leusder Sport kampioen, geen of veel punten, trainers J A AROVERZICHT De sport in Leusden in vogelvlucht m (onderdag 2 januari 1992 Pagina 9 Ook voor de sporters van Leusden zit het jaar er weer op. Voor de één was het een succesvol jaar, voor de ander was die teleurstellend. Een jaaroverzicht kent vrijwel altijd twee seizoenen, die veel van elkaar kunnen verschillen. Aan het begin van het jaar werden bijvoorbeeld de hockey-vrouwen kampioen van hun afdeling. Na de zomer werd in de eerste klasse nog geen enkel punt gehaald, zodat er een wonder moet gebeuren willen zij niet meteen weer degraderen. De mannen doen het momenteel erg goed in de eerste klasse en lijken op het kampioenschap af te stevenen. Het kampioenschap dat ongetwijfeld de meeste indruk maakte, was die van de voetbalelf van Roda-zaterdag. Zij maakte als de eerste in de historie van de club de stap naar de vierde klasse KNVB. Momenteel is de zaterdag-elf te vinden in de sub-top, ondanks het verlies van aanjager Edwin van Ginkel. Ook de voetballers van Achterveld gingen een stapje hoger. Zij maakten het verloren terrein binnen twee jaar goed en staan in de eerste klasse nu op de tweede plaats. Voor de Roda-zondag werd het seizoen '90-'91 kleurloos afgeslo ten. Aan het begin van het lopende seizoen werd trainer Teus van Kommer ontslagen en vervangen door Piet Mackay. Ook hij heeft nog niet kunnen brengen wat de 'zondag' zo graag wil: promoveren naar de KNVB. Ook bij korfbalvereniging Antilopen was er sprake van een traincrswisseling. Onder leiding van Leusdenaar Wim de Bruin kon Antilopen de hoge verwachtingen niet inlossen. Zowel in de zaal als op het veld moest tegen degradatie worden geknokt. Nieuwe man, Bert Brandsen, heeft de pres taties dit seizoen nog niet kunnen verbeteren. Opnieuw is de korfbalclub in de onderste regionen beland. De mannen van handbalvereniging LHV wisten in de zaal via een promotie wedstrijd vrij verrassend te promoveren naar de tweede klasse. Daar hebben zij op dit moment echter nog geen enkel punt weten te behalen. Op het veld wisten de mannen zich in de tweede klasse te handhaven. Voor de vrouwen was het afgelopen jaar een jaar van handhaven en niet meer dan dat. Volleybalvereniging Leos deed van zich spreken. In een enerverende slot van competitie wisten de vrouwen promo tie/degradatie-wedstrijden te forceren. In de laatste wed strijd in Gouda werd de promotie naar de eerste divisie gemist, doordat een speciale puntentelling Leos da das om deed. Na afloop van het seizoen verlieten twee vaste basis spelers, Erna Boonzaaijer en Marjan van Engelenhoven, Lcusden voor een onbekend avontuur bij Longa. In de eredi visie is hun club nu nog zonder winstpunten. Ook voor de mannen waren er p/d-wedstrijden, alleen stond daar degra datie op het spel. De promotieklasse wisten zij te behouden, maar zij zagen wel hun trainer Rob Vooijs vertrekken. Oud- Leostrainer Bert van Doorn nam de leiding van de jonge ploeg over. In het lopende seizoen doen de vrouwen het redelijk en bevinden zich de middenmoot. De mannen bevin den zich aan de onderkant van de ranglijst. De tafeltennissers van TTCL mogen zich de eerste kam pioenen van het seizoen '91/'92 noemen en tevens de laatste kampioenen van het afgelopen jaar. Andre Snoek, Erwin de Boer en Frank Kooijman promoveerde naar de hoogste klasse van de afgeling. Tot zover een greep uit de vele sportevenementen van 1991. Natuurlijk werd er in 1991 ook nog aan wielrennen (de 34e Tour de Junior), hardlopen (de Hamershofloop), schaken, biljarten, badminton, tennis, jeu de boules, zwemmen, wa terpolo, schieten, bridge, schaatsen, rollerskating. paarden sport, judo, dammen, golf, squash, darts, bowlen, basketbal en denksport gedaan. Al deze sporters, en natuurlijk iedereen die toch nog vergeten is, wenst de Leusder Krant een gezond en sportief sportjaar toe. Roda-zondag kende een turbulent jaar, maar zonder de felbegeerde promotie. Honkbalvereniging de Red Caps vond onderdak bij hockey ver eniging Leusden speelt voor de eerste maal in de vierde klasse KNVB na het kampioenschap in de Achterveld werd kampioen en promoveerde naar de eerste klasse mwen van Leos miste op een haar de promotie naar de eerste divisie. De tafeltennissers van TTCL behaalde op de valreep nog het kampioenschap "rde Hamershofloop kende dit jaar geen plaatselijke winnaar De 34e aflevering van de Tour de Junior was ook dit jaar weer een succes Korfbalvereniging Antilopen wist zowel in de zaal als op het veld degradatie te ontlopen

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9