oda-zondag boekt overwinning Roda maakt indruk SVA verspeelt punt Antilopen knokt zich terug in de wedstrijd Sport kort laaienjeugd i de prijzen ck Mulder }g bij SVA Sport kort Verlies Roda Al Politiek biljart Leusder Krant >nsdag 12 februari 1992 ukt op langs de zijlijn. De Leusdenaren hadden weinig moeite om op eigen terrein Sporting te blijven: 4-0. (foto: Hans Verhorst) [JSDEN - De wedstrijd iet eerste elftal van de g-afdeling van Roda was root belang. Een over ig kon dc ploeg van Piet lay en Cees Leijenaar "trder van dc degradatie- en afbrengen. Maar een aag tegen het bezoeken- _)rting zou Roda in groot brengen. De verwach- waren daarom hoog ge en. eerste begin van de wed- vvas voor de bezoekers -echt. Sporting kreeg di- twee corners te nemen, iter geen gevaar oplever- jl^or het doel van Michel ef. Roda nam gedreven het initiatief over. In de nuut lanceerde Arnoud ia linkerspits Henk )s. Zijn inzet verdween over het Sporting-doel Enkele minuten later leek Roda op voorsprong te komen toen John Jansen alleen voor de doelman verscheen. Hij scoorde echter niet en de stand bleef op 0-0. Toch zou dit ongeluk voor Roda en Jansen niet lang du ren. In de 16e minuut kwam Sander Zaal aan de linkerkant sterk door. Met behulp van de Sporting-doelman bediende hij John Jansen en deze scoor de beheerst 1-0 Roda nam na de aftrap di- rekt weer het initiatief en dat leverde in de 20e minuut Ro- da's en Jansen's 2e treffer op. John Jansen rondde een solo op fraaie wijze af en bracht Roda zo op een ongekende voor sprong. Het bleef Roda wat de klok sloeg. In de 27e minuut was het weer Sander Zaal, die nu Henk Strijbos in staat stelde te sco ren. Een goede reaktie van de Sporting-doelman leverde slechts een hoekschop op. In de allerlaatste minuut voor de rust leek Roda op een 3-0 voor sprong te komen. Wederom verscheen John Jansen alleen voor de Utrechtse doelman. Maar helaas voor de Leusdena ren mikte John Jansen net naast de verkeerde kant van het doel. De 2e helft leverde alleen nog maar aanvallend voetbal van Roda op. Geconcentreerd spel leverde Roda deze middag een hoopgevende zege op. In de 4e minuut was het John Jansen die een kopbal van de doellijn gehaald zag worden Luttele minuten later was het weer John Jansen die net niet kon scoren, omdat de Sporting- defensie de bal in laatste in stantie van de doellijn kon ha len. Toch zou John Jansen de man in de wedstrijd worden. In de 8e minuut bracht Sander Schimmel Jansen wederom in scoringspositie De gretige Roda-spits werd echter binnen de beruchte lijnen onderuit ge haald. De goed leidende scheidsrechter Rijnders kon niets anders doen dan de bal op de strafschopstip leggen. John Jansen belastte zichzelf met deze opgave, faalde niet en bracht Roda op 3-0. Sporting was duidelijk de geslagen ploeg. De Roda-ver- dediging onder aanvoering van Meindert Vlugt kwam nauwe lijks meer in gevaar Pech had Roda zeker, toen Henk Weis- haupt een uitstekende kopbal op de lat uiteen zag spatten. In de 22e minuut was het uit voor uitblinker John Jansen, want hij moest met een ernstig uitziende achillespees-blessu re het veld verlaten Invaller Remco Bosman zou echter nog een belangrijke rol gaan spe len. In de 37e minuut stuurt Henk Weishaupt linkerspits Strijbos de diepte in, die op zijn beurt Remco Bosman op maat bedient. Bosman maakt geen fout en laat de Utrechtse doelman met een droge knal