iilleyballers maken zich s uit de staartgroep BCL kopje onder tegen koploper The Smashing Roda-Al heeft het geluk haar zijde Sport kort roreneindspel Sport kort Competitiewinst voor De Haaien De Heerd winnaar schaakkampioen jongrijke zeges voor mannen en vrouwen van Leos .EUSDEN - Het eerste am van de schaakver- niging Leusden heeft ok de tweede wedstrijd an het seizoen in een linkende overwinning mgezet. De uitwedstrijd ?gen D T.V. werd afge- roken bij een 1-5 tussen- tand en een einduitslag an 1-7 lijkt niet onmoge- jk Vorig seizoen ver- peelde Leusden tegen it Utrechtse team nog en cruciaal punt, maar oor het vertrek van en- ele van de betere spe- ts lijkt D.T.V. dit jaar oorbestemd om in de nderste regionen te ein- igen .1 snel won Leo de Rijke p onnavolgbare wijze en stuk. Hij verslikte ich nog bijna in een te- enaanval. maar kon af- ikkelen naar een eind- pel met een pluspion en en duidelijk initiatief, lij rondde het bekwaam f. Arnold Peperkamp ist bizarre complicaties scheppen Toen zijn te enstander bemerkte dat ij slechts een stuk over- ield als compensatie oor zijn dame gaf hij laar snel op. Hans Pe perkamp en Hesmatollah Shahrizadeh wisten niet voldoende voordeel te be halen voor een vol punt en moesten in remise be rusten Ook voor Bert Uneken leek het nog een taaie klus te worden om zijn gunstige eindspel daadwerkelijk in winst om te zetten, tot het mo ment dat zijn tegenstan der geheel foutief de da mes liet ruilen. Vanaf dat moment was hij kans loos Bij het einde van de speeltijd stond 1-4 op het scorebord, maar de te genstander van invaller Jos Agterberg stond in tussen zo hopeloos (een enkele toren tegen een ij- zersterk loperpaar en een pluspion) dat hij opgaf. De partij van Wim Vel- ker (groot materieel voordeel, maar met mis schien nog een geniepige tegenaanval voor de boeg) wordt uitgespeeld; de partij van Carel Vos (pluspion in een toren- eindspel) is ter arbitrage aan de bond opgestuurd. Als uit deze partijen in derdaad nog twee volle punten komen staat Leusden met 4 uit 2 en de spreken de bordcijfers 13-3 op kop in de Eerste klasse A. LEUSDEN - Voor Badmin ton Club Leusden stond in de confrontatie tegen koploper The Smashing 4 uit Wychen niets meer op het spel. De ach terstand op The Smashing en medekoploper RFL Arnhem bedraagt zes punten voor het op de vierde plaats staande BCL BCL kon in sporthal de Korf in hun sterkste formatie aan treden. Allen Mark van Woer- kom was nog niet in staat een wedstrijd te spelen, nadat hij in mei van dit jaar zijn enkel gewricht brak en ook nog eens zijn enkelbanden scheurde. In mei van volgend jaar hoopt hij volledig te zijn hersteld. Arthur Kappes beet de spits af tegen Schaminee die zondag onverslaanbaar was. Kappes kreeg dan ook alle hoeken te zien en verloor kansloos 3-15, 4-15. In de tweede mannen- single speelde Peter Esko te gen een invaller aan Wychense kant. Esko speelde een goede partij en won met 15-9 en 15-2. Smashing speler Van Aarle was niet eens ontevreden over de uitslag. Hij vond dat hij goed partij gaf. ..Kwalitatief was Esko gewoon beter", al dus de invaller In het damesenkelspel moest eerst Leonore van Zalingen de baan op. De partij ging gelijk op. Alleen op de beslissende momenten liet Van Zalingen het afweten, 7-11 in de eerste set; in de tweede set zag het er lang naar uit dat er een derde set gespeeld zou worden, maar ze gaf een 9-8 voorsprong uit handen en verloor met 9-12. Gelijktijdig speelde Mathilde Lawalata. Zij had