Leusder Krant. Verkeer en brandweer JAAROVERZICHT Donderdag 2 januari 1992 Pagina 7 In Leusden-Zuid vocht een bewoner voor een vrij uitzicht en tegen geparkeerd blik voor zijn deur Door middel van bloempotten werd de parkeerplaats onbruikbaar gemaakt ïnkele honderden popliefhebbers genoten begin september tijdens Puddingpop onder meer van een intreden van Pater Moeskroen )e Regenboogschool uit Achterveld spaarde een paard bij elkaar Eén van de hete lokale hangijzers in het afgelopen jaar was de verkeersproblematiek. Op diverse plaat sen in de gemeente was met name het parkeren van gemotoriseerd blik bepaalde bevolkingsgroepen een doorn in het oog. Koploper was wat dat betreft de buurt rond de streekschool SBBO, die stevig actie voerde om de gemeente te bewegen maatregelen te nemen om de parkeeroverlast in de buurt te bestrijden. Op bepaalde dagen in de week is de overlast van geparkeerde auto's zo groot, dat de buurt haast van de buitenwereld wordt afgesneden. Buurtbewoners kunnen hun eigen woning nauwelijks meer bereiken, ambulance en brandweer worden bij de uitoefening van hun werk op z'n minst zwaar gehinderd. Het college nam de pro blemen wel serieus, maar zag in het afgelopen jaar nog geen kans om met concrete oplossingen te komen. Het probleem bestaat dus nog steeds. Ook op het industrieterrein De Paardenmaat liepen ondernemers te hoop tegen overlast van her en der geparkeerde vrachtauto's. Daar lijkt een oplossing inmiddels in het verschiet te liggen. In Leusden-Zuid eiste een bewoner dat de parkeerplaats voor zijn wo ning verschoond bleef van geparkeerd blik. Door het strategisch plaatsen van bloempotten werd de maat regel kracht bijgezet. Over SBBO en auto's gesproken, een viertal scholie ren gebruikte de Hamersveldseweg, op weg naar een snelle snack, als racebaan. Dat die weg zich daar niet voor leende, leerde de ervsfring al snel. Ter hoogte van een benzinestation raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt en sloeg met hoge snelheid over de kop. De wagen kwam met een enorme klap tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Wonder boven wonder brachten de vier het er levend af, zij het niet zonder soms zware verwondingen. Feest was er in het afgelopen jaar voor de brand weer, die eindelijk in een passende accommodatie kon worden ondergebracht. Aan de Burgemeester Van der Postlaan verrees een moderne, van alle gemakken voorziene brandweergarage in het midden van het dorp. Feest was er ook voor de balletschool van Ilonka Bakker, die in 1991 10 jaar bestond en dat met een speciale voorstelling vierde. De Achterveldse Regen boogschool spaarde 4.500,- bij elkaar, waarmee een paard kon worden gekocht voor de 'manege zonder drempels' in Bcnnekom. De school kwam het dier persoonlijk overhandigen. Het eerste weekeinde van september is traditioneel voor de liefhebber van de popmuziek. Voor de vijfde keer in successie vormde De Geut het decor voor het popfestival, waar onder meer de Amersfoortse for matie Pater Moeskroen het podium beklom. De groep vertolkte met verve het nummer 'Roodkapje', dat lut tele weken daarna tot een top-tiennotering in de va derlandse hitparades zou reiken. De Golfoorlog, die in de eerste weken van 1991 uitbrak, klonk ook tot in Leusden door. De krant tekende wekelijks de ervaringen op van de in Leusden verblijvende Helen, vrouw van een Amerikaanse sol daat, die in het oorlogsgebied verbleef. Ook begroette onze fotograaf op Soesterberg de Leusdense helikop- terpilote Mariëlle Winnubst, die als lid van een heli kopterbemanning in de Golf-regio werkte. De jaarmarkt van De Hamershof trok in september weer duizenden kooplustigen uit de hele regio naar Leusden. Kermis in Leusden, tijdens de jaarmarkt van winkelcentrum De Hamershof. De balletschool van Ilonka Bakker bestond 10 jaar De originele biertapinstallatie in de nieuwe brandweergarage aan de Burgemeester Van der Postlaan. Leusdense helikopterpilote Mariëlle Winnubst beschermde de Koerden, na afloop van de Parkeerproblemen hielden de gemoederen in 1991 bezig in de Sfeerbeeld van de stille omgang tijdens de jaarlijkse dodenherdenking van de slachtoffers uit de ilfoorlog. wijk rond de streekschool SBBO Tweede Wereldoorlog. Vier scholieren kwamen wonder boven wonder licht tot zwaar gewond, maar levend uit dit wrak Een groter wonder was het wellicht nog dat er geen fietsers of voetgangers werden getroffen.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 7