Jazz-liefhebbers gaan uit de bol Voorzitter ULG geridderd Panorama Lisiduna Leusder Krant College wil 'alleenrecht' bouwvergunningen Hamershof Dief kan de verleiding van open geldla niet weerstaan Nieuws uit de verenigingen ïlm in De Blijhof 'erenigingsavond postzegelclub lursus omeopathie -'roblemen spet pubers' Meer reizigers openbaar vervoer Gekochte snorfiets blijkt gestolen Autodiefstal mislukt 'Repelsteeltje' in The Wish Nieuws uit de verenigingen Jaarvergadering Oranjevereniging Vrijwillige hulpdienst Verkeersregels Leusden helpt Roemenië „Herinneringen aan Salland" Woensdag 29 januari 1992 'NEUSDEN - In verenigingsge- lct)uw De Blijhof wordt zater- Jl'ag 1 februari een aantal te- (-enfüms vertoond Er zijn vee voorstellingen, te weten yTi 10 45 uur en om 14.30 uur films zijn geschikt voor kin- ?ren van alle leeftijden (|r Een kaartje kost 2,50 voor den van de vereniging, iet-leden betalen een gulden eer. Bij de prijs is een con- r fimptie inbegrepen. Voor i u-eer informatie kunnen geïn- roi'resseerden bellen met ^6186 EUSDEN - De Leusdense '"•;reniging van postzegelver- lut.melaars De Loupe' houdt 11 aandag 3 februari de maan- edijkse clubavond Tijdens de eli jeenkomst zal een aantal ka- •ls worden geveild Daar- vjj.iast zal er een dia-lezing wor- ?n gehouden over 'het maken 'rin een eigen album'. De bij enkomst wordt gehouden in lalte Til aan de Hamersveldse- ^egen begint om 20 00 uur. De al is om 19.30 uur open vu Voor de jeugdafdeling van is 'e Loupe' staat zaterdag 8 fe- ■uari een bijeenkomst ge- and. Op het programma staat ider meer een prijsuitreiking een dia-voorstelling. ,USDEN - De koninklijke reniging voor homeopathie udt in de maanden maart en ril een oriëntatiecursus ho- ïopathie in Leusden. Cur- sleider is de homeopathishe Fes Van Buijsen uit Hoogland, lelnemers aan de cursus be en/40,-. Leden van de vere ring betalen een tientje min- Wr. Vor meer informatie kun- Jp belangstellenden bellen ?t het secretariaat van de af- ling Gooi en Eemland van de "rferiiging, telefoon: 946230 cursus wordt gegeven in het reformeerd dienstencetrum n de Burgemeester Beau- •tweg -^lUSDEN - In 't Vooronder een aantal bijeenkom- ■n belegd voor ouders met kinderen en de >'ablemen die de puberteit ;t zich meebrengt. In een se- van drie avonden zal peda- ge Maria Sterk op luchtige jze worden ingegaan op deze ?ftijdsgroep De cursus begint op woens- g 29 januari De andere bij- nkomsten zijn op woensdag en 12 februari. Er is plaats or maximaal 15 deelnemers, 5.- per avond betalen, langstellenden dienen zich te geven bij Hermien Gier- m, telefoon: 948322 ('s onds tussen 19.00 uur en 00 uur) De cursus wordt ge ven in 't Vooronder, in de lder van het gemeentehuis gang aan de Burgemeester in der Postlaan 2 LEUSDEN - Talloze jazz-liefhebbers zijn dit weekeinde in De Hakhorst weer volledig aan hun trekken gekomen DeJazz-Sociëteit organiseerde afgelopen zondag een spetterend concert, waarin zangeres Connyvan Bergen schitterde. Van Bergen werd muzikaal ondersteund door de groep De Onderlinge van 1975'. Fotograaf Hans Roggen zag de zangeres 'live'overtuigend in actie, (foto: Hans Roggen) LEUSDEN - Burgemeester Panis heeft dinsdagavond voorzitter Van Oosterom van de Leusdense afdeling van het Utrechts Landbouw Genootschap geridderd. Van Oostrom kreeg op zijn laatste