ehakketak over weg oor Schoolsteegbosjes t Spanning bij schietwedstrijd .Leusder Krant. 124 tips Gelderse Vallei' tegen gedwongen de schijnwerper rkeersplan houdt gemoederen bezig ;den in donker iphuis wordt istwoning „We moeten wat doen Geld gestolen -.■nsdag 12 februari 1992 Pagina 3 >DEN - Een weg door de ilsteegbosjes evenwijdig e Hamersveldseweg lijkt bespreekbaar. Dat bleek trdagavond bij de behan- van deel 3 van het ver- lan door de commissie Vanuit verkeerstechni- ovenvegingen lijkt de l van de weg de beste op- g om de Hamersveldse- tussen de Burgemeester e Postlaan en de Zuide- g te ontlasten. Verder er venvezen naar moge- woningbouw in Leus- luid (Pondriehoek), iiting van het gebied zou lieg van de weg wenselijk i.Het betekent wel dat ijksnatuurmonument de •lsteegbosjes wordt door- n. Met name Gert de Weerdt, fel tegenstandei van deze oplossing, denkt dat het rijk daarvoor geen toestem ming zal geven Hij hield de commissieleden voor dat in het collegeprogramma na de ge meenteraadsverkiezingen was vastgelegd dat er in het gebied geen weg zou komen. ,,Deze variant bespreekbaar maken is met erg consequent", verweet hij onder meer Ton Voortman van de VVD het li berale raadslid vond echter dat er bij de behandeling van het verkeersplan wel degelijk ge sproken mocht worden over verkeerstechnische oplossin gen ,,Dat neemt niet weg dat er milieutecnisch grote bezwaren kleven aan de aanleg van de weg", antwoordde hij De Weerdt. Het in de toekomst afsluiten van de Lockhorsterweg is voor de meeste leden van de com missie OREV een aanvaardba re maatregel. Na de aanslui ting van Leusden op de A 28 en de reconstructie van het kruis punt Maanweg/Arnhemseweg hoeft de Lockhorsterweg niet open te blijven voor het au toverkeer Alleen Joop Kool van Leusden '90 pleitte ervoor in ieder geval eenrichtingsver keer naar de Dodeweg te hand haven. ..Er gaat veel verkeer naar bijvoorbeeld ingenieurs bureau DHV in Amersfoort Die zou dan tijdens de och tendspits over de A 28 moeten. Maar daar staat 's ochtends al tijd een file", was Kool's rede natie. Dat probleem doet zich 'ERVELD - Maandag n de plaatselijke afdelin- in de standsorganisaties de CBTB en het hts Landbouw Genoot- (ULG)in De Pecrdenstal is Gebouw te Achterveld oorlichtingsbijeenkomst iet werk van de water pen. Een kleine honderd van de drie aangesloten gingen kwamen op deze chtingsavond af. De bij eenkomst werd ingeleid door de H. Geurts, Watergraaf van Het Waterschap de Gelderse Vallei. Geurts hield een betoog over de waterbeheerstaak, de wa- terkeringstaak en de wegen- taak van de watreschappen. Geurts vertelde dat de belang rijkste taken van het water schap de Gelderse Vallei de zorg voor waterkwaliteit, de kwantiteitstzorg de zorg voor DEN - Vrijdagavond 2.30 uur heeft een groot ■te van Leusden een half uurtje in het donker gezeten door een stroomstoring in het net van de REMLT Zowel de straatverlichting als de bin- nenverlichting in de woningen was gestoord De REMU heeft de oorzaak van de storing nog niet kunnen achterhalen. DEN - De gemeente eegt om de voormalige g van de familie Visser e Driftakkerweg aan te i als dienstwoning op de nstige gemeentewerf bij 8. Het huis, dat eerder op ninatie stond gesloopt te n, zal daarvoor geschikt \n worden gemaakt. Dat aar schatting een bedrag 94.000,-. den voor een dienstwo- jp het terein van de werf op die manier het terrein lewaakt kan worden De .al buiten de bebouwde :omen te liggen en dat het toezicht moeilijk Voordat besloten wordt de wo ning weer in gebruik te nemen, zal eerst bekeken moeten wor den of de snelweg niet teveel geluidshinder veroorzaakt Ook zal de gemeentraad moeten beslissen of zij het geld voor de verbouwing beschik baar wil stellen. Er zijn name lijk plannen voor de verbre