et zou mooi zijn als de atletiek Nederland weer meer ging leven" Leusdense badmintonners in degradatiegevaar de boules kampioenen Roda'46 bekert verder -erveldse sprinter Hans Veurink bij nationale top-vijf: Avanti-toernooi in goede aarde Kaartavond in de Moespot Nek aan nek race Krant isdag 15 januari 1992 ei rc B htRVELD - De limiet ikjlname aan de komende nciche Spelen ligt voor de aal meter op 10.15. De voor de 200 meter alfifgedwongen met een ee 20.40. De uiteindelijke mtffi op deze sensationele ig(:standen lachen om hé» zich respectabele tij- ijfk in de komende zomer !|zij er waarschijnlijk onder duiken. In een ,e|inen loop die nauwe- lijkt te kosten, zal v-tvis zelfs nog op de laat- qntig meter versnellen. VJ over de finish in een a, Haalbaar of onbereik- or de vaderlandse atle- ^►oralsnog lijkt Neder- eiieelname een illusie. ',j' an de snelste nationale .op de korte sprintaf- én woont in Achterveld. eurink behoort tot de r j op eigen bodem. Bij 21.50 stopten in 1991 tronische tijdwaarne- )or de onervaren kijker voldoende perspectief 1 a verdere verbetering. 1 wat is nou een seconde 0? aardbol? In de profes- loopwereld is het oor- !Citer duidelijk: geen in naai meetellende re- °hk zal de laatste zijn hierdoor laat ontmoe- 1 let groot enthousiasme 'ij aan verdere verbete rt zijn persoonlijke stijl °}nale tijden. Wanneer ijn loopbaan? v;en 1986 startte ik in rhort bij Altis. De ichtige avonden op de rawerden wel erg lang en er>t ze met sprinten kor- idaken. In het begin liep mfHj het redelijk. Later in Gouda begon ik volgens vaste sche ma's te trainen. Langzaam kwam er een stijgende lijn in de prestaties. Handgeklokt bete kende dit een tijd van 10.9. Electronisch gemeten zit je dan op 11.14. De schema's werden strakker, krachttraining kwam erbij. Twee jaar geleden werd ik lid van de Utrechtse atletiekvereniging 'Hellas', een club met goeie sprinters. Dat betekende duidelijke concur rentie. Bij Altis ben ik nu gast- lid." Zesmaal per week traint Veurink vol overgave voor zijn sport Hij loopt zijn tempo's, op de baan en in de hal, werkt thuis met gewichten of ligt ont spannen op de massagetafel. ,,Je traint natuurlijk voor de wedstrijden Jammer genoeg zijn die er te weinig in Neder land". Veurink legt uit dat de nationale (club)competitie uit een gering aantal wedstrijdda gen bestaat. Alle atletieknum- mers komen dan aan de orde. Iedere club levert lopers, springers, stoters en sprinters. Op alle onderdelen wordt ge streden en de einduitslag is een gewogen gemiddelde ,,In Ne derland voert AAC uit Amster dam de top aan, gevolgd door V&L/TC. Pas om de derde plaats zien we wat concurren tie." Hellas mengt zich in dit bronzen strijdgewoel. Echt be vredigend vindt Veurink het geringe aantal prestatieve wedstrijdmomenten niet: ,,Per nummer zouden we veel meer wedstrijden moeten lopen. Op deze wijze zal er nooit grote publieke belangstelling ont staan. Toegegeven, de huidige prestaties zijn ook niet echt in spirerend voor de toeschou wers. Nu is de verhouding tus sen trainen en wedstrijd echter te scheef." *EN - De Leusdense jeu ?svereniging De Hak- dd dinsdagavond 7 ja- i ar Nieuwjaarsreceptie üannekoekenres ta uran t WHakborst. Tijdens deze werden de kampioenen 3afgelopen seizoen ge- Dat waren in de tri- :ompetitie: Emile Es- Hans en Joost Jacobs; ^doubletten-competitie: 0 Bouke Bokhorst en imendaa; poule B Nor- yeffield en Monique wule C Henk Bokhorst ü'31oemendaal; poule