totaal niets in te brengen en verloor kans loos met 6-11 en 1-11. Met een stand van 1-3 begonnen de he ren hun dubbel te spelen. Ze kwamen nog met 1-0 voor maar in een paar minuten tijd was de score totaal omge draaid 1-10 zonder dat de ser vice naar de andere kant ging De thuisclub kwam daarna nog even terug tot 4-10, maar verder niet. Zodat Arthur Kappes en Peter Esko de eer ste set met 5-15 aan hun tegen standers lieten. In de tweede set ging het gelijk op, maar bij een stand van 3-3 liepen de gasten wederom weg. BCL kwam nog wel in de buurt, maar het verschil bleef altijd een punt of drie. Maar vooral het wisselvallige spel van Kappes, die vorig jaar geen competitie speelde en af en toe inviel bij het eerste, was er de bet aan dat ze nooit echt goed in de wedstrijd kwamen, 12- 15. Bij de stand van 1-4 moesten nu alle volgende partijen ge wonnen worden om nog gelijk met de gasten te komen. De damesdubbel die volgde, werd een ware thriller. Leonore van Zalingen en Mathilde Lawa lata speelden vorig jaar ook al samen toen in het vierde van BCL, dat twee klasse lager uitkwam. Dat deze dames al langer samenspeelden, was duidelijk te zien Na in de be ginfase nog grappen en grollen makend werd het toch ernst toen ze zagen dat ze met 2-6 achterstonden. Ze kwamen goed terug tot 4-6. Maar na deze kleine opleving, werd de shuttle onzorgvuldiger ge plaatst en kon de tegenstand ster uitlopen naar 4-10 Maar de Leusdense dames kwamen nu pas goed op gang en de ene mooie aktie volgde de andere op. Pas bij 13-10 werd de stoom van de ketel genomen. Dit leverde 13-12 op Even la ter bij de stand van 14-12 had BCL de service, maar concen tratieverlies deed Smash te rugkomen tot 14-14. Maar de daaropvolgende servicebeurt van BCL werd goed benut en met 17-14 werd van speelhelft gewisseld. In de tweede set nam Smashing meteen weer een voorsprong, die bij 4-8 het grootst was Net als in de vo rige set kwam BCL goed terug en nam zelfs een 9-8 voor sprong. Opvallend was vooral dat Leonore van Zalingen die bal geregeld via de netband speelde, terwijl Mathilde La walata vaak de tegenstand sters tot ergernis bracht met hevig gestamp op de vloer bij een aktie. Lang kon BCL de voorsprong niet vasthouden want in een mum van tijd werd het 8-12. Weer kwamen de Leusdense meisjes terug tot 13-13 en bij een 17-13 hadden ze zelfs een matchpoint die dan ook goed werd benut. De eerste mixeddubbel had BCL geen enkele kans Leo nore van Zalingen en Arthur Kappes verloren kansloos met tweemaal 4-15. Met deze uit slag werd het laatste mixed- dubbel een formaliteit, maar ondanks dat er niets op het spel stond, speelden beide par tijen geconcentreerd. BCL trok met 15-6 aan het langste eind. De tweede set werd een walk-over. Bij 8-0 scoorde Smashing pas hun eerste punt: 15-3. Smashing Van Aarle was dan ook terecht niet blij met het vertoonde spel maar in plaats van de hand in eigen boezem te steken, gaf hij de schuld aan de scheidsrechter. Hij had echter ook compli mentjes voor de jonge Ma thilde Lawalata die de meest vreselijke service had die hij ooit had gezien. Marcel Veurman A. Kappes - H. Schaminee 3-15, 4-15 D. Esko - R. v. Aarle 15-9, 15-12 L. v. Zalingen - J Ebben 7-11, 9-12 M Lawalata - R. Peren 6-11, 1- 11 A. Kappes/D. Esko - H. Scha- minec/R. v. Aarle 5-15, 12-15 L. v. Zalingen/M. Lawalata - J. Ebben/R. Peren 17-14, 18-13 A. Kappes/L. v Zalingen - R. Peren/H Schaminee 4-15, 4-15 P. Esko/M. Lawalata - J. Eb ben/R. v Aarle 15-6, 15-3 