éugdtoernooi BCL geteisterd door griep ntilopen behaalt eerste thuiszege 't Palet wint het schoolkorfbaltoernooi I Sport kort Judokampioenen bij Avanti Sport kort Zwarte stukken nderdag 2 januari 1992 Pagina 11 Leusder Krant Overzichtsfoto van het achttiende badmintonjeugdtoernooi in De Korf. (foto Jan Pit) stoomde De Koning door naar 11-6, 11-0. In de finale stonden nu twee teamgenoten, die vooraf al werden bestempeld als favo rieten. Hoewel Lisette de Ko ning daar anders over denkt: „Zaterdag speelde ik zo slecht; het liep totaal niet. Ik ben dus al blij dat ik de finale heb ge haald". Esther van Woerkom had wel gedacht dat de finale tussen haar vriendin en haar eigen persoontje zou gaan. „Wij zijn hier gewoon de sterkste als Mathilde Lawa- lata en Leonore van Zalinge er niet zijn" Op de vraag wie de finale ging winnen was ze heel kort. „Lisette wint meestal van mij, dus dat zal nu ook wel zo zijn". Hiermee deed de 14-jarige zichzelf duidelijk te kort want in de poulewedstrij den op zaterdag had ze haar ri vale al verslagen. De finale be gon voor de twee jaar oudere De Koning beter dan ze had gehoopt. Al snel nam ze een 10-4 voorsprong die ze echter zag omgetoverd tot een 10-11 achterstand. De 16-jarige: „Het liep beter dan de vorige wedstrijden. Alleen toen Es ther steeds maar dichterbij kwam voelde ik dat ik steeds meer kapot kwam te zitten". Uiteindelijk wist De Koning toch te winnen met 12-11. Deze setnederlaag was voor Van Woerkom de eerste die ze moest afstaan. De tweede set ging gelijk op tot 3-3. Daarna pakte Van Woerkom de draad van haar poulewedstrijden weer op. Het meisje dat drie keer eerder deelnam aan het toernooi en nog geen één keer wist te winnen. Tegenover De Koning, die van de vier deel names twee keer het hoogste wist te behalen. Na een 5-3 tus senstand liep Esther van Woerkom uit naar 5-9 en ten slotte 7-11. In de derde en beslissende set, geleid door hun trainer Cliff Edwards, liep Lisette de Ko ning al snel achter de feiten aan. Dichter dan twee punten verschil liet ze het niet komen en bij 5-10 had Esther van Woerkom dan ook haar eerste matchpoint die ze dan ook be nutte. Hiermee won Esther van Woerkom - nadat haar vader Hans van Woerkom on langs de titel bij de senioren won - haar eerste clubsingle- titel: dik verdiend. En rond de klok van half drie ging ieder een tevreden naar huis De winnaars met een mooie tro fee. De overige deel- ne(e)mers(sters) met een vaan tje. Sommigen hadden het geluk dat ze met de auto werden op gehaald, anderen moesten met hun vermoeide spieren nog he lemaal naar huis fietsen Maar wel met een voldaan gevoel, want ze hadden van hun vriendje gewonnen en daar kunnen ze nog precies een jaar op teren Marcel Veerman Uitslagen Meisjes pupillen, (7 tot 12 jaar), Mandy Jedcloo - Bianca Kes- sen. 11-7/11-8 Jongens pupillen, (7 tot 12 jaar), Joeri Kuil - Jeroen Kuiper. 15-3/15-3 Meisjes aspiranten, (12 tot 14 jaar), Irma Tijmensen - Kim Fischer: 12-9/8-11/11-6 Jongens aspiranten. Tijmen Hoebee - Jan Willem Hoebee. 