Enquête Winkelbezoek Leusden Toelichting vragenlijst Leusder Krant Algemene vragen Vragen over het winkelen; uw "dagelijkse boodschappen" Vragen over het winkelen; uw "overige boodschappen" Vragen over weekmarkt en standplaatsen in de gemeente Leusden Vragen over winkeltijden en avondwinkel Vragen over de horeca in Leusden Einde van deze vragenlijst. Algemene vragen Dagelijkse boodschappen Overige boodschappen Weekmarkten standplaatsen in de gemeente Leusden Winkeltijden en avondwinkel Horeca Woensdag 18 december 1991 Pagina 11 Winkelcentrum De Hamershof gezien vanuit de lucht. Duidelijk te zien is rechts op de foto het open terrein nabij sportcentrum De Korf Hier zal een groot deel van de uitbreiding plaatsvinden (foto Hans Verhorst) De vragen dienen bij voorkeur door de hoofdbewoner/hoofdbe woonster op dit adres te worden beantwoord. U kunt hiervoor de hokjes zwart maken, het antwoord omcirkelen of dit op de stippellijn aangeven. Slechts één antwoord is mogelijk, tenzij anders staat aange geven. Leest u bij de beantwoor ding a.u.b. ook de bijgevoegde toe lichting. De vragenlijst is anoniem. 1. Uw woonwijk/-buurt: (zie hiervoor de lijst bij de toelichting van deze vraag) 2. Geslacht: M/V (antwoord omcirkelen) 3. Geboortejaar: 4. Grootte huishouden: 1/2/3/4/5 of meer personen (antwoord omcirkelen) (zie ook de toelichting) 5. Waar doet u, of uw gezin, meestal uw dagelijkse boodschappen? (slechts één hokje zwart maken) O Hamershof O Achterveld I naar vraag 6 O De Bie- O De Bieshaar I naar vraag 6 zenkamp (Leusden- zuid) O Amersfoort I naar vraag 7 OEiders, naar vraag 7 te weten 6. Alleen indien u meestal in Leusden uw dagelijkse boodschappen doet; Welke dagelijkse boodschappen doet u hier dan? (maximaal 5 voorkeuren aangeven in volgorde van belang, d.m.v. de cijfers 1 t/m 5 op de stippellijn. Cijfer 1 geeft dan de categorie boodschappen aan die u het vaakst in Leusden doet; cijfer 5 de categorie boodschappen die u het minst vaak in Leusden doet) Levensmiddelen Vis Slagerij-/ Brood/banket poeliers- artikelen Aardappelen/ Tabak groente/fruit Zuivelproducten Slijters artikelen/wijn Ander artikel n.l 7. Indien u in Leusden niet voor uw aan koop kunt slagen; Welke categorie dagelijkse boodschap pen zouden dan zeker aanwezig moeten zijn, en mist u in de gemeente Leusden, of mist u in het winkelcentrum in Leus den zoals u dat heeft aangegeven bij vraag 5? (maximaal 5 voorkeuren in volgorde van belang aangeven, d.m.v. de cijfers 1 t/m 5 op de stippellijn. Cijfer 1 geeft dan de categorie boodschappen aan die u het vaakst doet; cijfer 5 de categorie boodschappen die u het minst vaak doet) Levensmiddelen Vis Slagerij-/ Brood/banket poeliersartikelen Aardappelen/' Tabak groente/fruit Zuivelproducten Slijters artikelen/wijn Ander artikel n.l 8. Indien u artikelen van uw dagelijkse boodschappen buiten de gemeente Leusden koopt; Wat zijn hiervoor dan de belangrijkste redenen? (maximaal 3 redenen op de stippellijn aangeven) le reden: 2e reden: 3e reden: (zie ook de toelichting) 9. Waar doet u, of uw gezin, meestal uw dagelijkse boodschappen? (slechts één hokje zwart maken) O Hamershof O Achterveld I naar vraag 10 O De Bie- O De Bieshaar I naar vraag 10 zenkamp (Leusden- zuid) O Amersfoort naar vraag 11 O Elders, te weten naar vraag 11 10. Alleen indien u meestal in Leusden uw overige boodschappen doet; Welke overige boodschappen doet u hier