iadmintonclub Leusden groeit groter en groter toda-za met gelijkspel de winterstop in Dansers swingen zich in de prijzen Schakers verslaan Rode Loper «•foor de achttiende maal jeugdclubkampioenschappen bij BCL Leusder ^Woensdag 18 december 1991 LEUSDEN - Het eerste team van de Schaakver eniging Leusden heeft ook de derde wedstrijd van het seizoen in winst omgezet. Maar na de eer ste twee grote overwin ningen viel de 5-3 eind stand tegen de reserves van De Rode Loper (Utrecht) toch wel wat te gen De Utrechters verde digden zich veel taaier dan vooraf in het Leus- dense kamp was gedacht Het duurde dan ook drie uur voordat Leo de Rijke - overigens via een zeer fraaie aanval - de score voor Leusden kon ope nen. Die tussenstand bleef lange tijd op het bord staan; pas een klein half uur later maakte Bert Uneken er 2-0 van. De andere beslissingen vielen allemaal in het laatste half uur van de wedstrijd Arnold Peper kamp leek lange tijd be ter te staan, maar hij raakte onderweg een kwaliteit kwijt, waarna hij op remise af moest sturen. Zijn broer Hans mocht daarentegen niet mopperen. In een gecom pliceerde stelling had hij een paard naar voren ge stuurd. zonder voldoende steun uit het achterland. Zijn tegenstander speelde op verovering van dit beest. Op zich was dat correct, maar hij overzag dat de Leusdense kampioen nog een dode lijke valstrik in de stel ling had verweven Aan het eerste bord had Wim Velker een pion gegeven om de structuur van de witte pionnenformatie aan te tasten. Echte winstkansen leverde dit niet op en de partij ein digde in evenwicht. De stand kwam hiermee op 4-1 en met de gunstige stellingen van Carel Vos en Jaap van Tuyll nog op de borden leek er voor Leusden geen vuiltje meer aan de lucht. He laas realiseerde Carel Vos zich niet dat hij nog een zet moest voor de tijdcontrole en dat zijn vlag op vallen stond, zo dat hij de bedenktijd overschreed en dus ver loor 4-2. Bij het afbreken stonden nog twee par tijen open Die van Hes- matollah Shahrizadeh werd door Leusden opge geven, want van compen satie voor zijn verloren stuk was geen sprake meer. De Rode Loper gaf de partij van Jaap van Tuyll gewonnen; het be trof een simpel gewon nen eindspel met twee pluspionnen. LEUSDEN - Onlangs deden Hans en Agnes Blaauw voor het eerst sinds lange tijd weer mee aan een danswedstrijd. Zij deden mee aan de Airport trophy en werden daar gelijk zesde. Het succes dat de vele wedstrijdparen van Dans school Tacke hebben kan niet op want afgelopen zaterdag deden drie paren mee aan een seniorenwedstrijd. Egbert- Jan en Magreet ten Hoeve, twee vaste medewerkers, wer den achtste. Kees van Ieperen, de barman, werd samen met zijn danspartner Joke. ze vende. Theo en Marjan Snij ders werden op dezelfde wed strijd tweede. De jeugd van Dansschool Tacke was zondag actief in Apeldoorn. Dans school Tacke was daar met tien paren vertegenwoordigd en kwam met maar liefst ze ventien prijzen thuis Wilco Steenkamp en Liesbeth Putle werden elfde met Latin in de Bronsklasse. Jan-Willem van Asperen en Marieke Kuyper werden zowel met Latin als met Ballroom negende. Jeroen van de Broek en Desiree van Uffelen werden achtste met Latin en zesde met ballroom Martin Timmer en Noortje de Ruiter werden zesde met La- tin en vijfde met Ballroom Ook Rien Hazeleger en Lydia Blaauw vielen in de prijzen, zij werden derde met ball room en tweede met Latin. De kampioen in de brons klasse waren broer en zus, Da niël en Zoé de Wit, zij werden zowel met Ballroom als met Latin eerste. Dansschool Tacke had ook twee zilverpa ren in Apeldoorn op de vloer staan Marien Keizer en Mu riel