Leusdei Leusden snoeien om te kunnen groeien gemeentelijke belastingen klachtennummer vliegbasis Soesterberg gewijzigd vergaderagenda VAN LOENEN HOVENIERS Praktijk voor natuurtherapie af' uw SPECIALIST®, ONZE USA AKTIE GAAT WEER VAN START! Uw USA-partners voor 1992! -s WOENSDAG 29 JANUARI 1992 LEUSDER KRANT -Wc Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 103. d.d. 29 januari 1992 bijeenkomst nieuwe inwoners wegens succes geprolongeerd Op 18 februari 1992 vindt in het gemeentehuis de jaarlijkse bij eenkomst plaats voor nieuwe in woners. De avond staat in het teken \an de kennismaking met de gemeente Leusden. Ten op zichte van vorige jaren is de opzet van de avond veranderd. De bij eenkomst is informeel van opzet. In de hal van het gemeentehuis staat een aantal marktkramen waarachter de verschillende wet houders hun ..produkten aan prijzen Er is van alles te zien. het hele gemeentelijke dienstenpak ket wordt ten tonele gevoerd Zo kunt u informatie krijgen over welzijnsplanning en ruimtelijke ordening maar ook over de actie ve rol die de gemeente speelt als het gaat over de zorg voor ons milieu. Tevens zal de diapresen tatie ..van Lisiduna tot Leusden" te zien zijn Zij die daarvoor be langstelling hebben kunnen het gemeentehuis bezichtigen De nieuwe inwoners, dat wil zeg gen zij die in 1991 in Leusden zijn komen wonen, worden persoon lijk uitgenodigd door middel van een brief. Alle andere inwoners van de gemeente zijn natuurlijk ook van harte welkom Het telefoonnummer waar klach ten over startend of landend mili tair vliegverkeer van en naar de vliegbasis Soesterberg kunnen worden gemeld is gewijzigd in 03404-36199. Dit is het nieuwe centrale nummer van de vliegba sis; tijdens kantooruren wordt men doorverbonden met het bu reau Voorlichting daarbuiten met de Officier van Dienst. Met klachten over militair vlieg verkeer in het algemeen kan men terecht bij de Sectie Geluidhin der van de Luchtmachtstaf, tele foon 070-492300. Dit nummer is dag en nacht bereikbaar buiten kantoortijden via een telefoon- beantwoorder. Niet alleen van militair vliegver keer kan hinder worden onder vonden Ook burgervliegtuigen en dan met name sportvliegtui- gen kunnen geluidsoverlast be zorgen. Klachten daarover kun nen worden gemeld bij de Mi- lieuklachtentelefoon van de pro vincie Utrecht, dag en nacht be reikbaar onder nummer 030- 515500. Klachten over sportvliegtuigen die een gevaarlijk vlieggedrag vertonen (b v. het uitvoeren van stunts boven woonwijken) kun nen worden gemeld bij de Dienst Luchtvaart van de Rijkspolitie, telefoon 020-5185911. Het is daarbij van belang om behalve plaats, datum en tijdstip zo mo gelijk ook het registratie-num mer van het betrokken sport- vliegtuig door te geven. Tijdig snoeien zorgt enoor dal liei openbare groen in Lensden gezond en mooi blijfi. Ook voor de gemeentelijke afdeling Groen zijn herfst en winter de tijd om bomen en heesters te planten èn te snoeien. Het planten gebeurt vooral in een nieuwbouw wijk als 't Ruige Veld; het snoeien vindt periodiek in alle oudere plantsoenen plaats. De laatstgenoemde activiteit blijkt nogal eens s ragen en soms zelfs verontwaardiging op te roepen. Het laatste wat mag worden ver wacht van de medewerkers van de afdeling Groen en van de par ticuliere bedrijven die bij het groenonderhoud zijn ingescha keld, is het vernielen van open baar groen En dat gebeurt ook niet. al lijkt het er op het eerste oog soms wel op Snoeien ge beurt juist om ervoor te zorgen dat de beplanting ook op de lange duur een mooi en gezond geheel blijft vormen Direct na de snoei kan een plantsoen er erg kaal en onttakeld uitzien, maar wie van de zomer dezelfde plek