Mensen Unicef willen steunen kun- i tijdens openingstijden van bibliotheek kaarten, puz- s, agenda's en wat dies meer aanschaffen. Een deel van opbrengst komt ten goede n de organisatie )e Kerstverkoop wordt in de ek van 16 tot en met 21 de- nber nog eens herhaald. IUSDEN - Vanaf vrijdag [november is de jeugdbiblio- ek gesloten in verband met overbrengen van de jeugd- eken naar de bibliotheek n de 'Hamershof', ijdag 6 december kunnen de usdense lezertjes weer ge lik maken van hun biblio- ek. volwassenenbibliotheek at alleen 5 december dicht, de tussentijd kan het wat nmelig zijn, aangezien de ormatieve boeken van de gdbibliotheek geplaats irden tussen de informa- ve boeken voor vplwasse- leesboeken en ook de infor- itieve boeken voor de jong- n tot 9 jaar worden in de irderij geplaatst. jeugdbibliotheek heeft naf 6 decemer weer dezelfde eningstijden als de volwas- ïenbibliotheek. ijdag 13 december zal de bi- otheek voor het publiek ge- ten zijn i.v.m. het officiële iningsfeest voor genodig- i. erdag 14 december is de bi- otheek langer open en wel 1 10.00-15.00 uur LEUSDEN - Brand New Ca dillac speelt geen Dixie. Ze dragen rood-wit gestreepte vestjes noch strohoedjes. Ze wensen er meer uit te zien als maffiafiguren in het zwart, met gleufhoeden en donkere brillen. Ze spelen volgens eigen zeggen 'zompige blues' en 'dampende rock roll'. Dit sluit buikjes uit en vereist een jonger voorkomen. Wie ze heeft zien optreden tijdens de lokale jaarmarkt kan dit niet zijn ontgaan. Verwisseling met een Dixiclandband met stro hoed levert in ieder geval een doortimmerde kennismaking met een Leusdense groep in de lift op. Twee jaar geleden speelden Flip Mijzen (35) tijdens het puddingproeven bij de Geut samen met Jan-Willem van Wijk (41), zijn broer Boude- wijn van Wijk (34) en John Hij- nennk (32). Het was een spon tane sessie. Allemaal speelden ze in verschillende bands Flip Mijzen over het feest toen: ..Zodra we samenspeelden ge beurde er iets Het klikte klinkt te simpel Het is alsof we ver liefd werden op de muziek, en op elkaar". Desondanks speel den de vier het volgend jaar met met elkaar. Ieder opge slokt door verplichtingen van banen en muziek Flip Mijzen is voorzitter van het Jeugd- en Jongerenwerk in Leusden en combineert deze vrijetijdsbe steding met drummen naast een drukke baan in de zwak zinnigenzorg Jan Willem van Wijk. sales man, speelt basgitaar en ver zorgt de baszang Boudewijn verkoopt CD's wanneer hij geen slaggitaar speelt of op treedt als leadzanger. John Hijmerink koopt sportartike len in en is sologitanst. En 'vaste gast' Jan van de Horst speelt mondharmonica, waar voor hij uit Den Haag komt. Zoals vrijdagavond bleek, zelfs als een niet in orde is. De blues scheurt daardoor alleen maar harder door de ziel Brand New Cadillac In 1990 speelden ze opnieuw samen tijdens het Pudding- proeven en opnieuw gebeurde er iets moois Te mooi om lan ger te negeren. Hoewel pijnlijk losscheuren uit andere bands daarvoor noodzakelijk was. begonnen ze samen een nieuwe band: Brand New Cadillac. ,,De eerste keer hadden we niet eens repertoire. We keken el kaar aan en 't was van 'ken je die en daar' en toen gingen we twee uur lang. Sindsdien gaat het hard. Eenmaal in de week oefenen in de Geut, eens in de twee weken optreden in de re gio" Waartoe ze met een stalen gezicht ook Den Haag en Et- ten-Leur rekenen De overeenkomst tussen de bandleden duiden ze zelf aan met 'de b's'. Waarbij het aantal b's en