Leusden Leusden zelden? jammer eigenlijk woningtoewijzing in Leusden inzamelschema afval 1992 verspreid nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening vergaderagenda verlenging rijbewijzen GEMEENTE KUNSTGEBIT PROBLEMEN? TELEFOON 033-940022 WOENSDAG 4 DECEMBER 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 96, 4 december 1991 gemeentelijke wetgeving aangepast aan deze tijd schaarste leidt tot wachttijden In Leusden is reeds geruime t(jd sprake van schaarste op de woning markt. Dat heeft consequenties voor iedereen die een huurwoning zoekt. Er komt tegenwoordig slechts een klein aantal huurwoningen beschikbaar door huuropzegging. Bovendien worden er de laatste jaren veel minder nieuwe woningen gebouwd dan vroeger. Dit heeft tot gevolg dat het aantal ingeschreven woningzoekenden sterk is toegeno- Onlangs is de nieuwe APV door de gemeenteraad vastgesteld. Zij wordt van kracht op 9 december 1991. Deze verordening, voluit Algemene Plaatselijke Verorde ning geheten, is een verzameling van een groot aantal gemeentelij ke regels. De APV moet regelma tig worden aangepast. Dat wordt veroorzaakt door verandering van wetten en opvattingen. De laatste wyziging vond plaats in 1987. Omdat er inmiddels al een groot aantal wijzigingen had plaatsgevonden, achtte het ge meentebestuur het nodig een ge heel nieuwe APV vast te stellen. Dat is dus nu gebeurd. verbetering Door de systematische indeling en de uitgebreide toelichting be tekent de nieuwe APV voor die genen die er dagelijks mee moe ten werken een belangrijke ver betering. Voor de burger, het bedrijf of de vereniging die bij het organiseren van bepaalde ac tiviteiten met de APV te maken hebben, zijn slechts enkele wijzi- nieuwe destructie verordening Onlangs is een nieuwe destructieverordening vastgesteld. Zij vervangt de oude verordening uit 1981 en bepaalt dat boe ren kadavers op een plek moeten deponeren die vanaf de verharde weg bereikbaar is. Kadavers moeten worden afge dekt zodat zij aan het oog onttrokken zijn voor passanten en niet meer bereikbaar zijn voor honden, ongedierte en vogels. De afdeling Milieu staat u desgewenst graag te woord. Telefoon 961743. gingen van belang. Het gaat voornamelijk om optochten, evenementen, het gebruik van winkelwagentjes en het vaststel len van sluitingsuren voor café's en cafetaria's. optochten en evenementen Tot nu toe moet voor het houden van optochten en evenementen vooraf vergunning worden ge vraagd. Vanaf 9 december aan staande kan worden volstaan met het melden daarvan. Dat moet dan wel veertien dagen van tevo ren gebeuren. De burgemeester houdt wel het recht om nadere voorwaarden te stellen of de op tocht of het evenement te verbie den. Zo kan de burgemeester nu ook aan evenementen regels bin den ter bescherming van natuur en milieu. Uitgangspunt hierbij is de notitie Milieugevoelige Evenementen winkelwagentjes Op grond van de nieuwe APV moeten winkelwagentjes zijn voorzien van de naam of het beeldmerk van de betrokken winkel. Dit houdt verband met de nieuwe bepaling dat de be trokken winkeliers ervoor moe ten zorgen dat wagentjes die bui ten de winkel worden achtergela ten worden teruggehaald. sluitingstijden café's In 1992 zal bij wijze van proef worden geëxperimenteerd met een soepeler vergunningenbe leid. Op vrijdag- en zaterdag nacht kan ontheffing van het slui tingsuur worden gevraagd tot 3.00 uur. Tot nu toe mochten de café's slechts tot 2.00 uur open blijven. Op de overige avonden kan ontheffing worden verleend tot 01.00 uur. Na afloop zal wor den bekeken of de regeling wordt voortgezet. Daarbij zullen ge gronde klachten over overlast een rol spelen. meer weten? Een van de medewerkers van de afdeling Ruimtelijke Ordening en Algemene Zaken (ROAZ) staat u graag te woord. Telefoon 961729 