oda-za met tien man naar verdiende winst Roda is te lief voor Celeritudo LHV terug in subtop Korfbattournooi voor scholen HVN krijgt pak slaag: 9-16 Sport kort Sport kort Van de Berg sterk op de vlinderslag Leusdenaren op eigen terrein kansloos: 0-3 LEUSDEN - In veel gymnastiekzalen heeft al veel voorbereiding plaatsgevonden voor het schoolkorfbaltournooi. Tijdens de gymlessen wordt er geoefend op korfbal, dat zowel door de leerkrachten als door leden van de korfbalclub K.C. Antilopen wordt be geleid. Veel teams wor den door Antilopenleden buiten schooltijd ge traind in uurtjes dat de zalen niet bezet zijn. Dit alles om op het traditio nele schoolkorfbaltour nooi op 27 december niet helemaal onvoorbereid in aktie te komen. Op vrijdag 27 december zal om 09 05 uur het tour- nooi worden geopend en om 09.15u zal de eerste wedstrijdronde losbar sten. In aktie komen de teams die zijn samenge steld uit leerlingen van de 5e en 6e groep (8 en 9 jaar). Om 12.00u zal de prijsuitreiking plaats vinden. 's Middags om 12.45u be gint het spektakel voor de 10- en 11-jarigen uit de 7e en 8e groep. Zo rond I6.50u zullen in deze groep de prijzen worden uitgereikt. Het winnende school team van de middag- strijd zal in juni 1992 Leusden vertegenwoor digen op het Provinciaal Schoolkorfbalkam- pioenschap en bij tour- nooiwinst daar gaat men door naar het Nederlands Kampioenschap School- korfbal. Dit jaar zullen de Weg wijzer en het Startblok niet op het tournooi aan wezig zijn. Deze scholen hebben geen team kun nen samenstellen. Of de jongens dan wel de meis jes hadden niet vol doende interesse of de wintersportvakantie bleek dit alles te blokke ren. 't Ronde doet met maar liefst zes teams mee ter wijl de koploper van de andere jaren, de Hobbit, nu met drie teams op het tournooi verschijnt Leusder Krant oensdag 11 december 1991 Pagina 11 LEUSDEN - De vrouwen handballers van LHV hebben afgelopen zondag, ten koste van hekkesluiter Van Riet- HVN/Attila 2 uit Nieuwegein, hun positie in de hoogste afde lingsklasse aanzienlijk verbe terd. De Leusdenaren speelden een prima wedstrijd en namen met 9-16 royaal afstand van de tegenstander. De mannen hebben zaterdag een uitstekende kans laten lig gen om de eerste punten in de tweede klasse binnen te slepen. Het gehandicapte Leusdense team hoefde tegen het hoogge- klasseerde Celeritas uiteinde lijk maar twee punten toe te geven. Een beter resultaat be hoorde echter tot de mogelijk heden: 13-11. De vrouwen van LHV heb ben door de royale zege op HVN/Attila weer aansluiting gekregen met de subtop in de eerste klasse. De Leusdenaren, die een week eerder met slechts één doelpunt verschil verloren van concurrent ASC'91, haal den met een uitstekende wed strijd in Nieuwegein hun gram De ploeg nam van meet af het initiatef en gaf dat niet meer uit handen Trainer To Schoenmakers was dan ook zeer ingenomen met de ver richtingen van haar ploeg. „We hebben een perfecte wedstrijd gespeeld, waarin we geen mo ment in gevaar zijn geweest Aanvoerster Carla Mossel heeft vandaag nadrukkelijk het voortouw genomen en de ploeg de weg gewezen naar een goed resultaat. Daar ben ik heel blij mee." „Maar de hele ploeg draaide vandaag voortreffelijk. En het verheugde me vooral te zien dat vrijwel alle speelsters ook in doeltreffend opzicht hun steentje bij hebben gedragen. De neiging bestaat bij bepaal de speelsters om zich te ver schuilen