in de benedenhoek geheel kans loos, 4-0. Dat de score niet verder uit liep, was aan wat pech van Roda-zijde te wijten, want in de slotfase werden inzetten van Strijbos en alweer Bosman van de doellijn gehaald. Zo be haalde Roda een belangrijke zege en werd een halt toegeroe pen aan de laatste kompetitie- nederlagen PUTTEN - Het duel tussen de zaterdagafdeling van Roda en SDCP. koploper in de vierde klasse voltrok zich in een ge weldige ambiance. Een volge pakte overdekte tribune, veel toeschouwers langs de lijnen, verlate aanvang om 15.00 uur, aftrap door de pupil van de weck, professioneel naar toe schouwers zwaaiende SDCP- spelers. Een tafereel dat in ze kere zin raakt aan een optre den in een hysterisch San Siro-stadion. De thuisclub buitte de bekende omstandig heden uit en begon met een psychologische voorsprong. Hoe snel kwam de Roda-for- matie in het eigen spel? Het eerste kwartier was dui delijk voor SDCP De ploeg koos de snelle aanval en ver raste de Roda-verdediging meerdere malen via de flanken. De Leusdenaren reageerden wat lauw en wisten in deze be ginfase geen grip op het spel te krijgen. In de 12e minuut hing de eerste goal in de Puttense buitenlucht Op links werd Pe dro Pastor omspeeld en op snelheid geklopt Doelman Berry Buunk kon de puntgave voorzet van dc SDCP-hnker- spits echter bekwaam uit de lucht plukken. De Leusdense goalie heerste opnieuw onder rugnummer twee tussen de palen. De diepere gedachte achter deze cijferkeuze hield in ieder geval de Puttense aan hang bezig. Drie minuten later viel een dieptepass achter de Roda- defensie. Het schot werd nog knap gepareerd door Buunk. De afgeslagen bal belandde echter voor de voeten van de Puttense spits. Zorgvuldig koos deze voor zijn openings goal de rechter benedenhoek uit: 1-0. Roda leek nu wakker ge schud Meteen in de volgende minuut had Frank Vissers de gelijkmaker op zijn schoen Na een prachtige dieptepass van Harm Wassink werd de bal op maat voorgelegd De volledig vrijstaande Vissers wachtte te lang met zijn schot en vond de keeper op zijn weg. Sneller De wedstrijd werd nu sneller en aantrekkelijker Beide ploe gen speelden vrijuit op de aan val De 'één op één-situaties' lieten alle ruimte voor snelle manoeuvres. In de 30e minuut kopte Paul Verhoeven de bal in de handen van de SDCP-doel- man Een minuut later moest laatste man Harrie Kerssies handelend ingrijpen toen Pe dro Pastor opnieuw uitge speeld werd Roda bleef snel en gemakkelijk combineren, maar verzuimde te scoren In de 40e minuut kreeg Coen van Dijk een prachtige kans Zijn inzet miste kracht Rust op het veld en drukte in de kanti ne. Beide ploegen gingen voor een moment van bezinning de kleedkamer in. Trainer Nico Romeyn: „Voor het begin van de partij was de uitgangsposi tie duidelijk. We komen voor twee punten. Ook in de rust bleef dit onveranderd We ble ven voor de volle winst gaan. Met Harrie Kerssies was afge sproken dat hij verder naar vo ren zou gaan spelen als het na een tiental minuten in de twee de helft nog 1-0 zou staan Dc tweede helft begon met k EUSDEN - Tijdens peedozwem wedstrij- l?n, die zaterdag gehou- ■sn werden in zwembad loge Waerd' te IJssel- Wein, wisten de jeugdle- ?n van de wedstrijdse- etie van de Leusdense wem- Poloclub De aaien, maar liefst vijf I edailles in de wacht te epen. Het resultaat is •ns te meer een bewijs x>r de stelling dat de ~aaien-jeugd