15-11/15-9 Meisjes junioren. (14 tot 18 jaar), Esther v Woerkom - Lisette de Koning: 11-12/11-7/11-5 Jongens junioren. Michel v. Dijk - Raymond Beks: 15-3/ 15-9 USDEN - Vooraf kon- de organisatoren trots lden dat er dit jaar een re- ddeelname van 55 deel- ners(sters) was, maar idagmiddag rond de klok a twee uur waren er van 55 deelnemers(sters) nog tar veertig over. Vijftien ïlertjes werden door de ep geveld. Zaterdag kwa- :n er vijf afmeldingen bin- i, terwijl zondag het dub- e aantal zich ziek ldde. •-h vond organisator Kanter rmann dat het toernooi ge- agd was: „Als van de tach- jeugdleden die je hebt, er inschrijven mag je zeggen het toernooi populair is; ereen vecht voor wat die ard is en de meesten stijgen 'en hun normale niveau op die afzeggingen hebben natuurlijk totaal geen in- ed", aldus de oud-eerste- mspeler. iedereen er zin in had was delijk te zien. Vaak werd een gespeelde wedstrijd k even een vrij veld opge- Iht om nog even de "drop- t" te oefenen. i ander zocht troost bij zijn Ier na een partij die hij na- rlijk onverdiend had ver- ?n. Maar na een gewonnen tij zocht hij eerst zijn ïndjes op om het goede iws met hen te delen. Weer eren bleven minutenlang le baan liggen na weer zo'n "juttende driesetter. Ook er een meisje dat in de ze nog even de spelregels "mam om te kijken of die ttle nou wel of niet eerst !ht stuiteren. Haar tegen- ider liet hem wel sluiteren. loeg toen pas terug en van eidsrechter mocht het. lurlijk waren er ook ont- ,de momenten. Zoals de ige Desiree Vroom, die heel blij was toen ze haar re tegenstandster klopte, ir er werd natuurlijk ook e prijzen gespeeld. 18e jeugdtoernooi be- vooral veel spanning £at de twee absolute favo rieten bij de dames, Mathilde Lawalata en Leonore van Za linge - beiden 16 jaar dus speelgerechtigd - niet mee mochten doen vanwege hun seniorenstatus. Zodat de strijd een stuk opener werd. Nadat zaterdag de poulewedstrijden werden gespeeld en later de eerste wedstrijden van de winnaars/verliezerspoule werd zondag het vervolg ge speeld met uiteindelijk de zes finales in de drie verschil lende leeftijdsklassen. Bij de jongens speelden de vijf beste van de oudste leeftijdscatego rie van de eerste dag, op zon dag in de winnaarspoule. Drie hiervan zouden doorgaan naar de halve finales, terwijl de winnaar van de verliezers- poule bij dit trio gevoegd zou worden In de winnaarspoule wist Mi chel van Dijk alle vier de wed strijden te winnen zodat hij als grote favoriet de halve fi nale inging. Zijn tegenstander werd Jasper van Zandwijk van het tweede jeugdteam die in deze poule derde werd na twee overwinningen en twee nederlagen. Nummer twee in de eindstand, Raymond Beks, die net zoals Michel van Dijk in het eerste jeugdteam uit komt, moest in de halve eind strijd uitkomen tegen Arjen Woordes die ongeslagen de verliezerspoule won. Woordes moest zich zaterdag nog ziek afmelden, zodat hij zondag zo'n zes wedstrijden moest spelen en winnen om bij de beste vier te komen. De eerste halve finale tussen Michel van Dijk en Jasper van Zandwijk werd een makke lijke overwinning voor de veel kleinere Van Dijk. De eerste set werd 15-9, terwijl de tweede al heel snel een forma liteit werd. 15-3. Van Zandwijk had weinig mo gelijkheden om voordeel uit zijn lengte te halen. Hij werd constant naar het net gelokt, zodat hij weinig vanaf de ach terlijn kon smashen. De tweede halve finale tussen Raymond Beks en de verras sing van de tweede dag Arjen Woordes, die ook in het tweede jeugd-team speelt, had alleen in de eerste set was spanning. Beks trok toen met 15-12 aan het langste eind na dat de strijd lang gelijk op ging. In de tweede set voelde Woordes de vermoeidheid in zijn benen en liet set plus wed strijd aan zijn tegenstander: 15-6. De eindstrijd tussen Van Dijk en Beks, die beide dus in het eerste juniorenteam spelen en grote kansen hebben om in de