w i Leusder i Leusden opruimaktie kerstbomen veilig omgaan met vuurwerk vergaderagenda GEME ENT KUNSTGEBIT PROBLEMEN TELEFOON 033-940022 APK-KEURING UITLATEN r, ACCU'S TREKHAKEN BANDEN PLAAT-EN SPUITWERK REPARATIE (alle merken auto'! En voor een goede gebruikte auto. AUTOBEDRIJF E. BOSHUIS WOENSDAG 18 DECEMBER 1991 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 98, 18 december I99I zaterdag huisvuil ophaaldag Het huisvuil wordt niet op maan dag 23 en 30 december opgehaald maar op zaterdag 21 en 28 decem ber. Op zaterdag 21 worden glas en papier opgehaald in de wijken Hamershof. Groenhouten. Zwa nenburg. Akkerhoeve. Noord- wijck. Langenbeek. Munnikho- ve. Bosveld. Claverenblad. Wil denburg en Leusden Zuid Op zaterdag 28 december in de wij ken Hamersveld. de Wetering. Alandsbeek. Rozendual. Rozen- boom. Rossenberg en 't Ruige Veld. Achterveld en Stouten- burg. Op zaterdag 28 december worden schillen opgehaald in de wijken Rozendaal. Akkerhoeve, 't Rui ge Veld. in Achterveld en Stou- tenburg en in de Hamershof sluiting gemeentehuis Op vrijdag 27 december zijn het gemeentehuis en de -werf gesloten. Alleen de burgerlijke stand is 's ochtends tussen 9 30 en 10.00 uur geopend. Voor het doen van aan giften van geboorte en overlijden Uiteraard is dit ook het geval op 1 januari. Op vrijdag 27 december vervalt ook de avondopenstelling van de afdeling burgerzaken. In verband met de nieuwjaarsbij eenkomst van het gemeenteperso- neel zijn het gemeentehuis en de - werf op donderdag 2 januari tot 9.30 uur gesloten nieuwjaars- receptie Op maandag 6 januari 1992 hou den burgemeester en wethouders de gcbruikeli|ke nieuwjaarsre ceptie. Vanaf 19.30 uur zijn indi viduele inwoners en vertegen woordigers van plaatselijke orga nisaties. bedrijven en instellingen van harte welkom in het gemeen tehuis. Het officiële gedeelte duurt tot 20.45 uur Daarna be staat er voor de aanwezigen gele genheid om tot 23.00 uur infor meel bi| elkaar te blijven. De nieuwjaarsreceptie zal worden opgeluisterd door ..Clique Pani- que". win een prijs Vuurwerk. mooi maar gevaarlijk. Helaas gebeuren er elk jaar opnieuw een groot aantal - onnodige - ongelukken met vuurwerk. De volgende tips <unnen u helpen zonder ongelukken het jaar 1992 in te gaan - Koop vuurwerk alleen bij de officiële detailhandel, dat wil zeggen winkels die herkenbaar zijn aan het biljet waarop staat ..Verkoop Vuur werk. Roken en Open Vuur Verboden' - Koop zo min mogelijk knalwerk (rotjes, donderbussen, zevenklappers etc.) maar meer sierwerk (vuurpijlen, goudenregens enz - Bewaar vuurwerk bij voorkeur in een metalen trommel of bus op een veilige droge plaats, zo mogelijk niet in huis - Lees de gebruiksaanwijzing - ruimschoots vóór het afsteken van het vuurwerk - rustig door - Zoek een plek waar u het vuurwerk af gaat steken met zorg uit Denk aan brandgevaar rieten daken, open opslagplaatsen van brandbare materia len e d. - Bepaal van tevoren waar de toeschouwers veilig kunnen staan. - Zorg dat alle ramen en deuren gesloten zijn - Gebruik voor het afstegen geen lucifers, maar een gloeiende sigaret of sigaar. Ga zodra de lo brandt een paar stappen achteruit Probeer een ..weigeraar" met opm uw aan te steken. - Zet vuurpijlen in een u et zand gevulde fles. of beter nog. in een fles die half in de grond staa' - Vuurwerk in de hani' ontsteken is heel gevaarlijk Met ontstoken vuur werk gooien is nóg gevaarlijker. - Ga niet met vuurwerk experimenteren en maak er geen bundels van om het effect te vergroten Dat is gevaarlijk' Ontsteek elk stuk apart! Vuurwerk mag in Leusden alleen up 31 december verkocht worden. Vrijdag 3 januari vindt de traditionele kerstboomverbranding plaats. Op twee plaatsen wordt om 19.00 uur het vuur ontstoken. In Leusden op hel grasveld ten zuiden van de Hamershof en in Achterveld op het open terrein aan de Ruurd Visserstraat. Uit milieu-ever.