achter de opbouw- sters en met die traditie hebben we vandaag gebroken Het ge vaar kwam nu ook uit de hoe ken en vanaf de cirkel Verder hebben we het wapen van de break-out goed gebruikt In de wedstrijd kenden de bezoekers maar één zwakker moment. Nadat LHV relatief eenvoudig was uitgelopen naar 1-5 en 2-6, liet de ploeg uit Leusden de tegenstander nog terugkomen tot 5-6. Echter voordat de eerste dertig minu ten volwaren, stelden de blauwhemden alsnog orde op zaken door uit te lopen tot 5-8. Na de veldwisseling was het pleit al snel beslecht en free wheelend liepen de Leusdena ren via 5-10, 6-14 uit naar 7-15. Bij het laatste fluitsignaal ga ven de tellers van het score bord de fors uitgevallen eind stand aan: 9-16. Een goede ge nerale voor de topper tegen BSV, waarna de handballers een aantal weken rust krijgen. In de tweede klasse B wach ten de gepromoveerde LHV- mannen nog steeds op de eerste punten Zaterdag was de Leus dense ploeg daar heel dichtbij. Het door blessures verzwakte LHV bood subtopper Celeritas uit Bunmk verrassend goed te genstand en kon de neutrale toeschouwer zich niet aan de indruk onttrekken dat uitein delijk de meest gelukkige ploeg de winst binnenhaalde. Toch moeten de Leusdena ren opnieuw bij zichzelf te rade gaan op zoek naar het ant woord op de vraag waarom het ook zaterdag niet lukte Ook tegen Celeritas was de start van de LHV-ers onder de maat en verloor de bezoekende ploeg in die fase al onnodig veel ter rein. Door balverlies in de aan val, kon de thuisploeg makke lijk uitlopen naar 5-1 In tegenstelling tot eerdere wedstrijden volgde het herstel van LHV nog voor de rust. Vanuit een goed sluitende de fensie slaagde de ploeg erin de schade volledig te repareren (5-5), hoewel de Leusdenaren toch met een negatieve score gingen rusten (6-5). Na de pauze bleven beide ploegen tot vlak voor het einde volleidg aan elkaar gewaagd, hoewel LHV slechts één keer op voorsprong kwam (7-8) Door het nemen van risico's in de slotfase, in een wanhopige poging de eerste twee punten binnen te halen, verloor de ploeg echter toch weer terrein en kon Celeritas profiteren van 'open huis' achterin. De uitste kend keepende Gert-Jan Smal kon dan ook niet voorkomen dat hij twee keer kort achter elkaar werd gepasseerd, waar door de punten in Bunnik ble ven: 13-11. Trainer Ed Davids consta teert dat het gebrek aan scherpte in de aanval de ploeg momenteel parten speelt: Dertien tegentreffers is een resultaat waar je best mee thuis mag komen Dat is in een wedstrijd op dit niveau abso luut niet ongebruikelijk Al leen gooien we er zelf te weinig in. Het hele seizoen kampen we al met die handicap. Daar zul len we het allereerst moeten gaan zoeken de komende we ken." Doelpuntenmakers LHV (vrouwen): Carla Mossel (6x). Jeanctte Kok (3x), Monique Hovenkamp (2x), Georgette Rijnders (2x), Hilde Steenbeck, Hetty Tessels en Anja Verlin den (ieder lx). Doelpuntenmakers LHV (mannen): Ronald Morren (6x), Joep Bever, Daan Bleuel, Arjan Schneiders. Edo Steenbeek en Rob van de Hoek (ieder lx). kende lichtmasten op het hoofdveld dwongen hem hier toe. de 25e minuut kende de enwerking een lelijk diep int. De man in het zwart uimde te fluiten en liet ge- ten onrechte VOP in bui- pelpositie doorbreken, per Van Bekkum tracteer- hierop de doorgebroken '-speler op een verkwik- 1 modderbad. Op zich was rbitrale beslissing op deze treding juist. Van Bekkum