dan? (maximaal 5 voorkeuren in volgorde van belang aangeven, d.m.v. de cijfers 1, 2 en 3 op de stippellijn. Cijfer 1 geeft dan de categorie boodschappen aan die u het vaakst in Leusden doet; cijfer 5 de categorie boodschappen die u het minst vaak in Leusden doet) Kleding/ Audio/video/ schoenen/' foto/film lederwaren Sportartikelen Apotheek/ drogisterij Stoffering/ Auto-/ meubelen/ rijwielartikelen lampen/ won.inrichting Huishoudelijke Boeken/ artikelen/ tijdschriften electra Juwelier/optiek Planten/ bloemen Doe-het-zelf/ Dierenartikelen hout/verf/ gereedschap Speelgoed/ Kapper hobby Tuinartikelen Reisbureau Ander artikel, n.l.: 11 Indien u in Leusden niet voor uw aan koop kunt slagen; Welke categorie overige boodschappen zouden dan zeker aanwezig moeten zijn, en mist u in de gemeente Leusden, of mist u in het winkelcentrum in Leus den zoals u dat heeft aangegeven bij vraag 9? (maximaal 5 voorkeuren in volgorde van belang aangeven, d.m.v. de cijfers 1 t/m 5 op de stippellijn. Cijfer 1 geeft dan de categorie boodschappen aan die u het vaakst doet; cijfer 5 de categorie boodschappen die u het minst vaak doet) Kleding/ Audio/video/ schoenen/ foto/film lederwaren Sportartikelen Apotheek/ drogisterij Stoffering/ Auto-/ meubelen/ rijwielartikelen lampen/ won inrichting Huishoudelijke Boeken/ artikelen/' tijdschriften electra Juwelier/optiek Planten/ bloemen Doe-het-zelf/ Dierenartikelen hout/verf/ gereedschap Speelgoed/ Kapper hobby Tuinartikelen Reisbureau Ander artikel, n.l.: 12. Indien u artikelen van uw overige boodschappen buiten de gemeente Leusden koopt; Wat zijn hiervoor dan de belangrijkste redenen? (maximaal 3 redenen aangeven) le reden: 2e reden: 3e reden: (zie toelichting) 13. Doet u ook "dagelijkse boodschappen" op: Weekmarkt ja/nee (dinsdags) Standplaatsen ja/nee (vrijdags en zaterdags) (antwoorden omcirkelen) 14. Doet u ook "overige boodschappen" op: Weekmarkt ja/nee (dinsdags) Standplaatsen ja/nee (vrijdags en zaterdags) (antwoorden omcirkelen) (zie ook de toelichting) 15. Het kan voorkomen dat u te weinig tijd heeft om uw boodschappen binnen de normale winkelopeningstijden te kun nen doen. Heeft u, of uw gezin, momenteel ook behoefte aan een vergroting van koop mogelijkheden door vestiging in Leus den van een avondwinkel; een winkel die tot later op de avond is geopend? (antwoord omcirkelen) ja nee weet niet Zo ja, doorgaan met vraag 16. Zo nee/weet niet, doorgaan met vraag 17. 16. Indien u gebruik denkt te gaan maken van zo'n avondwinkel; Welke artikelen zou u hier dan kopen? (u kunt maximaal 3 artikelen in volg orde van belang aangeven op de stip pellijn) artikel 1: artikel 2: artikel 3: (zie ook de toelichting) 17. Maakt u, of uw gezin, regelmatig ge bruik van de horeca in Leusden (café, snackbar etc.)? ja nee Zo ja, doorgaan met vraag 18. Zo nee, doorgaan met vraag 20. 18. Zo ja, van welk soort horeca maakt u, of uw gezin, dan meestal gebruik'' (één hokje zwart maken) O Café. bar O Restaurant O Lunchroom O Snackbar, ijssalon O Anders; te weten 19 Combineert u, of uw gezin, een bezoek hieraan dan meestal met een winkelbe zoek? (antwoord omcirkelen) ja nee 20 Heeft u, of uw gezin, behoefte aan ver andering van de huidige horeca in Leusden? (antwoord omcirkelen) ja nee weet niet Zo ja, doorgaan met vraag 21. Zo nee/weet niet, dan is dit het einde van de vragenlijst. 