D i den Berg en Renger Internationaal Vorig jaar kon Veurink zich tweemaal op het internationa le vlak meten In Portugal maakte hij deel uit van de es tafetteploeg die de 4 x 100 me ter liep. Elders verdedigde hij de driekleur in een confronta tie met landen als Portugal, België en Ierland. Hij hoopt dat dit jaar weer een nationale se lectie wordt gevormd Dit zou een enorme stimulans beteke nen. ,,Mijn sterkste afstand is de 200 meter. In '89 liep ik daarop mijn beste tijd: 21.36. In het jaar daarop hadden we altijd last van tegenwind. En tijdens het vorige seizoen speelde een hardnekkige blessure me par ten Ik streef naar een tijd richting de 21 seconden en het liefst eronder natuurlijk." Veurink geeft een bevlogen kritische zelfanalyse: ,,Een echt talent ben ik niet, meer een typische krachtsprinter. Kijk, het gaat er bij sprinten om dat je je voeten goed grij pend neerzet, het draait om een goede knie- en arminzet. Kijk maar eens naar Carl Lewis. Met zijn technische perfectie lijkt het sprinten bijna geen kracht te kosten. Zelfs op het laatste gedeelte kun je dan nog versnellen. Zelf maak ik te lan ge passen en zit te laag met mijn knieën Ja, krécht straalt er wel vanaf." Foto's illustre ren zijn betoog. Overal zien we een verbeten Veurink die met de overige Nederlandse talen ten op de emdstreep afdendert „Het is gewoon een lekker ge voel om keihard over die baan te gaan Vechten tegen anderen en tegen jezelf Zijn loopbaan tot nu toe zit in één plakboek met hoogtepunten Een groot aantal pagina's is al voor het komende seizoen gereserveerd. Uitschieter „Die uitschieter moet en zal er eens komen", gelooft Veu rink. Zou doping helpen, opper ik voorzichtig. „Ach, in Ne derland is zoiets lachwekkend. Ook een speciaal dieet zit er niet in. Verantwoord eten en drinken, daar blijft het bij." De eerste indoorwedstrijden met hellende bochten en kan sen op blessures zitten er intus sen op Het buitenseizoen be gint pas in mei. Dit jaar vinden de kampioenschappen plaats in Amersfoort. Een sponsor is er nu ook. „Het zou mooi zijn als atletiek in Nederland weer meer ging leven De wedstrijd sport dreigt anders een stil ein de", aldus Veurink en opnieuw pleit hij gloedvol voor méér wedstrijden. De sympathieke Achtervel- der traint intussen verder. Op jacht naar een nieuw persoon lijk record geeft de laatbloeier de essentie van zijn sport fraai weer: „De kunst van het sprinten is voor 'slechts' 98% te lopen Ontspannen en krachtige bewegingen die ma ximale snelheid garanderen". Hans Veurink, een groot sportman Een sprinter beho rend tot de top 5 van Neder land. Verbeten snelt hij over de baan, maar in gedachten gaat ook hij lachend over de streep Aart de Ruiter Hans Veurink op snelheid van de Velde en poule E Joop Mei en Cock Werve. In de téte- a-tête competitie werd in poule A Coen Bisschops de winnaar; in de poule B was dat Rob van der Werve; in poule C won Jo van Riezen en in poule D was Rie Stet de beste. LEUSDEN - Werd vorige week tegen kampioen Arn hem nog een topprestatie gele verd. waarbij net geen gelijk spel werd behaald, tegen de mindere clubs laat BCL maar al te vaak de punten liggen. Dat resulteerde in dit week einde tot een vijfde achtereen volgende nederlaag. Arthur Kappers presteerde in zijn single ver onder de maat en solliciteert naar een plaatsje in het zesde. Slechts tien punten, gelij kelijk verdeeld over beide sets, wist hij te behalen (5-15 en 5-15). Peter Esko