tweede klasse het kampioen schap binnen te halen, werd een eentonige wedstrijd. Van Dijk toonde zich duidelijk de Veel inzet en enthousiasme tijdens het achttiende jeugdtoernooi van BCL. (foto Jan Pit) meerdere. Nadat hij in de pou- lewedstijden nog maar net wist te winnen (17-15, 18-13) werd het nu een ruime over winning, 15-3,15-9. Meisjes Anders dan bij de jongens was de strijd in de oudste leeftijds categorie bij de meisjes, daar iedereen van iedereen kan winnen. Alleen Esther van Woerkom won al haar wed strijden makkelijk in twee sets. Bij de wedstrijden in de winnaarspoule, die ze opper machtig won, hoefde ze maar elf punten in vier wedstrijden aan haar tegenstandsters te la ten. Samen met haar ging teamgenoot Lisette de Koning - die samen met beide finalis ten bij de jongens het hoogste jeugdteam vormen - naar de halve finale. Net zoals in de poule als derde geëindigde Inge Verhoef. Het kwartet werd gecompleteerd door Diana van Ingen, die ongesla gen de verliezerspoule won. De eerste halve finale tussen Inge Verhoef en de tot dusver zeer overtuigend spelende Es ther van Woerkom begon met een duidelijk voordeel voor de pas 14-jarige Van Woerkom. Verhoef maakte veel fouten en de zenuwen gierden dan ook door haar keel. Pas bij een 0-5 achterstand gooide ze alle schroom van zich af en speelde een goede partij tot 4-6. Daarna nam Van Woerkom weer het initiatief; Verhoef begon weer veel fouten te ma ken en binnen een paar minu ten was het dan ook 4-11 voor Van Woerkom. De tweede set werd weer een prooi voor Van Woerkom. Pas bij een 0-9 achterstand wist Inge Verhoef haar eerste punt te scoren. Uiteindelijk werd het 6-11. In totaal scoorde Ver hoef tien punten en dat is een tje minder dan Van Woerkom in haar vorige vier wedstrij den samen tegenkreeg. De tweede halve finale ging tus sen Lisette de Koning en Bianca van Ingel. Hier ging het in het begin gelijk op, maar bij een 4-4 stand was de pijp leeg bij Van Ingel en SDEN - Een agressief en luidelijk met plezier spe- Antilopen heeft zaterdag ecember zijn eerste wed- i in De Korf gewonnen. In •pannende en met vlagen e wedstrijd werden de ^en door Antilopen in den gehouden en bleef TZ de vijfde keer dit seizoen ege handen. lopen heeft afgelopen de koppen eens goed bij ir gestoken. Reden was lechte resultaat tot nu toe •t spelpeil De gesprekken en resultaat gehad. Coos sma was weer terug in de ien speelde een puike par- Üet afstandschot begint te 11 van de 13 goals wa- ifstandschoten. Het spel- plezier was weer terug. Het zal zaak zijn dit in de komende wedstrijden voort te zetten. De wedstrijd kwam traag op gang. Coos Meinsma liet in de tweede minuut vanuit een goede aanval 1-0 aantekenen met een afstandschot, maar meteen daarop scoorde TZ de gelijkmaker. De eerste aanval had echter laten zien, dat ze goed in de wedstrijd zat. Het aanvalsspel liep vloeiend en de rebound was goed ver zorgd: met name Evelien van Rooyen had met een dame, die een kop groter was, een hoog percentage en dit zou de ge hele wedstrijd zo blijven. In het tweede aanvalsvak werd direct al duidelijk dat de beide dames het geen hele wedstrijd zouden volhouden. Irene Vee- Achterveld - vrij- «\'ag 20 december werden i Achterveld de jaar- ijkse clubkampioen- zhappen van de sectie ado georganiseerd. De wedstrijd stond onder nding van Willem Pie- ïrs van sportschool oersma en trainer Nico 5-61'lok. De judoka's, inge- eeld naar leeftijd, ge wricht en judoniveau, reden in 6 poules om st kampioenschap. Bij 2 jongste judoka's vanaf jaar was er een span ende strijd Onder fana- eke aanmoedigingen m de ouders werd er enige koka, yugo, Kvaza-ari en ippon ge oord. Bij de oudste oep was Willem Koch ^ruit de sterkste. Hij £>n vijf partijen met ip pon (volledige houd greep). Karen Schipper werd in deze jongens poule verrassend tweede. Verdere uitslagen: Poule 1. 