van der Bilt werden vierde met Latin en derde met ballroom. Fhilip Kraanen en Lenie van der Grift werden derde met Latin en kampioen met Ball room Cees en Cindy deden ook mee in Apeldoorn in de Open wedstrijdklasse; zij wer den tweede met Latin en Kam pioen met Ballroom Voor het laatste paar is bekers winnen zo'n beetje routine werk ge worden. Met een lach op haar gezicht vertelde Ria Tacke zondag avond aan haar leer lingen de resultaten Zij was duidelijk tevreden. Natuur lijk doet Dansschool Tacke meer dan alleen wedstrijden Op zaterdag 21 december wordt het jaarlijkse kerstbal voor de jeugd gehouden De dansschoolband QQ5 zal dan voor levende muziek zorgen Zondag 22 december houdt Dansschool Tacke het kerst bal voor paren en ook dan is er levende muziek aanwezig. In het nieuwe jaar begint de dansschool op 11 januari met het nieuwiaarsbal. Krant Pagina 13 mm EUSDEN - Vrijwel alle wed- rijden in de vierde klasse la- n eruit. Slechts Roda'46 en OV trotseerden de winterse mstandigheden en speelden un dertiende partij in deze impetitie op een hard veld. onsul en scheidsrechter had- en beiden hun fiat gegeven, oegegeven, er kon gespeeld orden. De toplaag van het ld was echter zacht. Glij- artijen waren hiermee gega- indeerd, ongeacht het schoei- l dat de spelers hadden geko- n. Frank Vissers maakte na n lange blessureperiode zijn ntree in de basiself van Roda. anvoerder Kerssies speelde s laatste man en Pieter Ver leven schoof door naar het iddenveld. „Kort dekken in achterhoede en rust brengen het middenveld", luidde het vies van trainer Romeyn. •e pakte dit alles uit? Roda begon aanvallend. Het vaar kwam veelal vanaf de hterkant waar Harm Was- k met snelle rushes de te- instander aftroefde De eer doelpoging kwam van ank Vissers. Vanuit een scherpe voorzet nam hij de bal meteen op de slof Zijn poging zou echter alleen bij rugby goedgekeurd zijn. Huizenhoog over, maar nog wel tussen de palen. In een volgende aanval kon TOV de defensie van Roda beproeven. Klaas de Vries red de echter bekwaam, voordat Hans van Bekkum moest in grijpen Een fraaie dieptebal belandde in het hart van de TOV-verdediging bij Marcel Koch Deze legde terug op Pieter Verhoeven die zijn schot tot corner verwerkt zag Pas in de 29e minuut moest Hans van Bekkum voor zijn eerste echte actie het doel uit. Met een snelle en correcte ingreep voorkwam hij erger. Zijn colle ga aan de andere kant van het veld raakte geïnspireerd door deze 'Jan Jongbloed redding Ook hij speelde zich ver voor de eigen doelmond in de kijker, maar vergat een goeie pass af te leveren. Harm Wassink wilde attent profiteren. Zijn schot van grote afstand miste jam mer genoeg de nodige zuiver heid De beste mogelijkheid in deze eerste helft was voor Mar cel Koch Een schot van de goed spelende Coen van Dijk caramboleerde net achter de TOV-defensie. Koch pikte de bal op maar vergat het karwei af te maken. Te gehaast schoot hij over De tweede 45 minuten gaven een vrijwel onveranderd beeld. Roda acteerde steeds met iets meer overtuiging en behield het betere van het spel. De ba lans met het aantal aanvallen sloeg duidelijk door naar de Leusdense kant Vooralsnog leverde dit voordeel geen doel punten op De 0-0 stand op het bord liet gedachten aan olie bollen de vrije loop. Het wachten werd gelukkig be loond. In de 23e minuut pas seerde Harm Wassink zichzelf en een aantal tegenstanders Ondanks alles kwam de bal toch nog voor Marcel Koch kon zwevend inkoppen Een prachtig doelpunt dat meer publiek langs de zijlijn had verdiend: 1-0. Het zoet van de naderende overwinning deed de koude voorlopig vergeten TOV wist er een