emotiveerd LHV pakt belangrijke punten Ï3-11. Degradatie BVO'79 een feit Jeu de Boule- kampioenen msschool Tacke viert het vijfjarig bestaan Leusdenaar Andre Gerth actief in voorronde Camel Trophy Drieduizend kilometer op de fiets voor 'n SOS-kinderdorp Sport kort Limieten voor Haaienjeugd Sport kort Potje snelschaken if Leusder Krant ensdag 29 januari 1992 k '2 fjDEN - De vrouwen- ballers van LHV hebben ïigen publiek goede zaken door het hoger geklas- e Laren kansloos te laten, eusdenaren kunnen door resultaat in de hoogste e van de afdeling wat rui- idemhalen. Door de mati- ïstaties van de laatste we- ,vas de positie van LHV in rste klasse netelig gewor- Leusdenaren lieten het publiek duidelijk zien te verrichtingen van de af- •jen weken, met als diepte- j de 8-4 nederlaag tegen adatiekandidaat HHC. als -'ergissing kunnen worden louwd Bovendien speel- n die wedstrijden ook an- _zaken, zoals blessures, een iondag kon de Leusdense l weer nagenoeg compleet reden En dat had tot ge- dat Laren, dat de eerste ^loeting tussen beide teams ïad gewonnen, weinig had tf brengen de openingsfase van het diende LHV naar de nieu- -''•alans in de ploeg te zoe- Subtopper Laren profi ele handig van de aarzelen- rart aan Leusdense zijde en beerde keepster Christien t op drie onhoudbare ten: 0-3. Vanaf dat mo- m kondigde de ommekeer in vedstrijd zich langzaam Carla Mossel tekende voor H eerste LHV-doelpunt. kon nog niet voorkomen —Laren de marge op drie junten fixeerde. 1-4 en de mouwen aan Leus- ce zijde eenmaal waren op- e.oopt, kon de schade wor- ït gerepareerd Via Hettv ieils en Jeanet Kok. die twee i achtereen succesvol was. de achterstand ongedaan rliakt. De jeugdige Hilde abeek knalde de Leusden- Hetty Tessels (middeii) laat de defensie van Laren kansloos en scoort voor LHV foto Hans Roggen) se ploeg met een droog schot voor het eerst in de wedstrijd op voorsprong: 5-4. Toch zou LHV er niet in sla gen de voorsprong tot de rust vast te houden, hoewel het daar alle schijn van had Laren leek overdonderd door het voorspoedige herstel van de Leusdenaren en moest na de gelijkmaker (5-5) toestaan dat de blauwhemden via twee doelpunten van Hetty Tessels uitliepen naar 7-5 Het thuis front kreeg het toch weer enigszins Spaans benauwd toen Laren in de slotminuten van de eerste helft opnieuw langszij kwam Was de bevlie ging dan toch van tijdelijke aard, vroeg men zich af? Defensie De pessimisten kregen on gelijk Meteen na de veldwis- seling liet de thuisploeg over de ambities niets te raden. De ver dediging ging op slot, waar door Laren meer dan twintig minuten machteloos bleef beu ken op de Leusdense muur De LHV-aanval bleef alert en pakte wel de nodige doelpun- tjes mee. zodat de thuisploeg al vroeg in de tweede helft op ro zen kwam te zitten De blauw witte brigade van trainer To Schoenmakers nam gedeci deerd afstand en wist zich bij 11-7 al zo goed als in veilige haven. Toen Laren met minder dan tien minuten te spelen ein delijk de eerste treffer van de tweede helft liet noteren, kon de LHV-ers eigenlijk nauwe lijks meer iets gebeuren Hetty Tessels en Jeanet Kok deelden de laatste tik uit door 13-8 op het scorebord te brengen Dat Laren in de rommelige slotfase nog tot 13-11 kon terugkomen had vooral te maken met het feit dat LHV zich zeker wist van de overwinning. Trainer To Schoenmakers was duidelijk opgelucht over de verrichtingen van de ploeg „Wc hebben een paar moeilijke weken achter de rug en zeker SDEN - Op 1 februari lat dansschool Tacke uit den vijf jaar. Dit zal ge- l worden met een receptie dansschool. (begon allemaal in 1987, M Ria Tacke in de Korfzaal ^.Sporthal de Korf in Leus- dansles ging