1. Chris Ruthinoski 2. Dennis Ravenhorst 3. Thomas van de Ham Poule 2. 1. Dirk Blom 2. Thijs Esveld 3 Peter Luttikhuizen Poule 3. 1. Marja Huurdeman 2 Karei van de Hengel 3 Sanne van de Kooi Poule 4. 1. Job Lammers 2. Ralph van Houten 3. Jan Huurdeman Poule 5 1. Carlo Ruthinoski 2. Robert van de Kooi 3. Ramon van de Kooi Poule 6. 1. Willem Koch 2. Karen Schipper 3. Sebastiaan Blom. nendaal was nog grieperig en Maaike Geutjes was net her steld van een griep. Het vak kon dan ook in het eerste kwartier nauwelijks gevaar lijk worden. Er was geen snel heid, en de patronen waren doorzichtig. Na een kwartier vielen dan eindelijk de beide doelpunten. Chris Fokker, deze wedstrijd weer goed voor drie doelpun ten scoorde 2-1 met een af standschot en Geutjes deed hetzelfde en scoorde 3-1. Ook het eerste aanvalsvak had wat moeite om de korf te vinden. De aanvalsacties verliepen iets te gehaast en daardoor viel de dreiging, die in het An tilopen-spel zat, even weg. Dit was overigens de eerste gele genheid om TZ op grotere af stand te zetten. TZ kwam te rug op 3-3 en hield zich in de wedstrijd. Op deze stand ging Irene Veenendaal eruit en Es ther Versteeg verving haar. De laatste had net een zware wedstrijd in het tweede erop zitten, maar zou de wedstrijd in het eerste met een goed re sultaat uitspelen. Deze wisseling moest Antilo pen even verwerken, maar het aanvalsspel ging toch beter lo pen. Het was Chris Fokker, die met een goede schijnbewe ging zijn tegenstander uit speelde en schitterend met een doorloopbal 4-3 noteerde. Daarmee was de koek op voor Antilopen in de eerste helft TZ kwam weer langszij vlak voor de rust. Meer doelpunten Een eerste helft met te weinig doelpunten. Een tweede helft waarin duidelijk beter ge scoord zou worden. TZ had in de voorgaande wedstrijden al laten blijken, dat het over een goed schot beschikt en een las tige tegenstander is tot de laatste minuut. Meteen vanaf de start kwam TZ op 4-5 door ongeconcentreerd verdedigen. Marcel Veenendaal trok de stand weer gelijk met een af standschot. De setting van de tweede helft was gezet. Het tempo ging omhoog en de doelpunten vielen steeds mak kelijker. TZ kwam op 5-6 maar Chris Fokker misleidde zijn tegenstander van achter de korf en 6-6 was een feit. Meinsma liet met een afstand schot 7-6 aantekenen, maar 7-7 viel in dezelfde minuut Er was vier minuten gespeeld in de tweede helft. Weer stokte het aanvalsspel. De moege streden Geutjes begon fouten te maken. Nancy Lakey werd ingebracht. Het duurde tot de tiende minuut alvorens weer tot scoren werd gekomen. TZ opende weer, maar Jack den Heyer liet 8-8 aantekenen. Het was het omslagpunt in de wedstrijd. Voor de tweede keer kwam Antilopen op twee doelpunten voorsprong. Meinsma zorgde hoogst per soonlijk met twee afstand schoten voor 10-8 Het tweede aanvalsvak kon echter niet doordrukken. TZ bleef terug komen. In de twintigste mi nuut werd het 10-9. Den Heyer liet 11-9 aantekenen. Weer had Antilopen de kans om verder afstand te nemen, maar TZ bleek een taaie tegen stander. Vier