vergadering als voorzitter van het ULG de eremedaille in zilver, verbonden aan de Órde van Oranje Nassau. Van Oosterom, die in het dagelijks leven een agrarisch bedrijf leidt, werd onder meer geh uldigd omdat hij negentien jaar lang de voorzittershamer van het ULG hanteerde Uit dien hoofde gaf hij ook vier keer een jaar leiding aan de vergadering van de samenwerkende landbouworganisaties in Leusden en Achterveld. Daarnaast was Van Oosterom van 1987 tot 1991 -vice-voorzitter van het CDA Leusden/Achter veld en maakte hij in de periode 1978-1983 als bestuurslid deel uit van de melkcontrole/fokvereni- ging Achterveld. Ook binnen de vereniging tot instandhouding van het christelijk onderwijs in Hoevelaken was Van Oosterom als bestuurslid actief (van 1973 tot 1981). Van Oosterom is nog steeds actief als bestuurslid van de Nederlands hervormde zangvereniging De Lofstem' Binnen deze vereniging is Van Oosterom vijf jaar voorzitter geweest LEUSDEN - De VAD (verenig de autobusdiensten) heeft in het jaar 1991 een explosieve reizigerswinst geboekt m het stads- en streekvervoer De lij nen 117 en 118 (Amersfoort - Leusden vice versa) waren daarbij de absolute koploper met een stijging van 54% ten opzichte van het jaar darvoor. In totaal vervoerde de VAD in 1991 op die lijnen 579 253 rei zigers In de gehele regio bedroeg de stijging 18,3%. De stijging was het sterkst in het stadsvervoer (23,4%). Op de streeklijnen was sprake van een stijging van 12%. In totaal vervoerde de VAD 43.550.483 reizigers. Daarvan maakte 24.978 776 reizigers gebruik van het stadsvervoer en stapten 18.571 707 mensen in een streekbus van de VAD. LEUSDEN - Bij een politie controle afgelopen zondag middag op de Hamersveldse- weg werden twee Leusdense jongens van 19 en 22 jaar aan gehouden op een gestolen snorfiets. Bij controle bleek de snorfiets bij de politie van Haarlem als gestolen te boek te staan De jongens konden ech ter aantonen dat zij de snor fiets te goeder trouw bij een rijwielhandelaar hadden ge kocht. De rijwielhandelaar, die niet in Leusden gevestigd is, kan een bezoek van de politie verwachten. Burgemeester en wethouders willen de gemeenteraad over halen hen toestemming te ge ven zelfstandig bouwvergun ningen te geven voor de ver schillende fases van de uitbrei ding van de Hamershof. Voor het gebied is geen bestem mingsplan, zodat er voor elk onderdeel van de uitbreiding een speciale procedure gevoerd moet worden Dat zou tot ver traging bij de bouw kunnen leiden Elke keer als er 5 of meer raadsleden wil dat de ge meenteraad zelf over de aange vraagde bouwvergunningen beslist, kost dat 1,5 tot 2 maan den. Het college wil nu dat de ge meenteraad afziet van haar recht over elk onderdeel afzon derlijk te oordelen. Eerder al kwam het stedebouwkundig plan over de Hamershof in de raad ter sprake. Verder zegt het college toe de raad uitvoe rig op de hoogte te houden van elke ontwikkeling. Ook de bur gers hoeven niet bang te zijn dat hun recht op het indienen van bezwaarschriften wordt ingeperkt LEUSDEN - De Utrechtse politierechter mr. M. Plesman veroordeelde dinsdag een 56- jarige man uit Breda tot veer tig uur dienstverlening. De verdachte stal in 1990 bijna drieduizend gulden en voor achthonderd gulden aan che ques uit de kassa van een su permarkt in Leusden. De offi cier van justitie eiste een