leusder Krant, Window- killer' slaat toe fa 1 SM I Roekeloze auto-rijder raakt rijbewijs kwijt de schijnwerper Parkeerverbod in Zwanenburg W 1 y f\ii i \i\P\,a) L E U S D E N Auto's vernield Vuurwerk overlast cholen mikpunt vandalen Groen licht voor Nieuwbouw politie Trimmende man aangereden: Wij zijn er klaar voor' oensdag 11 december 1991 Pagina 3 30 'USDEN - Bij basisschool De Hobbit werd. vorige week woensdagavond omstreeks 23.00 uur een trooster door een groot raam met dubbele beglazing gegooid. Twee andere ruiten werden met een tapult of iets dergelijks vernield. De schade is aanzienlijk. Op één van de ingegooide ruiten werd tekst aangetroffen, waaruit zou moeten blijken dat er in Leusden een 'window-killer'actief zou In een in gebrekkig Engels gestelde, met viltstift aangebrachte tekst, eist de 'window-killer' de d op. De ruit werd vermoedelijk met een kogeltje of een aanverwant projectiel ingegooid. Op jj zelfde wijze sneuvelden onder meer bij de nieuwbouw van de bibliotheek de afgelopen weken ook n aantal (kostbare) ruiten. Op de school heerste donderdag, de dag dat Sinterklaas op bezoek kwam, met name bij directeur b de Boer verslagenheid. „Het is niet de eerste keer dat we hiermee te maken hebben. Je vraagt je wanneer het nou eens ophoudt. Ik weet niet goed wat we hier nou aan moeten doen. Misschien )eten we maar geldbedragen gaan uitloven voor informatie of moeten we burgerwachten laten sten." Foto: (Gerrit Jeuring) LEUSDEN - In een gedeelte van de wijk Zwanenburg, in de directe omgeving van de streekschool SBBO, zal een al geheel parkeerverbod worden ingesteld om de parkeerover last in de wijk te lijf gegaan. Het verbod wordt van kracht op Sterkenburg, een deel van Leeuwenburg en een deel van Gildenburg. De wijk heeft re gelmatig te lijden van her en der geparkeerde auto's van be zoekers van de school. Het par keerverbod wordt dezer dagen van kracht. Het verbod houdt in dat er in genoemde straten buiten de LEUSDEN - Op het Meentpad werd in de nacht van 6 op 7 december de antenne en spie gel van een auto afgebroken. De verstralers van de auto wer den vernield. Een op de Spij kerplaats geparkeerde auto werd waarschijnlijk door een andere automobilist aangere den De dader is zonder zich bekend te maken doorgereden. De auto liep flinke schade op. Een door een inwoner van Leusden geparkeerde auto op de Groen Zoom werd in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen De auto werd later op een parkeerplaats van de Tree- kerweg total-loss teruggevon den De eigenaar had zijn auto nog niet gemist toen hij door de politie werd gevonden. De technische recherche stelt een onderzoek in. De dieven zijn de wagen binnen gekomen door het rechterpor tier met een schroevendraaier te forceren. Een op de Mulderij gestolen auto werd later in de nacht na gebruik op dezelfde plaats te ruggezet. Het slot van de deur en de stuurkolom waren ver nield. De eigenaar merkte dat er met zijn auto was gereden omdat hij hem op een andere plaats aantrof. aanwezige parkeervakken niet meer mag worden geparkeerd. Met de maatregel hoopt het college van b&w te bewerk stelligen dat de SBBO-bezoe- kers hun voertuigen in de na bijheid van De Hamershof zullen gaan parkeren Overigens is het nog maar de vraag of met het verbod de pro blemen ook werkelijk zullen worden opgelost. De bewoners hebben er in het nabije verle den bij de raad bij herhaling op aangedrongen een verbod te koppelen aan een vergun ningstelsel voor de bewoners Een andere mogelijkheid was volgens de bewoners het plaat sen van hekjes op de parkeer plaatsen, waardoor die strikt voor de bewoners werden gere serveerd. Zonder die aanvul lende maatregelen zou de overlast voor de bewoners zelf niet verminderen. Beide mo gelijkheden zijn door het colle ge echter (voorlopig) van de hand gewezen Het plaatsen van de hekjes (veertig stuks) zou een investering vergen van naar schatting 40 000.