21. Indien wel behoefte aan verandering van de huidige horeca in Leusden; Welke verandering zou er volgens u, of uw gezin, dan vooral moeten plaatsvin den? (slechts één hokje zwart maken) O Uitbreiding aantal horecavestigin- gen O Verandering soort horeca (d.w.z. verandering van branches van be staande vestigingen) O Inkrimping, verkleining aantal ho- recavestigingen O Anders: Eventuele vragen en opmerkingen: 1Voor de beantwoording van deze vraag kunt u gebruik maken van onder staande lijst. Indien nodig kan ook een wijk, buurt of plaats die niet op deze lijst voorkomt, maar toch binnen de ge meente Leusden valt, worden aangege ven. Hamershof, Rozenboom, 't Ruige Veld, De Wetering, Rozendaal, Alandsbeek, Langenbeek, Noordwijck, Akker hoeve, Bosveld, Munnikhove, Zwanen burg, Wildenburg, Claverenblad, Groenhouten, Rossenberg, Hamers- veld. Leusden-zuid en de plaatsen Stou- tenburg, Achterveld. 5. Onder dagelijkse boodschappen wor den artikelen verstaan behorende tot de categorieën zoals genoemd bij vraag 6. De vraag heeft alléén betrekking op winkels. Met "meestal" wordt hier bedoeld: daar waar u bijvoorbeeld meer dan de helft van uw dagelijkse boodschappen doet. 6. Met "meestal" wordt hier bedoeld: in dien u in Leusden bijvoorbeeld meer dan de helft van uw dagelijkse bood schappen doet. Hier mogen ook minder dan vijf voor keuren worden aangegeven. 7. Hier mogen ook minder dan vijf voor keuren worden aangegeven. Indien u nooit boodschappen buiten de gemeente Leusden doet, dan hoeft u deze vraag niet te beantwoorden. 8. Hier mogen ook minder dan drie rede nen worden aangegeven. 9. Onder overige boodschappen worden artikelen verstaan behorende tot de ca tegorieën zoals genoemd bij vraag 10. De vraag heeft alléén betrekking op winkels. Met "meestal" wordt hier bedoeld: daar waar u bijvoorbeeld meer dan de helft van uw overige boodschappen doet. 10. Met "meestal" wordt hier bedoeld: in dien u in Leusden bijvoorbeeld meer dan de helft van uw overige boodschap pen doet. U mag hier eventueel ook minder dan vijf voorkeuren aangeven. 11. Hier mogen ook minder dan vijf voor keuren worden aangegeven. Indien u nooit boodschappen buiten de gemeente Leusden doet, dan hoeft u deze vraag niet te beantwoorden. 12. Hier mogen ook minder dan drie rede nen worden aangegeven. 13. De weekmarkt staat in De Biezen- kamp. Standplaatsen zijn er in Ha mershof, De Biezenkamp, Leusden- zuid en Achterveld. 14. zie 13. 15. Een avondwinkel is een aparte winkel die bijvoorbeeld tot 24.00 uur geopend kan zijn. 16. Deze vraag is voor ons belangrijk om een indruk te krijgen van het eventueel te voeren assortiment van artikelen. Hier mogen ook minder dan drie arti kelen worden aangegeven. 17. Met de vragen over de horeca wordt geprobeerd om de "beleving" van de plaatselijke horeca bij de inwoners van Leusden na te gaan: welke waarde hecht men aan de huidige horeca (Ho tel/Restaurant/Café). 18. Met "meestal" wordt hier bedoeld: van welk soort horeca maakt u bijvoor beeld meer dan de helft van het aantal keren gebruik. 19. Bij deze vraag gaat het erom of u na het winkelen, of tijdens het winkelen, ge bruik maakt van een horecagelegen heid om bijvoorbeeld een kopje koffie (of iets anders) te gebruiken. Met "meestal" wordt hier bedoeld: combineert u een bezoek aan de horeca bijvoorbeeld voor meer dan de helft van het aantal keren met een winkelbe zoek.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 11