ichterveld mist overtuiging ïgen laaggeplaatst RUC: 1-1 Pech voor BVO'79 Roda-zondag delft weer het onderspit s«| Sport kort todactueel NK-limiet Sport kort Drie F-methode Regioschaken Leusder Krant Densdag 22 januari 1992 SPORT Pagina 9 jJSDEN - De nederlaag Roda-zondag brengt de g zo langzamerhand in de xarlijke zóne. Een positief ltaat tegen het Utrechtse Ultrajectum kon Roda in vei liger vaarwater brengen. Maar evenals de voorgaande drie competitiewedstrijden pakte het anders uit. In de eerste Rodactueel an dit jaar lazen wij ook J (;en aantal interessante za kten. Helaas moesten ij het programmablad de voetbalvereniging ezen dat de zondag-trai- or^er Piet Mackaay voor het jyeizoen 92- 93 heeft bij getekend. Nu zegt een !:ontract in de voetbalwe reld natuurlijk niet zoveel 3 Vant zijn voorganger Teus niKommer werd ook voortij- ddig de laan uitgestuurd Cees Leijenaar sr. vraagt v£ich af wat er mis is met het cj.ioofdveld. omdat de twee 'jtandaardteams in 1991 drie thuiswedstrij den wisten te winnen Dat inderdaad niet al te veel. mGelukkig weet hij ook aar het aan ligt Want het tplijkt dat bij elke thuis- wedstrijd de offciele üoda-vlag ontbreekt Als le spoorloze vlag weer zal wapperen. zullen er weer cneer thuiswedstrijden ge wonnen worden Dat is de j^ioop van Leijenaar sr. Wat te denken van de Sistorie van Roda 46 Na ve?en jaar stilstand meldt Rodactueel dat Roda in eri967 kampioen werd in de gaweede klasse afdeling Jtrecht Dat werd bereikt nf door een 2-0 zege 0- FAK uit Bilthoven De huidige zondag-voorzitter Jaap de Haan blijkt wel degelijke .een. balletje te kunnen trappen, want hij was in die wedstrijd de grote uit blinker Tijdens receptie in Het Ros Beijaart werd de KNVB vertegenwoordigd door A.P Kerstens. die naast voorzitter van de af deling Utrecht ook praeses van Achten eld was. Het Kerstens Sportpark in Achterveld is naar deze te vroeg overleden Achter- velder vernoemd Tot slot de damesafde ling van Roda'46. Deze af deling werd twee en half jaar geleden opnieuw op gericht Na een jaar waren er voldoende meisjes voor twwe elftallen, maar dat hield helaas niet lang stand Veel jongere meisjes bedankten, omdat zij fy siek niet tegen de ouderen op konden en het begrip teamsport onbekend was Maar ondanks een kleinere groep weten de dames vier trainers om zich heen. Dus aan aandacht geen gebrek Meisjes die ook zoveel aan dacht willen kunnen zich aanmelden als lid van Roda'46 Het moeten wel gezellige meiden zijn en in leeftijd variërend \an 14 tot 26 jaar Aldus Rodactu eel n LEUSDEN - Tijdens de in Amersfoort yerzwom- a men limietwedstrijden raffelde Tamara van Gor- kom, lid van de wed strijdselectie van de Leusdense Zwem- en Po- loclub De Haaien, de 100 I meter schoolslag af in II 17 9. Omdat de limiet p voor deelname aan de kf! Nederlandse Winterkam- pióenschappen. die in fe bruari in Drachten wor den verzwommen. voor meisjes uit 1975 is gesteld op 1-18.0, verdiende ze daarmee een startbewijs voor deelname aan die nationale zwemkam- pioenschappen. gVan Gorkom was overi gens niet de enige Haai' die gedurende het afgelo pen weekeinde een goede prestatie wist af te leve ren Zo slaagde Rudy de Heer er in zijn tot op he den beste tijd op zowel de 100 meter vrije slag als de 1200 meter schoolslag aan te scherpen; ging Vincent Oosterbroek eveneens op 'de 200 meter schoolslag sneller dan ooit te voren en keerde ook Marlies Kok huiswaarts met een persoonlijk record op de 200 meter vrije slag. Daarnaast waren het vooral de jeugdige Haaien-leden die hun in spanningen bekroond za gen met aanzienlijke ver beteringen van hun per soonlijke records op ver schillende programma onderdelen. Maartje van Stralen en Bastiaan Tam- minga brachten tijdens de 100 meter vrije slag een snelle