speelde wel een goede partij, maar zijn tegenstander was gewoon beter (6-15 en 6-15). Leonore van Zalinge moest in een goede partij (ze speelt de laat ste weken sterk) toch de winst aan haar tegenstandster laten (6-11 en 9-12). Alleen Mathilde Lawakata wist in een zeer goed gespeelde wedstrijd haar tegenstandster op de knieën te dwingen (12-10 en 12-10). De herendubbel van Peter en Arthur was een van hun min dere en werd verloren met 9- 15 en 13-15. De damesdubbel van Leonore en Mathilde werd voor de zoveelste keer gewonnen in drie sets (10-15, 15-8 en 15-6). Beide gemengd dubbels moes ten gewonnen worden om nog een gelijk spel te behalen. He laas werd het eerste gemengd van Leonore en Arthur over klast, zij verloren met 6-15 en 4-15. Mathilde en Peter hiel den het zeer kort: 15-1 en 15-7. Einduitslag: wederom een 5-3 verlies. BCL staat nu met acht punten (uit de eerste helft van de kompetitie) bij (maar nog bo ven) de onderste 2 teams. Het ontmoet komende zondag het sterke BC Inside en een week later in een rechtstreeks de gradatieduel ABCA. Beide wedstrijden worden thuis af gewerkt. Met de steun van het eigen publiek en het 'thuis voordeel' moet het zich kun nen handhaven. Nederlaag BVO'79 Het eerste team van BVO'79 heeft tegen ABCA 9 een onge lukkige 5-3 nederlaag geleden. Eric Berg kende een moeilijk begin. Na een verloren eerste set (16-17) herstelde hij zich voortreffelijk: 15-8,15-9. Paul Koekoek kon het goede voorbeeld van Eric niet opvol gen: 4-15, 11-15. De dames van BVO'79 kenden eveneens veel problemen in hun partijen Eef van den Berg verloor nipt na verlenging in de derde set: 1-11, 12-10, 10-12. Marjolein Schimmel won nipt in drie sets 11-5,7-11,11-9. Spanning was er ook in de he rendubbel. De eerste set ging vlot naar BVO'79: 15-4. Het vervolg ging veel minder voorspoedig. Tweede set 9-15. De derde set was zeer span nend. Helaas voor BVO'79 werd deze na verlenging ver loren. De dames hadden het geluk wel aan hun zijde. Zij wonnen de eerste set na ver lenging met 17-16. Deze men tale opsteker bracht ook winst in de tweede set: 15-11. Een grillig verloop kende de ge mengd dubbel van Eric en Marjolein Na een gewonnen eerste set met maar liefst 15-1 was de koek op. De twee volgende sets werden ruim verloren: 9-15, 5-15. Om nog een 4-4 einduitslag te bereiken, moet de laatste par tij gewonnen worden. Ook dit koppel van BVO'79 won de eerste set met 15-1. Vreemd ge noeg kwam in deze partij eveneens een grote terugslag: 7-15. De derde en beslissende set was beslist na een verlen ging De uitslag was in het nadeel voor BVO'79: 14-17. Met nog twee wedstrijden te gaan, is een overwinning op zondag 19 januari tegen Badso 3 een 'must'. Tweede team Het tweede team van BVO'79 heeft met nog één competitie wedstrijd te gaan een 5-3 over winning geboekt op BV Eem- nes 3. De gemengd dubbel van Ma- riëtte en Hans moest gewon nen worden gegeven wegens blessure. Carin en Walter waren door het gebeuren aangeslagen en verloren prompt kansloos: 10- 15, 1-15. Een tweede plaats in deze competitie kan het team nau welijks meer ontgaan. Alle partijen eindigden in snelle twee sets. Wederom won Walter van Kleef zijn enkelpartij eenvou dig: 15-10, 154 Hans van Kleef kwam daarentegen te kort: 11-13,9-15. De dames van BVO'79 toon den zondag weer hun goede vorm. Carin de Wit kende ACHTERVELD - Uit de wijde omgeving kwamen de jeugd- judoka's veelal vergezeld van familieleden naar Achterveld. De