st het veld ruimen. De eiding tot dit alles was er een jammerlijke blun- van de scheidsrechter zelf. Bekkum. ,,Op zich heeft man gelijk, de straf is te- t. Waar ik echter geen vre- LEUSDEN - Tijdens de zaterdag in het Vee- nendaalse Valleibad ver- zwommen limietwed strijden voor de Neder landse kampioenschap pen bracht Werner van de Berg, lid van de wed strijdselectie van de Leusdense Zwem- en Po loclub De Haaien, op nieuw een scherpe tijd op de klokken. Zijn snelle 2.54.0 op de 200 meter vlinderslag betekende een verbetering van z'n persoonlijke record met ruim 16 seconden. De 13-jarige Werner van de Berg is al enige tijd uitstekend in vorm Tij dens de zaterdag ver- zwommen wedstrijden slaagde hij er zelfs in z'n twee jaar oudere ploegge noot Jeroen Verhoeven nipt voor te blijven. Toch zwom ook Verhoeven al les uit de kast, getuige zijn 2.56.6, een aanscher ping van zijn persoon lijke record op de 200 me ter vlinderslag met ruim 8 seconden. Allebei uitstekende tij den, maar niet voldoende voor het verwerven van een startbewijs voor de. in februari van het vol gende jaar gepland staande Nederlandse kampioenschappen. Dat geldt ook voor de tijd van Boris van Gorkom op de zware 400 meter wissel slag. Hij ging op die af stand 7 seconden sneller dan voorheen en liet de tijdwaarneming stil staan op 5.36.4 Z'n één jaar jongere zus, Tamara, zal tevreden zijn geweest met haar persoonlijke re cord op de 200 meter rug slag. Ze was echter met name naar Veenendaal gekomen om een gooi te doen naar de limiet op de 100 meter schoolslag en juist op die afstand liet ze het afweten. Op haar tot op heden snelste tijd, die krap ligt boven de limiet, moest ze jammer genoeg 1.5 seconden toegeven. de mee heb is het feit dat ik door zijn falen misschien wel twee drie wedstrijden ge schorst word." We zullen zien hoe coulant de tuchtcommissie in deze tijd van het jaar is. Roda moest dus al vroeg met tien man verder. Trainer Ro- meyn haalde Pieter Verhoeven naar de kant om een andere doelman te kunnen inzetten. Tussen alle tactische beraad slagingen door verscheen Ber ry Buunk in geel keeperstenu op verkeerde schoenen tussen de palen. Harrie Kerssies ging als laatste man spelen. Maar dat een ploeg met tien man niet bij voorbaat kansloos is en zelfs best kan winnen had Roda in de vorige partij tegen WJ aan den lijve ondervon den. Fel Vanaf dit moment acteerde Roda feller dan in de beginfase Duels werden nu in het eigen voordeel beslist en de ploeg creëerde kansen. Spelers be gonnen zonder uitzondering beter te draaien. De felheid werd nog voor rust beloond. Na goed doorzetten van Harm Wassink op rechts kwam de bal voor. In een gezamenlijke actie werkten Paul Verhoeven en een VOP-verdediger de bal achter doelman Maikel Manas- se: 1-1. VOP kon het numme- rieke overwicht niet uitbuiten en kreeg zelfs minder ruimte. Met enkele schoten van af stand testte André Siegerink de VOP-sluitpost die echter net als zijn ingevallen collega aan de andere kant bekwaam in greep Rust in de tent. Het min derende daglicht zorgde voor een idyllisch plaatje tussen de bomen. De tweede helft kende het zelfde beeld. Een feller Roda en ken. Twee goede Roda-aan- vallen op rij leken een betere periode in te luiden. Helaas kwamen Strijbosch en Schim mel net te kort. Met te gehaast en te onzuiver spel probeerde Roda de achterstand weg te werken. Lolkama schoof naar een positie op het