tijd op de klok ken, Kirstin Reiling en Annemieke van de Werf deden hetzelfde op de 100 meter rugslag. Van Stra len sloeg een tweede maal toe door haar per soonlijk record op de 100 meter vlinderslag met bijna 9 seconden te verbe teren. Arjan van de Berg bracht zijn toch al scherpe tijd op de 100 me ter schoolslag verder om- Jaag. Hij ging een halve seconde sneller dan de vorige keer en was met zijn 1.25 0 op één na de snelste van zijn leeftijd op dat nummer binnen de Kring Utrecht Roda liet in de beginfase het initiatief te veel over aan de gastenheren Dit leverde al snel een tegendoelpunt op In de vierde minuut soleerde een Ultrajectum-speler door de Roda-defensie en scoorde koelbloedig. Roda liet zich door deze vroege achterstand echter niet uit het veld slaan en nam het initiatief steeds meer in handen. Dit leverde ook kansen op In de 8e minuut was het Aarnoud Lolkama die net over kegelde, terwijl luttele minuten later Sander Zaal na een vloeiende aanval net naast schoot In de 17e minuut werd John Jansen, die doorgebroken was, in het strafschopgebied zodanig aangevallen, dat heel Roda een strafschop ver wachtte. De scheidsrechter be sliste anders en Roda bleef op een 1-0 achterstand staan. Toch zou dit niet al te lang du ren Eerst nog moest doelman Michel Vrijhoef handelend op treden bij een Utrechtse coun ter, maar in de 21e minuut was het raak. Bob Schoordijk werd in de diepte aangespeeld en bediende op zijn beurt Aar noud Lolkama op maat De Fries liet deze kans niet onbe nut en bracht Roda naast Ul trajectum. Bijna was het in de 28e minuut r 1 voor Roda, toen alweer bob Schoordijk een fraaie voorzet gaf Sander Zaal kopte echter naast Het zat Roda voorin bepaald niet mee toen John Jansen in de 36e minuut een uittrap van doelman Vrijhoef met het hoofd verlengde en Steffen Chang in scoringspositie bracht Chang schoot echter naast het doel. Op slag van rust kwam Roda goed weg Meindert Vlugt ver speelde de bal en een Ultrajec tum-speler kon alleen op weg naar de Roda-keeper. Zwaar gehinderd door Jeroen Zaal, schoot de Utrechtse spits ech ter op de paal. Gedreven De tweede helft zou voor Roda een zeer slecht begin kennen. De gasten kwamen gedreven uit de kleedkamer en zetten Roda direct onder druk en dit leverde chaotische situaties voor het Roda-doel op. In de tweede minuut kon daardoor Sander Verzuu niets anders doen, dan de bal al liggend op de doellijn met de hand stop pen De matig acterende scheidsrechter Van Wijk kon niets anders doen. dan de bal op de elfmeterstip leggen. Ul trajectum liet deze kans niet onbenut en Roda keek we derom tegen een achterstand aan Het vertrouwen zakte bij de Leusdenaren en het spel werd er zeker niet beter op Het tij had echter nog wel kunnen ke ren, toen in de zesde minuut Jansen op aangeven van de sterk spelende Lolkama een grote kans onbenut liet. In de 16e minuut voorkwam pech Roda's gelijkmaker. Uit een scrimmage werden inzet ten van Schimmel en Chang van de lijn gehaald Na deze mogelijkheden heeft Roda verder in de wedstrijd einig doelrijpe kansen meer gehad Bovendien werd een derde te gentreffer geïncasseerd. Een juweel van een doelpunt De Ultrajectum-aanvoerder schoot van 25 meter een vrije trap uit stand achter de kans loze Vrijhoef De thuiswedstrijd van zondag tegen hekkesluiter Scher- penzeel wordt nu van eminent belang Roda moet winnen om boven de degradatiestreep te blijven LEUSDEN - Het eerste team uit Leusden heeft voor de derde achtereenvolgende keer de kleinst mogelijke neder laag geleden. Ditmaal was Badso-3 te sterk (3-5). Eric Berg is ver van zijn top vorm verwijderd. In zijn en kelpartij leed hij een dikke ne derlaag 6-15 7-15. Voor Paul Koekoek is zijn vaste inval beurt in de tweede klasse heel leerzaam. Slecht