Leusden Leusden M/Vacat ures HOOGVUEIs1 2.65 2.25 2.25 5.00 2.50 7.50 hebben altijd plaats voor mensen met kwaliteit." ENTHOUSIASTE S SCH0EN- HERSTELLER ELITE HAVER SPEKSPENEN FIGUURDROP BEHANGCENTRUM BARNEVELD afgedankte koel- en vrieskasten Pa's lekker man7 WOONKAMER- BEHANG SLAAPKAMER- BEHANG VINYL-BEHANG opruimaktie kerstbomen werken aan werk nieuwsjaarsreceptie actuele folder nieuwe algemene 'plaatselijke verordening Bewezti BEHANGCENTRUM BARNEVELD BEHANGCENTRUM BARNEVELD BEHANGCENTRUM BARNEVELD - BEHANGCENTRU BEHANGCENTRUM BARNEVELD BEHANGCENTRUM BARNEVELD - BEHANGCENTRUM BARNEVELD BEHANGCENTRUM DONDERDAG 2 JANUARI 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden win een prijs Vrijdag 3 januari vindt de tra ditionele kerstboomverbranding plaats Op twee plaatsen wordt om 19.00 uur het vuur ontstoken In Leusden op het grasveld ten zuiden van de Hamershof en in Achterveld op het open terrein aan de Ruurd Visserstraat. Uit milieu-overwegingen wordt slechts een klein deel van de bo men verbrand. De meeste bomen worden versnipperd. Doel van de opruimaktie is tweeledig: ener zijds het voorkomen van illegale verbrandingen en anderzijds het beperken van de afvoerkosten. pryzen Uw kerstboom hoort natuur lijk niet bij het huisvuil. U kunt hem naar het tuingroendepot bij u in de buurt brengen, maar na tuurlijk ook aan uw (buurkinde ren vragen of ze uw kerstboom op 3 januari naar een van de twee inzamclplaatsen willen brengen. Er zijn voor hen leuke prijzen te verdienen als ze op 3 januari tus sen 13.00 en 18.45 uur één of meer kerstbomen naar het terrein ten zuiden van de Hamershof of in Achterveld naar het terrein van de Ruurd Visserstraat bren gen. Iedere ingeleverde bon le vert een lootje op dat kans geeft op een prijs. In totaal zijn er 30 prijzen te winnen. Bovendien zijn er 25 troostprijzen in de vorm van een bezoek aan de brand weergarage aan de Burgemeester van der Postlaan. De prijsuitreiking is om 18 45 uur. Aansluitend, om 19.00 uur, wordt het vuur ontstoken. tv serie belicht het werken bij de gemeente Op 4 januari 1992 start een nieuwe tv-serie met de titel ..werken aan werk'" De serie is gewijd aan de gemeente, bestaat uit vijf documentaires en begint op 4 januari 1992. Ze worden op vijf achtereenvolgende zaterda gen uitgezonden van 19 30 tot 20.00 uur op Nederland 3. In de serie ..werken aan werk" is het werken in een aantal be drijfstakken reeds belicht Het is nu de beurt aan de gemeentelijke overheid. Er werken in Neder land meer dan 200.000 mensen bij de gemeente. In de programmareeks komen de volgende onderdelen/ dien sten aan de orde: milieudienst, sociale dienst, gemeentesecreta rie, gemeentewerken en de brandweer Voor meer informa tie kunt u bellen met de RVU. telefoon 035-240551 of met bu reau voorlichting van de gemeen te Leusden. telefoon 961-618. Op maandag 6 januari 1992 houden burgemeester en wethouders de gebruike lijke nieuwjaarsreceptie. Vanaf 19.30 uur zijn indivi duele inwoners en vertegen woordigers van plaatselijke organisaties, bedrijven en instellingen van harte wel kom in het gemeentehuis Het officiële gedeelte duurt tot 20 45 uur Daarna be staat er voor de aanwezigen gelegenheid om tot 23 00 uur intormeel bij elkaar te blijven. De nieuwjaarsre ceptie zal worden opgeluis terd door ..Clique Pani- que" Het college van burgemeester en wethouders en de medewerkers van de gemeente Leusden wensen alle inwoners van Leusden een voorspoedig 1992 in Leusden wordt vaak uit een ander vaatje getapt In 1991 werd 325 koel- en vrieskasten het freon en de olie afgetapt. Dat zyn er ongeveer 27 per maand. Een prima resultaat! De chemische industrie wint steeds meer CFK-gassen terug om ze daarna opnieuw tc gebrui ken. Wij kunnen daarbij helpen door afgedankte koel- en vries kasten niet zonder meer weg te gooien maar in te leveren op het ovcrlaadstation aan de Hamcrs- vcldseweg CFK's zijn schadelijke gassen die de ozonlaag kunnen aantas ten. Die ozonlaag is als het ware de zonnebrandolie van onze pla neet Hij beschermt ons tegen te veel ultraviolette stralen. Nu we ten we al jaren dat de ozonlaag steeds dunner wordt. Daarom moeten we voorzichtig zijn met CFK's zoals die onder andere in koel- en vrieskasten zitten Op het overlaadstation aan de Ha- mersveldseweg wordt dat scha delijke gas eruit gehaald Zo wordt voorkomen dat het milieu nog verder wordt aangetast. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen. 961773. wat te doen na aanranding of verkrachting? In Nederland komen er bij de politie meer dan tienduizend meldingen binnen van aanrandingen verkrachting. Het aantal gevallen waarvan nooit melding wordt gemaakt is beduidend hoger. SlachtofTers zijn vrouwen en meisjes uit alle lagen van de bevolking en van elke leeftijd: ook kinderen en oudere vrouwen. politie Aanranding en verkrachting zijn misdrijven die met onge straft mogen blijven. Slachtoffers van zo'n ernstig misdrijf doen er daarom verstandig aan zich zo snel mogelijk bij de politie te melden. Het is de taak van de politie u zo goed mogelijk te helpen. Daartoe iszij dag en nacht bereikbaar. Bij die eerste opvang zal de politie zorgvuldig te werk gaan en begrip tonen voor uw situatie en emoties Zo zult u worden gevraagd of u liever door een vrouwelijke rechercheur gehol pen wilt worden hulpverlening Afhankelijk van de ernst van het gebeurde kan inschake ling van andere hulpverlenende instanties nodig zijn. Vaak voelen vrouwen zien na aanranding of verkrachting erg on veilig of hebben zij na zo'n ervaring moeite in hun sexuele relatie. Het kan helpen daarover eens te praten. Blijf er in ieder geval niet mee zitten! De politie kan u advies geven iemand meenemen? Ondanks de moeite die de politie zal doen om u op uw gemak te stellen kan het moeite kosten naar het bureau te gaan In dat geval is het verstandig iemand mee te nemen in wie u vertrouwen hebt. Het kan ook gaan om een^tolk. ga zo snel mogelijk naar een arts Bij aanranding en verkrachting is er vaak sprake van licha melijk letsel. Het is daarom zaak zo spoedig mogelijk contact op te nemen met een dokter. Dat kan uw eigen huisarts zijn ot een dokter die samenwerkt met de politie. U kunt natuurlijk ook vragen om een vrouwelijke arts. dikwijls geen melding Dikwijls wordt van aanranding of verkrachting geen aangif te gedaan omdat de dader een bekende is van het slachtoffer. Een kennis of familielid of iemand uit de buurt Om herhaling (bij u of anderen) te voorkomen is het belangrijk dat u het gebeurde toch meldt bij de politie. U kunt advies vragen aan de politie over de opvang, hulp en procedures met betrekking tot de vervolging van de daders. hoe wordt recht gedaan? Het is de taak van de politie werk te maken van aanranding en verkrachting. Zij zal u vertellen wat er met uw aangifte gebeurt en hoe de juridische procedure in elkaar zit. Zonder een officiële aangifte is vervolging van de dader moeilijk Als u aangifte doet wordt er een proces-verbaal opgemaakt. Daarin staat zo duidelijk mogelijk wat er is gebeurd. Uitein delijk beslist de Officier van Justitie of en hoe tot de vervol ging zal worden overgegaan. De rechter-commissaris is belast met het vooronderzoek. Eventueel kunnen zij een gesprek met u wensen. hulp van andere instanties De namen en adressen van hulpverlenende instanties vindt u in de brochure, die u gratis kunt afhalen bij bureau voorlich ting. gemeentelijke wetgeving aangepast aan deze tijd Onlangs is de nieuwe APV door de gemeenteraad vastgesteld. Zij we van kracht op 9 december 1991. Deze verordening, voluit Algemene Plj^ selijke Verordening geheten, is een verzameling van een groot aantal j- meentelijke regels. De APV moet regelmatig worden aangepast. Dat wok veroorzaakt door verandering van wetten en opvattingen. De laatste wij" ging vond plaats in 