terugziet, zal ontdekken dat alles weer is dichtgegroeid wonen in het groen Bij de inrichting van de wijken is bewust gekozen voor het aan brengen van een bosachtige be planting. Uit de indertijd geplante sprietjes hebben zich bomen en struiken ontwikkeld: de woningen zijn .ingepakt" in het groen en er zijn verrassende doorkijkjes en be schutte speelplaatsen ontstaan Om het zo te krijgen en ook zo te houden, moet er heel wat werk worden verzet. Met alleen plan ten en afwachten ben je er niet. doordacht onderhoud Drie tot vijf jaar na het planten zijn bomen en heesters zo ge groeid. dat de sterke groeiers de langzame groeiers beginnen te verdringen. Om ook die de kans te geven tot volle wasdom te ko men. moet er uitgedund en ge snoeid worden Dat gebeurt met zomaar Integendeel, er wordt een weldoordacht plan uitge voerd dat tot doel heeft een opti male eindsituatie te bereiken Die kan per situatie verschillen: aan de beplanting langs de ach tertuinen worden andere eisen gesteld dan aan de beplanting langs wegen. houtwallen In veel wijken komen houtwallen voor. Meestal stammen die uit de tijd dat het huidige Leusden nog boerenland was. Voor de boeren hadden de houtwallen een ge bruiksfunctie: ze leverden palen voor omheiningen, stelen voor gereedschap en brandstof voor kachels en ovens. Nu hebben de wallen uitsluitend sierwaarde. maar een belangrijk punt is het zelfde gebleven. Om ze gezond en mooi te houden, moeten hout wallen eenmaal in de ongeveer 7 jaar laag worden afgezaagd De stobben lopen hierna weer uit en vormen binnen de kortste keren weer een dicht groen scherm Precies als bij alle andere snoei- werkzaamheden geldt ook hier: tijdig en zorgvuldig snoeien bevordert het groeien eerste aanslagen verzonden Eind vorig jaar heeft de raad tijdens de behandeling van de begroting 1992 de tarieven voor de gemeentelijke belastingen vastgesteld om de gemeentelij ke uitgaven en inkomsten met elkaar in evenwicht te houden, bleek het onvermijdelijk de tarieven te verhogen. De aanslagen, waarvan met de verzending deze week is begonnen, zullen dan ook ten opzichte van vorig jaar hogere bedragen te zien geven. hondenbelasting Deze week worden de aanslagen voor de hondenbelasting verzon den. Betaling moet uiterlijk 29 februari plaatsvinden De hoogte van de aanslag is afhankelijk van het aantal honden dat men heeft Gaat het om eén hond. dan be draagt het tarief 77.45. Zijn er twee of meer honden, dan moet voor de tweede hond 107,55 worden betaald en voor de derde en volgende hond 137.55. rioolrecht De verzending van de aanslagen voor het rioolrecht vindt in maart plaats, de betaling dient uiterlijk 30 april bij de gemeente binnen te zijn. Per aansluiting wordt een bedrag van 58.- geheven. onrocrend-goedbelasting De aanslagen voor de onroe- rend-goedbelasting worden in april verzonden. De betaling kan in twee termijnen gebeuren; de eerste termijn vervalt op 31 mei. de tweede op 31 juli. De eige naarsheffing bedraagt 4.25 per 3.000,- getaxeerde waarde, de gebruikersheffing 3.44 per 3.000,- getaxeerde waarde. afvalstoffenheffing De aanslagen voor de afvalstof fenheffing gaan in de loop van juni bij de gemeente de deur uit Ook bij deze aanslag bestaat de mogelijkheid om in twee termij nen te betalen Op 31 juli moet de eerste termijn betaald zijn. op 31 augustus de tweede termijn. Voor meerpersoonshuishoudens ligt het tarief op ƒ291.-. voor eenpersoonshuishoudens geldt een tarief van 249.