-. Het parkeerverbod zal waar schijnlijk wel de toegankelijk heid van de wijk voor bijvoor beeld ambulance en brand weer verbeteren Eventuele nadere maatre gelen stelt het college uit tot na het verschijnen van de deelno- ta 'parkeren' Daarin zullen maatregelen als een vergun ningstelsel en het plaatsen van parkeerhekjes als mogelijk heid voor het beperken van de parkeeroverlast in heel Leus den nader worden bekeken. LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde heeft het afsteken van vuurwerk voor de nodige overlast gezorgd. In de winkel centra De Hamershof en De Biezenkamp werden brieven bussen van bewoners met vuurwerk opgeblazen. Daarbij werd een aantal poststukken vernield of beschadigd. Ook op de Uilenhoeve moesten brievenbussen het ontgelden. Op de Kooikers gracht en de Goudplevier wer den bewoners opgeschrikt door zwaar knallend vuur werk Op de Esdoornhof werd een aantal jongens door de po litie betrapt bij het afsteken van vuurwerk. Een 15-jarige inwoner van Leusden kreeg daarbij proces-verbaal, omdat hij illegaal vuurwerk (zoge naamde strijkers) in zijn bezit had. UITVAARTVERZORGING De Haan en van de Kamp Mozartweg 58 Amersfoort Telefoon 033-757007 Begrafenissen - Crematies - Wilsbeschikkingen - Deposito's - Verzekeringen USDEN - Scholen zijn de 'elopen dagen het mikpunt weest van vandalen. Bij Kin- rland aan de Hoefijzer chtten onbekenden brand de voordeur van de school, werd wat afval in de brand itoken Afgezien van enige hade aan de deur bleven de volgen beperkt. Het incident >et tussen 3 en 4 december - bben plaatsgevonden Bij De Hobbit werd woens- dagavond omstreeks 23.00 uur een putrooster door een groot raam met dubbele beglazing gegooid. Twee andere ruiten werden met een katapult of iets dergelijks vernield. De schade is aanzienlijk In De Hamershof woensdag middag werd in een trappor taal een hoeveelheid oud pa pier in de brand gestoken. Er werd niets beschadigd. Het brandje doofde vanzelf. LEUSDEN - Als alles mee zit kan in augustus van het volgend jaar het startsein worden gegeven voor de bouw van een nieuw poli tiebureau. Het nieuwe bu reau, dat het oude aan de Maan weg moet vervangen, komt in het nieuwe deel van het winkelcentrum De Hamershof. Volgens de plannen moet de bouw van het bureau in de zomer van 1993 worden afgerond. Dat deelde burgemeester Panis maandagavond mee in de commissie algemeen bestuurlijke zaken. Panis vertelde dat in middels met de Rijksge bouwendienst overeen stemming is bereikt over het programma van eisen en de financiering. De re gionale korpschef Wiarda en de regionale korpsbe heerder mevrouw Vos (burgemeester van Utrecht) lieten al weten dat de bouw van het poli tiebureau in overeenstem ming is met de toekomstige organisatie. De korpsen in de regio worden voor 1993 samengevoegd tot één nieuwe politic-organisa tie. In de raadsvergadering van januari zal een voor stel worden behandeld om de benodigde grond voor de nieuwbouw aan de Rijksgebouwendienst te verkopen. LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse officier van justitie mr. I. Hage eiste vrijdag tegen een 48-jarige inwoner van Leusden een ontzegging van de rijbevoegdheid van vijftien maanden, een gevangenisstraf van twee maanden waarvan één maand voorwaardelijk en duizend gulden boete. Door zijn "roekeloos rijgedrag" zou de man op de Waterloowcg op landgoed Den Treek Henscho- ten een trimmende man heb ben aangereden. Het slachtof fer liep zware verwondingen op. Bijna een jaar geleden, op 5 ja nuari, reed de Leusdenaar in zijn auto met aanhangwagen richting huis Het was in de namiddag en schemerdonker. Midden op de Waterlooweg, een weg van nog geen vijf me ter breed, liep een trimmer Hij kon niet op het fietspad of aan de kant van de weg lopen omdat het hard had geregend en er flinke plassen lagen. La ter verklaarde het slachtoffer dat hij één keer een claxon had gehoord maar van plan was even verderop op het fietspad te gaan lopen omdat daar geen plassen meer waren. Daar kreeg hij echter de kans niet voor: de verdachte passeerde de trimmer en raakte hem met de aanhanger De bestuurder stopte niet. Bij verhoor door de politie, drie kwartier later, zei hij gemerkt te hebben dat er iets tegen zijn aanhanger kwam en dat hij in de spiegel gezien had dat de trimmer viel Ook had hij an dere auto's zien stoppen Op de zitting verklaarde de ver dachte