1987. Omdat er inmiddels al een groot aantal wijzigins had plaatsgevonden, achtte het gemeentebestuur het nodig een geheel niec we APV vast te stellen. Dat is dus nu gebeurd, verbetering Door de systematische indeling en de uitgebreide toelichting be tekent de nieuwe APV voor die genen die er dagelijks mee moe ten werken een belangrijke ver betering. Voor de burger, het be drijf of de vereniging die bij het organiseren van bepaalde activi teiten met de APV te maken heb ben, zijn slechts enkele wijzigin gen van belang. Het gaat voorna melijk om optochten, evenemen ten, het gebruik van winkelwa gentjes en het vaststellen van slui tingsuren voor cafés en cafeta ria's. optochten en evenementen Tot nu toe moet voor het hou den van optochten en evenemen ten vooraf vergunning worden gevraagd. Vanaf 9 december jl. kan worden volstaan met het mel den daarvan. Dat moet dan wel veertien dagen van tevoren ge beuren. De burgemeester houdt wel het recht om nadere voor waarden te stellen of de optocht of het evenement te verbieden Zo kan de burgemeester nu ook aan evenementen regels binden ter bescherming van natuur en milieu Uitgangspunt hierbij is de notitie Milieugevoelige Evene menten. winkelwagentjes 3 Op grond van de nieuwe APJ moeten winkelwagentjes zT voorzien van de naam of Ir' beeldmerk van de betrokken uï€ kei. Dit houdt verband met nieuwe bepaling dat de betro" ken winkeliers ervoor moei zorgen dat wagentjes die bun de winkel worden achtergelaiN worden teruggehaald sluitingstijden cafés In 1992 zal bij wijze van prc^ worden geëxperimenteerd ir® een soepeler vergunningenL leid. Op vrijdag- en zaterdag nacht kan ontheffing van het sl£ tingsuur worden gevraagd 3.00 uur. Tot nu toe mochten c fés slechts tot 2 00 uur open bij ven Op de overige avonden k» ontheffing worden verleend tj 1.00 uur. Na afloop zal word) bekeken of de regeling woim voortgezet. Daarbij zullen gronde klachten over overlJ? een rol spelen meer weten? Een van de medewerkers ij* de afdeling Ruimtelijke Orw ning en Algemene Zan| (ROAZ) staat u graag te wooaj Telefoon 961729 of 961730. o; Tl el GEMEENTE Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon 1033) 961618 of 96/^ bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen Vergunning verleend aan: Ten behoeve van: A Veldhuizen, standplaats De Biezenkamp (verlenging) W van de Pol, idem J. van de Stok, idem Achterveld E Hardeman, idem H Worst, extra standplaatsverg. 24 dec. R Vermeulen, ventvergunning 1992 (verlen ging) H. Smits, idem Krol Schoenen, inzamelen gedragen schoenen P J M Bosman, onth.sl.uur muziekverg. Leusbroek" (verlenging) H J. Abbring, idem ,,De Boogschutter" bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208. tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105. tele foon 961752 (kapvergunningen). Schoen- en sleutelmakerij Hoogvliet zoekt een g die geheel zelfstandig een hakkenbar kan leiden. Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met dhr. v.d. Zandschulp en/of dhr Rozendaal. tel. 03498-2881, I Hoogvliet, Parallelweg 22, 3931 MT Woudenberg. en supermarkt die topkwaliteit levert en toch bewezen de goedkoopste is, vergt gekwalificeerd personeel. Kritische mensen die met de ogen van de klant naar "hun" winkel kijken. Want "waar vers verkocht wordt, is het een goede winkel", luidt al 20 jaar het devies van Leen Hoogvliet. En dat moet zo blijven, natuurlijk. met heerlijke vers gebrande noten, 200 gram zelf scheppen Red Band - als je voor pret bent 250 gram zelf scheppen Zacht-zoete 250 gram GELDIG T M WOENSDAG 8 JANUARI Erf 11 Lcusdcn u adviesprijs -24r50; onze prijs normaal nu v.a. per rol adviesprijs T8r95", onze prijs normaal -&r5Ö", nu v.a. per rol adviesprijs-34^0: onze prijs normaal 4-6r0ü; nu v.a. per rol brouwerstraat (centrum aan parkeerterrein) Tel. 03420-20355 óók maandagmiddag open Ik

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4