momenteel een goede vorm steekt, laron van de Riet sloeg direct in het eerste pro- ammanummer, de 100 ter schoolslag, toe. Ze acht daarin haar per- onlijke record met an- rhalve seconden om- g tot 1.46.6. goed voor eerste plaats. De eede medaille, een onzen, was niet minder ectaeulair. Karlijn van alen ging immers nog oit zo snel op de 100 ter vrije slag: 1 15.4. goede persoonlijke re ds van Arjan van de rg op de 100 meter vrije slag en Marjolein van der Werf op de 100 meter rugslag, stond de 50 meter vlinderslag op het programma Voor Leusden verschenen aan de start Annemiek van der Werf. Sharon van de Riet en Haike van Stra len. Zij zwommen de con currentie op afstand en tikten in die volgorde aan als de nummers 1, 2 en 3. Het Valeibad in Vee- nendaal was. eveneens zaterdag 8 februari, het decor voor de 'Boldeman- meet', voor 12-, 13-en 14- jarige zwemmers en zwemsters. Ook hier leidde Leusdense deel name tot soms uitste kende prestaties. Zo wa ren er de persoonlijke re cords van Marlies Kok op de 200 meter wisselslag, Rudy de Heer op de 200 meter rugslag, Ewout Paulusma op de 200 me ter schoolslag en Vincent Oosterbroek op de 100 meter vlinderslag De show werd echter ge stolen door Werner van de Berg. die op de 200 me ter rugslag. maar liefst 9 seconden sneller ging dan ooit tevoren: 2.42.9, een tijd ie goed bleek voor goud. rITERVELD - Trainer k Mulder van voetbal- •niging Achterveld t de vereniging aan het l van het seizoen ver- n. Mulder zal worden evolgd door de 43-jari- '.rik de Wilde. De YVilde omenteel trainer bij de dagafdeling van NSC bijkerk. Die ploeg pro- eerde het afgelopen oen via versterkte pro motie van de derde naar de eerste klasse van de afde ling. Dat is hetzelfde ni veau, waarop Achterveld acteert. De Wilde was voor zijn trainerschap bij NSC on der meer jeugdtrainer bij Hoevelaken en Hooglan derveen. De Wilde heeft voor één jaar getekend. De reden van Mulders vertrek is dat hij er de voorkeur aan geeft een za terdagclub te gaan trainen. Mulder heeft inmiddels getekend bij Harskamp, dat uitkomt in de vierde klasse KNVB. ACHTERVELD - Het werd weer eens bewezen. In thuis wedstrijden presteert Achter veld vaak onder niveau. Ver van het eigen front lijkt de ploeg de verwachtingen beter waar te maken. Wat zou de oorzaak kunnen zijn? Publiek, graskwaliteit, overvliegende kraaien? Geen idee. Aan het publiek kan het niet liggen. Er zijn geen volgepropte tribunes met fanatieke supporters die elke misser met rancune be groeten. Het veld ligt er ook goed bij en zelfs de vele kraaien in de lucht zorgen voor krasse aanmoedigingen. In die omstandigheden zit het dus niet. Waarin dan wel? En, was het om te huilen in dc thuiswedstrijd tegen het lager geplaatste SVF? Het begin was beslist rede lijk. Het eerste echte wapenfeit was een schot van Fred van de Pol. Over het doel. Een fraaie actie van Gerard van de Bree- mer in de 32e minuut had meer succes. Op aangeven van Henk Voorburg omspeelde Van de Breemer zijn tegenstander en schoot de 1-0 op het bord Een tiental minuten duurde de voorsprong van SVA. Kort voor rust scoorde SVF vanuit een corner tegen. .Foutje in de dekkingsmethode. Groot bij klein en andersom", aldus een koel analyserende trainer Mul der. De tweede helft begon in een laag tempo Spelers leken niet écht geïnspireerd. De enige die voldoende inspiratie kreeg was keeper Van den Bedem die zijn 151e