f Leusder Leusden Kniep Qaaaaai CHOLESTEROLGEHALTE-METING BIJ DROGISTERIJ KNIEP Drogisterij KNIEP brandweerlieden gezocht voor Achterveld A. W. EERLAND Stmtl toegang vrij kinderopvang vergaderagenda VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS Baby-kamer Een te hoog cholesterolgehalte is één van de risicofactoren voor een hartinfarct. Het is dus zaak om te zorgen dat uw cholesterolgehalte laag blijft of wordt. U kunt op dinsdag 21 januari 1992 a.s. vanaf 10 uur uw cholesterolgehalte laten meten bij: drogisterij-parfumerie winkelcentrum Hamershof 't Erf 2 - Tel. 033-941462 - Leusden-C. De meting wordt verricht door een verpleegkundige. De kosten bedragen 14,75 per meting. De uitslag van de meting heeft u binnen 10 minuten. Tot ziens bij WOENSDAG 15 JANUARI 1992 I LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 101, d.d. 15 januari 1992 die helm past ons allemaal De Achterveldse brandweer is op zoek naar mannen en vrouwen die het korps willen versterken. Ben je tussen de 18 en de 30 jaar, woon en werkje in Achterveld dan kun je in principe bij de brandweer. je hebt de brandweer nodig. Hoe vaak sta je stil bij het werk van de brandweer7 Natuurlijk, je ziet ze wel voorbij razen, met loeiende sirenes en zwaaiende blauwe lichten. Op weg naar een brand of een andere calamiteit De volgende dag kom je de brandweer dan weer tegen in de krant. Toch weten de meeste mensen weinig van de brand weer. En waarschijnlijk maakt onbekend ook hier onbemind Zo weet bijvoorbeeld lang niet iedereen dat het werk van de brandweer uit veel meer bestaat dan uit branden blussen. De brandweer wordt te hulp geroe pen bij allerlei andere ongeluk ken. Bijna de helft van alle mel dingen heeft niets met brand te maken Brandweermensen rui men bij gevaar gevaarlijke stof fen op, of maken ze onschadelijk. Ze bevrijden mensen of dieren die bekneld zitten. Ze helpen als mensen, dieren of voertuigen te water zijn geraakt of op een ande re manier in nood zijn. In ernstige gevallen pompen ze ondergelo pen ruimten leeg. ruimen de ern stigste stormschade op en probe ren erger te voorkomen. Brandweermensen zijn experts en hulpverlenen is hun vak Lo gisch dat de brandweer de meeste kennis in huis heeft om brand en de gevolgen daarvan te voorko men. Zeker bij brand is voorko men beter dan genezen! en omgekeerd. Omgekeerd heeft de brandweer jou ook nodig Negentig procent van de Nederlandse brandweer bestaat uit vrijwilligers. Gewone Nederlanders, vaak met een ge wone baan Totdat het alarm gaat. Daardoor weten ze dat er ander werk aan de winkel is. Dan komen ze tevoorschijn als goed getrainde brandweermannen- en vrouwen, klaar om uit te rukken. Veel mensen hebben geen idee hoe belangrijk het aandeel van vrijwilligers bij de brandweer is. Laat staan dat ze op het idee ko men zich aan te melden Hopelijk zet dit artikel je aan het denken Mocht je de eerste stap op de brandweerladder wagen, neem dan zo snel mogelijk contact op met de brandweer. Telefoon 961650 Achterveld dreigt in de problemen te komen Ook het Achterveldse corps be staat uit vrijwilligers Het aantal is de laatste jaren echter steeds kleiner geworden Het corps is nu zo klein dat een onaanvaardbare situatie is ontstaan. Overdag is dc brandweer in Achterveld name lijk onderbezet. Dat betekent dat de brandweer uit Leusden moet uitrukken. Dat kost teveel lijd Daarom zoekt de brandweer vrij willigers die de groep komen ver sterken. informatieavond Op 16 februari vanaf 20.00 uur vindt in de brandweergarage in Achterveld een informatiebij eenkomst plaats. Je bent daar van harte welkom. Voor meer infor matie kun je bellen met de brand weer. Telefoon 961 650. laat het niet bij woorden blijven Dat het de gemeente ernst is met het gehandicaptenbeleid heeft u de afgelopen tijd goed kunnen merken Er is geld beschikbaar voor het wegnemen van obstakels voor gehandicapten In alle bouwactiviteiten houdt de ge meente rekening met de wensen en eisen van gehandicapten en waar nodig en mogelijk wordt de bestraling aangepast. Onlangs nog werd het Internationaal Toe gankelijkheidssymbool toege kend aan de nieuwe aula op de begraafplaats. Toch is de toegan kelijkheid van onze samenleving niet alleen een zaak van de ge meente Daaraan kunnen wij al lemaal ons steentje bijdragen toegankelijkheid Zonder er te veel bij na te denken maken wij gebruik van tal van voorzieningen, zowel binnen als buiten: recreatieterreinen, par ken. openbaar vervoer, winkels, gebouwen, telefoon, tv. noem maar op. Het lijkt allemaal zo vanzelfsprekend. En toch is onze samenleving