Panorama Lisiduna r Leusder Krant Verscherpte regels voor leden die meer lenen dan lezen Oom agent op de foto met prima ballerina Organisaties boos over uitzetting Vietnamezen Nieuws uit de verenigingen rst-inn stconcert H- U-toneel 3e Korf Nieuws uit de verenigingen Oliebollen van De Haaien Kerstviering Kaartavond in De Til Kerstdienst in De Koningshof Beeldje van Vincent van Gogh voor officieel geopende bibliotheek „Niet bouwen in de Pon-driehoeW ensdag 18 december 1991 Pagina 5 Naam: Gerry Gyanto Beroep: Huisvrouw, verpleegkundige Bekend van: Comité Milieuzorg Lcusdcn Favoriete plek: „Het gebied rond de Tabakssteeg" tbu de in VOiJ SDEN - De gezamenlijke dense ouderenbonden en, in samenwerking met reniging 'welzijn ouderen den' (WOL) op tweede ,dag een Kerst-Inn. Be tellenden kunnen die dag komen in de WOLboom de Hamersveldseweg 2a een praatje in een feeste- sfeervolle ambiance. In- nodig kan voor vervoer en gezorgd. Degenen die die gelegenheid gebruik o maken, dienen zich voor cember aan te melden bij leer Hartman, telefoon: 19. SDEN - Op maandag 23 nber geeft het Konings oor een kerstconcert in Koningshof' aan de Ha- veldseweg 95 te Leusden. concert begint om 20.00 iet programma staat o.a. Cerstcantate' van Buxte- 2 alsook de 'Messe Brève' Leo Delibes. Verder een il Christmas carols, ter- ?r ook de nodige ruimte is en voor samenzang, umentale medewerking orden verleend door Bob y c (piano/orgel), Greet Pi- ïobo) en een strijkorkest. I'eheel staat o.l.v. Frank len Bos. :oegangsprijs is 3,00; kinderen t/m 12 jaar SDEN - Traditioneel t de PJGU (Plattelands ren Gemeenschap :ht) aan het eind van het en toneelspel op de plan- it jaar wordt op vrijdag cember het blijspel "De Moordenares" ten to ebracht. Dit gebeurt in {.orf", aanvang 20.00 uur dereen is van harte wel- Sanders wordt ver- d. Zijn vrouw, de mooie d, wordt direct verdacht, er zijn meer verdachte nen. Zo is daar Flip Wor- le wat geheimzinnige en ivel enge collega van In- I Ook Albana die voor 36jnog bij Sander gewerkt is verdacht. Zij werkt nu e rechter die de zaak in (ïdeling heeft. De pu- ^le opninie staat achter In- •■opgestookt door de pers. inspecteur Vromhof dit ■■n goed einde leiden? j^Kial voor dit blijspel is er uitgebreid decor ge- d, bestaande uit drie po- Tn een compleet straat- ?den hebben onder lei- 'an regisseur Willem van enhoven enige maanden gerepeteerd om een goed Ije toneel voor te berei- 77 edereen is dus van harte feiiodigd om te komen kij- >p vrijdagavond 20 de- ;r in De Korf. De zaal is )m 19.30 uur en de entree 7,50 (PJGU-leden LEUSDEN - Als voortzetting van een goede traditie worden ook dit jaar weer oliebollen gebakken door zwemclub De Haaien. Deze aktie heeft als doel de kasproblemen te ver lichten. Omdat in het ko mende jubileumjaar een aan tal extra aktiviteiten zal wor den georganiseerd, is een aan vulling van de kas bijzonder welkom. De jongste leden hebben in middels een aantal reserverin gen verzameld. Na het bakken zullen de bestellingen op 30 of 31 december worden thuisbe zorgd. Het is ook mogelijk op 30 de cember tijdens het bakken tussen ongeveer elf uur en drie uur zelf verse oliebollen af te halen bij de schuur van de Krakhorst, Bolderikhof 18, of telefonische opgave te doen bij fam. Kampes, tel. 945451 of fam. Brienesse. tel. 943668 LEUSDEN - Woensdag 25 de cember houdt de Evangelische Gemeenschap Leusden een speciale kerstviering voor jong en oud. Zondagsschool kinderen voeren een mini- kerstmusical op Verder zul len er natuurlijk veel kerstlie deren worden gezongen. Eén an ander vindt plaats in de Technische School Don Bosco, Lodeweg 6A te Leusden. Aan vang 9.30 uur. Op woensdag 18 december is er een kaartavond in De Til. Iedereen die kan klaverjassen of schutjassen mag die avond meekaarten voor de dagprij zen, De avond