of 961730. toewyzing Het toewijzen van woningen in onze gemeente gebeurt aan de hand van een puntensysteem. In grote lijnen komt het systeem erop neer dat degene die het langst ingeschreven staat het eerst aan de beurt is. Hierop wor den slechts uitzonderingen ge maakt als er mensen zijn die op grond van ingrijpende proble men sneller in aanmerking moe ten komen voor een woning. Deze mensen krijgen meer pun ten, komen eerder op de toewij- zingslijst en krijgen eerder een woning toegewezen. toewqzingslgst Er staan steeds zo'n vijftig men sen op de toewijzingslijst. Zij wordt gevormd door verschillen de soorten woningzoekenden zo als eenpersoonshuishoudens, meerpersoonshuishoudens enzo voort. Het zijn dus de mensen die .gewoon" hun beurt afwachten en mensen die via een urgentie- verklaring sneller een woning moeten krijgen. wie bepaalt de urgentie? In Leusden bestaat de zoge naamde adviescommissie wo ningverdeling. Deze commissie gaat zeer zorgvuldig te werk. Slechts als de omstandigheden daartoe aanleiding geven komen woningzoekenden eerder op de toewijzingslijst. De situatie op de ,,hei wordt steeds moeilijker in Leus- den een huurwoning te vinden" (foto Janus Visser) woningmarkt is momenteel ech ter zo nijpend dat ook mensen die al op de toewijzingslijst staan, al dan niet wegens urgen tie een jaar of meer moeten wachten op een woning. starters De zogenaamde starters, dat wil zeggen mensen die voor het eerst woonruimte zoeken, krijgen door de woningschaarste en het grote aantal urgente woningzoe kenden te maken met steeds lan gere wachttijden. Deze wachttijd loopt op dit moment zelfs op tot enkele jaren. De commissie is dan ook voortdurend op zoek naar wegen om deze situatie te veranderen. Zij zoekt naar ma nieren om de beschikbare huur woningen zo evenwichtig moge lijk te verdelen, zodat ook aan starters aanbiedingen kunnen worden gedaan. eigen initiatief Het zal u duidelijk zijn dat in deze tijd van grote schaarste aan huurwoningen steeds meer een beroep wordt gedaan op de wo ningzoekenden om zelf oplossin gen te zoeken voor hun huisves tingsprobleem, hoe moeilijk dat ook mag zijn. Daarbij kunt u denken aan het kopen van een huis, huisvesting zoeken in een andere gemeente of aan kamer huur. In ieder geval kan niet meer m alle gevallen gerekend worden op een oplossing van de kant van de gemeente. meer weten? U kunt huisvesting bellen Da gelijks tussen 9.00 en 11.00 uur. Telefoon 961685. 's Middags is huisvesting niet bereikbaar. maandag 9 december, commissie Algemene en stuurlijke Zaken (ABZ) De commissie behandelt h ontwerp-beleidsplan politie, een nota over klantgeric werken bij de gemeente Leusden, een voorstel omtre het instellen van een klachtenregeling, de verordenii betaald ouderschapsverlof en een voorstel inzake in periode 1992-1995 te realiseren projekten op het g bied van informatievoorziening en automatisering dinsdag 10 december, commissie Financieel Beheer Beleid (FBB). De commissie buigt zich over de fina ciële aspecten van de in de voorgaande commissive gaderingen besproken stukken Het betreft o.a aanvraag om rijkssubsidie ten behoeve van intensiv ring en uitbreiding van de gemeentelijke milieutakc diverse bouwkundige aanpassingen in het gemeent huis en in de periode 1992-1995 te realiseren automa senngs- en informatievoorzieningsprojekten. Bovendien komt in beide commissies de najaarsno 1991 aan de orde. De vergaderingen worden gehouden in het gemeent huis en beginnen om 20.00 uur. Voor wie vragen opmerkingen heeft over de te behandelen stukk bestaat de mogelijkheid gebruik te maken van spreekrecht. De volledige agenda's met bijbehoren stukken liggen ter inzage bij bureau voorlichting. langdurige procedure voor zeventig plussers Vernieuwen van rijbewijzen is tegenwoordig in een handom