ding van de A 28. Als die door gaan zal het huis weer moeten worden afgebroken Onlangs werd bekend, dat de verbre ding niet eerder dan na 2001 zal worden uitgevoerd. Dat betekent wel, dat het huis er niet langer dan 11 12 jaar zal staan Verder zal er ook met de toekomstige bewoner afspraken gemaakt moeten worden over de vergoeding voor het houden van toezicht op de werf en de huur van het huis. de waterkeringen zijn. Minis ter May-Weggen wil ten koste van alles een fusie tussen het waterschap De Gelderse Vallei cn het waterschap De Vallei en Eem Geurts gaf echter te ken nen dat bij zijn waterschap niet de fusie, maar de belangen van de ingelanden voorop staan. ,,Zij moeten ten slotte de lasten opbrengen", aldus Geurts. Ter voorkoming van de sa menvoeging heeft het water schap De Gelderse Vallei zich gewend tot de vaste kamer- vervolg van pagina 1 dragsverandering ondermeer bereikt kunnen worden door het realiseren van de liefst 124 aanbevelingen, die in de Nota Emancipatiebeleiud zijn ge daan Vrijwel geen enkel ter rein wordt ongemoeid gelaten. Op de kaft van de nota staat een heks op een bezemsteel af gebeeld Een grafisch grapje van het tekstverwerkingspro gramma is de uitleg van de ge meentelijke woordvoerder ,,Dat ben ik," zegt Verduin spontaan, die daarmee aan geeft dat hert haar ernst is met de emancipatie. Het gaat dan ook om zoge naamd facetbeleid. Dat wil zeggen dat emancipatie op alle maatschappelijke terreinen moet plaatsvinden en dat kan Paul Renting zamelde spullen in voor Albanië .EUSDEN - „Ik vind lat kinderen in Neder- mdeigenlijk heel ver vend zijn. Wij hebben ,~lles. Ik heb zelfs een elevisie op mijn kamer. *je kinderen in A Iban ie webben niks. Geen eten, meen schoenen en soms welfs haast geen kleren, lat is toch hardstikke lelig. Op school hebben iij een actie gevoerd oor schoenen en andere 'ingen Er werd verteld iat eraan de hand was i Albanië. En toen acht ik wij kunnen toch iet alleen maar afwach- m en denken wat erg. Ve moeten wat doen. Aan het woord is de l-jarige Paul Renting, ie op eigen initiatief lullen ging inzamelen oor Albanië, na een op- iep van de Leusdense farit Verhaar. Renting lekte opmerkelijke suc- ssen bij een aantal eusdense middenstan- Paul. „Ik had op de televisie een paar keer De Uitdaging 'gezien van Angela Groothuizen en toen dacht ik, dat moet ik ook maar probe ren. Mijn vaderen moe der gaven me niet veel kans op succes maar zei den dat ik het best kon proberen. Eigenlijk had ik niet verwacht dat ik zoveel zou krijgen. Bijna alle winkeliers zeiden gelijk ja. Ik kreeg kle ding, truien en zo en van de speelgoedwinkel een grote zak met knuffel beesten Bij de schoenen winkel van Pixzeidie meneer gelijk dat hij wel een paar schoenen had, maar dan moest ik wel even terug komen met een auto. Mijn vader heeft toen met die me neer een afspraak ge maakt om ze te halen. Op school waren ook al heel veel schoenen inge zameld en ouders waren bezig die aan elkaar te knopen, toen de dozen van Pu:kwamen. Die meneer hadgezegt twee dozen. Nou, dat wasecht schrikken. Je verwacht twee doosjes Komen er twee gigantische dozen vol met nieuwe schoe nen Wel 150paar. Dat vond ik hardstikke tof van die man. En het wa ren allemaal winter- schoenen. Kinderschoe nen van maatje 20 tot en met maat 35. Ik vind het best een fijn gevoel dat 150kinderen in Albanië misschien wel voorde eerste keer n ieu we schoenen krijgen Bij Albert Heijn mocht ik gelijk mee naar het kantoortje. De be drijfsleider beloofde dat hij macaroni en zo zou geven. Dat was ook best wel veel. Ik vond het zo leuk dat ze helemaal niet twijfelden. Paul Renting van ba sisschool De Brink vind al die aandacht voor zijn persoontje eigenlijk maar overdreven. Hoe wel het natuurlijk