organisatoren van dit tour- nooi, José van de Kooi en Ida van Houten, de beide trekkers van de judosectie van Avanti, konden terugblikken op een uiterst sportief en zeer ge slaagd tournooi. Zaterdag was het in de sportzaal te Achterveld een enorme drukte. Zo'n 120 judo ka's maakten onderling uit wie in hun klasse de sterkste wa ren De judoka's kwamen uit Baarn, Amersfoort, Scherpen- zeel, Hoogland, Wijk bij Duur stede, Hoevelaken en uiteraard uit Achterveld van de organi serende sportschool Avanti Rond 13.30 uur liep de sport zaal vol en kwamen omstreeks 14.00 uur de eerste judoka's,in de leeftijdsklasse van 6 tot 11 jaar op de tatami, de wed- strijdmat. Binnen 15 seconden was de eerste partij met ippon, een vol punt, al snel beslist. De meeste andere partijen duur den iets langer, terwijl een en kele partij zelfs door een ver lenging beslist moest worden. Vrij en open, maar op het scherpst van de snede werd er op de 5 wedstrijdmatten ge streden om het goud, zilver en brons. De talentjes in de dop streden met enorme inzet. Het publiek op de volle tribunes liet zich veel en luidruchtig ho ren. Je kon precies horen op welke mat de zoon of dochter moest aantreden, want daar was het een kakofonie van je welste Van de Achtervelders vielen Peter van Luttikhuizen zilver, Thijs van Esveld brons, Dirk Blom zilver en Karen Schipper met brons in de prij zen. Eervolle vermeldingen waren er voor de Achterveldse judoka's Willem Koch (4e), Se- bastiaan Blom (4e), Joost Jop- pe (4e) en Chris Ruttinoski (5e) Na de pauze maakten de ou deren judoka's de diensten op de judomatten uit. Hier was de klasse nog beter en werd er zelfs tactisch gestreden. Veel partijen werden met het kleinst mogelijk verschil be slist,zodat het ook hier veelal spannende aangelegenheden waren. De Achterveldse deel nemers konden hier geen ere plaatsen behalen, op Karen Schipper na. Deze dame stond in poule 18 haar mannetjes. Karen behaalde eerder dit seizoen al enkele prijzen weg uit omliggende plaatsen en staat al bekend bij haar tegen standers als een taaie rakker. Ook komen jaar zal Avanti weer trachten een dergelijk tournooi te organiseren. Mis schien kunnen dan de 150 deel nemers worden gehaald. Een wens van beide dames? De aan wezige Achterveldse EHBO- ers konden genieten van fraaie partijen en behoefden nage noeg geen diensten te verrich ten. Na afloop reikte de voor zitter van het hoofdbestuur van Avanti. Piet Kok, de vele gouden, zilveren en bronzen medailles uit aan de winnaars De uitslagen: poule 1 1.Jeffrey van Dijk, (sportschool Duurstede) poule 2 1 Joost van Helden, (sportschool Ed van de Berg) poule 3 1. Siegrid Niewold, (sportschool KDO) poule 4 1. Gerben Hartman. ('Ed van de Berg') poule 5 1 Irsa Saai, (sportschool Co de LEUSDEN - De zondagelf van Roda'46 heeft op eigen terrein de volgende ronde van het afdelings bekertoernooi bereikt De Leusde- naren versloegen op het Burge meester Buiningpark tweede klas- ser 't Gov met 4-2. De thuisclub kwam voortvarend uit de startblokken, toen Sander Schimmel binnen tien minuten koppend de score opende. Een fout van Meindert Vlugt in de defensie betekende 1-1. maar nog voor rust stelde Roda al orde op zaken. Via Bob Schoordijk en Sander Zaal be reikten de rood/zwarten met 3-1 de pauze. Na de veldwisselihg herkreeg 't Goy nog wel de aansluiting (3-2), maar Roda liet zich niet meer van de wijs brengen John Jansen be sliste de wedstrijd uiteindelijk door 4-2 aan te tekenen. ACHTERVELD - Maandag avond 20 januari wordt in De Moespot een kaartavond ge houden. Belnagstellenden kunnen deze avond klaverjas sen en schutjassen. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is vanaf 19.30 uur open. Deelne mers betalen 3,50 inschrijf geld (Foto Jan Pit) geen enkele moeite met haar tegenstander: 11-3,11-1 Ook Mariëtte van Meeteren won alweer haar enkelspel: 11-3,11-7 De herendubbel van Walter en Hans was de enige spannende partij van deze dag. Gelukig wisten Walter en Hans op de belangrijke mo menten beter met de spanning om te gaan: 15-12, 15-12. De damesdubbel kende enkele problemen in de vorm van een knieblessure van Mariëtte Zij kwam ongelukkig ten val Moeizaam sleepten zij toch de winst binnen. 15-9,15-12. Overige uitslagen. BVO'79 - ABCA 11 6-2 't Veen 4 - BVO'79 4 4-4 Hoevelaken 4 - BVO'79 5 6-2 BVO'79 6 - Eemnes9 2-6 Badso 9 - BVO'79 7 6-2 BVO'79 8 - Vollenhove7 4-4 Smalen) poule 6 1. Dennis de Graaf, ('Ed van de Berg') poule 7 1. Tim ten Bosker, ('Ed van de Berg') poule 8 1 Bas Ritzen, ('Duurstede') poule 9 1. Martijn van de Grooteveen, ('Ed van de Berg') poule 10 1. Leon de Oude, ('Co de Smalen') poule 11 1. Frank de Ridder, ('Ed van de Berg') poule 12 1. Bob van de Heuvel, ('Ed van de Berg') poule 13 1 Mariska Kreijne, ('Ed van de Berg') poule 14 1. Petra Kroes, ('Duurstede') poule 15 1. Haakon Niewald, ('KDO') poule 16 1. Wouter van Leeuwen, ('Duurste de') poule 17 1. Armand Tenten, ('Duurstede') poule 18 1. Harry Kloosterhuis. ('Duurste de') poule 19 1. Sebastiaan Fontijn, ('Samurai') poule 20 1. Michael van Wilsum, ('Co de Smalen') poule 21 1 Roy Nizzer, Duurstede') Sport kort LEUSDEN - Het blijft in de Nationale Zwem- competitie afdeling C een nek-aan-nek-race tussen de rechtstreekse concur renten, de Leusdense Zwem- en Poloclub De Haaien en de Utrechtse zwemvereniging Zwem- lust-Den Hommel. Wist de Leusdense selectie de vorige ontmoeting nipt in haar voordeel te be slechten, afgelopen weekeinde ging de over winning met een neus lengte naar de Utrech ters Dat de Utrechtse selectie met de eer ging strijken, was overigens geheel te recht. De Leusdense equipe was niet in top vorm getuige een aantal zeer middelmatige tij den. De eer werd hoog ge houden door onder an dere Boris van Gorkom, die er zelfs in slaagde zijn persoonlijk record op de 400 meter vrije slag te verbeteren. De evenaring van zijn persoonlijk re cord op de 100 meter schoolslag, leverde voor de Leusdenaren boven dien een derde plaats op. Jeroen Verhoeven was één van de andere zwem mers die er toe heeft bij gedragen dat het verschil met de directe concurrent binnen de perken is ge bleven Hij slaagde er in zijn beste tijd op de .400 meter vrije slag flink aan te scherpen, net als Ewout Paulusma op de 100 meter vrije slag. Bij de vrouwen wist Ta mara van Gorkom in po sitieve zin de aandacht op zich te vestigen Haar nieuwe persoonlijke re cord op de 200 meter wis selslag, 2.37.2, was goed voor een eerste plaats, terwijl Elwine Hermans met haar persoonlijke re cord op de 100 meter vrije slag een derde plaats aan de Leusdense erelijst wist toe te voegen. Tenslotte werd de schade beperkt gehouden door de goede prestaties van een aantal jeugdige Haaien. Eveline Brie nesse liet zich van haar beste kant zien, net als Hanneke Voskuilen, Karlijn van Stralen, Vin cent Oosterbroek, Kevin Mori en Christian Man- naart.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9