minuten voor het einde werd het 11-10, maar Joyce Osnabrugge bracht de stand op 12-10. Antilopen dacht de wedstrijd uit te kunnen spelen. Het tempo verdween uit het spel en door dom uitverdedigen kwam TZ terug op 12-11. Op dat moment ontstond nogal wat verwarring. Een niet goed aangegeven wissel bracht een discussie op gang tussen de coach van TZ en de scheids rechter. Na wat geharrewar waren beide ploegen compleet en TZ kwam zowaar op 12-12. Het was uiteindelijk Meinsma, die met een actie achter de korf een strafworp kreeg en koelbloedig 13-12 liet aantekenen Antilopen won deze wedstrijd verdiend. TZ mocht langer in de wedstrijd blijven door toch nog het ge mis aan doortastendheid bij Antilopen. LEUSDEN - Op vrijdag 27 december is weer het traditio nele schoolkorfbaltournooi van K C Antilopen verspeeld, 's Ochtends om 09.15 u. begon nen de 5e- en 6e-groepers ver deeld over 2 poules aan hun wedstrijden. Minder teams dan vorig jaar, dat wel, maar aan het geproduceerde geluid te horen en de tjokvolle tri bune van "de Korf" te zien geen verschil met andere ja ren De ouders op de tribune spoorden hun zoon of dochter fanatiek aan tot scoren alsof het hetzelfde zou zijn als het doen van boodschappen De spelers korfbalden alsof hun leven ervan afhing De ploegen die streden om de derde en vierde plaats waren de Gereformeerde Basisschool BI en de Bongerd BI Deze volledig in evenwicht zijnde zeer spannende wedstrijd werd door wat meer speldisci- pline van de Ger. Basisschool BI uiteindelijk met 1-0 gewon nen. In de finale stonden tegenover elkaar Kinderland BI en 't Ronde BI. 't Ronde BI ging er voortvarend tegenaan en stond al vlot aan de leiding 0- 1. De ploegen waren eigenlijk best aan elkaar gewaagd, maar het schot bij Kinderland BI haperde ineens, 't Ronde ging geconcentreerd verder en liet Kinderland wel éénmaal scoren maar stelde daar zelf nog drie goals tegenover. Eindstand dus 1-4 voor 't Ronde. Eindstand 1. 't Ronde 2. Kin derland BI 3. Ger. Basisschool BI 4. de Bongerd BI 's Middags was het de beurt aan de 7e- en 8e-groepers om de krachten met elkaar te me ten. Het tempo ligt hier wat hoger en er wordt nog wat fa natieker gespeeld. Het oogt wat chaotischer omdat er nog meer geluid wordt geprodu ceerd. De volle tribune doet nu ook weer terdege mee De ene goede raadgeving na de andere wordt de zaal inge- schreeuwd en natuurlijk nooit gehoord door degene waar voor het de bedoeling was. In drie poules werd de strijd aan gegaan door 18 teams van ruim tien spelers/sters die elk vier wedstrijden speelden. De ploeg die alsnog ondanks verlies naar de halve finales ging was 't Palet, tot dan in de poule nog ongeslagen en tij dens het toumooi getipt als een goede kandidaat voor de finale. De spelers met haarlint getooid als een pseudo-Rambo hebben misschien hun tegen standers wel een beetje geïm poneerd. Wie weet De overige ploegen waren Kinderland Al, Klimrakker Al en de Holm Al De Klim rakker moest het opnemen te gen 't Palet. Kinderland Al kreeg de Holm Al als tegen stander. In een wedstrijd die pas op het eind werd beslist trok 't Palet aan het langste eind door met 1-2 te winnen en de finale-plaats veilig te stel len In de andere halvefinalewed- strijd trok Kinderland Al met 1-0 aan het langste eind in een eveneens "het kan vriezen of dooien" spannende strijd. In de finale dus 't Palet Al en Kinderland Al, een herhaling van de wedstrijd in de kruisfi nale. Trad 't Palet