reuze Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. De computer. Velen prijzen hem. velen vervloeken hem. ïfe kunnen er echter niet meer omheen en zullen er mee moeten leren omgaan. Maar wat een ellende kan zo n machine teweeg brengen. En dat terwijl hij bedoeld is voor het gemak van de mens... Vraag eens aan een ambtenaar op het gemeente huis. wat hij of zij denkt van de invoering van het netwerksysteem, vorig jaar. Iedere ambtenaar heeft zijn eigen personal computer, waar het werk snel en efficiënt op gedaan kan worden en waarmee ook nog eens gecommuniceerd kan worden met collega's...* *...De meningen over het systeem zullen dus wel posi tief zijn. Tot vorige weck waarschijnlijk. Want toen viel het netwerk uit en daarmee ook het ambtenaren apparaat. Geen brief kon er meer de deur uit en geen nota kon er meer geschreven worden...* *...Een klein rampje dus. Wie vorige week in spanning zat te wachten op de toekenning van een bouwergun ning of de kwijtschelding van een gemeentelijke be lastingheffing, weet nu waarom de postbode geen einde aan deze spanning kon maken...* *...Daar moet toch begrip voor op te brengen zijn, want in elke organisatie kan wel eens wat mis gaan. Op 't Erf blijft men desondanks hard bezig met de kwaliteitsverbetering van de dienstverlening en met het werken aan een beter imago door middel van klantvriendelijk optreden... *...Dat is Frans van de Konijnenburg, bedrijfsleider van zwembad De Octopus, inmiddels ook opgevallen. Hij vroeg leges terug voor een bouwvergunning, die niet was uitgevoerd... *...Dic terugbetaling kreeg hij niet. maar daar zit Van de Konijnenburg niet zo mee. Het verzoek was immers een jaar na de aanvraag van de bouwvergunning ge daan, maar dat had eigenlijk binnen 6 maanden moe ten gebeuren... Wat hem echter trof, was de snelheid w aarmee zijn verzoek werd afgehandeld. Het gaat namelijk om de bouwvergunning verleend in september 1985 van een aantal kleedhokjes van het zw embad, dat twee maan den daarna in vlammen opging...* *...Dat bad is al lang en breed ver\angen door het huidige complex van de Octopus. Na een roerige pe riode van bezinning en nieuwe plannen vroeg de be drijfsleiding in september 1986 om teruggave van de leges...* *...In januari 1992 kwam het antwoord. Nee dus, geen teruggave. Maar de weigering ging wel vergezeld van een klantvriendelijk excuus voor de vertraging van 5.5 jaar...* *...De bibliotheek kan van die klantvriendelijkheid nog wat leren. Na de brand in het oude deel van het gebouw aan 't Erf. moest de bibliotheek ruim een maand dicht om de rotzooi te kunnen opruimen en de schade zo goed mogelijk te kunnen herstellen... *...Dat betekende, dat de mensen, die nog boeken van de bibliotheek in hun bezit hadden, deze niet konden inleveren. Geen nood, iedereen kreeg dispensatie voor de periode dat de bibliotheek dicht was. Wie direct na de heropening begin februari zijn boeken terug bracht, hoefde geen boete te betalen...* *...Dat 'direct' terug brengen is wel heel erg letterlijk genomen. Wij w erden vorige weck benaderd door een lid van de bibliotheek, die woensdag, één dag na de opening, een aanmaning kreeg voor het niet inleveren van vier boeken...* *...'Te Laat' stond er verwijtend vermeld achter de titels van de vier boeken. Gelukkig werd de soep niet zo heet gegeten en de hoekcnlecnster kreeg te horen dat de eerste 14 dagen na de heropening de bibliotbee- keigendommen boetevrij teruggebracht kunnen wor den...* *...Dat blijkt echter niet uit de verklaring van de codes, die onder de aanmaning vermeld is. 'Tc Laat' betekent volgens die uitleg, dat het geleende zo spoe dig mogelijk terug bezorgd moet worden cn dat de boete voldaan moet worden...* We zullen de computer maar weer de schuld geven. Zo'n apparaat is nu eenmaal niet in staat onderscheid te maken tussen regels en afwijkende afspraken...