de betekenis wisselt met het moment. Het ene moment bier, boeren en bende Het vol gende moment staat het voor bier, baan en band. Alleen bier blijkt daar altijd bij te horen. Ze doen zich graag een beetje ruiger voor dan ze zijn De vier 'recht voor z'n raap he ren die zich vanaf de zestiger jaren zwaar gepakt voelen door de Blues. De huisvaders hebben het vermogen zich lek ker te laten gaan na werk-ge- De bandleden van de Leusdense popgroep Brand New Cadillac ,,We spelen voorde lol Zo af en toe hebben we echt briljante momenten en die willen wij dan uitbouwen".(Foto Hans Roggen) zinstijd en doen dit met over gave. „We hebben allemaal een goe de baan en zien het spelen als pure ontspanning. Hiermee reageren we ons af. Natuurlijk spelen we voor ons zelf. Tijdens het spelen moet een chemische reaktie ontstaan waardoor nie mand meer stil kan zitten" Zodra ze op gang zijn blijkt hoe het inspelen opelkaar de es sentie vormt, gebaseerd op een enorm muzikaal vermogen Ze staan met elkaar op het po dium van de Geut. Niet naast elkaar en zeker niet voor het publiek. Het publiek op vrij dagavond, aanwezig op een personeelsfeest, is wel erg rus tig bij het begin. Men wil wei maar durft voor de collega's niet direkt een rock en roll de monstratie weg te geven. Gespeeld wordt er voor de lol. Een tamme zaal komt onver mijdelijk onder invloed van de 'chemische reaktie ..Als er een begint te swingen dan speel ik hem helemaal gek' weet Flip Mijzen. Oude blues Tot nu toe speelt de groep oude blues nummers waar vol gens Boudewijn van Wijk nieuw leven in geblazen wordt. De groep werkt hard aan een eigen repertoire. Op 27 decem ber gaan ze de studio in. voor een demo-opnamen. ,,We wil len alles in één keer erop knal len. Het moet het sfeertje van een life-optreden worden, waarbij iedereen uit zijn dak gaat". Hetgeen moet leiden tot de eer ste Compact Disc. Om het alle maal zo perfect mogelijk te maken heeft Boudewijn maar weer een nieuwe gitaar aange schaft De groep beschikt nu over vier Fenders 'HET' merk voor de electnsche gitaren. Gniffelend wordt daarbij ge wezen op de verschillende lan den van herkomst. Fenders kunnen afkomstig zijn uit vele landen van Mexico tot Korea en Japan tot de Verenigde Staten De Amerikanen zou den het beste zijn Bij Brand New Cadillac wordt deze stel ling op alle mogelijke manie ren, vooral op de gitaren, aan gevochten. Toekomstdromen genoeg, maar ze niet het belangrijkste. ,.We spelen voor de lol. We hebben af en toe briljante mo menten Die willen we uitbou wen. Geld verdienen is daarbij leuk, maar niet de voornaam ste drijfveer Muziek maken kun je niet onze hobby noemen. Het is onze passie" Brand New Cadillac speelt op 6 december in De Rooie Cent in Amersfoort en op 21 december, ('We blazen het dak van die tent') in The Wish aan de Zwarteweg te Leusden. Marianne van den Anker ACHTERVELD - Het afgelo pen weekeinde vierde de Ach terveldse plattelandsorgani satie KPJ het vijfjarig revue- jubileum. In de uitspanning 'Ons Gebouw' gonsde het al en kele dagen van de activiteiten van de KPJ-leden met voorbe reidingen, het opbouwen van de decors, oefeningen en try- outs. Beide avonden gaven volle zalen te zien. Was er eerst op zaterdag nog een enkele plaats open, op zondag barstte de grote zaal van Ons Gebouw bijna letterlijk uit zijn voegen. Ruim 600 bezoekers passeer den de kassa en dienden zo het goede doel van deze avond. De recette naar ging naar de Ach- tervcldsc afdeling van 'De