duel voor de SVA keepte. De aanvoerder schreeuwde wat hij kon. Zijn stortvloed van originele verwensingen en raadgevingen moet tot ver in de omtrek te horen zijn ge weest. Met het verstrijken van de minuten groeide zijn erger nis Missers stapelden zich op. In de 14e minuut gaf Erik de Jong goed voor. Gerard van de Breemer kwam deze keer zo'n vijf centimeter omhoog De verrassende actie werd door niemand begrepen Een woeste uithaal van Fred van de Pol betekende een onverwachte dieptebal. Achter de SVF-var- dediging draaide de bal in de wind effectvol terug De in stormende Peter Middelaar schoot dit buitenkansje jam- mergenoeg vol in de keeper Hoge corners, uittrappen, voorzetten en vrije trappen ontlokten nauwelijks actie aan de SVA-spelers. De onzekere SVF-keeper had alle ruimte en tijd om zijn doel verder schoon te houden. „Hij had zelfs het gras kunnen maaien", meende een teleurgestelde supporter na afloop. Het kijkspel werd er niet beter op. Ook de scheidsrech ter deelde in de malaise. Zijn vaak onverwachte uitleg van de spelregels zorgde voor enig tumult binnen en buiten de lij nen. Een SVF-speler kon ver trekken Maar ook tegen tien man wist de thuisclub geen vuist te maken. Het gevaar ont stond eerder bij het SVA-doel Kort voor het einde raakte Erik van Dijk de bal half. Een SVF- aanvaler kwam hierdoor in kansrijke positie Zijn schot werd door Van den Bedem be kwaam uit de bovenhoek ge ranseld „Waar zijn we nou mee be zig!!" luidde de gekuiste ver taling van de volgende woor denstroom van een gekweld doelman Iedereen moest het antwoord schuldig blijven. De gelijke stand wist zich tot het einde toe op het bord te hand haven. Oren Trainer Mulder onderkende het wisselvallige patroon van zijn ploeg in de wedstrijden „De ene week lukt echt alles, de volgende niets. We preste ren op eigen veld vaak slecht. Vandaag was het dus héél slecht. 'Felheid, lef, bezieling', noem maar op. Het was er niet De druk om thuis te presteren is kennelijk te groot." De oor zaak zit dus tussen de oren. Haptonomie lijkt in Achter veld een bloeiende toekomst tegemoet te gaan Ondanks alles blijft Achter veld met 17 punten een goede subtopper in deze klasse. Waarschijnlijk komen er na de uitwedstrijd van komende zondag wél weer twee punten bij LEUSDEN - De korfballers van Antilopen hebben tegen het Amstelvcensc Amstel goe de zaken gedaan. De ploeg van trainer Bert Brandsen knokte zich sterk terug na een hope loos ogende achterstand en pakte uiteindelijk zeer ver diend twee punten. Twee be langrijke punten, want daar mee liet de Leusdense ploeg definitief de degradatiezone achter zich. Met nog drie wed strijden te gaan is de afstand tot dc laatste twee ploegen zo groot, dat dat niet meer in te halen is. Antilopen begon, zoals vaker dit seizoen, goed. Er werd ge concentreerd gespeeld en met snelle balcirculaties werden de gasten uit Amstelveen over troefd. Met als logisch gevolg dat de thuisploeg na een kwar tier een ruime 4-1 voorsprong had genomen In het tweede gedeelte van het eerste bedrijf kwam echter het grote manco van de ploeg weer om de hoek kijken. Uit de vele scoringskansen wisten de Leusdenaren plotseling geen enkel profijt meer te trekken Daarmee had Amstel al vroeg in de partij op apegapen kun nen liggen Het tegendeel was echter het geval. Omdat de gasten iets zuiniger met de ge boden kansen omsprong, stond het plotseling 