*qgingen wordt slechts een klein deel van de bomen verbrand. De meeste bomen worden versnipperd. Doel \an de opruimaktie is tweeledig: enerzijds het voorkomen \an illegale verbrandingen en anderzijds het beperken van afvoerkosten. prijzen Uw kerstboom hoort natuurlijk niet bij het huisvuil U kunt hem naar het tuingroendepot bij u in de buurt brengen, inaar natuur lijk ook aan uw (buur)kinderen vragen of ze uw kerstboom op .3 januari naar een van de twee in- zamelposten willen brengen Er zijn voor hen leuke prijzen te ver dienen als ze op 3 januari tussen 13 (K) en 18.45 uur één of meer kerstbomen naar het terrein ten zuiden van de Hamershof of in Achterveld naar het terrein van de Ruurd Visserstraat brengen Iedere ingeleverde boom levert een lootje op dat kans geeft op een prijs. In totaal zijn er 30 prij zen te winnen. Bovendien zijn er 25 troostpriizen in de vorm van een bezoek aan de brandweerga rage aan de Burgemeester van der Postlaan. De prijsuitreiking is om 18 45 uur. Aansluitend, om 19.00 uur. wordt het vuur ontstoken Op3 januari zijn er weer prijzen ie winnen met het inleveren van kerstbomen 's Avonds om 7.00 uur wordt een klein deel daarvan verbrand, de rest wordt uit mi lieu-overwegingen versnipperd. foto: Hans Roggen). yC» O ,S_ 'N •- actuele folder pas 65 Wat vaker n.iar een museum of bioscoop. Een interessante voor dracht bijwonen of een cursus volgen. Er op uit in een mooi natuurgebied, of met de bus of tram ergens naar toe Dit en nog veel meer is dikwijls voordelig mogelijk met de Pas 65 De Pas 65. de naam zegt het al is be doeld voor allé 65-plus inwoners van Nederland Bovendien kun nen viok 65-plussers die gehuwd zi|n of duurzaam samenwonen met een 65-plusser de Pas 65 ver krijgen. U kunt hem afhalen bij de afdeling burgerzaken. LI moet daarvoor persoonlijk naar het ge meentehuis gaan en een goedlij- kende pasfoto meebrengen De kosten bedragen 9.- wat kunt u met de Pas 65 zoal duen? Wanneer u in het bezit bent van een Pas 65 kunt u gebruik maken van de goedkopere ^--strippen kaart. die geldig is bij openbaar vervoer per tram. bus en metro Deze strippenkaart is alleen ver krijgbaar in de voorverkoop. Week-, maand- en jaarabonne menten vallen eveneens onder de reductieregeling. Daarnaast krij gen houders van de Pas 65 korting op deelnamekosten aan een groot aantal cursussen/aktiviteiten van vormingscentravolkshogescho len en -universiteiten en creativi teitscentra. Rijksmusea en vele andere musea zijn gratis toegan kelijk indien u in het bezit bent van de museumjaarkaart. Deze is voor pashouders tegen een gere duceerde prijs te koop. wilt u meer informatie? Wendt u zich dan tot het bureau voorlichting op het gemeente huis. waar u behalve de folder ..Pas 65" ook de gids ..Wegwijs voor senioren" gratis kunt ver krijgen. Deze gids. die de ge meente Leusden in samenwer king met de vereniging ..Welzijn Ouderen Leusden (WOL)" uit geeft. bevat nuttige informatie voor 55-plussers. donderdag 19 december vergadert de gemeenteraad over meer de volgende onderwerpen: - het instellen van een klachtenregeling; - in de periode 1992-1995 te realiseren projekten op het g van informatievoorziening en automatisering; - de najaarsnota begroting 1991; - de