telt ook mee voor de seizoen prijzen, die aaa tat, einde,yaftiue.t. serpen te verdienen zijn. De avond begint om 20.00 uur Inschrij ven is mogelijk vanaf 19.30 uur Het inleggeld voor deze avond bedraagt 5,~. LEUSDEN - 'Het eerste Kerstfeest'. Dit thema zal cen traal staan in de kerkdienst van de gereformeerde kerk 'De Koningshof', Hamersveld seweg 95 te Leusden. waar elke belangstellende welkom is. De kerstdienst is op de eer ste kerstdag, 25 december, en begint om 10.30 uur. Voorafgaande aan de bijeen komst is er samenzang met kerstliederen. De dienst zal worden geleid door ds. J Ver- kade uit Leusden. Na afloop is er gelegenheid koffie te drin ken met gemeenteleden. In de hal van de kerk is een informatietafel. Ook is er kin deroppas. Meer informatie is te krijgen bij A.S. van Ginkel, tel. 940152. LEUSDEN - Een aantal orga nisaties heeft geschokt gerea geerd op de uitzetting van een viertal Vietnamezen. dat onder meer in het AZC in Leusden was gehuisvest De Vietname zen, die in hongerstaking wa ren om uitzetting naar Tsje- cho-Slowakijke te voorkomen, zijn dit weekeinde onverwacht uit het land gezet De gezond heidstoestand van een aantal hongerstakers was inmiddels kritiek. In de brief aan staatssecreta ris Kosto spreken de Werk groep Vrede van het conciliair proces, het Interkerkelijk Vre desberaad, Vrouwen voor Vré de en de Franciskaanse com muniteit in Stoutenburg hun afschuw uit over de handelwij ze van de staatssecretaris LEUSDEN - In de Sissers van vorige week schreven wij al iets over een feestje in een woning aan de Wildenburgstraat. De politie, die afkwam op een klacht over geluidsoverlast, kreeg te maken met een bijzonder feestje. De deur werd open gedaan door een zeer harige ballerina Het ging om de viering van een 12'/ jarig huwelijk, waarbij de mannen verkleed gingen als vrouwen en andersom De politie was zo sportief even te poseren voor een foto. En het feestvarken. Hans Vree (tweede van rechts), stelde dat zo op prijs, dal hij de foto aan de krant ter beschikking stelde. Voetballiefhebbers zullen overigens in de agent de eerste elftal speler van Roda-zaterdag, Harry Kerssies, herkennen Een zaal vol genodigden tijdens de officiële opening van de bibliotheek.(foto Hans Roggen) me voor de leengrage Leusde- naars heeft enige relativering gekregen, nu blijkt dat veel mensen meer meenemen dan lezen. Daarmee beroven ze de bibliotheek en andere poten tiële lezers van mogelijkhe den", volgens Groenman Om ergernis en vooral administra tieve, en financiële rompslomp te beperken, overweegt het be stuur beperkingen in te stellen, waardoor de leenfrequentie met 25%, tot het landelijke ge middelde moet dalen. Hetgeen betekent, dat 2100 meter boeken minder zal wor den meegenomen. Men denkt aan een leenbeperking of twee soorten abonnementen Lief hebbers kunnen een duurder abonnement voor meer boeken nemen Een andere suggestie is om 'sprinterroman' voor maxi maal een week uit te lenen te gen een extra bedrag Dick Bruna Bij de officiële opening van de bibliotheek, vrijdagmiddag, waren behalve bestuurders en medewerksters, raadsleden, burgemeester en wethouders en leden van de Culturele raad en Historische Kring aanwe zig. Voorzitter Polak van de Histo rische Kring schonk ter gele genheid van de opening èn de samenwerking (waardoor 'zijn' kring in de bibliotheek expositieruimte krijgt), een schilderij In bruikleen overi gens, voor de duur van de sa menwerking. Meer wandversiering werd aangedragen door de architect en de gemeente. Wethouder Bram Vroon schonk drie zeef drukken van Dick Bruna voor de jeugdbibliotheek. Hij ver richtte de officiële opening door een nieuw hoofdstuk op te slaan in het levensboek van de bibliotheek Waarna Els Steggerda, biblio thecaresse van de jeugdbi bliotheek, het gedicht 'Liever kat dan dame' van