-. kwijtschelding In bijzondere gevallen is gehele of gedeeltelijke kwijtschelding van de afvalstoffenheffing, de hondenbelasting, de onroerend- goedbelasting en het rioolrecht mogelijk. Van bijzondere geval len is sprake wanneer de aanslag met kan worden betaald zonder in grote financiële moeilijkheden te komen Een verzoek om kwijtschelding moet binnen een maand na dagte kening van de aanslag worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders Bij de beoordeling van het verzoek wor den de normen gehanteerd die de rijksoverheid hieraan stelt. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met de afde ling Financieel en Beheer en Be lastingen, telefoon (033) 961780. verzend- en vervaldagen gemeentelijke belastingen soort belas datum eerste ver- tweede ver bedrag van de aanslag ting aanslag valdag valdag hondenbelas 31 29 februari Ie hond f 77.45 ting januari 2c hond 107.55 3c hond e.v. 137.55 rioolrecht 31 maart 30 april 58.- onroerend 3U april 31 mei 31 juli eigenaarshcffing goed 4.25 per 3 000 waarde gcbruikersheffing: f 3.44 per 3 000.- waarde afvalstoffen 30 juni 31 juli 31 augustus mecrpcrsoonshuishouding heffing f 291. donderdag 30 januari vergadert de gemeenteraad vergadering buigt de raad zich onder meer over dei$| punten. Oefenlocatie brandweer De raad wordt gevraagd een bedrag van 53.000, baar te stellen en de oefenlocatie direct naar de genu* aan de Randweg te situeren. Subsidie Stichting De Zuidzij. De stichting de Zuidzij uit Leusden-zuid biedt oudertfj jaar en ouderen in De Woelige Hoek activiteiten, bestaan uit themamiddagen, gezamenlijke maaltijde^,; loopdagen. De raad wordt voorgesteld om de Stitf^ Zuidzij m i 1992 structureel te subsidiëren in deag tingskosten (HKKfen de kosten van activiteiten (2-jr Noodvoorzieningen bibliotheek Langenbeek ve Als gevolg van de brand die in december jl in de bibTi moeten er een aantal maatregelen getroffen wordeie bibliotheek weer zo snel mogelijk te laten functioncr1 raad wordt verzocht daarvoor een bedrag van 50.ijJ schikbaar te stellen Instellen stortpas. 0 In het reglement ..overlaadstation" wordt onder paald dat alleen Leusdense inwoners afvalstoffen 9e meentewerf mogen afleveren. Om een goede controjfl lijk te maken wordt de raad voorgesteld een zgn in te stellen. Inspanningsovcreenkomst met MBO en H2B. Zowel met de project-ontwikkelaar als de bouwcos> H2B dienen overeenkomsten gesloten te worden ip uitbreiding van De Hamershof met 6.400 m winkdgj 255 woningen (huur- en koop) en 410 parkeerplaat^ dinsdag 4 februari, commissie sociale zaken, volkshut n emancipatie en milieu. De commissie buigt zich o m a; voorstel om de wachtlijst voor kavels bouwgrond eeïli bouwkoopwoningen af te schaffen en het gemeentelnje dieren van woningbouw. l£ woensdag 5 februari, commissie welzijn en onderwjjJ3 donderdag 6 februari, commissie openbare werken. nïn ke ordening, economische zaken en \erkeer. De car11 behandelt o.a. een studie naar de verkeersproblemat^ regio Leusden-Woudenberg en fase III van het VerkeC a De agenda's met bijbehorende stukken liggen vodV inzage bij bureau voorlichting in het gemeentehuis 'e eenpersoonshuishouding 249.- u Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 eL j jjiljiaU-jiu b bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Waterlooweg 30. plaatsen van een veldschuur Horsterweg 22B. interne verbouwing gevel wijziging Houtvester 15. plaatsen van een schuur Leusbroekerweg 17-19, bouw van een rund veestal Hessenweg 162. bouw garage/berging diverse vergunningen S J. van de Pijpekamp. plaatsing spandoeken Fotografie Jan Verhoeff. licht )reklame-instal- latie bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nt:) van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208. tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer209. telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105. tele foon 961752 (kapvergunningen). Aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage. één un ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen het uitbreiden van de woning op het perceel Eikenlaan 60 het uitbreiden van de woning op het perceel Porfier 8 het bouwen van een schuur op het perceel Tij mensenpoort 8 het bouwen van een carport op het perceel Kerkdijk 6A te Achterveld renovatie en uitbreiding van het café/woning op het perceel Zwarteweg 5 het uitbreiden van de woning op het perceel Maria Stuartlaan 12 het plaatsen van een porto-cabin op het terrein van de Til op het perceel Hamersveldseweg 30 De tekeningen liggen van donderdag 30 januari 1992 t/m woensdag 12 februari 1992 op werkda gen 's morgens van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Verleende hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders hebben op 22 ja nuari 1992 een oprichtingsvergunning ingevolge de hinderwet verleend aan de heer M. J. van Klooster, voor een veehoude rij/kaasmakerij met mestopslag. alsmede opslag van dieselolie op het perceel Hessenweg 2 te Stoutenburg, en een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning aan: de heer VV. H. van Dijk, voor een veehouderij met mestopslag, alsmede opslag van dieselolie op het perceel Hessenweg 173 te Achterveld; de heer W R Tolboom, voor een veehouderij met mestopslag. alsmede opslag van dieselolie op het perceel Hamersveldseweg 134 te Leus- TUINADVIES - ONTWERP - AANLEG - ONDERHOUD Clarenburg 36 3834 BG Leusden 033-947483 INTERIEURBEPLANTING GROENVOORZIENINGEN- BESTRATINGEN den; de heer H. J. van Schothorst, voor een veehou derij met mestopslag, alsmede opslag van diesel olie op het perceel Emelaarseweg 10a te Achter veld, de heer H A. Legemaat, voor een veehouderij met mestopslag, alsmede opslag van dieselolie op het perceel Hessenweg 193 te Stoutenburg. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stuk ken liggen in het gemeentehuis, afdeling milieu en bouw- en woningtoezicht, kamer 211't Erf 1 te Leusden ter inzage van 29 januari 1992 tot 29 februari 1992, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur Bovendien bestaat de mogelijkheid de stukken in te zien iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na tevoren gemaakte afspraak met de eenheid milieu van de afdeling milieu en bouw en woningtoezicht, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage door: a de aanvrager; b betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking, d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking De beschikkingen worden na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot de treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. i - voetreflexzone therapie 1 - shiatsu-acupressuur - irlscopie - fytotherapie Marrie van Dijk Travertijn 28 3831 VN Leusden-C. Tel 033-943371 Lid van Ned. Ver. v. Shiatsutherapeuten Licentie v.d. NOVAG KOOIKERSGRACHT 2 (HAMERSHOF NAAST EUROFLEUR) TEL. 033-951544 v^»r Maak kans op een gratis ticket naar de USA! Bij elke USA boeking gratis BIG MAC Informatie uit de 1e hand, want wij kennen Amerika Alles is mogelijk, want wij stellen uw vakantie op maat samen AMERIKA OP MAAT: Naar Amerika reist u per: lijndienst charter In Amerika reist u per: huurauto camper motor luxe touringcar Hotels Appartementen Motels In Amerika verblijf in: Kortom: Stel samen met onze reisspecialisten uw reis naar de Verenigde Staten samen. Noteer alvast in uw agenda: 28 maart 1992 Amerika Dag bij Star Travel m.m.v. MICKEY EN MINNIE MOUSE UNCLE SAM DELTA AIRLINES HOLLAND OVERSEAS TRAVEL NON STOP USA VIDEO'S DE „HOT" BAND rcj VT-CJTr-O «WW Hnljrx) Owiuvb frwd KLM ff/ Martinair

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4