Lëusden f Leusden VanARKEL nieuwe paspoortregels per 1 januari ihet viaduct blocmticki PIJPEKAMP NETTO TEGEL vergaderagenda bereikbaarheid sociale zaken begrotingsinfo deze week bezorgd fmm prijsvraag sociale vernieuwing Uiteindelijk koop je toch bij de bloemtiek op 't viaduct. KERSTBOMEN KERSTSTUKJES KERSTSTERREN KERSTMATERIAAL PLANTEN BOEKETTEN WOENSDAG 11 DECEMBER 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 97, 11 december 1991 paspoorten voor jongeren duurder Op l januari treedt de nieuwe paspoortwet in werking. Voor jongeren tot 16 jaar vervalt dan het verlaagde tarief van 54,-. Zij moeten \anaf 1 januari voor een paspoort hetzelfde gaan betalen als volwassenen, namelijk 81,-. Wie nog geen 16 jaar is en behoefte heeft aan een paspoort of binnenkort haar of zijn paspoort moet vernieuwen, doet er dus verstandig aan dit voor 31 december aan te vragen. Er zijn drie manieren om de afdeling sociale zaken van de gemeente te bereiken: door het maken van een afspraak, het brengen van een bezoek aan het spreekuur en door middel van de telefoon. Hoe dat gaat, kunt u in dit artikel lezen. spreekuur Op iedere werkdag tussen 9.00 en 10.30 uur is er een open spreek uur. U kunt zich melden bij de balie van de afdeling sociale za ken. Deze balie vindt u op de eerste verdieping in kamer 128. De medewerkers zullen u in con tact brengen met de functionaris die u het beste van dienst kan zijn Dat kan een maatschapelijk werker zijn, een medewerker van de administratie of iemand an ders van de afdeling. Het open spreekuur is bedoeld voor het ge ven van informatie of voor het doen van een aanvraag. Als daar toe aanleiding is, zal een van de medewerkers een afspraak ma ken om op een ander tijdstip na der met u van gedachten te wis selen. telefoneren De afdeling sociale zaken is ie dere morgen telefonisch bereik baar tussen 9 00 en 10 00 uur. U kunt bellen met de bijstands- maatschappelijk werkers De volgende telefoonnummers zijn daarvoor beschikbaar 961 ge volgd door een van de volgende toestelnummers: 680. 681. 682. 683 of 656. De administratie van de afdeling sociale zaken is tele fonisch bereikbaar onder de nummers 677, 678. 679 of 717 afspraak maken Na 10.30 uur zijn de medewer kers van de afdeling niet zonder meer bereikbaar Alleen als u vooraf een afspraak hebt ge maakt. bestaat de mogelijkheid om ook na half elf met hen in contact te komen Voor alle dui delijkheid; u kunt ook telefonisch een afspraak maken. Het is ook mogelijk dat een afspraak wordt gemaakt op initiatief van een van de bijstandsmaatschappehjk werkers. Vaak gaat het dan over een zogenaamd heronderzoek. Over de plaats en het tijdstip van zo'n afspraak wordt u steeds tij dig geïnformeerd. brochure geeft informatie over gemeentelijk beleid Deze week wordt de zogenaamde begrotingsinfo huis aan huis be zorgd. De brochure is geheel ge wijd aan de onlangs vastgestelde gemeentebegroting. Als u onver- Info Leusden bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen diverse vergunningen Stichting kleding Inzameling, kleding-inza- melaktie juni 1992 Leger des Heils. kleding-inzamelaktie februari 1992 Stichting K.I.C.I-, kleding-inzamelaktie okto ber 1992 A. F. J. van Heugten, uitoefening cafébedrijf Waterlooweg 32, (gewijzigde vergunning) Restaurant Chinatown b.v., uitoefening restau rantbedrijf Hamersveldseweg 16 (gewijzigde vergunning) bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften hoopt geen Info hebt ontvangen dan kunt u contact opnemen met het bureau voorlichting, telefoon 961659. U krijgt de Info dan als nog toegezonden. Op maandag 16 en dinsdag 17 december 1991 kunt u worden gebeld met de vraag of u een aan tal vragen wilt beantwoorden De gemeente houdt op die dagen on der 300 Leusdenaren een telefo nische enquête. Zij wil daarmee een beeld krijgen van uw waarde ring voor de gemeentelijke In fo's. Een enquèteur/enquêtrice legt u daartoe geheel vrijblijvend een aantal vragen voor. Uw me dewerking wordt natuurlijk zeer op prijs gesteld De enquête wordt tussen 19.30 en 22.00 uur uitgevoerd. indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105. tele foon 961752 (kapvergunningen). on twerp- vergunningen hinderwet Burgemeester en