ge vangenisstraf van vier weken. "Ik stond bij een inpaktafel te wachten, toen ik zag dat een kassière haar kassa niet goed dicht deed en wegliep", ver telde de man. "Even later speelde een kindje met die kassa en de geldla sprong open. Dat kon ik niet weer staan, ik liep erheen en pakte het geld uit de kassa Meteen daarna werd ik in mijn kraag gegrepen", zo zei de ver dachte. Officier van justitie mr. P van der Molen vond een ge vangenisstraf op zijn plaats omdat de verdachte zich al een paar keer eerder aan diefstal heeft schuldig gemaakt "U had een moment van zwakte zegt u. maar die momenten ko men bij u wel vaker voor. Daarom is het nu tijd om eens te gaan zitten", aldus de offi cier. De advocaat van de verdachte, mr. L. Hanssen, pleitte voor dienstverlening. "Mijn cliënt heeft al vaker gezeten, daar is hij helemaal niet bang voor. Hij vindt het zelfs leuk. Een boete is ook niet zinvol. Om die te betalen zal hij waar schijnlijk weer onwettige din gen ondernemen, vertelde hij mij. Alleen door een dienst verlening kan hij nog van enig nut zijn voor de maatschap pij", zei de advocaat. LEUSDEN - Het slot van een geparkeerde auto aan de Korte Geer bleek afgelopen zaterdag bestand tegen autodieven. On bekenden probeerde het rech terportier te forceren. Het slot ging wel kapot, maar de dieven kwamen de auto niet in. LEUSDEN - In café The Wish aan de Zwarteweg treedt za terdag 1 februari de rock and rollgroep 'Repelsteeltje' op De Gooise band bestaat inmiddels drie jaar en bouwde in die tijd in de regio aan een degelijke naam De groep bestaat uit Patrick Wolfswinkel (drums en zang), Gerben Visser (zang en gitaar). Edwin Knoop (gitaar en zang), Twan Vermetten (bas) en Jeroen van Putten (toetsen). Het optreden begint om ongeveer 21.00 uur. (foto. The Wish) Pagina 5 LEUSDEN - De Oranjevereni ging Leusden houdt woensdag 29 januari de jaarvergadering. Na behandeling van de gebrui kelijke agendapunten, zoals de jaarverslagen, de bestuursver kiezingen en de contributie- vaststelling. is er aansluitend een bingo-avond De bijeenkomst wordt ge houden in De Til aan de Ha- mersveldseweg en begint om 20 00 uur LEUSDEN - De vrijwillige hulpdienst Leusden houdt woensdag 12 februari de jaar lijkse ontmoetingsochtend De heer De Vries zal bij die gele genheid het één en ander ver tellen over het dagelijks leven in het asielzoekerscentrum, dat sinds kort in Leusden is gevestigd Belangstellenden zijn welkom De bijeenkomst wordt gehouden in De Kom aan de Hamersveldseweg (naast de katholieke kerk) De ontmoetingsochtend begint om 9.30 uur en duurt tot 11.30 uur. ACHTERVELD - Rijbewijs houders, die meer willen weten over de nieuwe verkeersregels kunnen op 10 en 17 februari een cursus volgen in Ons Ge bouw in Achterveld. De cursus wordt georganiseerd door Vei lig verkeer nederland, afdeling Achterveld. Deelname is voor leden gratis, niet leden betalen 10,-- Dat is inclusief het boekje RVV '90. De cursus is bedoeld voor mensen uit Ach terveld en omgeving. De lessen, die om 20.00 uur beginnen, worden gegeven door K. Dooyeweerd en W Vos. In lichtingen. 