draai gebeurd. Het is zelfs zo dat de meeste mensen erop kunnen wachten. Dat geldt niet voor men sen die ouder zyn dan 70 jaar. Voor hen is de procedure aan zienlijk langduriger. rjjbewgzen by na een leven lang geldig Tegenwoordig zijn rijbewijzen geldig totdat u zeventig jaar wordt. Dat neemt niet weg dat u het eens in de tien jaar moet laten „opfrissen". Dan knjgt uw rijbe wijs een nieuwe pasfoto en wor den uw gegevens geactualiseerd. Dat opfrissen is aan de balie van de afdeling burgerzaken in een handomdraai gebeurd. U kunt erop wachten, tenzij er medische problemen zijn. zeventig-plussers De bovengenoemde procedure geldt niet als u zeventig jaar en ouder bent. In dat geval krijgt u aan de balie van de afdeling bur gerzaken een zogenaamde eigen verklaring mee. Deze verklaring kost 23,50 en wordt opgestuurd naar het Centraal Bureau Rijbe wijzen. Daarna duurt het tussen de zes en twaalf weken voordat het CBR de getekende verkla ring weer naar u terugstuurt. Als u zich met de getekende eigen verklaring bij de afdeling burger zaken vervoegt, krijgt u uw nieu we rijbewijs meteen mee. Overi gens wordt het rijbewijs van ze ventig plussers steeds voor vijf jaar verlengd. meer weten? Een van de medewerkers van de afdeling burgerzaken staat u graag te woord. Deze week wordt de zogenaamde afvalkaart bezorg Indien u de kaart niet heeft ontvangen is een telefoon v naar bureau voorlichting voldoende om hem alsn toegezonden te krijgen. Zoals bekend worden in Leusden de verschillen soorten huisvuil gescheiden ingezameld. Dat kan tuurlijk alleen gebeuren met uw medewerking Zond die medewerking zou veel meer huisvuil moeten \v< den verbrand. Dat zou de kosten van vuilafvoer zogenaamde afvalstoffenheffing, sterk verhogen. Do gescheiden inzamelen helpt u dus uw portemonnee niet te vergeten het milieu De kaart geeft een uitvoerig en gedetailleerd overzie van de manier en de tijden waarop de diverse soort huisvuil in onze gemeente wordt ingezameld. De ka wordt huis aan huis bezorgd en geldt gedurende hd gehele jaar 1992. Mocht u het inzamelschema onverhoopt niet ontva a gen, kunt u bellen met bureau voorlichting. U krijgt dan zo spoedig mogelijk een toegestuurd. Het te foonnummer van bureau voorlichting is 961659. bekendmakingen GEMEENTE verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders hebben op 15 no vember 1991 een oprichtingsvergunning inge volge de hinderwet verleend aan: de heer C. Ruiter. Treekerweg 5 te Leusden voor een veehouderij De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211. 't Erf 1 te Leusden ter inzage van 4 december 1991 tot 4 januari 1992, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur. na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking, d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. goedkeuring Destructie verordening en Algemene Plaatselijke Verordening Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken bekend dat zij: op 12 september 1991 van Gedeputeerde Staten van Utrecht een bericht van ontvangst hebben gekregen d.d. 9 september 1991, nummer 1652572/612, inhoudende de goedkeuring van de Destructieverordening voor de gemeente Leusden; op 19 november 1991 van Gedeputeerde Staten van Utrecht een bericht van ontvangst hebben gekregen d.d. 12 november 1991, nummer 1653661/761, inhoudende de goedkeuring van de Algemene Plaatselijke Verordening. Beide verordeningen liggen in het gemeentehuis op de afdeling Ruimtelijke Ordening en Alge mene Zaken, 't Erf 1 op werkdagen van 08.30- 12.30 uur voor een ieder ter inzage gedurende een termijn van 3 maanden na datum van deze publikatie. De Algemene Plaatselijke Verordening treedt in werking drie dagen na de datum van deze afkondiging. De Destructieverordening treedt in werking met ingang van 5 december 1991. ontwerp-vergunning hinderwet Burgemeester en wethouders maken bekend dat de ontwerp-beschikking op een verzoek om een verguning ingevolge de hinderwet van: de heer W. R. Tolboom aan de Hamersveldse- weg 134 te Leusden voor een veehouderij ter inzage ligt in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden van 4 december 1991 tot en met 18 december 1991, elke werkdag van 08.00 tot 12.00 uur. Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur. na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, telefoon 033-961716 Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ning te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikking kunnen gedurende bovengenoemde periode schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en diegenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen, die daartoe redelijkerwijze niet of niet tijdig in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burge meester en wethouders worden ingediend. In dien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van de gemeente Leusden maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 133 van het R.V.V. bekend dat zij hebben besloten 1. op de Hamersveldseweg, bij de kruising met de Eijsinkplaats, ter hoogte van perceel Ha mersveldseweg 80 een voetgangersover steekplaats aan te leggen; 2. op de Hoefijzer, door het aanbrengen van gele strepen aan beide zijden van de straat ter hoogte van de percelen 1 t/m 19 een parkeer verbod in te stellen Dit besluit ligt op werkdagen (van 08 30-12.30 uur) voor een ieder, gedurende een termijn van 30 dagen na dagtekening, ter inzage op het gemeentehuis, 't Erf 1, afdeling CBW (Civiel Bouwtechnische Werken), kamer 216. Iedere belanghebbende kan gedurende deze ter mijn beroep instellen tegen deze maatregel. Het beroepschrift moet aan H. M. de Koningin wor den gericht, maar worden ingediend bij de com missaris van de koningin in de provincie Utrecht, Postbus 1800, 3501 CC Utrecht. verleende vergunningen bouwvergunningen Landweg 36, 38, 40 en 42. plaatsen afdakjes boven voordeuren Vogelwikke 2, plaatsen tweetal dakkapellen Molenhoekje 4, veranderen/vergroten woning Appelweg 1. vergroten van een kantoor Wildenburgstraat 119, plaatsen van een dakka pel Kornoelje 45, plaatsen van een dakkapel Tiendvrij 17, bouw van een berging Klokhoek 12, uitbreiden bedrijfshal Grutterij 6, vernieuwen winkelpui en uitbreiden van de winkel kapvergunning Bolderikhof 10, kappen van een berk diverse vergunningen Vereniging Humana, plaatsen kledingcontai- ners 1992 Zeevishandel L. van Diermen, innemen stand plaats 24 en 31 december 1991 Bloemen- en Tuincentrum Eurofleur, verkoop kerstbomen Hamershof bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen) aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen, de bouw van een reinigingswerf nabij de oprit van de A-28 (randweg) De tekeningen liggen van donderdag 5 decem ber 1991 t/m woensdag 18 december 1991 op werkdagen 's morgens van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruim telijke ordening en algemene zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp-(deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend v. ZANDBRINK INSTALLATIEWERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel. 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- e waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden 24-uurs service GOEDE RAAD KOST U NIETS! De Erkende O.N.T tandprotheticus in uw buurt is: TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK „LEUSDEN" G. A. Schuhmacher. Claverenbladstraat 36. 3833 JG Leusden. REPARATIES KLAAR TERWIJL U WACHT OOK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND Stichting LEZEN, Keizersgracht 3^ 1016 EJ Amsterdam

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4