geven. Ne- SÉien mensen hadden zich schreven voor de begin- £jïursus brons, die op 1 fe- ri van dat jaar van start In het volgende seizoen j l de cursus voortgezet en r|vam een nieuwe bronscur- )|(bij, want het aantal in- jvingen was inmiddels opgelopen In 1989 ver huisde de dansschool naar het pand op Lepelaar 6. Het leer lingenaantal bleef stijgen, zo dat Ria Tacke, die zelf tot de top vap de nationale en inter nationale danswereld heeft behoord, in het vijfde seizoen van haar dansschool aan ruim 500 cursisten lesgeeft. Bij Dansschool Tacke worden zowel cursussen voor begin ners als voor(ver)gevorderden gegeven, zowel voor de jeugd als voor paren Een twintigtal enthousiaste wedstrijdparen vertegenwoordigen de dans school uit Leusden succesvol op regionale en nationale wed strijden "We vinden het be langrijk goede kwaliteit af te leveren", zegt Agnes Blaauw, assistente en rechterhand van Ria Tacke. Toch staat de gezelligheid voorop. Er is inmiddels een ei gen dansorkest opgericht, dat de muzikale begeleiding ver zorgt bij het jaarlijkse Kerst bal en op een aantal dansavon den. Dat de dansschool er goed in is geslaagd een gezellige sfeer te scheppen, blijkt uit het feit dat steeds meer men sen, jong en oud, niet alleen naar de dansschool komen om te dansen, maar ook om gezel lig wat te drinken en anderen te ontmoeten Op zaterdag 1 februari wordt het vijfjarige bestaan van de dansschool gevierd met een re ceptie. Vanaf 20.00 uur is ie dereen van harte welkom in Dansschool Tacke, Lepelaar 6 te Leusden, om onder het ge not van een hapje, een drankje en een dansje Ria Tacke en haar medewerkers te felicite- het verlies tegen HHC kwam hard aan Ondanks dat we wisten dat we die dag nauwe lijks een representatief team op de been konden brengen. Juist die punten heb je hard nodig om te overleven Toch merk ik aan de groep dat de motivatie er nog steeds is. De trainingsopkomst is heel goed en dat is er vandaag ook uitgekomen Ik vond de scheidsrechters niet echt op onze hand. maar zelfs toen dat ertoe leidde dat we regelmatig met een man minder in het veld stonden (soms zelfs met twee), heeft dat nauwelijks invloed gehad op de wedstrijd ..Verdedigend hebben we vooral in de tweede helft uit stekend gepresteerd. Door La ren twintig minuten van scoren af te houden, kregen we voorin de tijd en de rust om de wed strijd te beslissen. We hebben nu weer een solide basis om handhaving in deze klasse te bewerkstelligen.' Doek Voor de mannen van LHV viel vorige week eigenlijk al het doek Het verblijf in de tweede klasse, waarin de ploeg vorig seizoen via promotie wedstrijden terecht kwam, zal niet geprolongeerd worden Op het beslissende moment in de competitie wordt het team ge confronteerd met een overvolle ziekenboeg en dat had zondag tot gevolg dat de ploeg in een fantasie-opstelling de vloer op werd gestuurd Zonder Arjan Schneiders (knieblessure). Rob van de Hoek (pink). Ruud Bosch (duim). Theo Geerding (tenmselleboog) en Joop Dou- ma (gebroken rib) kon nauwe lijks een representatief team opstellen Noodgedwongen moest een zwaar beroep wor den gedaan op spelers uit het tweede team v. Tegen middenmoter Celeri- tas uit Bunnik had dat vooral in de eerste helft grote gevol gen De thuisploeg incasseerde in die fase niet minder dan 16 doelpunten en kon daar zelf nog niet de helft tegenover stellen: 7. In de tweede helft bleek het moreel echter nog niet eens ge broken en krabbelde LHV wonderbaarlijk overeind. De Leusdenaren slaagden er zelfs in het tweede bedrijf met 9-8 in eigen voordeel te beslissen. Voor de uitslag had dat verder natuurlijk nauwelijks iets te betekenen, het had wel tot ge volg dat de ploeg in ieder geval