dertien pun ten kon hij veroveren 4-15 9- 15. Volgens verwachtig brach ten de dames van BVO'79 de partijen in evenwicht Eef van den Berg kende alleen proble men in de eerste set 12-10 11-5. Marjolein Schimmel maakte haar faam als enkelspeelster weer waar 11-3 11-4 De heren- dubbel van Eric en Paul werd in de derde set pas interessant. De gelijke strijd eindigde in het nadeel van BVO'79 4-15 15- 9 13-15. Eef en Marjolein brachten opnieuw een gelijke stand op het scorebord 15-10 15-8 Spanning was er in de beide gemengde dubbels. Eric en Marjolein lieten de winst in de eerste set na een 12-4 voor sprong ontglippen 14-18 Winst van de tweede set 15-11 stelde orde op zaken. In de be slissende set werd een direct opgelopen achterstand niet meer ingehaald (8-15). Een broodnodige 4-4 moest be haald worden in de laatste partij. Paul en Eef wisten na een krap verlopen eerste set (12-15), in de tweede set een verlenging te forceren. Maar zoals uit voorgaande competi tiewedstrijden blijkt, is BVO'79 weinig gelukkig met verlengingen Ook dit keer ging de winst in de verlenging naar de tegenpartij 17-18. Op 26 januari speelt BVO-79 haar laatste wedstrijd. Het is de vraag of een ruime overwin ning op Zeewally 1 het team kan redden van degradatie. Tweede team Het tweede team van BVO'79 heeft in haar laatste wedstrijd een 6-2 overwinning geboekt op Selby 3 Door deze over winning eindigde het team als tweede in de tweede klasse met twintig punten uit twaalf wedstrijden Als goede tweede beslist de bond bin nenkort of promotie naar de eerste klasse werkelijkheid wordt. Walter en Hans van Kleef wa ren goed oj:> dreef in hun en- kelpartij Walter was snel klaar met zijn tegenstander 15-8 15-2. Hans deed er niet veel langer over 15-6 15-7. Ca- rin de Wit kon het tempo van haar tegenstandster niet vol gen 2-11 2-11. Mariette van Meeteren was volledig her steld van haar val vorige week In een magistrale partij wist zij haar sterke tegen standster een pijnlijke neder laag toe te brengen 11-7 11-2. Hans en Walter speelden in hun herendubbel na een verlo ren eerste set 10-15 een ver snelling hoger 15-7 15-5. Carin en Mariette hadden grote moeite de eerste set te winnen (18-17). De weerstand van de tegen standsters was hierdoor in de tweede set gebroken (15-3). De stand was nu 5-1 in het voor deel van BVO'79 en beide ge mengd dubbels waren nog slechts een formaliteit. Carin en Walter verloren in de be slissende derde set met 12-15. Mariette en Hans eindigden de competitie in stijl met een ruime overwinning 15-7 15-5 Het is nog even afwachten of BVO'79 zich volgend seizoen zich mag verrijken met een eerste klasse team. Overige uitslagen KB VA - BVO'79 3 3-5 BVO'79 4 - KBVA 8 2-6 BVO'79 5 - BC Leusden 5 7-1 Hooglanderveen 3 - BVO'79 6 1-7 BVO'79 7 - Selby 4-4 Badge - BVO'79 8 3-5 ACHTERVELD - Met de win terstop nog in de benen moest SV Achterveld aantreden te gen het laaggeplaatste RUC. Het altijd zo trouwe publiek liet het deze middag op het Kerstenssportpark massaal af weten. De concurrentieslag met het uitverkochte en droge Thialf was een ongelijke. Zandstra. Veldkamp en Bos konden meer bekoren dan De Vette. Van Dijk en Middelaar 31.000 doldrieste aanhangers vergaapten zich aan rondjes onder de 32 seconden, terwijl in Achterveld welgeteld 33 verkleumde supporters regen en wind trotseerden om hun favorieten aan het werk te zien. Een hartverwarmende over- winning had alles goed kunnen maken. In de uitwedstrijd tegen de Utrechters was het 3-6 gewor den. Deze middag lag het dui delijk anders. De ploegen gin gen in het begin van de partij redelijk gelijk op. Op het iet wat gladde veld schoten de ballen verraderlijk door. De uittrappen van keeper Van den Bedem reikten met de wind mee tot ver over de