wethouders maken bekend dat de ontwerp-beschikkingen op een verzoek om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de hinderwet van de, heer H. J. van Schothorst, Emelaarseweg 10-a te Achterveld en de heer H. A Legemaat, Hessenweg 193 te Achterveld, beiden voor een veehouderij, ter inzage liggen in het gemeente- Bij de aanvraag moeten twee de zelfde. recente en goed gelijken de zwart-wit pasfoto's worden in geleverd (géén doe-het-zelf-, kleuren- of eerder gebruikte pas foto's en ook geen fotokopieën) en een verklaring van de ouders of voogd dat er tegen afgifte geen bezwaar is. Een formulier hier voor kan gratis bij de afdeling Burgerzaken in het gemeentehuis worden afgehaald Het verlaagde jongerentarief voor toeristenkaarten blijft be staan. ook hiervoor geldt een leeftijdsgrens van 16 jaar. Met een toeristenkaart kan in vrijwel alle landen van Europa worden gereisd. Voor jongeren tot 16 jaar kost een toeristenkaart 30,50. Een toeristenkaart is twee jaar geldig, een paspoort vijf jaar. Gerekend over vijf jaar is het bij de huidige regeling voor jongeren onder de 16 jaar voordeliger een paspoort te nemen Bovendien is een pas poort voor alle landen ter wereld geldig niet meer op reis met verlopen paspoort Tot nu toe was het mogelijk om nog vier jaar na het einde van de geldigheidsduur met een verlo pen paspoort een aantal Europe se landen te bezoeken. Daar komt op 1 april 1992 een einde aan Wie daarna op reis naar het buitenland wil gaan. moet over een geldig reisdocument beschik ken. Overigens bespaart u zich kosten wanneer u een reisdocu ment voor 1 april aanvraagt, tot die datum geldt een winterkor- ting van 10.-. Een andere wijziging betreft het verlengen van een paspoort: dat is na 1 januari niet meer moge lijk. Voor wat betreft de kosten heeft deze wijziging geen gevol gen. Voor het verlengen van een paspoort werd hetzelfde tarief in rekening gebracht als voor de af gifte van een nieuw paspoort. bijschrijven van kinderen In de huidige regeling kunnen kinderen tot 12 jaar worden bij geschreven in het paspoort of de toeristenkaart van een van de bei de ouders. Vanaf 1 januari ko men hierin twee wijzigingen. De eerste is dat de leeftijdsgrens wordt opgetrokken naar 16 jaar. De bijschrijving vervalt zodra het betrokken kind 16 jaar is; het moet dan over een eigen reisdo cument beschikken. De tweede wijziging is dat het vanaf 1 januari mogelijk wordt kinderen tot 16 jaar in het pas poort van beide ouders bij te schrijven. Het bijschrijven kost 17,- per kind. nadere informatie Voor nadere informatie over reis documenten en de wijzigingen in de paspoortwet kan contact wor den opgenomen met de afdeling Burgerzaken, tel (033) 961705. De afdeling Burgerzaken is op werkdagen geopend van 8.30 uur tot 12.30 uur en bovendien voor paspoorten en rijbewijzen op vrijdagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur. Eorofwv: i.'jqr K.«>ninJcrijfc dw Nndfferidwt Na I januari moeien jongeren on der de 16 jaar f 27.- meer voor een paspoort gaan betalen over enkele weken sluit de inzendtermijn Tot 1 januari 1992 bestaat de mogelijkheid tot het indienen \an ideeën op het gebied van sociale vernieuwing. Inmiddels is al een aantal suggesties inge zonden. Maar. hoe meer hoe beter. donderdag 12 december, informatiebijeenkomst voor agr, riërs in activiteitencentrum ..De Korf', aanvang 20.00 uui De bijeenkomst heeft tot doel de agariérs op de hoogti stellen van de komende controle-actie op de naleving van d milieuwetten. donderdag 19 december vergadert de gemeenteraad. Aan d orde komen onder meer. het instellen van een klachtenregeling; - in de periode 1992-1995 te realiseren projekten op he gebied van informatievoorziening en automatisering, - de najaarsnota begroting 1992; - de toekomstige woningbouwontwikkeling en intergemeen telijke structuurvisie. - samenwerking met Amersfoort op het gebied van de basis educatie; - een aanvraag voor rijkssubsidie ten behoeve van de intens: vering en uitbreiding van de gemeentelijke milieutaken. De raadsagenda met bijbehorende stukken ligt ter inzage bi bureau voorlichting van het gemeentehuis. actuele folder tips voor veilige feestdagen Kaarslicht, kerstboom, oud