* *...Wie kennelijk ook geen onderscheid kan maken, is de Israëlische ambassade in Den Haag. Die stuurde ons twee persberichten over 14 Nederlanders, die worden onderscheiden vanwege hun inzet voor joodse mensen tijdens de Holocaust in de Tweede Wereld oorlog...* *...Hct gaat om twee identieke berichten. Het ene is echter geadresseerd aan de Lcusdcr Krant en het andere aan Leusden Nu. De laatste krant wordt echter uitgegeven door Onnes in Amersfoort. De Leusder Krant daarentegen is een uitgave van de BDU in Barneveld... Opvallend is echter dat op beide enveloppen het zelfde postbusnummer in Barneveld is geschreven. Dat is die van de BDU. Om misverstanden te voorko men: Leusden Nu cn de Leusder Krant zijn twee verschillende kranten van twee verschillende uitgeve rijen. De vergissing wordt overigens vaker gemaakt. Bij deze dus....* in de avondspits volgens hem met voor Een van de verkeersknel punten in Leusden is de Ha mersveldseweg. Vooral het deel vanaf de Noorderfnslag en - de Zuiderinslag is een pro bleem. Daarom zou het stuk weg langs de Hamershof ver keersluw gemaakt moeten worden Verder zou de Ha mersveldseweg van de Burge meester van de Postlaan in zuidelijke richting verbreed kunnen worden. Er zou dan ook een fietspad aangelegd kunnen worden Er kwam ook een mogelijke gedeeltelijke af sluiting van de Noorderinslag ter sprake De commissie kori nog niet zeggen hoe de Leusdense ver keersproblemen in de toe komst opgelost moeten wor den Dat was donderdagavond ook niet de bedoeling. De com missie boog zich onder meer over de inspraakreacties op hét verkeersplan de publieke tri bune was donderdagavond af geladen vol Ruim 300 mensen hebben de expositie over het plan bezocht Er waren 60 mensen, die een schriftelijke reactie stuurden Het is de be doeling dat bij de behandeling van deel 4 van het verkeersplan er gekozen wordt voor defini tieve oplossingen commissie van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Ka mer. Het waterschap wil weten of de minister haar zin zo maar door kan drijven. Geurts en de zijnen zullen de strijd echter niet zo maar opgeven. Immers, bij een fusie van de water schappen zullen de ingelanden van het waterschap De Gelder se Vallei meer moeten gaan betalen om de kosten die sa men moeten worden gedragen onoverkomenlijk hoger uit zullen vallen dan nu het geval is. alleen maar in samenhang met elkaar Daarom is do nota inge deeld in de hoofdstukken Alge meen Bestuur, Openbare orde en Veiligheid, Onderwijs, Wel zijn, Arbeid, Gezondheidszorg en maatschappelijke dienst verlening, Ruimtelijke Orde ning. Volkshuisvesting en Pu blieke Werken, Sociale Veilig heid en Vrouwenorganisaties De aanbevelingen varieren van het laten maken van een folder door het bureau voor lichting van de gemeente over het emancipatiebeleid tot het zorgen van goede verlichting in trappenhuizen. De Nota zal in mei in alle gemeenteraadscom missies worden behandeld Voor die tijd krijgen een kleine honderd maatschappelijke in stellingen een exemplaar van de nota en daarmee de moge lijkheid om inspraak op het stuk te hebben Als de nota door de gemeenteraad is aan genomen is het de bedoeling dat de aanbevelingen, de ko mende jaren daadvyerkelijk zullen worden uitgevoerd. spannend is om op de foto in de krant te ko men De spanning is op zijn gezicht te lezen als ive wachten op defoto graaf. Verlegen en met rode wangen staat hij even later glunderend tussen de bedrijfsleiders van Put en A Ibert Heijn in, voor de foto. Theo Geerding, be drijfsleidervan Pix ver teld: We hebben altijd schoenen over van vorige collecties. Na de uitver koop werden die schoe nen vroeger altijd aan opkopers verkocht. Te genwoordig gaan alle schoenen naar