doellijn. SVA forceerde een aantal cor ners. In de 17e minuut begon een soepele aanval Kees van den Breemer schoof de bal naar Peter Middelaar Zijn voorzet op maat belandde bij Gerard van den Breemer. De SVA- spits raakte de bal niet vol en kopte over de dwarslat. RUC was intussen meerdere malen in de buitenspelval gelo pen Dit tot groot ongenoegen van de eigen coach die zich in tensief met de leiding begon te bemoeien In een later stadium zou hij naar de staantnbune worden verbannen U coacht alleen uw eigen team meneer ennietmij" luidde het bitte re antwoord van de man in het zwart. Toch had de retirade van de coach van RUC enig succes. Tot tweemaal toe kwa men Utrechtse aanvallers oog in oog met aanvoerder Van den Bedem Beide keren wist de Achten eldse sluitpost de si tuatie vrij gemakkelijk te red den Kansen In de 33e minuut werd een SVA-treffer afgekeurd Du wen' oordeelde de scheids. De Utrechtse opluchting duurde slechts twee minuten. Een dieptebal van Rob de Vette be reikte Gerard van den Breemer op maat Met overzicht legde hij de bal breed De inkomende Harrie van Dalen kon de hoek uitkiezen en beheerst 1-0 aan tekenen Tot twee keer toe had den de mannen van trainer Dick Mulder de kans om nog rustiger de pauze in te gaan Peter Middelaar en Eric de Jong beschadigden jammerlijk alleen de sponsorborden. De tweede helft begon grim miger Overtredingen stapel den zich op. waarbij de scheidsrechter niet altijd een even goede indruk maakte. Keeper Van den Bedem pro beerde medespeler De Jong op het juiste spoor te krijgen; Niet op het publiek letten. Eric"'.Welk publiek7! was het enig juiste en verwonderde antwoord Meteen daarop werd de linker aanvaller van SVA getorpedeerd Uit de daarop genomen vrije trap schampte de bal het voorhoofd van Rob de Vette Net naast. De volgende aanval van RUC was vlekkeloos. Met een fraaie schuiver draaide de bal via de binnenkant paal in de linker hoek Van den Bedem was kansloos. Tot groot ongenoe gen kon de SVA-voorzitter eenzaam onder het scorebord m de 13e minuut de andere 1 ophangen Door deze gelijkmaker ver loor SVA de grip op het spel Trainer Dick Mulder Na de 1-1 leden we onnodig veel bal verlies Te gehaast spelen, el kaar niet meer coachen. Te weinig lef ja dat zat er op dat moment wel voldoende in Tactische wijzigingen konden niet uitblijven In de 20e mi nuut volgde een eerste wissel De moegestreden Gerard van den Breemer verliet het veld Na een lange blessureperiode mocht Peter Ruitenbeek voor nieuwe impulsen zorgen Zijn eerste acties waren veelbelo vend. Met de van hem bekende kapbewegmgen zorgde hij voor gevaar in de RUC-achter- hoede. In de 26e minuut volgde de tweede wissel. Jeroen Tol boom erm en Henk van Rijns oever eruit. SVA creëerde een aantal kansen. Opnieuw waren het reddingen van de Utrechtse keeper of te gehaaste SVA-po- gingen die een tweede doel punt verijdelden Wind en regen hadden een duidelijke neerslag op het ver toonde spel Het gehalte van de wedstrijd werd triester Een ie der deelde in de malaise. De scheidsrechter verordonneer de iedereen die zich vanaf de kant met het spel bemoeide achter de hekken plaats te ne men Binnen de lijnen was de spelvreugde intussen ook zoek De puntendeling weerspie gelde de verhoudingen van deze middag juist De winters laap in Achterveld kwam deze middag in ieder geval abrupt ten einde Die tweede helft was dus slecht, heel slecht reageerde trainer Mulder. De overtuiging was helemaal zoek. Maar die scherpte komt wel weer. De selectie is nu weer compleet. Ik heb er alle ver trouwen in dat de onderlinge concurrentie weer meer resul taten oplevert Uitslagen Ultrajectum 1 - Roda 1 3-1 WZA 2 - Roda 2 7-2 Roda 3 - KW A 2 3-1 (Vriends Roda 4 - Hoogl.veen 3 1-0 Roda 5 - Maluku Muda 2 3-1 Veensche