i Leusder Leusden zelden? jammer yJ OPRUIMING 10-40% korting op regenkleding. in» brandweer reconstructie openbaar groen voorkoming misdrijven vergaderagenda valleigebied ■lU'IJJJIf KUNSTGEBIT PROBLEMEN? TELEFOON 033-940022 Jl poelier brons< FA. F. V.D. LAGEMAAT AANZIENLIJK AFGEPRIJST DICK MEERVELD WOENSDAG 22 JANUARI 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 102, d.d. 22 januari 1992 meer dan blussen alleen Veel mensen weten nog steeds niet dat de brandweer veel meer doet dan het blussen van branden. De brandweer heeft de taak uw veiligheid te vergroten. organisatie De organisatie van de brandweer is opgebouwd uit officieren, on derofficieren en zogenaamde brandwachten Het Leusdense korps bestaat uit 44 mensen: twee officieren, zes bevelvoerders en 36 brandwachten. Deze mensen zijn alle goed opgeleid en dus goed voorbereid op hun taken De commandant en de onder commandant geven leiding aan het gehele corps in Leusden repressie Onder repressie wordt verstaan het bestrijden van branden en on gevallen. De inspecteur voor het brandweerwezen heeft het risico bepaald Voor Leusden en Ach terveld heeft dat consequenties Op grond van het verwachte risi co wordt namelijk de sterkte be paald van het corps. Dat wil zeg gen het aantal brandweermen sen. Ook het aantal voertuigen en het beschikbare materieel is van het verwachte risico afhankelijk Leusden dient in ieder geval te beschikken over twee tankautos puiten. een hulpverlcningsvoer- tuig en een materiaalvoertuig. In Achterveld moet een tankautos puit aanwezig zijn Gemiddeld genomen kan een tankautospuit binnen 8 minuten op de plaats van de calamiteit zijn. Daarom zijn alle voertuigen uitgerust met be schermingsmiddelen. Het hulp- verleningsvoertuig. dat altijd sa men met de tankautospuit uitrukt beschikt bovendien over een gro te hoeveelheid gereedschap om doelmatig te kunnen optreden bij ongevallen Bijvoorbeeld hy draulisch redgereedschap en ge reedschap om zware obstakels te kunnen verplaatsen preventie In de brandweerwet staat dat de brandweer preventie dient uit te voeren Hiermee wordt bedoeld het voorkomen en beperken van brand en ongevallen. Wat merkt u daar nu van? De brandweer geeft voorlichting over het voorkomen van branden en ongevallen De brandweer is ook betrokken bij de nieuwbouw van woningen. De brandweer beoordeelt alle openbare gebou wen op brandveiligheid. Daar naast bestaan er plannen om ook aan de bevolking meer voorlich ting en tips te geven. U zult daar zeer zeker binnenkort meer van merken. De brandweer kan u hel pen met het voorkomen van brand en ongevallen in uw eigen huis of bij u in de buurt. In deze rubriek zullen met dat doel arti keltjes verschijnen. Alle reden dus om Van 't Erf te blijven lezen meer weten? Als u meer wilt weten over het werk van de brandweer, kunt u bellen. Telefoon 961650. Dit nummer kunt u trouwens ook kie zen als u na het lezen van deze informatie zodanig geïnteres seerd bent geraakt in het werk van de brandweer, dat u zich als lid van het korps wilt aanmelden. opknapbeurt voor de wijken Akkerhoeve en Noordwijk Vanaf februari tot en met mei 1992 zullen er in de wijken Akkerhoeve en Noordwijk ingrypende werkzaamheden plaatsvinden aan het openbaar groen. Verspreid door de wijk zullen slechte en rommelige plantvakken worden vervangen door gazons met bomen of nieuwe lage en dichte beplan ting. waarom Sinds enkele jaren maken we in Leusden met meer gebruik van chemische (milieu-belastende) onkruidbestrijding. Deze andere manier van plantsoenonderhoud heeft tot gevolg gehad dat de plantsoenen er minder goed ver zorgd bij zijn komen te liggen Dat zal nu gaan veranderen. Her inrichting van het openbaar groen is de enige mogelijkheid om het (milieu-vriendelijke) onderhoud van het groen betaalbaar te hou den Bovendien