middenveld maar kon alleen voor zijn me despelers gevaar stichten Zelfs voor de vele spelhervat tingen werd zo weinig tijd ge nomen dat al in een vroeg sta dium de ballen knullig ingele verd werden. Tijdens de vol gende Celeritudo-aanval bleek Roda de vergelijking met dc bekende zeef met glans te kun nen doorstaan. Door een dek- kingsfout konden de gasten in de 20e minuut vrij gemakkelijk 0-2 maken. Roda wist geen vuist maken en bleef te aardig voor de tegenstander. ,,We spelen veel te lief voor deze klasse, veel te ver van de di recte tegenstander af", analy seerde Mackay. De scheids rechter grossierde intussen met 'laatste waarschuwingen' voor de bezoekers, terwijl de Leusdenaren onreglementair in het gras bleven bijten. De onkunde van heel Roda deze middag werd in de 40e minuut pijnlijk geïllustreerd door Meindert Vlugt. Inmiddels was de Roda-aanvoerder als laatste man gaan spelen. Een diepe opening op een Celeritudo- aanvaller was te snel voor Vlugt. De aanvaller omspeelde Vrijhoef knap en had de bal voor het intikken. Zijn schui ver was echter zo langzaam dat de intussen op de doellijn gear riveerde Vlugt de bal had kun nen onderscheppen Vlugt struikelde echter over de lijn en maakte zich voor de ogen van een ieder onsterfelijk door de bal te missen: 0-3 Met goed keeperswerk voor kwam Michel Vrijhoef daarna nog twee doelpunten. Het ver lies was echter al een feit. „Slecht, puur slecht", was de enig gerechtvaardigde conclu sie van trainer Mackay. roo ee l SDEN/AMERSFOORT - to tweede helft van de compe- begon met de returns van ?erste wedstrijddag, intus- alweer drie maanden gele- De zaterdagelf ging op be- ho|k bij plaatsgenoot VOP om heuse derby te beslechten, tkomers hadden geluk. onfortuinlijke omstan- leden gedwongen ver rieden dc scheidsrechter een be irtier later dan gepland op •eld. „Dan fluiten ze nooit beste partijen", meende toeschouwer. Een zekere op rspellende gave kon de man r niet ontzegd worden. .s van Bekkum .rode rt... )da begon zwak. Aan alle ten werden de spelers ge it. Reeds na enkele minuten lteerde dit in de openings ier van VOP. Keeper Hans Bekkum was kansloos 1- ok in de volgende aanval- ileek dat Roda op het glad- eld duidelijk terug op eigen t moest. Vooralsnog ein- len veel VOP-aanvallen er in buitenspel. De idsrechter reageerde niet d even alert op de opgesto- vlag van de Roda-grens- ter. een niet overtuigend VOP. Het spel werd er van beide zijden niet beter op. Toeschouwers begonnen zich verbaal op te winden, mede door de soms on begrijpelijke beslissingen van de scheidsrechter. Het aantal overtredingen nam toe en breidde zich uit tot zelfs buiten de lijnen. Roda-grensrechter De Smalen moest een opgesto ken buitenspelvlag bekopen met een duw van een overen thousiaste 'supporter'. Geen reactie van de man in het zwart Gelukkig loste de VOP-aanhang de zaak zelf op In de 22e minuut claimde een doorgebroken en gevloerde VOP-speler een penalty. Niet dus. „Blijven voetballen!!", probeerde trainer Romeyn nog langs de kant. „Mag het licht aan!?", probeerden anderen. Maar niets hielp. De wedstrijd kende nog weinig momenten die het verdienden in schoon heid te mogen sterven. Ja toch, één aanval moet nog vermeld worden. Van links zette Harm Wassink de bal scherp en laag voor. Alsof hij alles en iedereen alvast wilde bedanken, ging Paul Verhoeven door de knieén Met een fraaie kopbal zette hij Roda op een 