met lood in de schoenen aan voor de strijd tegen de ploeg die hen had verslagen in de kruiswed- strijd? Of was het een mooie gelegen heid om revanche te nemen? Door een vroeg doelpunt van 't Palet konden zij wat ont- spannener de zaak controle ren, ondanks de geweldige krachtsexplosies van Kinder land Al De strijd kon nog steeds alle kanten op. Na de vakwisseling wist 't Palet toch 2-0 op het scorebord te krijgen en leek het pleit be slist. Door de druk van het scoren kreeg Kinderland die bal maar niet door de korf heen. Wat minder gespannen lukte het wel aan 't Palet zo dat vlak voor het eindsignaal zelfs nog nummer 4 door de korf rolde 't Palet - Kinder land: 4-0. Bij de strijd om de 3e plaats ging het misschien nog span nender toe omdat de ploegen elkaar geen centimeter toega ven. Via 1-0, 1-1,1-2 en 2-2 hile- den de ploegen elkaar tot bijna de laatste minuut in evenwicht. Klimrakker tot op het tandvlees wist alsnog 2-3 te scoren en via heldhaftig verdedigen de Holm van het lijd te houden en zo dus de 3e prijs voor zich op te eisen Eindstand: 1. 't Palet 2 Kinder land 3. Klimrakker 4 de Holm Door de eerste plaats van 't Paket zal dit team Leusden gaan vertegenwoordigen op het provinciaal schoolkorfbal- kampioenschap in mei/juni 1992. En wie weet misschien wel op het nederlands school- korfbalkampioenschap. Bij Antilopen zijn ruim 35 mensen in touw geweest om dit toumooi te doen slagen. Er werd training aan de scholen gegeven die daarom gevraagd hebben, op het toumooi zelf waren er mensen nodig voor het fluiten, omroep, klokbe- diening, uitschenken choco mel, maken prijzen, tournooi- boekjes voor elke deelnemer en begeleider/ster en tot slot was iedereen present om de enorme rommel in de hal, gan gen, tribune en kleedkamers op te vegen en te stofzuigen. Als dan de hal er weer keurig bij ligt is iedereen tevreden en neemt het nagonzen van de herrie van deelnemers en pu bliek voor lief. Ruim 330 deel nemers is een prettige dag be zorgd en de vermoedelijk 800 aanwezigen een schorre keel. Korte berichtjes: - een supermarkt aan de Bie- zenkamp leverde belangeloos chocomel en appels voor de deelnemers. - aantal gespeelde wedstrij den: 69 - gescoorde doelpunten: 109 Gem. 109/69 1,58 per wed strijd. LEUSDEN - In de on derlinge competitie van de Schaakvereniging Leusden is oud-kam pioen Leo de Rijke ge deeld op kop gekomen. Met de zwarte stukken bleek hij iets slagvaardi ger dan Arnold Peper kamp, die het witte le gioen aanvoerde. Titel verdediger Hans Peper kamp leek steeds wel "iets" te hebben in zijn partij tegen Carel Vos, maar uiteindelijk moest hij toch instemmen met remise. Hetzelfde resul taat was de uitkomst van de partij tussen Vincent van de Bilt en Bert Kam- pes, de twee jeugdspelers die hoe langer hoe meer duidelijk maken dat ze plannen hebben om zich op korte termijn onder de besten van de vereniging te scharen. Voor de bondscompetitie leed Leusden II de derde nederlaag op rij (nu tegen Oud Zuylen III), zodat zich voor dit team een zeer moeilijk seizoen in de Tweede Klasse afte kent. Beter verging het Leusden IV, dat Denk en Zet II met lege handen naar huis stuurde en daarmee een verdien stelijke plaats in de mid denmoot van de Vierde Klasse in bezit nam. De stand op kop: 1. De Rijke 1575 Sharizadeh 1575 3. v Baardewijk 1571 4 v.d. Harst 1559 5 H. Peperkamp 1545 Vos 1545 Wisman 1545 8. Kampes 1544 Langman 1544

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11