biedt de recon structie een extra mogelijkheid het groen op veel plaatsen te ver nieuwen. Naar verwachting zal het nieuwe groen ongeveer twee jaar nodig hebben om zich volle dig te ontwikkelen overlast? Als eerste zijn de wijken Akker hoeve en Noordwijk dus aan de beurt. Voor 31 mei 1992 zullen alle plantvakken opnieuw zijn be plant of ingezaaid. Hierdoor zal de wijk ruimer van opzet lijken en een betere groenstructuur krijgen De afdeling groen zal al het mogelijke doen om de over last van omwonenden zoveel mo gelijk te beperken Ook zal er aandacht worden besteed aan de verkeersveiligheid van de bewo ners. zowel tijdens als na werk tijd. Toch is enige overlast met uit te sluiten. Daarvoor vragen wij uw begrip. meer weten? U kunt tijdens werkdagen tussen 9 00 en 10.00 uur contact opne men met dc afdeling Groen voor meer informatie Telefoon 961754. jammer genoeg geen overbodige luxe. Het voorkomen van misdrijven is een zaak van de politie Als er ergens iets gebeurt dat niet in de haak is. bv een diefstal of vernie ling. dan verwacht u van de poli tie dat die er iets aan doet Te recht Maar om te kunnen optre den. moet de politie wel weten dat er iets gebeurt. Ook de politie kan niet alles zien. De meeste misdrijven gebeuren als er geen politie in de buurt is. Maar als u nu toevallig ziet dat er iemand be zig is iets te vermelen of zich ver dacht gedraagt, wat let u dan om even de politie te bellen9 fietsdiefstal Het valt niet mee een Nederlan der te vinden van wie nog nooit een fiets is gestolen. Valt daar dan mets aan te doen9 Zeker wel. Heel veel zelfs Uw fiets goed op slot zetten met een goed slot. uw fiets laten graveren bij de rijwiel handelaar en altijd aangifte doen als uw fiets toch nog gestolen wordt. inbraak Een briefje aan de deur of aan het raam waarop staat dat u afwezig bent. is natuurlijk vragen om een inbraak. Doe dat daarom dan ook niet. Zorg ook dat uw kostbare spullen met van buiten af zicht baar zijn Vraag of bekenden een oogje in het zeil houden. En ontdekt u verdachte dingen, zoals iemand die overdreven veel be- donderdag 30 januari vergadert de gemeenteraad. In deze verga dering buigt de raad zich onder meer over de volgende punten Oefenlocatie brandweer De raad wordt gevraagd een be drag van 53.000.- beschikbaar te stellen en de oefenlocatie di rect naast de gemeentewerf aan de Randweg te situeren. Subsidie Stichting De Zuidzij. Dc stichting de Zuidzij uit Leus- den-zuid biedt ouderen vanaf 55 jaar in De Woelige Hoek activi teiten aan die bestaan uit thema middagen. gezamenlijke maaltij den en inloopdagen De raad wordt voorgesteld om de Stich ting De Zuidzij m i.v. 1992 struc tureel te subsidiëren in de huis vestingskosten (100%) en de kos ten van activiteiten (25%). Noodvoorzieningen bibliotheek Langenbeek Als gevolg van de brand in de bi bliotheek moeten er een aantal maatregelen getroffen worden om de bibliotheek weer zo snel mogelijk te laten functioneren langstelling heeft voor het huis van uw buren, neem dan contact op met de politie. zakkenrollers Elke dag slaan zakkenrollers hun slag. Op straat, in de bus en in de trein, overal en elke dag weer. Probeer zoveel mogeli|k maatre gelen te nemen om te voorkomen dat u van deze praktijken het slachtoffer wordt Houdt in een volle bus of trein de sluiting van uw tas naar u toe. Laat u niet afleiden. Zakkenrol lers werken graag in groepjes. De een leidt het slachtoffer af en de ander slaat zijn slag. De raad wordt verzocht daarvoor een bedrag van 50.000.- be schikbaar te stellen Instellen stortpas. In het reglement ..overlaadsta- tion" wordt onder meer bepaald dat alleen Leusdense inwoners af valstoffen op de gemeentewerf mogen afleveren. Om een goede controle mogelijk te maken wordt de raad voorgesteld een zgn. ..Stortpasin te stellen Realisatie-overeenkomsten met MBO en H2B. Zowel met de project ontwikkelaar als de bouwcombi natie H2B dienen overeenkom sten gesloten te worden voor de uitbreiding van De Hamershof met 6 400 m: winkelruimte. 