LEUSDEN - De wed strijdselectie van de Leusdense Zwem- en Po loclub is er in geslaagd, tijdens de zaterdag ver- zwommen competitie wedstrijd, de recht streekse confrontatie met het Utrechtse Zwem- lust/Den Hommel, win nend af te sluiten. De di recte concurrent werd, dankzij uitstekend zwemmen van Leusdense kant, met ruim 30 punten verschil verslagen. De af zonderlijke leden van de geïnspireerde ploeg had den, om een dergelijk re sultaat te berieken, in veel gevallen persoon lijke records nodig. En die kwamen er, in het thuiswater van Octopus. De Leusdense atleten ontpopten zich als een stel 'allrounders' gezien het feit dat de meeste winst werd geboekt op de 200 meter wisselslag. Vincent Oosterbroek bracht zijn tijd op die af stand met 16 seconden omlaag, Jeroen Verhoe ven deed hetzelfde met 9 seconden en zowel Ewout Paulusma als Kim Bijle- veld boekten op dat num mer 4 tot 5 seconden winst. Ook Simone Sybrandy bracht, onder andere met haar scherpe 4.45.5 op de 400 meter vrije slag, de nodige punten in huis, net als zus Rozemarijn met haar persoonlijk re cord op de 100 meter schoolslag. Ze zagen bei den hun uitstekende in spanningen beloond met een ereplaats. Sandra van Wegen le verde eveneens een op merkelijke bijdrage aan het competitiesucces Zij ging niet alleen op de 100 meter vrije slag sneller dn ooit te voren, maar liet ook op de 100 meter vlinderslag een persoon lijk record aantekenen, prestaties die haar in beide gevallen een ere plaats opleverden. Bo vendien maatke ze smaen met Rozemarijn Sybrandy, Elwine Her mans en Hanneke Vos kuilen deel uit van de succesvolle estafette ploeg die er in slaagde Zwemlust voor te blij ven. LEUSDEN - Op een met een herfst-zonnetje overgoten sportpark Larenstein te Bilt- hoven heeft Roda Al opnieuw succes geboekt. Na Zuidvogels werd ditmaal BVC aan de ze gekar gebonden. Met het kleinst mogelijke verschil trokken de Leusdenaren met 0-1 aan het langste eind. Doordat de scheidsrechter naar het verkeerde sportpark was afgereisd begon de wed strijd 20 minuten te laat. Met de snel invallende duisternis kon dit nog problemen opleve ren. Het begin van de wed strijd werd gekenmerkt door twee hardwerkende ploegen, waarbij het spel zich veelal op het middenveld afspeelde. Slechts een enkele keer lukte het de Roda-voorwaartsen bij het vijandelijke doel te ver schijnen. De beste scoringsmo- gelijkheden waren na 20 mi nuten spelen voor BVC. Met twee schoten op de paal werd de Roda-verdediging op de proef gesteld. Beide malen waren de doelpogingen buiten bereik van keeper Niels Ter- weij, maar het geluk was deze middag aan zijn zijde. Het te rugkaatsende schot werd di rect door de Roda-verdediging naar voren getransporteerd. De bal belandde bij de buiten speler Nurdogan Hamercu die samen met Jeroen van Gaal de achterwaartsen van BVC te lijf ging. Van Gaal ontving de bal binnen de 16 meter en werd door twee verdedigers gevloerd Strafschop' Vanaf 11 meter schoot Ronald Hooger- brugge Roda naar een 0-1 voorsprong. Het soepele spel en de krach ten zakten in de tweede helft wat terug zodat BVC het ini tiatief enigszins naar zich toe kon trekken. Gevaar heeft dit gelukkig niet opgeleverd. Geen moment heeft de Bilt- hovense een bedreiging kun nen zijn voor de Roda-verdedi ging. Dat deze nederlaag de Bilthovense ploeg zwaar fru streerde bleek uit het gedrag in de laatste vijf minuten Na een grove charge op Jeroen van Gaal ontstond enig tu mult, waarbij de grensrechter van BVC een speler