Zonnebloem'. De revue trok als een wervel wind over het podium en het publiek viel van de ene komi sche situatie in de andere Met zo'n 16 acteurs en actrices gaf de crew van regiseur/tekst- schrijver Andre Steenbeek het enthousiaste publiek waar voor hun geld. De revue werd geopend door de Flying Zem- bini's waar de anti-held tot lij dend voorwerp werd gebom bardeerd. De schaakpartij tus sen de agrarisch kampioen en de bouwvakkampioen liep uit op een ordinaire scheldpartij waar de verliezer slechts een act zei te spelen In het Kani- balen-restaurant werd orgi- nele Urkse visserssoep geser veerd Terwijl de mensen een spiegel werd voorgehouden in een orginele bedscène waar het er nu wel of niet van kwam en er toch iemand in verwachting bleek te zijn Na een spraak verwarring waar Johan van de Hengel en Gonny Steenbeek de hoogste noten net niet haalden werd er pauze gehouden Na de pauze werden de span nende avonturen van Tarzan uitgebeeld. Een controleur van bouw- en woningtoezicht in Timboektoe wilde de illegaal in dat land wonende Tarzan weg hebben. Alleen een (schijn)huwelijk kon Tarzan van de uitzetting redden. Jane, een echte kenau, zorgde ervoor dat Tarzan bleef en dat de ambtenaar de boel de boel liet. Via de Ode aan de kip, waarbij de kip zich gediscrimineerd voelde dat zelfs na zijn dood hij niet met mes en vork gegeten hoefde te worden, kwamen de KPJ-ers bij de parodie 'Goede Geiten, Slechte Geiten'. Een nooit gebeurd verhaal in het Achterveldse. waarin oma een storend geheel was. Een dansje van de dames onder leiding van Gitte Vos en een act over een beroepskeuze-adviseur waren de voorbereiding van de laatste act van de avond Tijdens de ochtendmis worden veel kin deren door hun ouders in de creche van het nieuwe paro chie- huis gebracht Tijdens deze creche horen de jonge KPJ-ers vele roddels over de Achterveldse bevolking Een twintigtal bekende Achtervel- ders werd getest op de lengte van hun tenen Al met al een erg succesvol programma waar het goede doel zo'n 1 300.- aan over hield. Gezien de enor me belangstelling zal er vol gend jaar zeker weer een revue worden gebracht. Na afloop van beide toneelavonden werd er driftig gebruik gemaakt van de mogelijkheid te dansen op de muzikale tonen van de Achterveldse drive-in disco theek Black-Power De Achterveldse jongerenvereniging KPJ zette het afgelopen weekeinde tweemaal een spetterende revue op de planken, die door het talrijke publiek bijzonder gewaardeerd werd. (Foto KPJ) LEUSDEN - Liefhebbers van bingo kunnen vrijdag 29 no vember terecht in De Til aan de Hamersveldseweg, waar de maandelijkse bingo-avond wordt gehouden. De avond be gint om 20.00 uur en deelne mers betalen twee kwartjes per kaartje. Er zijn leuke prijsjes te verdienen. LEUSDEN - De afdeling Leus den van de protestants christelijke ouderenbond houdt woensdag 4 december een thema-bijeenkomst over het werk van de Seniorenraad. De Seniorenraad is een advies orgaan van de gemeente over de belangen van ouderen. Voorzitter Linde van de Senio renraad zal het thema inleiden. De bijeenkomst wordt ge houden in verzorgingshuis 't Hamersveld en begint om 14.30 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom Voor meer in formatie kunnen geïnteres seerden bellen met: Van Klin- ken-Venema (944440), C. Thie- scheffer (948374), A. de Koning (943770) (ook voor het regelen van vervoer). vervolg van pagina 1 LEUSDEN - Er zal een noodplan komen om de activiteiten van De Geut in de