255 woningen (huur- en koop) en 410 parkeerplaatsen. De vergadering wordt in het ge meentehuis gehouden en begint om 20 00 uur. De volledige agenda met bijbeho rende stukken liggen voor u ter inzage bij het bureau voorlich ting. autodieven Elk jaar worden er in NedJ meer dan 10.000 auto's ge? Bovendien wordt erelkeifcH kapitalen gestolen uit gep> de auto's. Wees waakzm$ verstandig! Veel diefstallerffi den gemakkelijk voorl^ kunnen worden. Bij bureau lichting is een tolder verkn j. waarin een aantal tips st^ja meer weten? ig Het bovenstaande is maT greep van alle tips die erb:^ om misdrijven zoveel mogj^ voorkomen. Als u meerei ten. kunt u contact opnemtd de politie. Telefoon 944 4^c d •e plan van aanpak bijna klaar De oostelijke helft van de gemeente Leusden ligt in derse Vallei. Om ervoor te zorgen dat dit gebied oc&a toekomst zijn ecologische en landschappelijke waard, houdt, is het noodzakelijk een aantal maatregelen te ii Het gaat daarbij met name om liet behoud van een landbouw die economisch gezond en in staat is el£j milieu-investeringen te verrichten Ook gaat het om$j minderen van de belasting van het milieu rond en op Jj sche landgoederen in het Valleigebied Om dat te bereiken wordt een plan van aanpak opgesp gebeurt door een speciale commissie, samengesteld ura; genwoordigers van alle betrokken partijen in het \)i bied Deze Valleicommissie legt op dit moment dea hand aan het plan van aanpak Het is de bedoeling dar^ 12 februari in een vergadering van de Valleicommissi^ besproken. Over de voortgang van het plan is onlangs een nieu3> verschenen, die gratis is af te halen bij het bureau Vu. ting. Daar liggen ook de rapporten ter inzage die toi^ door de commissie zijn uitgebracht v J Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 oJ\\ bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Hessenweg 259a. uitbreiden van de woning Visotter 2. uitbreiden van de woning en keuken Hessenweg 98a. realiseren opslagkelder Ambachtsweg 5a en 5b, interne verandering en gevelwijziging Rietspinner 8. plaatsen tuinhuisje Heiligenbergerweg 9a, uitbreiden van de wo ning Kon Sophielaan 18. plaatsen van een dakkapel Gewijzigde bouwvergunning: Van Waldeck-Pyrmontlaan 3. realiseren van carport en uitbreiden van een berging diverse vergunningen Culturele Raad Leusden. plaatsing aankondi gingsborden Bestuur Z V V. Keistad. het houden van maxi maal 25 bingo-avonden in 1992 J. Goedknegt. idem voor 20 bingo-avonden in 1992 Bestuur St Goedegebuuren. idem voor 4 bin go-avonden in 1992 S B B O Midden Nederland plaatsing aankon digingsborden Carnavalsver. De Puupenkoppen. idem en het houden van een carnavalsoptocht Si 't Hamersveld. plaatsing aankondigingsbor- gen. het houden van een bazar, het plaatsen van een tent, het ten gehore brengen van muziek en mededelingen, het organiseren van een kans spel. kapvergunningen Arnhemseweg 35. 1 berk in de voortuin Bohemcn 7. 1 berk in de voortuin Roggewijk 4. 1 berk in de achtertuin bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij- I ,v> v. ZANDBRINK INSTALLATIE WERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel. 033-941346 verwarming - konvektorputten - rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. Diverse inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208. tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209. telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen) Aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage, één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. - bouw van carports op de percelen Speelkamp nrs. 11. 13. 