Boys 4 - Roda 6 0-6 Roda 7 - Victoria 8 7-1 Hoogl veen 9 - Roda 8 1-3 Dames Roda 1 - Brederodes 2 Wedstrijdprogramma 26 januari Roda 1 - Scherpenzeel 1 14 30 Roda 2 - JSV3 11 30 Victoria 3 - Roda 3 11.30 Roda 4 - vrij Scherpenzeel 3 - Roda 5 11.30 Roda 6 - Hoogland 8 11 30 BW 7 - Roda 7 10.00 Roda 8 - Soest 11 11.30 Dames Roda 1 - Nederhorst 1 11.30 De clubbladen zij meest al informatief voor de le den Soms staan er dingen waarvan wij als redactie zeggen; ..Hë. dat is interes sant De verzonnen brief in de Prikkel, waarover men vorig week in Sissers heeft kunnen lezen, blijft buiten beschouwing. In diezelfde Prikkel staat een anonieme overpeinzing van een geïnteresseerd betrokken buitenstaan der Deze man of vrouw vindt dat er nogal mis is met korfbalvereniging Antilopen. Vooral het on der de maat blijven van de prestatiesport doet de overpeinzei pijn. 'Voor prestatief denken en doen heb je de drie F-methode nodig' Fun. Friendschap en Focus Dat is volgens de schrijver de oplossing Iets anders is het ontbreken van groepsinzet bij Antilo pen. Men loop allemaal dezelfde kant op Iedereen trekt aan de kluwe wol aan z n eigen touwtje. En dus blijft het in de knoop en is de wol onbruikbaar De overpeinzer legt duidelijk de vinger op de zere plek ken van Antilopen en ano niem is dat natuurlijk het meest eenvoudig Hopelijk weet de redactie van Prik kel wie de schrijver is. zo dat ook het bestuur en de club zijn voordeel met de overpeizing kan doen. LEUSDEN - Het eerste team van de schaakver eniging Leusden heeft ook de vierde wedstrijd van het seizoen in een overwinning omgezet. Vooraf zagen de mannen van teamleider Carel Vos nogal ojd tegen de wed strijd met BSG IV, het team dat met een punt achterstand op de Leus denaren op de tweede plaats stond. Die vrees bleek echter onnodig; ge durende bijna de hele wedstrijd was duidelijk dat Leusden aan het lang ste eind zou trekken. Dat het uiteindelijk slechts een minimale 3,5-4,5 overwinning werd. mocht Leusden wijten aan een paar schoon heidsfoutjes in de slot fase. Zo blunderde kop man Wim Velker in ge wonnen stelling zijn dame weg. Arnold ver loor in goede stelling door tijdsoverschrijding Bert Uneken gaf in een makkelijk gewonnen eindspel zomaar een pion weg. waardoor de partij weer binnen de remise- rnarge kwam. Jos Agter- berg had zijn tegenstan der in de openingsfase overspeeld, maar liet in de slotfase een tegenaan val toe die hem dwong op zetherhaling te spelen. De puntendeling van Ca rel Vos was voor de Bus- sumers het enige halfje dat op 'normale' manier tot stand kwam Hans Peperkamp. Leo de Rijke (nu 4 uit 4') en Jaap van Tuyll brachten volle pun ten voor Leusden op het scoreformulier. Leusden staat nu in de Eerste Klasse A twee punten voor op een groepje van drie achtervolgende teams. In de Vierde Klasse A haalde Leusden III gena deloos uit tegen BSG VII. Hoewel de Bussumers zich aan sommige borden taai verdedigden, wer den ze uiteindelijk toch allemaal opgebracht: 8-0. Leusden III blijft de kop positie delen met Baara II Leusden IV wist een goede 3-5 overwinning te halen tegen Nijkerk III en staat in de subtop van de Vierde Klasse B In de onderlinge competi tie deden zich enkele ver rassingen voor Zo was de remise van Pim van de Harst tegen Leo de Rijke bijzonder knap. evenals de winst van Harald Struiwig op Jaap Lang- rn an De stand op kop. 1. Shahrizadeh 1575 2 S. Peperkamp 1574 De Rijke 1574 e jeudige voetballers strijden om de bal tijdens de wedstrijd Achterveld tegen het Utrechtse r (foto Hans Verhorst ga -• Hi Arno Kok (rugnummer twee) neemt namens Achterveld het doel van RLC onder vuur. Het duel eindigde in een bloedeloos 1-1 gelijkspel (foto Hans Verhorst) t

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9