het hoofd kantoor waarna ze naar Polen of Roemenie wor den gestuurd. Paul ken ik al een tijdje als klant Toen hij met de vraag kwam of ik schoenen wilde geven voor de kin deren in Albanië vond ik dat eigenlijk zo dapper van zo 'n klein ventje. Hij is tenslotte pas elfjaar Zoveel initiatief moet je belonen vond ik. Ik vind het fantastisch wat hij voor elkaar heeft gekre gen voor de actie. Echt een prima joch. Bij Albert Heijn blijkt de goedgeefse bedrijfslei der Gerritsen op huwe lijksreis te zijn Zijn waarnemer assistent be drijfsleider Wilfried Co- bussen zegt:Wij hebben als filiaal een eigen bud get, waardoor je naast de giften vooreen goed doel van het hoofdkan toor, zelfstandig ook nog wat kan doen. Men komt bij ons ook als er een bingo gehouden wordt in het bejaardenhuis. Ik vind wel dat Paul Ren ting een gezonde dosis lefheeft Want je moet dat maar durven. Het idee om winkeliers aan te spreken vind ik heel goed van hem "In ieder geval zijn ze het er alle maal over eens. De uit daging van Paul mag ge slaagd worden genoemd LEUSDEN - Uit het kantoor tje van een gezinsvervangend tehuis in Leusden werd in de nacht van zaterdag op zondag een kleine duizend gulden weggenomen Zondagmiddag bleek dat een 25-jarige bewo ner van het tehuis de inbraak had gepleegd Hij bekende een raam van het kantoortje te hebben opengezet waardoor hij 's nachts makkelijk binnen kon komen. Het geld had hij in bewaring gegeven van een 34-jarige ex-bewoner van het huis. De mannen zijn aange houden en krijgen een proces verbaal voor diefstal en heling. Het grootste gedeelte van het geld is door de politie terugge vonden bij de ex-bewoner. Bijgestaan door de win keiiers poseert Paul trots tussen de schoenen en de levensmiddelen. ACHTERVELD - Na een week bij de winterwedstrijden van de SKGV, georganiseerd door de schietvereniging Ons Ge noegen uit Achterveld, kan een eerste tussenbalans opge maakt worden. De openingsavond was er één waar de spaanders vanaf vlogen. Zeer druk en uiterst ge zellig was de sfeer tijdens deze openingsavond De Leusdense en Hoevelakense schietvereni gingen gaven elkaar geen duimbreed toe. Tot op het laatst werd er om de hoogste eer gestreden. Na de zeer druk ke maandag kwam een wat rustige dinsdag en een gezelli ge woensdag. Een lid van de Barneveldse schietverenging kwam wat beteuterd kijkend de baan af en vond de verlichting achter de baan wat hinderlijk Een andere schutter vond de schietplaats wat te smal en een derde wist te vertellen dat het wat te druk was Echter, terug in de gezellige ontmoetings ruimte en bij de eigen groepsle den bleek al snel dat het veelal aan de schutter zelf lag en de spanning hem parten had ge speeld. Wedstrijdleider Ben Vos kuilen van de jubilerende Achterveldse schietvereniging kan terugzien op een prachtige wedstrijd week. De mensen van de telploeg, onder aanvoe ring van wederom Ben Vos kuilen, ondergingen een ware vuurdoop en hebben het wel erg druk gehad Maar er wer den geen moeilijke voorvallen en of onregelmatigheden van wat voor aard dan ook gecon stateerd Ook de komende week zal er nog heel wat worden afge schoten in de schietkelder van Ons Genoegen in Achterveld voordat de winnaar bekend is In de tussenstanden gaat de SC Lcusden in de A-klasse (korps- schieten) aan de leiding met 360 punten Die club leidt te vens de dans in de D-klasse met 267 punten. In de C-klasse is SV Frans Tromp uit Hoeve laken leider met 316 punten, evenals in de H-klasse met 360 punten Op maandagavond noteerde A. Mastenbroek uit Terschuur de hoogste score met 97 van de 100 te verdienen punten Er worden in de ko- i mende week nog zeker 100 schutters verwacht voordat de prijsuitreiking op 14 februari een feit zal zijn.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3