jaar, oliebollen, vuurwerk. De decembermaand is vol feestelijke gebeurtenissen. Vooral in de laatste week van het jaar. Maar het is die dagen ook oppassen gebla zen, want er liggen nogal wat gevaren op de loer die het feest en de gezelligheid da nig kunnen verstoren. Om dat voorkomen nog steeds beter is dan blussen is een zgn. preventiekaart vervaar digd Daarop staan de nodi ge tips die u kunt gebruiken bij de aanschaf en het plaat sen van een kerstboom, het gebruik van kaarsen, het oliebollen bakken en de aan koop en het afsteken van vuurwerk. In dit verband maken wij bovendien graag attent 0[ een door de brandweer vat Leusden uitgegeven brochu re. waarin een groot aanta adviezen gegeven wordei over het vergroten van d: brandveiligheid van uw wo nmg. hebt u belangstelling? Op bureau voorlichting in het gemeentehuis liggen zo wel de zgn. preventiekaart „Tips voor veilige feestda gen" als de brochure „De brandweer vraagt uw aan dacht voor brandveiligheid d binnen de woning" gratis voor u klaar. Enige tijd geleden kon u in de krant lezen dat het de gemeente Leusden ernst is met de sociale vernieuwing. Sociale vernieu wing is zelfs zo belangrijk dat de gemeente een prijsvraag heeft uitgeschreven om u aan te moedi gen na te denken over sociale vernieuwing en wat dat heel con creet voor u kan betekenen De inzendtermijn sluit op 1 januari 1992, dus u hebt nog slechts en kele weken de tijd. Hieronder nog even de voorwaarden: - gemeentebestuurders, ambte naren en politiepersoneel mo gen met meedoen; - inzendingen worden eigendom van de gemeente; - uw idee moet voor 31 december 1992 kunnen worden gereali seerd; - uw inzending mag maximaal 600 woorden bedragen, - uw inzending kunt u sturen naar. burgemeester en wethou ders, Postbus 150, 3830 AD Leusden. Desgewenst kunt u voor nadere informatie bellen met de heer S. Lakeman, telefoon 961690 Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 of 961619 huis, afdeling milieu en bouw- en woningtoe zicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden van 11 december 1991 tot en met 25 december 1991, elke werkdag van 08.00 tot 12.30 uur Boven dien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19 00 en 20.00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid mi lieu van de afdeling milieu en bouw- en woning toezicht, telefoon 033-961716. Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ningen te verlenen onder voorschriften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikkingen kunnen gedurende bovengenoem de periode schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en diegenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen, die daartoe redelijkerwijze niet of niet tijdig in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Waar kun je ZUIGT ABLETTEN maar ook PIJPTABAK kopen? Op de Leusderweg natuurlijk! Neem nu dat wild uan Poelier Brons' Het natuurlijkste vlees, gezond en echt niet moeilijk (U A, poelier brons 1 V. ZANDBRINK INSTALL ATIEWERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel. 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service l BLOEMISTERIJ KWEKERIJ DRIFT AKKERWEG 4A 3833 AB LEUSDEN C TELEFOON 033 940912 G. Speksnijder BIEZENKAMP 10 3831 JA LEUSDEN C TELEFOON 033 942400 :I SCHILDERSBEDRIJF SCHILDERWERK - BEGLAZING - GEVELREINIGING Verwijderen van graffiti Aanbrengen van anti-graffiti systemen Waterafstotend maken van steenwerken Gevelreiniging Voor informatie en/of vrijblijvende offerte kunt u tijdens kantooruren bellen 033-614257 (fax 033-620572) na 18.00 uur 944742 v.d. PIJPEKAMP SCHILDERSBEDRIJF B.V. VERMEERSTRAAT 150 3817 DJ AMERSFOORT Direkte import van tegels - plavuizen - marmer (op een gladde betonnen vloer) Doe hel zelf 30% korting Vloerverwarming compleet v a. 1.650, Prijzen vanaf 52.50 per m Synagogepad 6, 3861 KZ Nijkerk. Telefoon: 03494-62374 Openingstijden maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.30 13.30-17.30 uur woensdagmiddag gesloten vrijdagavond koopavond zaterdag 10.00-17 00 uur OOK GEVESTIGD IN SCHEEPJESHOF 64, VEENENDAAL ZANDSTRAAT 64, VEENENDAAL KLAASSENWEG 3, RHENEN TRAAY 153d, DRIEBERGEN RIJKSSTRAATWEG 194, LEERSUM

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4