03425-1969 en 03425-1430. LEUSDEN - De Roemenië- actie van Willem Schakel is een groot succes Schakel, die in De Hamershof een slagerij drijft, is inmiddels bezig een tweede goederentransport voor te be reiden Het is de bedoeling dat 4 mei twee vrachtwagens afrei zen naar het land achter het voormalige ijzeren gordijn. Schakel is verheugd over de respons op zijn actie: .,Er zijn al heel wat spullen ingezameld in Leusden. Ik ben blij dat het publiek kennelijk vertrouwen in mij heeft. Ten behoeve van het transport, waarvoor we dit keer twee vrachtwagens heb ben gecharterd, kunnen er nog spullen worden gebracht Mensen kunnen bij de slagerij terecht. Maar natuurlijk zijn ook financiële donaties heel erg welkom Daarvan worden onder meer medicijnen en bij bels gekochtaldus Schakel. Geldelijke giften kunnen wor den overgemaakt op rekening nummer 33.59.21.833 (Rabo bank) Voor meer informatie kunnen belangstellenden bel len met 03420-92881 of 033- 944210 Naam: Jan Konijncnbelt Beroep: Directeur personeelszaken bij Honeywell Bekend van: Raadslid CDA Favoriete plek: „Het Treekerpunt" „Leusden heeft naar mijn gevoel drie uitgesproken gezichten. Aan de ene kant heb je de natuur, met name op de Heuvelrug bij Den Treek met z'n heide en bossen. Dan is er zeg maar het bebouwde woongebied en ten derde, meer aan de oostkant van Leusden, ligt het agrarische buitengebied. Ik vind ze alledrie even mooi. Maar omdat ik toch iets moest kiezen, heb ik gekozen voor Het Treekerpunt, een recreatiegebied m Den Treek.'' Die keuze is ingegeven door het feit dat dit gebied zich uitstekend leent voor rust en ontspanning. Even ontsnappen aan de drukte van alledag Verder vind je hier nog oude' natuur, een landschap zoals dat er al eeuwen moet zijn geweest. Het is ook een boeiend gebied. Zo gonst het hier bijvoorbeeld van de militaire actviteit en recentelijk is in dit gebied een asielzoekerscentrum ingericht. Dat is naar mijn idee ook een stukje symboliek; beiden dienen de bescherming van de samenleving. Weliswaar allebei vanuit een volstrekt verschillende invalshoek, maar toch." i „Tenslotte spreekt dit gebied mij ook erg aan omdat hel me sterk herinnert aan mijn geboortestreek. Ik kom uit Nijverdal, aan de voet van de Sallandse heuvelrug en dat landschap lijkt veel op wat we hier aantreffen Dat geldt ook bijvoorbeeld voor het agrarisch gebied rond Leusden, met name aan de oostkant. Misschien voel ik me daarom wel zo goed thuis in Leusden." „We zijn hier in 1975 komen wonen. Aanvankelijk woonden we in Groenhouten en daar maakten we de groei van Leusden voor een groot deel mee. Ik ben ook nog een tijdje uit Leusden weggeweest, toen ik voor mijn werk werd overgeplaatst naar Friesland. Dat uitstapje heeft drie jaar geduurd, maar toen ik weer centraler in het land terecht kwam was de keuze voor de woonplaats niet zo moeilijk. Het werd onmiddellijk weer Leusden „Ik vind het hier uitermate plezierig wonen en bovendien is Leusden lekker centraal gelegen. Ik vind de samenleving zo interessant omdat het een smeltkroes is van mensen uit alle hoeken en gaten van ons land." „Ik ben in 1978 in de raad terecht gekomen, net als mensen als Hans Pekelharing en Evelien Blom. Door mijn verhuizing verdween ik daaruit na twee jaar alweer. Toen wij in Leusden terugkwamen, lag de weg naar een nieuw raadslidmaatschap weer open. In 1986 keerde ik dan ook in de raad terug, ironisch genoeg niet veel eerder dan Hans Pekelaring, die na een verhuizing eveneens weer op het oude nest terugkeerde."

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5