47 en 49 - bouw van een schuur op het perceel Dioriet 9 - bouw van een woning met garage op het per ceel Tiendvrij 5 - het verhogen van een schutting op het perceel Waterhoen 8 - het uitbreiden van de badkamer op het perceel Duinroos 9 - een interne verbouwing op het perceel Grien den 4 - de bouw van 4 vrije sector woningen aan de Ch. de Bourbonlaan 2 - bouw van een berging op het perceel Rosmo lenstraat 76 - bouw van een volière op het perceel Maten 115 De tekeningen liggen van donderdag 23 januari 1992 t/m woensdag 5 februari 1992 op werkda gen 's morgens van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken kamer 208. 't Erf 1 te Leusden Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. GOEDE RAAD KOST U NIETS! De Erkende O N T. tandprotheticus in uw buurl is: TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK ..LEUSDEN" G. A Schuhmacher. Claverenbladstraat 36. 3833 JG Leusden. REPARATIES KLAAR TERWIJL U WACHT OOK 'S AVONDS EN IN HET WEEKEND Verleende hinderwetvergunningen Burgemeester en wethouders hebben op 16 ja nuari 1992 een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de hinderwet verleend aan Hora B.V. voor een scheepsra- menfabriek, alsmede opslag van huisbrandolie op het perceel Hamersveldseweg 137 te Leusden en aan A. W. Hilhorst voor het oprichten en in werking hebben van een veehouderij met mest- opslag op het perceel Langesteeg 6 te Leusden De beschikkingen en alle ter zake zijnde stuk ken liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211. 't Erf 1 te Leusden ter inzage van 22 januari 1992 tot 22 februari 1992, elke werkdag van 08 30 tot 12.30 uur. Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage door: a de aanvrager; b betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikkingen worden na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot de treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Grote antiq. BOEKEN BEURS Canadianclub. Vosselmanstraat Apel doorn. Zat. 25 januari 10.00- 17 00 uur. Inl. 055- 213042421767. KUNSTGEBITTEN en reparaties. Tandprothe- tische praktijk Leusden. Ook 's avonds en in het weekend. Claveren- bladstr. 36. Leusden-C, tel. 940022. Nu alle overjarige FIET SEN met 25% korting, o.a. Batavus, Grant, Koga-Miyata en Rally. Tweewielers Evert de Lange, De Brink 13-17 Hoevelaken. Tel. 03495- 36838. Taxi bestellen? ATAX 720202 J. J Meyer Te koop: licht bescha digde KOELKASTEN, diepvrieskisten en kas ten, combikasten, was- en droogautomaten, vaatwassers en fornui zen. Nieuw met volle garantie" Geopend van 8.00 tot 12.30. 13.30 tot 18 00 uur, 's woensdag middags gesloten, vrij dag koopavond en 's za terdags om 4 uur geslo ten. v.d. BLAAK B.V., Dorpsstraat 219-221, Harskamp 08383- 6291 Voor TUINAANLEG en onderhoud, ontwerp en advies Hoveniersbedrijf Groen en Groei. Ermelo. tel. 03417-58736 Wij hebben een uitge breide collectie GE- BOORTEKAARTEN en huwelijkskaarten Mo- dellenboeken mag u thuis nakijken. De Leus der Krant, Asschatter- weg 19. MAISKIP en olijven Poelier Brons Hamershof. (05 Kiptopjes kilo 2 50 nu 1.90 "e Kalkoenbraadlapjeskiioii 90 nu 10.40 t_ Reerollade kilo 29 00 nu 24.90 Hazeruggenkiio26 00nu 22.40 ■u \i 'T ERF 10 - HAMERSHOF - TEL. 946504 HOUTHANDEL' TUINDECORATIES Zeisterweg 55. Woudenberg 05498-1268/3600 WIJ RUIMEN OP: Blokhut tuinberging garage' kippenhokken' schuttinghout. T.k. alle maten polyester en stalen SILO S vijzels (e.d.). Scherpe priizen. Inruil reparatie Walcom constructie bedrijf gebr Leijenhorst, Ni|borg 5, Renswoude Tel 08387- 1434 Fax 3145, 's avends 1771 e( 1769 Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam Dealer van Raleigh, Peugeot, Puch en Gazelle rijwielen en bromfietsen. Dc ficis^vakma Grutterij 13, Leusden. Tel. 033-940005. Ook uw adres voor reparatie.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4