4-3. Gelukkig bleef de Leusdense defensie hecht in elkaar steken, zodat erger kon worden voorkomen. Daardoor kon Antilopen met de krappe marge van één tref fer gaan rusten. Beide ploegen zetten de trend van de eerste helft voort. Antilopen ging hulpeloos om met de kansen die het kreeg, terwijl Amstel steeds makke lijker in het spel kwam Het was dan ook volstrekt logisch dat de bezoekende ploeg, die de punten in de strijd tegen de gradatie ook goed kon gebrui ken, het initiatief naar zich toe trok' 6-8 Op het juiste moment voltrok zich bij Antilopen ge lukkig de verandering. Op ka rakter knokte het team zich te rug en wist uit het dal te klim men Volkomen verdiend, op grond van het spel in het laat ste kwartier, hield de ploeg de punten in eigen huis en boekte Antilopen de tweede zege te gen Amstel: 10-9 Doelpuntenmakers Antilopen: Chris Fokken (2), André Kooi (2x), Koos Meinsma, Marcel Veendendaal, Maike Geutjes, Esther Versteeg, Irene Veenen- daal en Joyce Osnabrugge. Antilopen deed zaterdag goede zaken door in De Korf Amstel met 10-9 te verslaan. De Leusdense korfballers zijn daarmee definitief uit degradatlezorgen. (foto: Hans Verhorst) snel spel. Roda had even moei te met het terugvinden van het ritme Een kopbal van SDCP net over de lat maakte de be doelingen van de thuisclub op nieuw duidelijk. „Bal kan te rug Klaas!!", schreeuwde Buunk. Niet dus. Met gevaar voor alle omstanders moest de Roda-doelman de gevolgen van zijn eigen woorden bezwe ren. De bal verdween richting parkeerterrein. Rustig over vliegende meeuwen kozen een veilig heenkomen. Na een schot dat net naast het Leus dense doel belandde begonnen twee Roda-wissels zich warm te lopen Romeyn wenste meer druk op de ketel te zetten. In de 14e minuut vertrokken Vissers en Pastor. Pieter Verhoeven en Wim van de Biezen maakten hun opwachting. Aanvoerder Kerssies verlegde zijn activi teiten steeds meer naar het middenveld. Chaos Roda begon aan een nieuwe reeks aanvallen. Coen van Dijk ging goed door en legde fraai voor In lichtelijke paniek werkte de SDCP-defensie de bal over de achterlijn. De hoofdtribune viel even stil Harm Wassink verlegde de bal bij de cornervlag luttele milli meters. In alle rust overlegde hij zijn volgende actie Óp- nieuw enkele millimeters erbij Deze zorgvuldige afweging van de mogelijkheden zou re sultaat opleveren. De puntgave trap belandde op het hoofd van Olaf Meerveld. De SDCP-doel- man wist deze kopbal nog te pareren Het schot daarop van Paul Verhoeven raakte het net vol De scheidsrechter op de achterlijn had zijn handen ver vormd tot twee pistolen. Hier mee wees hij gedecideerd naar de middenstip. De gelijkmaker was een verdiend feit. 1-1 in de 17e minuut. Romeyn: „Ook toen bleven beide partijen voluit gaan. Dit ging Roda wat beter af. De partij bleef hierdoor aantrek kelijk voor iedereen." In de 28e minuut claimde het publiek een penalty. André Siegerink ontfutselde in het strafschop gebied de bal aan de doorge broken SDCP-er. 