voor veel men sen met een handicap nog steeds slecht toegankelijk Zij komen in het dagelijks leven nog steeds veel obstakels tegen En dat hoeft echt met. Vaak is het voldoende even rekening met elkaar te hou den en een beetje extra aandacht. obstakels Vuilniszakken, reclameborden. fietsen, bloembakken, laag over hangende takken, zonnescher men. U ziet ze normaal niet eens omdat u er met op let. Maar be denk wel dat er anderen zijn die ze niet kunnen zien. er niet langs kunnen Dat kan best anders Bijvoorbeeld door uw vuilniszak niet midden op de stoep te zetten Dat is trouwens ook wel handig voor mensen met kinderwagens, boodschappenkarretjes, koffers enzovoorts. veilig verkeer Geef als automobilist of fietser voetgangers ruim de tijd om over te steken. En stop zeker als ie mand een witte stok naar voren houdt. Op sommige plaatsen zijn tegels met ribbels aangebracht. Deze geleideroutes stellen blin den en slechtzienden in staat zelf standig hun weg te vinden. Houdt deze routes vrij! parkeren Parkeren is voor mensen die een rolstoel of loophulpmiddelen ge bruiken vaak niet eenvoudig. Voor het in- en uitstappen moet het portier helemaal open kun nen. Daarvoor is opzij van de auto minstens anderhalve meter vrije ruimte nodig. Gewone par keerplaatsen zijn te smal. Daar om zijn er speciale .invaliden- plaatsen". Ga daar dus niet staan met uw auto als u goed ter been bent. gebouwen Als u eigenaar of beheerder bent van een gebouw, denk dan eens na over het weghalen van drem pels. Voor grote verschillen kan een hellingbaan nuttig zijn. Maar laat dan wel de trap zitten voor mensen met een beperkt uithou dingsvermogen Voor hen is het lopen op een hellingbaan erg ver moeiend. Witte of gele stippen maken treden beter zichtbaar. Liften zijn ideaal voor mensen die moeilijk traplopen. communicatie Ook tijdens gesprekken kunt u hindernissen wegnemen. Bij voorbeeld door duidelijk te spre ken. Soms vraagt iemand u meer malen iets te herhalen Denk er dan aan dat diegene doof kan zijn of slechthorend. Zet dan de mu ziek niet te hard en concentreer u op uw gespekspartner adressen Er zijn in Nederland diverse adressen waar u meer informatie kunt krijgen. Landelijke en pro vinciale adressen. Bureau Voor lichting helpt u graag verder. U kunt ook contact opnemen met de Stichting Nederlandse gehan dicaptenraad in Utrecht. Postbus 169, 3500 AD Utrecht. Telefoon 030-313454. overleg met bedrijven binnenkort van start Sinds 1 januari 1990 stimuleert het rijk de uitbreiding van kinder opvang. Het gaat om de opvang van kinderen tussen de 0 en 4 jaar De gevolgen daarvan zijn duidelijk waarneembaar Leus den kent nu al twee kindercentra: Pinkelotje en Kummeling Aan deze uitbreiding heeft het njk voorwaarden verbonden. Een van die voorwaarden is dat de gemeente overleg pleegt met bedrijven en instellingen over de benodigde kinderopvang. Als een werkgever een kindplaats huurt in een kindercentrum moet de exploitant van het centrum een jaarlijkse korting geven van 2000,-- per kindplaats. Op die manier wordt het voor een bedrijf misschien wel heel aantrekkelijk om een plaats te huren. Bedrij ven en instellingen die aan deze regeling willen meedoen moeten dit voor 30 juni 1992 kenbaar ma ken. Over deze regeling en ande re zaken die de kinderopvang aangaan voert de gemeente op 22 januari 1992 overleg. Voor dit overleg zijn alle bedrijven en in stellingen uit Leusden uitgeno digd. Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling welzijn sport en onderwijs. Telefoon 961696. maandag 20 janauri vergadert de commissie algei bestuurszaken (ABZ) over o m. een voorstel om d, naast de gemeentewerf aan de Randweg een oef< katie voor de brandweer aan te leggen. De raad gevraagd worden daarvoor een bedrag van 53 beschikbaar te stellen. dinsdag 21 januari, commissie financieel beleid et heer (FBB(. De commissie behandelt de finar» aspecten van al in eerdere commissievergaderii besproken stukken Het gaat om. om een aanv voor het verlenen van subsidie aan de Stichting 2 zij, het instellen van een zgn. Stortpas. de afwikkt van de liquidatie van het Woonwagenschap r Amersfoort, het verlenen van een krediet voo; aanleg van riolering in het buitengebied, de ver! van grond voor de bouw van een politiebureau, sluiten van een overeenkomst met MBO en H2B de uitbreiding van De Hamershof en het realiseren een oefenlokatie voor de brandweer. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur Wie v of opmerkingen heeft over de te behandelen stul kan gebruik maken van een spreekrecht. De agen met bijbehorende stukken liggen ter inzage bij bu voorlichting. prijzen kerstboom- opruimaktie Op 3 januari jl. heeft de trel plaatsgevonden van de lol mers die zijn uitgereikt b: inleveren van de kerstbome Voor degene die lotnummefl in zijn bezit heeft is nog eeo-, beschikbaar Deze kan haald worden bij bureau 1 lichting op het gemeentehui Samenstelling Bureau Voorlichting Telefoon 1033) 961618 ojS bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen kapvergunningen van Oldebarneveltstraat 8. Achterveld. diverse vergunningen de heer H. de Vries, standplaats Treekerpunt (kiosk). de heer J. F. M. Luyf, standplaats ,,De Biezen- kamp". bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. Diverse inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08 30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersvcldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen) vrijstelling winkelsluitingswet Burgemeester en wethouders van Leusden ma ken bekend dat vrijstelling wordt verleend van de verboden vervat in de artikelen 2, eerste lid onder b en c. 8 en 8 van de Winkelsluitingswet voor wat betreft maandag 20 april 1992 (Tweede Paasdag) donderdag 30 april 1992 (Koninginnedag) donderdag 28 mei 1992 (Hemelvaartsdag) maandag 8 juni 1992 (Tweede Pinksterdag) Op de aangewezen dagen mogen de winkels derhalve geopend zijn tussen 10.00 en 18.00 uur. Ontwerp-vergunning hinderwet Burgemeester en wethouders maken bekend dat de ontwerp-beschikking en een verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor 1. de heer H. Brouwer voor het oprichten en in werking hebben van een veehouderij met mest- opslag aan de Laapeerseweg 5 te Leusden; 2. de heer C. J. van Esveld, voor het oprichten en in werking hebben van een veehouderij met mestopslag op het perceel Stoutenburgerlaan 13a te Stoutenburg; ter inzage liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en wo ningtoezicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden van 15 janauri 1992 tot en met 29 janauri 1992, elke werkdag van 08.00 tot 12.30 uur Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20 00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid mi lieu van de afdeling milieu en bouw- en woning toezicht, telefoon 033-961716 Wij zijn voornemens om de gevraagde vergun ning te verlenen onder voorschiften, welke tot strekking hebben gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-be schikking kunnen gedurende bovengenoemde periode schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en diegenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaren hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijs niet of niet tijdig zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degenen die een bezwaarschrift indient niet be kend gemaakt. FERDI VUGTS Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur Verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders hebben op 5 de cember 1991 een vergunning ingevolge de hin derwet verleend aan E. van Gulik voor het oprichten en in werking hebben van een veehou derij met mestopslag op het perceel Stoutenbur gerlaan 13-a te Stoutenburg De beschikkingen alle ter zake zijnde stukken liggen in het ge meentehuis, afdeling milieu en bouw- en wo ningtoezicht, kamer 211, 't Erf 1 te Leusden ter inzage van 15 januari 1992 tot 15 februari 1992, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. Boven dien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid mi lieu van de afdeling milieu en bouw- en woning toezicht, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. betrokken adviseurs; c degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot de treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Tandprothetische praktijk Kunstgebitten en reparaties. Behandeling volgens afspraak. Spoedreparatles 2 uur). Gratis advies. Telefoon 033-632567 Utrechtseweg 50 (nabij station) A'foort donderdag, vrijdag en zaterdag Tel 08388 5674 OPENINGSTIJDEN donderdag 13 00-17 00 uur vrijdag 13 00-21 00 uur zaterdag 10 00-16 00 uur AOe prijzen bij Babystunter b/n tfhulpnjzeo veel bergruimte Ledikant 60 x 120, I met verstelbare ft^. 'bodem. uitgevoerd m softlme. bijpassende hang/legkast los leverbaar Adviesprijs 799,- STUNTERPRIJS Kinderwagens®" (showmodellen; Nu zeer laag geprijsd^ levert alle bekende merken babykamers doorgronkamers kinderwagens, i-randetv/agens buggy s boten autostoetties elc. etc. Uil eigen voorraad legen sensationele afhaalprijzen ru re Pr de he be de ge Wc tij< spi vai Te: rer jar lij* hoj He

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4