dat hij alleen gezien had dat de hardloper strui kelde. Het slachtoffer raakte bewusteloos en liep een her senschudding, gebroken kuit been en diverse snijwonden op. Tegen de agenten zou de Leus denaar gezegd hebben dat hij haast had omdat zijn koeien gevoederd moesten worden. "Een hele kwalijke zaak", vond de officier. "Hij zag nota bene iemand vallen, maar had haast en dacht: bekijk het maar". Zij wilde er geen reke ning mee houden dat de ver dachte als veehouder zijn rij bewijs moeilijk kon missen. In de ogen van advocaat mr. W. van Huiten was de trimmer misschien gewoon geschrok ken van de auto en daardoor gevallen. De raadsman vroeg daarom om vrijspraak. De rechtbank doet 20 decem ber uitspraak. Joop Tolboom en Dirk Garderen. gladheidbestrijders Joop Tolboom en Dirk Garderen zijn er klaar voor als koning Winter de komende maanden toeslaat. Sterker nog, al vanaf oktober hebben ze de kriebels. Nu liggen de Leusdense wegen er nog veilig, want onbevroren, bij, maar het kan zo om slaan. En als Erivin Krol om 20.00 uur 's avonds op het journaal gezegd heeft dat de wegen glad kunnen worden, staat de Leusdense ploeg glad heidbestrijders op scherp. Joop doet dit werk nu al 23 jaar. In dieperiode heeft hij alle vormen van gladheidbestrijding mee gemaakt. „In het begin moesten wij het zand nog met de schop op de weg gooien", herinnert hij zich. Achterop de laadbak stonden ze dan hun lading te 'lossen'. „Daarna hebben we nog een tijdje met kunst meststrooiers op de au to's gereden. Dat zijn nu speciale opzetstrooiers geworden. We hoefden toen ook alleen maar de Asschatterweg, de Hes senweg en de Hamers- veldseweg te doen". Die route is door de groei van Leusden in 20jaar tijd behoorlijk uitge breid. Ook het gebruik van uitsluitend zand als stooimateriaal is tegen woordig niet meer aan de orde. Dat is vervan gen door zout of een mengsel van zand en zout. Als je Joop Tolboom vraagt naar de strengste winter, die hij heeft mee gemaakt, noemt hij die van 1978/79 „We moes ten toen vrijwel iedere ochtend uitrijden. Er lag toen elke dag ijs op de wegen Hij herinnert zich een keer dat de we gen zo onbegaanbaar waren, dat zij achterui trijdend vanaf de Heili- gebergerweg weer terug naar de gemeentewerf moesten. De gladheidsbestrij- ding is natuurlijk niet een full timebaan voor Joop en Dirk. Buiten het winterseizoen zorgt Dirk voor het onderhoud van Joop Tolboom en Dirk Garderen voor de strooiwagen, die gebruikt wordt voor de hoofdroutes. „Vroeger moesten we het zand met de schop op de weg gooien." (foto: Hans Verhorst). de wegen in het buiten gebied en is Joop chauf feurvoor de afvoer van tuinvuil en dergelijke. Als de eerste weerbe richten echter wijzen op dreigende gladheid, dan organiseert hun baas Ton Kool een zogenaam de consignatiedienst. Elke week moet iemand van de ploeg het weerbe richt in de gaten houden en 's ochtends om 3.30 uur de wegen controle ren. Als het nodig is, moet hij zijn collega's waarschuwen. Joop en Dirk hebben nog een advies voor au tomobilisten. „Als wij uitrijden met onze strooiwagens, is het be ter om gewoon achter ons te blijven". Joop heeft het al eens meege maakt dat een flink aan tal auto's in de sloot te recht kwam, omdat de bestuurders haast had den. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...In Maastricht is de afgelopen dagen druk verga derd over de Europese eenheid. Een van de belang rijkste onderwerpen op de agenda was of er wel of niet een Europese munteenheid moet komen. De Spar in Leusden wilde echter niet wachten, totdat de hoge heren in Maastricht eruit waren...0 m...Deze week had het winkelbedrijf op de Biezen kamp tijdens de Europese top' in Maastricht, die tot gisterenavond duurde, een zeer speciale aanbieding. Een pond witlof was te koop voor het bedrag van precies 1 ecu...0 0...Deze valuta bestaat echter nog niet officieel als munteenheid. Het had dus voor de Leusdense consu ment geen zin om bij de bank Nederlandse guldens om te wisselen voor Europese ecu's...0 0...Tocb was het geen goedkope stunt van de Spar. Voor het bedrag van 2,37 kreeg wie erom vroeg de witlof mee. Het bedrag is de tegenwaarde