Annie M.G. Schmidt voordroeg Grote ver rassing na de officiële opening was het aanbieden van een bronzen beeldje gemaakt door Ad Veldhoen ter gelegenheid van het Vincent van Goghjaar 1990 Het werd aangeboden door adviesbureau Kuipers en van de Have Groep bv uit Leusden 'Er was eens een dame, die liever kat wilde zijn (foto Hans Roggen LEUSDEN - In Leusden wordt meer geleend dan gelezen, vol gens de heer Groenman in zijn toespraak tijdens de officiële opening van de ver-en-her bouwde bibliotheek Nieuw Langenbeek bij winkelcen trum Hamershof. Het bestuur ontwikkelt daarom plannen waarmee het aantal uitgeleen de boeken met een kwart kan dalen. Ondanks de 'inhaalma noeuvre' die wordt ingezet om het aantal hoeken in overeen stemming te brengen met het beoogde aantal. Hiervoor zal overigens een beroep gedaan worden op sponsoring. „Daar voor zijn de eerste stappen en zeker nog niet de laatste ge zet", volgens voorzitter Groen man. De bibliotheek in Leusden leent meer Uit landelijke gemiddelde aan geeft De drié bibliotheken van de Leusdense Federatie, Leus den Centrum, Achterveld en Leusden-zuid. beschikken over 48.000 boeken, die gemid deld 350.000 keer geleend en teruggebracht worden Het aanvankelijke enthousias- Een zeefdruk van Dick Bruna wordt door wethouder Vroon aangeboden De kunstwerken krijgen een plaatsje m de jeugdbibliotheek, (foto Hans Roggen) „Ik ben nu ruim zes jaar actief in het Comité Milieuzorg Leusden. Daarin maak ik deel uit van de werkgroep 'ruimtelijke ordening'. En die werkgroep houdt zich in grote lijnen bezig met ruimtelijke plannen van provincie, maar vooral van de gemeente. Uiteraard zetten wij ons met nadruk in voor de bescherming van natuur en landschap in de gemeente. Dit is zo'n gebied, dat de laatste tijd weer onder druk is komen te staan. De zogenaamde Pon-driehoek is door het college aangewezen als een plek waar in de toekomst woningen zouden kunnen worden gebouwd. Het CML is tegen die plannen. Het zou doodzonde zijn als dit gebied ten prooi zou vallen aan woningbouw." „Mijn betrokkenheid bij dit gebied rond de Tabakssteeg gaat iets verder dan normaal. Ik woon hier namelijk op een steenworp afstand vandaan. Dat betekent dat ik hier veel kom Eén van mijn hobby's is het doen van onderzoek in de natuur In dit gebied heb ik bijvoorbeeld veel vogels geobserveerd. Uit tellingen is gebleken dat hier niet minder dan 75 soorten vogels voorkomen. Een groot deel daarvan heb ik zelf geobserveerd Daarnaast komen in dit gebied bijvoorbeeld ook reeën voor. Van dergelijke natuurwaarden zal vrijwel niets overblijven als de woningbouwplannen van de gemeente door zouden gaan Vandaar ook deze protestborden, die duidelijk moeten maken dat de bevolking rond het gebied, maar ook de agrariërs erin, de plannen totaal niet zien zitten. Overigens heb ik maandag gehoord dat gedeputeerde staten van de provincie zich tegen bouwen in de Pon-driehoek hebben uitgesproken. Dat zou een flinke steun in de rug kunnen zijn Morgen vergadert de gemeenteraad over de Pon-driehoek en daar zullen we onze stem ook nog eens duidelijk moeten laten horen Ik hoop dat de belangstelling vanuit de bevolking net zo massaal zal zijn als twee weken geleden tijdens de commissievergadering over dit onderwerp „Verder maakt dit gebied deel uit van de verbindingszóne tussen de Gelderse Vallei en de Utrechtse Heuvelrug. Daarnaast is het gebied een ecologische verbinding tussen de natuurge bieden in Den Treek, De Boom en de Schoolsteegbosjes En het gebied is in landschappelijk opzicht heel aantrekkelijk. Het is één van de weinige plekken in de provincie waar het oorspronkelijke coulissenlandschap, met zijn vele houtwallen, nog zo gaaf bewaard zijn gebleven Ook dat zijn argumenten om op deze plaats geen woningbouw te plegen." t

Leusder Krant | 1991 | | pagina 5