van Roda vanachter schopte. Zonder plaatsverwijs kon deze 'vol wassen' man zijn taak langs de lijn afmaken. Met dit feit als enige dissonant in deze ontmoeting kon Roda met twee punten huiswaarts ke ren. LEUSDEN - Woensdag een week geleden was het Weer druk in de kelder van het Ge meentehuis: de jaarlijkse schaakkampioenschappen voor basisscholen stonden op het programma Evenals vorig jaar namen er twaalf teams deel, maar wèl twee scholen minder dan toen. Zo ontbrak 't Startblok, dat vorig jaar de beker won, maar was wel voor het eerst 't Palet present (met drie teams). En ze hadden er zin in. Er zaten ook goede schakers tussen, niet alleen de schaakclub-leden Toch was het niet te verwonderen, dat de clubspelers, met de meeste ervaring, uiteindelijk aan het langste eind trokken. Na twee verkennende voor ronden troffen in de derde ronde de kemphanen van De Heerd en De Hobbit elkaar, maar ook hier liet De Heerd met 4-0 er geen twijfel over dat zij de sterksten waren. Met de maximale score van viermaal 4-0 legden ze beslag op de wisselbeker. Die mogen ze houden, omdat het de derde keer was (in acht jaar) dat zij hem wonnen. Het winnende team bestond uit: Ralf Meijer, Wouter van de Bilt, Roland de Graauw en Sven Kattenburg. De strijd om de tweede plaats was .heel spannend; doordat De Hobbit in de laatste ronde slechts gelijkspeelde tegen 't Ronde stonden er vijf teams met vijf punten gelijk. De Hobbit en De Rossenberg wa ren ook in weerstandspunten en bordpunten gelijk, maar in de onderlinge wedstrijd had De Hobbit gewonnen. Het per soonlijke beste resultaat was (naast de vier Heerd-spelers) van Michiel Schot en Joav Gertner beide van 't Ronde. (Viermaal winst). De Eindstand: 1. De Heerd 2. De Hobbit 3. De Rossenberg 4 't Palet 2 5. Klimrakker 6. 't Ronde 2 7 't Palet 1 8. 't Ronde 1 9 De Bongerd 2 10. De Bongerd 1 11 De Hobbit 2 12 't Palet 3 )ini - Leusder Krant nen in rant. 1JT insdag 4 december 1991 Pagina 11 DEN - De twee vertc- ordigende teams van balvereniging Leos heb- ide een belangrijke zege it. De mannen versloe- arderwijk 3 met 3-0 en rden daarmee de Har kers op de ranglijst. Bo- n werd ook ESV achter- zodat de Leusdense nu op een achtste plaats De vrouwen klopte Din- het dit seizoen bijzonder doet, met 3-1. Door de is het gat met onderste ergroot en is Leos nu een middenmoter. r de mannen van Leos 't duel tegen Harderwijk 3 van groot belang. Beide ploe gen hadden respectievelijk vijf en zes punten bij elkaar gevol leybald Leos maakte in het de gradatieduel duidelijk dat het ten onrechte zo laag op de ranglijst staat. Want ondanks het feit dat de thuisclub één van zijn mindere wedstrijden speelde, werd de Harderwijkse ploeg met een duidelijk 3-0 ne derlaag naar huis gestuurd De ploeg was tevreden met de drie behaalde punten, maar over het spel was men niet tevreden. Coach Bert van Doorn consta teerde een zekere matheid in zijn ploeg. ,,We hebben de af gelopen weken de drie top- teams van de promotieklasse tegenover ons gehad. Tegen die ploegen was de inspiratie wel aanwezig, maar werden er geen punten gehaald. Harder wijk spreekt natuurlijk een stuk minder aan. Er werd no- chelant gespeeld en je hoefde je niet zo druk te maken om pun ten te maken." Nadat in de eerste set de punten m het begin vrij mak kelijk werden binnengehaald, kwamen de Leusdenaren toch met 6-11 achter te staan Ineen time-out werden zij er nog eens op gewezen dat ze niet op deze manier konden doorspelen. Van Doorn ,,Door de