toekomstige woningbouwontwikkeling en intergemee ke structuurvisie; - samenwerking met Amersfoort op het gebied van de bas catie; - een aanvraag voor rijkssubsidie ten behoeve van de intc ring en uitbreiding van de gemeentelijke milieutaken De raadsagenda met bijbehorende stukken ligt ter inza bureau voorlichting van het gemeentehuis. gratis abonnement op gemeentelijk nieuws De rubriek ..Van t Erf' ver schijnt wekelijks in de Leus- der Krant. Als u niet geabonneerd bent op de Leusder Krant kunt u ..Van t Erf gratis ontvangen U ontvangt dan tevens alle of ficiële bekendmakingen van de gemeente. Voor een gratis abonnement kunt u zich opgeven b bureau Voorlichting. L dit op twee manieren Schriftelijk via Postbu 3830 AD Leusden of t nisch via nummer De uitgeefster van de der Krant, de BDU in neveld. zorgt er dan vo u voortaan wekelijks 't Erf" ontvangt Het college van burgemeester en wethouders en de medewerkers vöfi de gemeente Leusden wensen alle inwoners van Leusden een voorspoedig 1992 Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 of 9 bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Populierenlaan 12. wijzigen dakhellingen plaat sen twee dakkapellen Populierenlaan 10. wijzigen dakhellingen plaat sen twee dakkapellen Wiggeruslaan I. uitbreiden woning Hessenweg 238. verbouwen/uitbreiden woning Augustijnenhove 17. bouw van een carport De Roo van Alderwercltlaan 35. bouw van een bijkeuken/vergroten garage Toermalijn 21. uitbreiden woning Ursulineweg 14, verbouwen/uitbreiden woning Begijnhove 38, uitbreiden woning Hessenweg 371bouw van een woning met gara ge Bouwdriest 34, bouw van een schutting Ruisvoorn 31, bouw van een dakkapel Ruisvoorn 6. bouw van een dakkapel Speelkamp 28. interne verbouwing kantoorge bouw Asschattcrweg 73. vergroten garage/berging Anna Paulownalaan 13. uitbreiden van de wo ning Rectificatie: Molenhoekje 4. bouw van een nieuwe woning kapvergunning Arnhemseweg, I eik. tussen km.paal 51 8 en 51.9 aan de zuid-west zijde diverse vergunningen Alle voor 1992 aangevraagde verlengingen van muziekvergunningen dansvergunningen, ontheffingen sluitingsuur. vergunningen voor jaarstandplaatsen. zijn verleend J. Oudshoorn b.v.. extra standplaats 24 decem ber Dierenbescherming Amersfoort e.o kollekte 1992 A F J van I leugten. aanwezigheid speelauto maat bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, "t Erf I. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 bouwve i g u n n i nge ne n ka me r 209 telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105. tele foon 961752 (kapvergunnmgen) verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 5 de cember 1991 een oprichtingsvergunning inge volge de hinderwet verleend aan de heer A, C. van de Hengel, voor een handels bedrijf in tractoren en landbouwwerktuigen aan de Horsterweg 22-b te Stoutenburg; en een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de hinderwet aan: de heer R Timmerman, voor een veehouderij met mestopslag aan de Arnhemseweg 74 te Leusden. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211.1 Erf 1 te Leusden ter inzage van 18 december 1991 tot 18 januari 1992, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur. na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van tie Raad van State Postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; e. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-bcschikking; d enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont- werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps- tenr.ijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat de gemeenteraad in zijn verga dering van 28 november 1991 een voorberei- dingsbesluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening heeft genomen met het oog op: - uitbreiding van de machineloods en de bouw van een berging op het terrein van de golfbaan aan de Appelweg. Het besluit treedt in werking op maandag 23 december 1991 en ligt vanaf die datum, op werk dagen van 8 30 uur tot 12.30 uur. voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Leusden. 18 december 1991 De burgemeester. Mr. A Panis. parkeerverbod Zwanenburg Burgemeester en wethouders van de gemeente Leusden maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 133 van het R.V.V. bekend dat zij besloten hebben, uitgezonderd op parkeerplaat sen en in parkeervakken, een parkeerverbod in te stellen in de wijk Zwanenburg voor: Sterkenburg. Leeuwenburg van perceelnummer 2 tot en met 15 en Gildenburg van perceelnum mer 2 tot en met 24 Dit besluit ligt op werkdagen (van 08.30-12.30 uur) voor een ieder, gedurende een termijn van 30 dagen na dagtekening, ter inzage op het gemeentehuis, t Erf I. afdeling CBW (Civiel Bouwtechnische Werken), kamer 216 Iedere belanghebbende kan gedurende deze ter mijn beroep instellen tegen deze maatregel. Het beroepschrift moet aan H. M de Koningin wor den gericht, maar worden ingediend bij de com missaris van de koningin in de provincie Utrecht. Postbus 1800. 3501 CC Utrecht ter inzage-legging ontwerp-bestemmingsplan „De Horst" De burgemeester van Leusden brengt ter open bare kennis, dat met ingang van maandag 6 januari 1992, op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur. voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-bestemmingsplan ..De Horst", omvattende hel gebied tussen Randweg. Hor sterweg en Valleikanaal. Het ontwerp-bestem mingsplan voorziet primair in de realisering van werkgelegenheid in dat gebied. Daarnaast bevat het plan ruimte voor de realisering van een hotel en/of motel c.a. Gedurende de hiervoor genoemde termijn kan een ieder eventuele bezwaren tegen het ontwerp schriftelijk indienen bij de gemeenteraad Het ontwerp-bestemmingsplan kan worden in gezien bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (kamer 208) en bij de afdeling voorlichting (kamer 2) van het gemeentehuis. Leusden. 18 december 1991. De burgemeester Mr. A. Panis. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. het uitbreiden van de woning op het perceel Albast 7 het uitbreiden van de woning op het perceel Ganzeweihof 5 het uitbreiden van de woning op het perceel Rosmolenstraat 78 De tekeningen liggen van donderdag 19 decem ber 1991 t/m woensdag 2 januari 1992 op werk dagen 's morgens van 08 30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken kamer 208. 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-)uitwerkingen ex. art 11 WRO ter inzage Gedurende deze termi jn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden incediend. GOEDE RAAD KOST U NIETS! De Erkende O.N.T. tandprotheticus in uw buurt is: TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK „LEUSDEN" G. A. Schuhmacher, Claverenbladstraat 36'; 3833 JG Leusden. REPARATIES KLAAR TERWIJL U WACHT h, OOK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND ir Ook uw adres voor: OCCASIONS AUDI 80 1! FIAT UNO 45 1! VW PASSAT VARIANT LS 1! FIAT PANDA 341! MITSUBISHI LANCER 1800 D1! FORD ESCORT 1600 L5-drs1! Boven 6.000 - 3 maanden of 10.000 k garantie. Inruil mogelijk. Arnhemseweg 38 Leusden-Z. Tel. 033-940505.

Leusder Krant | 1991 | | pagina 4