komende weken veilig te stellen. Ook zal er geke ken worden of het nog zin heeft De Geut op te knap pen. Verder zal de politie extra aandacht besteden aan het toenemende van dalisme in Leusden. Ten slotte zal er onderzoek ge daan worden naar de groep, die zich de afgelo pen weken schuldig heeft gemaakt aan de golf van vernielingen en die verant woordelijk is voor de brand in De Geut Dat is het resultaat van het over leg tussen burgemeester Panis, wethouder Vroon, de jongerenwerker Frits Ringers en de Stichting Jeugd-en Jongerenwerk Leusden. De aanleiding van het overleg is de brand in De Geut afgelopen za terdag, die het jongeren werk in het gebouw voor de komende weken heeft lamgelegd Op dit moment is de bouw van een nieuw jongerencentrum in voor bereiding, maar het zal nog 1,5 jaar duren voor dit in gebruik kan worden geno- Naam: Annemarie Flipse Beroep: Geografe Bekend van: Voorzitter Comité Milieuzorg Leusden (CML) Favoriete plek: „Het oorlogsmonumentje bij de Liniedijk". ,,Zo nu en dan even lekker uitwaaien: Zo uit je huis een klein uurtje lopen en je staat in de buurt van het oorlogsmonumentje, een beschut plekje tussen de bomen, uit de wind, uitkij kend over de weilanden. Daar kun je even alle drukte van je afschudden en de dimensies tijd en ruimte op je in laten werken. De weidse blik hier brengt je weer terug tot een nietig wezen in het grootse landschaphet feit dat hier mensen neergeschoten zijn, brengt je even in contact met de dood en geeft me, midden in het leven staand, een relativerend gevoel, innerlijke rust en evenwicht. ..Zo'n rustpunt is nodig ter compensatie van de drukke en opwindende dingen van iedere dag. Naast het feit dat ik moeder ben van drie jongens, stop ik veel tijd in de natuur'. De werkgroep Milieu-edukatie van het CML, waarvan ik voorzitter ben, verzorgt ieder jaar lessen over een onderwerp uit de natuur voor de kinderen van de basisscholen in de ge meente Als belangrijkste onderdeel van zo'n les zien wij het buiten-gedeeltemet de kinde ren schonen we een stuk hei, zoeken naar paddestoelen in het bos, vissen met netjes in de sloot op zoek naar waterdiertjes, knotten wilgen, zoeken vruchten en zaden in de directe schoolomgeving en binnenkort gaan we met de kinderen naar de boerderij. Hoofddoel. De kinderen hun eigen, natuurlijke omgeving zo goed mogelijk te leren kennen. Ook in de KNNV, de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging, vervul ik een bestuurs functie. Deze vereniging probeert door middel van studie en excursies wat dieper op deelge bieden van de natuur in te gaan. Vooral vlinders hebben mijn grote interesse". ..De natuur wordt steeds schaarser en daarom steeds kostbaarder. Naar mijn mening is het zeer belangrijk dat volwassenen, en vooral ook kinderen ermee vertrouwd raken, vooral de natuur in hun eigen leefomgeving goed kennen. Veel mensen maken verre reizen, maar kennen hun eigen omgeving nauwelijks. In Leusden is in de directe omgeving hei, bos, water en weiland te vinden. Mogelijkheden te over om deze verschillende biotopen, met hun eigen flora en fauna te leren kennen. ..Het CML en de KNNV kunnen daarbij helpen! Nog beter zou zijn als deze voorlichting niet alleen in handen zou zijn van een groepje - zeer enthousiaste - vrijwilligers, maar als deze groep ondersteuning zou krijgen van een Milieu Edukatie Centrum. Ik zou de komst van zo'n centrum dan ook enorm toejuichen.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 9