met opgeheven schouders het speelveld kon verlaten: 16-24. LEU SDEN - De eerste voor ronde van de Camel Trophy werd zondag 19 januari verre den. Op het terrein van pret park de Beekse Bergen stre den 250 deelnemers om de 24 plaatsen die rechtgeven op de volgende ronde. De duizend uitgekozenen verdeeld over vier dagen moesten op de voor hun uitgekozen dag al hun kunsten laten zien in de Range Rover. De monsterralley, die gaat door het tropisch regen woud van Brazilië, werd toch al overdonderd met inschrij vingen. In totaal kwamen er ruim 20.000 aanmeldingen binnen, waarvan de meesten teleurgesteld moesten wor den. De ralley die dit jaar voor de dertiende keer wordt gehou den. gaat van Manous in Bra zilië naar de Guyanese stad Georgtown. Ruim duizend mijl door het tropisch regen woud, langs plekken waar nooit een mens geweest is. Het wordt dan ook zeker geen va kantietrip. Eind maart gaat de karavaan van start met 14 verschillende nationaliteiten, waaronder twee Nederlan ders. Ondanks de strenge kwalifi catie-eisen wist Nederland al leen in 1983 in Zaire te win nen. Eén van de winnaars Henk Bont is nu lid van het organisatiecomité. Eén van de mensen die nu tot de duizend gelukkigen behoorde, was An- dré Gerth uit Leusden. De Leusdenaar deed het voor de lol, zoals hij zelf zegt ,,Ik las die advertentie en dacht waarom niet. Als ik niet door die kwalificatie heen kom. heb ik toch een fijne dag ge had." En zo kreeg hij eind vo rig jaar bericht dat hij zondag 19 januari om half negen in de Beekse Bergen moest zijn voor die eerste afscheiding Het weer hadden de deelne mers niet mee; het miezerde de hele dag en dat maakte het wachten er niet fijner op. De dag bestond vooral uit wach ten en kijken naar de concur rentie. Bij aankomst werden de 250 deelnemers opgedeeld in groepjes van tien met één groepsleider. Deze groepslei der zou uiteindelijk bepalen of je wel of niet in aanmerking kwam voor de volgende ronde. ,,De proeven van be kwaamheid die we moesten afleggen, bestonden vooral uit de nodige rijvaardigheid die je toch wel in je begage moet hebben, ervaring was dan ook heel belangrijk", aldus de Leusdenaar Gerth kwam zelf niet door de eerste forsing heen. Waarom weet hij niet: ..voor mijn gevoel ging het goed, maar dat ik niet naar de volgende ronde ga, is niet be langrijk. Ik vond het al een hele ervaring om mee te doen" Na de rijvaardigheids- test waren de groepsopdrach- ten aan de beurt Er werden bruggen gebouwd, de land rover moest door de modder gesleept worden Na een theo- rietest met vooral algemene vragen moesten alle deelne mers nog drie kilometer hard lopen. Uiteindelijk werd aan het einde van de dag 24 mensen geselecteerd voor de volgende ronde. Maar voor de gelukki gen is het einde nog niet in zicht. Want eind februari zijn er nog acht over die in Enge land de laatste tests doen. Daarvan worden de beste twee uiteindelijk eind maart naar Brazilië uitgevaardigd om daar onze driekleur te ver dedigen met al hun opgedane ervaringen in de strijd tegen de natuur Marcel Veerman LEUSDEN - Op haar laatste wedstrijd van deze competitie heeft het eerste team van BVO'79 wederom de kleinst mogelijke nederlaag geleden. Ditmaal trok BC Zeewally aan het langste eind (5-3). Door dit resultaat degradeert het eerste team naar de derde klasse. Verheugend nieuws is er gelukkig ook. Het tweede team van BVO'79 heeft vorige week haar promotie bewerk stelligd naar de eerste klasse. De wedstrijd tegen Zeewally is voor het eerste team als volgt verlopen. Eric Berg heeft zich in zijn enkelspel niet kunnen onttrekken uit zijn vormcrises. Een opleving in de tweede set gaf de uitslag nog een draaglijk aanzien 