van de eenheid, waarmee in Brussel en Straatsburg schulden tussen de EG-leden adminstratief worden verre kend... 0 0...Geluidsoverlast is een verschijnsel waar de politie regelmatig mee geconfronteerd wordt. Vervelend, maar niet iets waar je van hoeft op te kijken. Dit weekeinde kwam er op het bureau een melding binnen van lawaaimakende feestgangerswaar de politie routinematig en nietsvermoedend naar toeging...0 0...Bij een woning aan de Wildenburgstraat werd aan gebeld. Aan de deur verscheen iemand in balletkos tuum, compleet met tutu en balletschoenen. Een ver kleedpartijtje dus. De agenten schoten echter onbe daarlijk in de lach, want uit bet balletpakje puilde de weelderige borstpruik van een man...0 Het ging om de viering van een 12,5 jarig huwelijk. Het jubilerende echtpaar wilde wel eens iets anders. Er werd een wel heel opmerkelijke partnerruilver zonnen...0 0...De mannen waren namelijk als vrouw verkleed en de vrouwen als man. Dat leidde bij de feestgangers tot zo'n hilariteit, dat de buren zich beklaagden over geluidsoverlast...0 0...Depolitie toonde echter begrip, want ook de agen ten konden bet lachen niet laten. Nadat de lachbui was gezakt, waren de agenten nog net in staat tot een vriendelijk verzoek het wat rustiger aan te doen...0 0...Het was trouwens helemaal een feestelijk weekein de in Leusden. Een slijterij in de Biezenkamp heeft de gevolgen daar\an echter op een wel erg zure manier moeten ondervinden...0 0... Onbekende feestneuzen hadden namelijk zin in een glas champagne of liever gezegd in een fles of 8. Zoveel van dat vorstelijke vocht werd namelijk zaterdag avond gestolen uit de etalage van de slijterij...0 0...De schade was gigantisch. De champagne heeft namelijk een waarde van 1000,—. De ruit, die werd ingegooid, kost het bedrijf 1500,—. Of het de moeite wward was, is nog maar de vraag, want in de winkel was geen koeler beschikbaar. En warme champagne drinken is natuurlijk een doodzonde...0 "...Het wordt straks allemaal beter op het gemeente huis. Vriendelijke ambtenaren zullen buigend bij de deur de Leusdense burger verwelkomen, die met drin gende vragen naar het Erf is gekomen. En als daar niet direct een antwoord op te geven is, dan wordt de naam en het telefoonnummer van de vrager genoteerd, zo dat deze zo spoedig mogelijk een oplossing van zijn probleem kan verwachten....0 0...Het zal vanaf volgend jaar definitief afgelopen zijn met de frustraties van Leusdenarcn, die nu nog kans lopen kennis te maken met de gemeentehuisbureau cratie. Dat is de opzet van een nota, die deze week aan de gemeenteraad werd gepresenteerd...0 0...Daarmee wordt aan een wens van de WD tege moetgekomen om de gemeentelijke procedures beter en duidelijker voor de burger te laten verlopen. Maar de nota gaat volgens de liberalen niet ver genoeg. De fractie heeft daaarom een eigen voorstel ingediend...0 0...Wie de nota van het college leest, kan de WD niet helemaal ongelijk geven. Op een van de pagina's staat een instructie voor de wijze waarop ambtenaren zich zouden kunnen gedragen ten opzichte van hun klan ten...0 0...En die instructie begint met een zin, die direct al een vooroordeel tegen ambtenaren bevestigd. Want wat is één van doelstellingen van de klantvriendelijke benadering: 'de rust van de ambtenaar'. Dat wordt weer smullen geblazen in het nieuwe jaar...0 0...Rond de feestdagen mag eenieder er graag frisge wassen uitzien. Dat gevoelen stamt nog uit de oud- beid. Tegenwoordig gaat het voor de mens niet meer zo op, immers een douche is geen luxe meer...0 0..J)us wordt het verlangen uitgebreid naar verleng stukken van de mens. Zijn heilige koe bijvoorbeeld. Maar een mens -liever lui dan moe- kiest ook hier voor een automatische douche, de wasstraat...0 0...Dat is niet altijd een succes. Vorige week hebben wij de koe laten wassen bij de Total-wasstraat. Het duurste programma ten spijt, maar schoon werd de kar bij lange na niet niet. De reactie van de pomphou der: 'ach ja, dat hoort zo. het was beter geweest eerst goed voor te wassen'. Erg fijn zo'n mededeling achter af, een koude douche heet zoiets...0

Leusder Krant | 1991 | | pagina 3