1-2 voor sprong. Deze treffer bleek het duel te beslissen. Ondanks de nog resterende speeltijd floot de scheidsrechter kort daarna voor de laatste maal. De inval lende duisternis en de ontbre- Trainer Romeyn: „Het toont de strijdlust van dit elftal dat we de achterstand met tien man hebben weten om te zetten in een overwinning. De om standigheden hebben we ge lukkig nu eens naar de eigen hand gezet. Teveel werden we in de afgelopen wedstrijden geconfronteerd met excuses als 'pech' en dergelijke. Hiervan moeten we duidelijk afstand nemen en ons er bovenuit knokken, zeker in dit stadium. Een plezierige winst dus van daag Marcel Koch van Roda'46 passeert een Amersfoortse verdediger van Bekkum wist Paul Verhoeven, tijdens de invallende duister- De derby tussen VOP en Roda46 eindigde in 1-2 overwinning nis, vlak voor tijd de winnende treffer in te koppen, voor de Leusdenaren Ondanks het wegzenden van keeper Hans LEUSDEN - Vrijwel windstil was het op het Burgemeester Buiningpark. Roerloos hing een ballon in de lucht. Voor de ballonvaarder viel er deze mid dag weinig eer te behalen. Het uitzicht naar beneden was ook al niet geweldig. Daarvoor hoefde hij niet te blijven han gen. Roda bakte er namelijk bitter weinig van deze middag. „Het is cén stap vooruit en dan weer twee terug", typeerde trainer Mackay de voortgang van de zondagelf tijdens de laatste weken. De twee stap pen terug werden in ieder geval het afgelopen weekeinde gezet; dat was meer dan duidelijk. Roda startte niet best. Er werd niet kort genoeg gedekt en tegenstander Celeritudo kon ongestoord ver opkomen. Pas in de 15e minuut zag het weinige publiek de eerste Roda-aanval Een mooie com binatie tussen Strijbosch en Schimmel belandde uiteinde lijke via Bosman voor het doel. De bal werd een gemakkelijke prooi voor de doelman. Het eerste gevaar van de gasten kwam een minuut later toen een Celeritudo-aanvaller hoog boven Sander Verzuu uittoren de De kopbal kwam recht streeks in de armen van Vrij hoef. In de 20e minuut konden de bezoekers in grote vrijheid de bal rondspelen op de rand van het strafschopgebied. Nie mand van de Roda-verdedigers viel aan. Deze onzekerheid had een bijna logisch gevolg Cele ritudo kon in alle rust de hoek uitzoeken en 0-1 aantekenen. „Wakker worden Rodariep Lolkama en had het waar schijnlijk vooral tegen zich zelf Pech had Sander Zaal toen hij zijn kopbal door de keeper tot corner verwerkt zag Een drietal aanvallen perste Roda eruit De inspanning le verde niets op. Een slechte fase in het spel van beide partijen volgde. Het enige (verbale) ge weld kwam van Meindert Vlugt die als een machteloze dirigent op een bijna leeg mid denveld zijn medespelers tot actie trachtte te dwingen. Al leen de lachspieren konden op zo'n moment in beweging wor den gezet. Keeper Vrijhoef eiste een hoofdrol op. Als een leeuw gooide hij zich voor een scher pe voorzet van rechts en onder schepte de bal. Met deze actie blesseerde de Roda-doelman zich jammerlijk. Roda forceer de nog een aantal corners en een enkele vrije trap. Het ren dement van dit alles was nul komma nul. Rust. Zeef De tweede helft opende met een aanval van Celeritudo. Sander Verzuu kon de bal nog net op tijd tot corner verwer- Leusdenaar Sander Schimmel wordt afgetroefd door zijn Utrechtse tegenstander. Celeritudo won de in Leusden met 0-3 van Roda'46.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11