Leusder Krant JAAROVERZICHT Donderdag 2 januari 1992 Het jaar 1991 begon met de benoeming van een nieuwe brandweercommandant. De heer Overeem volgde in januari commandant Van der Spoel op, die het politie vak vaarwel zei en iets geheel anders ging doen. De gemeente Leusden scoorde in het afgelopen jaar diverse malen landelijke publiciteit. Milieuwethou der Corri Verduin ontving het groene lint van het VARA-telcvisieprogramma 'Vroege Vogels', het asiel zoekerscentrum aan de Doornseweg, de brand in de bibliotheek waren thema's die door de landelijke me dia werden opgepakt. Op sportgebied kwam impor teur Pon landelijk in het nieuws, toen de firma zich opwierp als sponsor voor de deelnemers aan de Olym pische Spelen. Kandidaten voor de Spelen kregen tegen een schappelijk prijsje een nagelnieuwe auto mobiel tot hun beschikking, waarmee ze zich op ge paste wijze van en naar trainingen zouden kunnen verplaatsen. NOC-coryfce Anton Geesink was één van de vele sportprominentcn die in Leusden kwam op draven toen de auto's officieel werden overhandigd. Het asielzoekerscentrum aan de Doornseweg werd het afgelopen jaar officieel geopend, waarvoor mi nister Hedy d'Ancona speciaal naar Leusden kwam. De komst van het centrum naar het voormalige kamp Waterloo had overigens nogal wat voeten in de aarde. Met name de omwonenden verzetten zich stevig tegen de komst van het centrum. In de Eurowoningen viel dit jaar een dodelijk onge val te betreuren. Een Hilversumse hovenier kwam door een val in een zogenaamde freesmachine terecht en verloor op tragische wijze het leven. Het winkelcentrum De Biezenkamp werd nieuw leven ingeblazen door een zogenaamde face-lift, waarbij de luifels van de winkels en het plaveisel in het centrum drastisch werden opgeknapt. Eén en an der werd met een feestelijke heropening gevierd. Leusdenaar Johan de Graaf was de vinder van het eerste Leusdense kievitsei. Burgemeester Panis plantte ter gelegenheid van het zilveren huwelijksju bileum van Koningin Beatrix en Prins Claus een 'linde van koninklijken bloede' op de brink voor het voor malige cultureel centrum 't Clacverenblad. Het jaar werd triest afgesloten. Een uitslaande brand vormde het dieptepunt in een vandalismegolf, die Leusden de laatste maanden overspoelt. Nog geen weck na de feestelijke heropening van bibliotheek Nieuw Langenbeek, die voor een handvol zilverlingen ingrijpend was verbouwd, kon de bieb alweer sluiten; de oude boerderij ging voor een deel in vlammen op. De schade is enorm. Winkelcentrum De Biezenkamp onderging een face-lift. De nieuwe politieceommandant Overeem neemt op de Nieuwjaarsreceptie van de gemeente de gelukwensen in ontvangst van Burgemeester Panis en zijn vrouw. Sinterklaas op bezoek in Leusden. Johan de Graaf vond het eerste Leusdense kievitsei. Burgemeester Panis plant een linde, bij het huwelijksfeest van het koninklijk paar. Politie op de plek in de Eurowoningen, waar een tuinier op tragische wijze bij een ongeval om leven kwam. Anton Geesink was één van de vele sportprominenten, die aanwezig was bij de overhandiging gesponsorde auto's aan de deelnemers aan de Olympische Spelen Het asielzoekerscentrum aan de Doornseweg wordt door hoge gasten, vlak na de opening, aunl inspectie onderworpen. De aangestoken brand richtte veel schade aan de Ht

Leusder Krant | 1992 | | pagina 8