tegenoffen sief uit te persen. Veel lange ballen verdwenen richting spits De Roda-defensie dekte de directe tegenstanders echter kort waardoor de meeste aan vallen ver vóór Hans van Bek kum werden bezworen. De vele duels deden een behoorlijke aanslag op de conditie. Wat voor de gasten overbleef waren schoten vanaf de rand van het strafschopgebied. In de 41e mi nuut probeerde TOV - deze keer in vrije positie - zo'n schot van afstand Van Bekkum ging stijlvol gestrekt naar de hoek. keurig volgens het boekje De bal belandde net buiten de klauwende keepervingers op de paal. De in het veld stuite rende bal werd attent door de TOV-spits ingeschoten Zo werd het toch nog 1-1, terwijl de winst binnen leek. „Een gerechtvaardigde uit slag, gezien de omstandighe den", meende Nico Romeyn: „Ik kijk redelijk tevreden terug op deze eerste competitiehelft. Natuurlijk hadden we meer punten kunnen verzamelen. Louter handhaven in deze klasse staat al lang niet meer voorop Het is duidelijk dat we LEUSDEN - Het komende weekeinde wordt voor de 18e keer in succesie het jeugd- single-toernooi bij Badminton Club Leusden gehouden. Dit toernooi is tevens het jeugd clubkampioenschap, waarom dit keer door 55 meisjes en jon gens gestreden zal worden. De jeugdige deelne(e)m(st)ers worden onderverdeeld in drie leeftijdsklassen, namelijk die van 7 tot 12, 12 tot 14 en 14 tot 18 jaar. Met de 55 deel- ne(e)m(st)ers heeft BCL het grootste aantal in vergelijking met voorgaande jaren waar toen gemiddeld zo'n 40 deel- ne(e)mster(ers) om deze hoog ste jeugdclubeer kwamen strijden. De wedstrijden be ginnen zaterdag om 09.00 uur en duren tot 15.00 uur terwijl zondag als de finales gespeeld worden de wedstrijden begin nen om 10.00 uur en duren tot omstreeks 14.00 uur. Zeker niet van de partij zijn Leonore van Zalinge en Ma- thilde Lawalata. Laatstge noemde wist onlangs het club kampioenschap bij de senio ren te bemachtigen. De beide 16-jarige scholieres, studerend aan het Cordenius College in Amersfoort, kwamen niet in aanmerking voor deelname omdat ze nu beide de senioren- status hebben. Beiden hadden graag voor de vijfde keer deel genomen. In voorgaande edi ties wist Van Zalinge een keer en Lawalata twee keer de winst binnen te halen. „Vooral de gezelligheid sprak ons erg aan en de goede presta ties zijn natuurlijk leuk mee genomen Beide dames spe len nu in het eerste team van BCL samen met de heren Ar thur Kappers - die ook uit ei gen jeugd komt - en Peter Esko die afkomstig is van BVO '79 Voor alle vier de spelers is het voor het eerst dat ze in het eer ste spelen van deze 18 jaar oude vereniging. En boven verwachting gaat het goed, want na drie wedstrijden in de terugronde staat het viertal op een vierde plaats en dat is een plaats waar niemand reke ning mee had gehouden. Voor de juniores Van Zalinge en La walata - die allebei al 7 jaar bij BCL spelen - is het hele maal een goede prestatie want nadat ze vorig jaar op 15-ja- rige leeftijd al de overstap naar de senioren maakten en in het vierde speelden is dan nu het eerste team bereikt. ,.Het verschil tussen de jeugd en senioren was vooral dat de 'ouderen' veel slimmer speel den. De snelheid verschilt niet zo veel, maar ze doen altijd iets met die shuttle wat je niet verwacht Belangrijk voor hun ontwikkeling was jeugd trainer Cliff Edwards. „Ten eerste is het een hele aardige man, hij weet ontzettend veel van badminton en hoewel hij ons nu niet meer traint, komt hij tijdens onze thuiswedstrij den van het eerste toch nog Aanvoerder Hame Kerssies van Roda-zaterdagin een ongemakkelijke houding tijdens de ivedstrijd Roda'46 