onver schilligheid zou je nog in de problemen komen, maar ge lukkig beseften ze dat er iets Het blok van Charlotte van Pijkeren (links achter het net) en Nadja Gijsen van Leos lijkt weinig succes te gaan boeken tegen de aanval van Dinto. De Leusdenaren grepen wel met 3-1 de eindzege, (foto Jan Pit) moest gebeuren en dat gebeur de dan ook De 8-13 achter stand werd omgebogen in een 15-13 zege. Ook in de tweede en derde set kende het spel van van Dijk van Leos gaat omhoog voor een prikbal. De 16- jarige spelverdeler Hester Teune (nummer 4) kijkt gespannen toe. usdenaren gaven tegenstander Dinto weinig kans 3-1. (foto Jan Pit) Leos geen opleving. Tegen stander Harderwijk was echter ook niet meer in staat de ne derlaag af te wenden. In de tweede set keken de bezoekers een set lang tegen een achter stand aan De laatste set werd gedomineerd door goed serve ren van Leos Van Doorn noemde de punten belangrijk, maar zijn team was qua en thousiasme onder de maat ge bleven. ..Het niveau was niet goed, terwijl we verdedigend wél goed hebben gespeeld. De spelopbouw en afwerking was minder. De jongens zien graag een aantal spectaculaire mo menten in een wedstrijd en die waren er niet. Toch, denk ik, dat we met deze overwinning hebben bewezen dat de op gaande lijn er is. Anders win je zulke wedstrijden niet. In een mildere wedstrijd tegen één van de onderste zes meet die stijgende lijn aan af." LEOS - Harderwijk 3 3-0 (15- 13, 15-13 en 15-8) Eerste tempo Ook voor de vrouwen van Leos stond een belangrijk duel op het programma. Verlies zou de thuisclub in de degradatie zone doen belanden Zo ver kwam het met De Leusdena ren speelden bij vlagen een goede wedstrijd tegen Dinto. In de wedstrijd was er een hoofdrol weggelegd voor Nel- leke Grobben, die overigens niet in de basis stond vanwege een lastige kuitblessure. Wel wist zij via haar strakke opslag twee maal de setwinst voor haar team binnen te halen. In de eerste set kwam zij voor Astrid van Dijk in het veld en maakte met vijf punten op rij de set uit: 15-11. In de vierde set sloeg zij als vervanger van Charlotte van Pijkeren de laat ste punten binnen Waarna de wedstrijdzege een feit was. Coach Evert van Garderen was niet echt te spreken over het wisselvallige spel van de zijn team. ,,Bij vlagen speelde we erg goed; dan werd er goed geserveerd en goed geblok keerd en het volgende moment gaven we zo maar drie, vier ballen weg. We waren dan niet fel en agressief genoeg de voor sprong uit te bouwen." Positief in het spel van Leos was het feit dat er boven de elf punten veel minder fouten werden ge maakt dan de tegenstander. Dus blijkbaar waren de speel sters van de thuisclub beter be stand tegen de druk dan Dinto Een andere lichtpuntje vond Van Garderen de eerste-tem- po-aanval ,,Ja, die begint steeds beter te lopen. Spelver deler Hester Teune krijgt wat meer lef, maar de Astrid (Van Dijk red.) en Charlotte (Van Pijkeren red.) kijken ook steeds beter, waardoor ze kun nen vanéren met die aanval." Van Garderen noemde het een belangrijkje potje, waar de volle winst nodig was om niet in de onderste regionen te be landen Leos vormt nu met ze ven teams een grote midden moot Koploper Riva/Rijswijk loopt steeds verder uit. De voorsprong op Madjoe, dat met 2-3 bij Volendam won, is al uit gegroeid tot vier punten. On deraan is Quelderduyn uit Den Helder nog steeds zonder pun ten. LEOS - Dinto 3-1 (15-11, 7-15, 15-12 en 15-11)

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11