2-15 17-16 6-15 Paul Koekoek heeft zich als vaste invaller in het team goed ontwikkeld. On danks zijn stijgend niveau wist hij zijn partij niet in winst om te zetten 10-15 11/15. De dames brachten BVO'79 te rug in de wedstrijd. Eef van den Berg won haar enkelpar tij na een spannende set 12-9 11-3 Marjolein Schimmel had absoluut geen moeite met haar tegenstandster 11-0 11-3. Eric en Paul ondervonden na hun verloren enkelpartijen te veel tegenstand in de heren- dubbel 12-15 10-15. Eef en Mar jolein brachten de partijen weer in evenwicht na hun overwinning in de damesdub- bel 15-3 15-12. De mixpartijen zijn dit sei zoen voor BVO'79 op een echec uitgelopen Slechts enkele werden gewonnen, zodat het team té vaak een kleine 3-5 ne derlaag leed Zo ook tegen Zeewally De duo's Eric/Mar- jolein en Paul/Eef verloren helaas van hun opponenten. Het zo vaak door blessures ge teisterde team hoort niet in de derde klasse thuis en zal der halve volgend seizoen willen promoveren naar de tweede klasse. Het tweede team van BVO'79 is gepromoveerd naar de eer ste klasse De overige zes teams van de badmintonver eniging uit Leusden hebben zich gehandhaafd in hun klasse. Al met al een tevreden resultaat, wat met een geza menlijk etentje op de party- boat van Watersportver eniging Zeewolde werd ge vierd. LEUSDEN - Tijdens de in het Leusdense water t van Octopus verzwom- men Speedo Limietwed- strijden, werd uitge- maakt welke jeugdleden i van de Leusdense Zwem- en Poloclub De Haaien in aanmerking komen om 0 het op te nemen tegen 1 leeftijdgenoten binnen de Kring Utrecht. Zij kregen de opdracht te i voldoen aan de daarvoor s gestelde limieten en een groot aantal Leusdense atleten slaagde daarin t Hoewel veel van de ge stelde limieten zeker 1 scherp genoemd kunnen p worden, vormden ze voor 2 veel in goede vorm ver- r kerende Haaien geen ob- stakel Zo bracht Angela Vrolijk 1.47 7 op de klok- ken tijdens de 100 meter c rugslag Zij voldeed s daarmee aan de limiet van 1.48.0, maar daar i was wel een verbetering van haar beste tijd op die t afstand voor nodig met p maar liefst zeven secon- i den. Sharon van de Riet r had de limiet op de 100 i meter schoolslag al op zak, maar zij gebruikte t de gelegenheid om haar toch al scherpe tijd met bijna 5 seconden verder omlaag te brengen tot 1.48.1. Ook Marjolein van de Werf en Arjan van Duyn trokken fel van leer op de 100 meter schoolslag. Marjolein bracht haar persoonlijke record op die afstand te rug met ruim vijf secon den tot 1.45.1 en Arjan ging zelfs acht seconden sneller dan tot op heden snelste tijd. 1.48.1. Karlijn van Stralen wist zich op positieve manier te onderscheiden op de 200 meter wisselslag. Ze ging bijna zes seconden sneller dan voorheen en tikte aan in 3 07 9. Haar één jaar jongere zus Maartje kwam tot een vergelijkbare verbete ring op de 400 meter vrije slag: 6.35.2 (bijna zeven seconden sneller dan voorheen), terwijl Bas- tian Tamminga er in slaagde zijn tijd op die af stand met maar liefst ruim 17 seconden aan te scherpen tot 6.08.1. De 100 meter vrije slag was het jachtterrein van de Leusdense Annemieke van de Werf In een schit terende stijl haalde ze op merkelijk eenvoudig een limiet binnen en verbe terde en passant ook nog even met haar persoon lijke record op die af stand met zeven secon den: 1 29.7. LEUSDEN - Drieduizend kilometer op de fiets langs dorpjes met Nederlandse namen als Amersfoort, Er- melo, Utrecht en Bethle hem. Onderweg struisvo gels in Oudtshoorn en 300 000 jaar oude grot schilderingen van Bosjes mannen bekijken Wim de Jong heeft het allemaal uitgestippeld. Op 4 februa ri vertrekt de 71-jarige Leusdenaar met zijn mountain bike naar Zuid- Afrika ,,Pas op de fiets maak je echt contact met de plaatselijke bevolking Op deze manier heb ik al heel wat van de wereld ge zien en geloof ik meer over het échte leven daar te weten te kunnen komen", aldus de vrolijke globe trotter. Zijn fietstochten voer den hem al eerder door Zuid-Afrika en Polen Hoofddoel tijdens deze rei zen was de inzameling van geld voor een SOS-kinder dorp. Dat is ook nu weer het geval. De Jong: ..Deze keer fiets ik voor Port Eli sabeth. waar het derde kinderdorp inmiddels klaar is Een vierde en vijf de dorp in Kaapstad en Durban zijn in aanbouw. Er zijn natuurlijk nogal wat weeskinderen in -V T Wim de Jong is er klaar voorde Leusdenaar staat aan de vooravond van een 3000 kilomter lange fietstocht door Zuid-Afnka. (foto: Hans Verhorst) Zuid-Afrika. Kijk, die kin deren moeten we helpen door ze in hun eigen land te laten opgroeien. In hun ei gen cultuur, met hun eigen taal Op mijn manier draag ik een steentje bij." Tijdens zijn lange en warme tocht verzamelt Wim de Jong ter plekke fi nanciële giften voor Port Elisabeth Ook in Neder land vindt zijn initiatief een vervolg. ,,De Neder land/Zuid-Afnka-verem- ging start een landelijke actie met hetzelfde doel Zo hopen we nóg meer bij elkaar te krijgen Die kin deren, daar gaat het om", aldus de Leusdenaar Gevaar of grote moei lijkheden onderweg7 De Jong verwacht dit niet. ,,Er zijn natuurlijk plaatsen waar je beter niet kunt ko men Verder zijn de wegen niet overal even goed begaanbaar Maar met een goeie fiets en de hulp van kennissen, de SOS-hulp- dienst en de plaatselijke bevolking kom je een heel eind. De taal is op zich ook geen probleem." De tocht zal naar ver wachting twee maanden duren. „Op 5 april hoop ik weer terug te zijn Alhoe wel. je weet nooit hoe lang je in de Kalahari-woestijn met een lekke band blijft staan", schertst De Jong ,,Oh ja, elke vorm van sponsoring is natuurlijk nog welkombeëindigt Wim zijn verhaal: ..Daar voor mijn dank ons sal julle nie vergeet nie' Aart de Ruiter De Leusdense jeu de bou- lesvereniging De Hakhorst hield dinsdagavond 7 ja nuari haar Nieuwjaarsre ceptie in het pannekoeken- restaurant van De Hak horst. Tijdens deze avond werden de kampioenen van het afgelopen seizoen ge huldigd. Dat waren in de tripletten-competitie: Emile Eskenazi, Hans en Joost Jacobs; in de dou bletten-competitie: poule A Bouke Bokhorst en Bob Bloemendaa; poule B Nor man Sheffield en Monique Vriens; poule C Henk Bok horst en Bob Bloemendaal; poule D Wim van den Berg en Renger van de Velde en poule E Joop Mei en Cock Werve. In de tète-a-tête competitie werd in poule A Coen Bisschops de winnaar; in de poule B was dat Rob van der Werve; in poule C won Jo van Riezen en in poule D was Rie Stet de beste. LEUSDEN - Voor de schakers van de S.V. Leusden waren er afgelo pen week geen bondsver- plichtingen. Dat resul teerde in een groot aantal partijen voor de onder linge competitie. Negen tien duels werden er uit gevochten, waarbij de strijdlust over het alge meen bijzonder groot was. Een uitzondering was de partij tussen Hans Peperkamp en Shahrizadeh: na acht plichtmatige zetjes beslo ten de twee het punt te delen en de avond verder met snelschaken te vul len. Agterberg, Kampes en Arnold Peperkamp maakten van de gelegen heid gebruik om hun ach terstand op de koplopers terug te brengen. Verras send waren de uitslagen van de partijen Vos - Agterberg 0-1, Zaal - Eijlders 0-1, Uneken - Van Hoorn 0-1 en Elschot - Rietveld 0-1 De stand op kop: 1. Shahrizadeh 1575 2. H Peperkamp 1574 De Rijke 1574 4 v. Baardewijk 1571 5. A. Peperkamp 1561 6. Agterberg 1560 7. Kampes 1559

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9