tegen TOV Het duel. dat in een 1-1 gelijkspel eindigde, was één van de weinige wedstrijden die gespeeld konden worden. tot meer in staat zijn. De ploe gen liggen zo dicht bij elkaar dat er nog veel spektakel te verwachten valt na de winter stop." Roda draait met 14 punten op een vierde plaats volop mee in de subtop van deze KNVB- klasse De dans om de tweede periodetitel wordt intussen geleid door Eemdijk met acht punten uit vijf duels. Roda re serveert een achtste positie met vijf punten uit zes wedstrijden. Voor de rekenliefhebbers valt er deze voetballoze weken vol doende te speculeren Voorlo pig luidt het devies: 'Op naar de echte oliebollen en de ver kwikkende winterslaap' dtrainer Cliff Edwards ,,Ik denk niet dat we Van Zalinge en lulalu hij BCL kunnen houden." Mathilde Lawalata (links) en Leonora van Zalinge in actie tijdens het damesdubbel Beide speel sters nemen dit keer niet deel aan clubkampioenschappen van de jeugd, nadat zij in vorige edities gezamelijke drie titels veroverden t eerste team van BCL bestaat uit Mathilde Lawalata. Peter fco, Leonore van Zalinge en Arthur Kappers. De eerste drie zijn tomstig uit de jeugd van de Leusdense badmintonclub steeds vertellen wat eraan ons spel verbeterd moet worden", aldus de twee meisjes die het zowel binnen als buiten het veld goed met mekaar kunnen vinden. Cliff Edwards traint al vanaf 1978 de jeugd bij BCL. De 58- jarige ex-militair traint in to taal zo'n 140 spelers en speel sters bij BCL Daarnaast traint hij nog drie verenigin gen uit de regio. In totaal heeft hij zo'n kleine 400 badminton ners onder zijn hoede en dat zes dagen in de week. Alleen op vrijdag bemoeit hij zich niet met het spelletje. „Wat me zo aantrekt bij de jeugd7 Vaak krijg je ze als klein hum meltje onder je hoede, je ziet ze dan groeien qua lengte en spel. Zoals met Leonore en Mathilde, die ik zo'n vijf jaar heb getraind en waarvan je al heel snel kon zien dat ze meer talent hebben dan de gemid delde badmintonner. Ik denk ook niet dat we ze bij BCL kunnen houden", aldus Ed wards. Tocrnooicomité Teun van den Berg die de functie van jeugdvoorzitter bekleedt en lid is van het vijf koppige toemooicomité is dan ook een gelukkig man gezien de toename van het aantal jeugdleden en de kwaliteit die dat automatisch meebrengt: „In totaal heeft BCL tachtig jeugdleden en dat is ook het maximaal haalbare dat we kunnen hebben in verband met het aantal velden dat we in 'thuisbasis' De Korf hebben op de trainingsdagen. Maar dat het goed gaat blijkt wel uit het feit dat we zeven spe lertjes op de wachtlijst hebben staan". Toch is niet alles koek en ei, want een groot pro bleem bij de Leusdense ploeg - die in totaal 280 leden heeft - is het verloop. Jeugdcompe- titieleider Kanter Hormann. „De Amersfoortse verenigin gen ABC A en KB VA halen vaak de betere jeugdspelers uit de regio naar zich toe. Die halen ze dus ook bij ons van daan. omdat die verenigingen landelijk spelen. Veel hoger dus. Het is voor elk talent na tuurlijk aantrekkelijker om daar te spelen". Een groot pro bleem is ook het aantal meis jes; in vergelijking met de jon gens zijn er te weinig. Zodat BCL maar vijf gemengde teams in het veld kan brengen plus nog één jongensteam De rest van de leden spelen dus niet in competitieverband zo dat dit weekend voor velen de kans is om op wedstrijdni veau de krachten te meten. Berg van BVO'79 in actie tijdens de derby tegen BCL 2 Berg alleen succesvol in het gemengddubbel, die hij samen met Schimmel won De overige partijen waren een prooi het tweede van Badmintonclub Leusden uitslag 7-1 voor

Leusder Krant | 1991 | | pagina 13