'Reglemen tair' oordeelden scheidsrechter en Roda. De thuisclub accep teerde de beslissing van de goed leidende man uit Bever wijk Het was tijd voor de be kende one-man-show van Har rie Kerssies. Een aantal keren per wedstrijd bekroont de aan voerder zijn solide spel met een virtuoze solo. De 29e minuut leek het uitgelezen moment Op links ontweek Kerssies al les en iedereen. Tegenstanders bleven gedesillusioneerd ach ter. Hij is weerlos", reageerde de SDCP-aanhang verschrikt Uiteindelijk leverde de actie een corner op en veel respect van vriend en vijand. Mooiste moment Toen iedereen zich begon af te vragen of er nog meer in zat dan één punt ontspon zich het mooiste moment van de wed strijd. In de 33e minuut werd op rechts een vloeiende combi natie tussen Kerssies en Was sink opgezet. De volgende voorzet daalde op maat op het hoofd van Paul Verhoeven Met een krachtige kopstoot pro beerde de topscorer van Roda de SDCP-keeper te passeren. Deze redde echter met een even fraaie actie. Een corner was het resultaat Roda probeerde de winnende treffer alsnog te for ceren en bleef scherp spelen. In de 40e minuut gooide de keeper zich nèt voor Coen van Dijk op de bal Twee doelgerichte schoten restten nog Eenmaal André Siegerink en andermaal Harm Wassink probeerden de vesting van de Puttenaren te slopen Het mocht niet meer baten. De scheidsrechter maakte een einde aan de vele kilome ters die hij deze partij aflegde. Het eindsignaal rechtvaardig de een duidelijke conclusie. Trainer Romeyn: „Met het vertoonde spel hebben we weer een stukje positieve reclame gemaakt voor het amateur voetbal in het algemeen en voor Roda in het bijzonder. Aanstaande zaterdag gaan we opnieuw voor de volle winst Dat doen we elke week De morele winst was duidelijk voor de Leusdenaren. Hoe dat beoordeeld moet worden, zien we aanstaande zaterdag. LEUSDEN - Na zeven weken winterstop heeft Roda Al zijn eerste com petitiewedstrijd van 1992 afgewerkt. Omdat vorige week tegenstander Hol land niet kwam opdagen betekende dit een week extra rust. Afgelopen za terdag moest worden aangetreden in Zeist te gen koploper Saestum. Roda, nog niet geheel vrij van degradatiezorgen heeft de punten hard no dig, maar hetzelfde gaat op voor Saestum. In de race om het kampioen schap wordt deze club op 2 punten gevolgd door Hilversum. Roda heeft een voorsprong op Zuid vogels en Holland van resp. 7 en 10 punten, maar theretisch staat het nog niet veilig Het werd een boeiende strijd op het sportcom plex Noordweg te Zeist. In de eerste 45 minuten lag het tempo van de wedstrijd zeer hoog. Veel kansen werden er door beide partijen niet weg gegeven Verder als 2 af standschoten kwam de ploeg uit Zeist niet. In de tweede helft het zelfde speelbeeld als in de eerste helft. Door ver moeidheid werden aan beide zijden fouten ge maakt. Het was de 25e minuut dat een Zeiste- naar op rechts tussen twee verdedigers door glipte en met een schui ver 1-0 kon laten noteren. Voor de Leusdenaren be tekende dit nog niet alles over was en ging zonder schroom in de tegenaan val. Op links kon André van Óoyen alleen nog door drie grove overtre dingen gestopt worden, waartegen door de goed- leidende scheidsrechter van Otte te lankmoedig werd opgetreden De ge nadeklap bracht Roda zichzelf toe. Met 30 minu ten op de klok werd een foutieve terugspeelbal onderschept en onhoud baar voor Niels Terweij ingeschoten 2-0. Roda poogde nog om de stand een beter aanzien te ge ven, maar verder als schot op de paal van Nhahn Trah kwam het niet. Opstelling: Niels Ter- weij, Serge Terpstra (Mark Buitelaar), Ronald Hoogerbrugge, Alex Ven- deville, Ralph Saul, Nhahhn Trah, Jeroen van de Berkmortel (Lourens Eijlders), Michel Bessc- ling, Jeroen van Gaal, Mustafa Harmure.u, An dre van Ooyen. LEUSDEN - Zaterdag 15 februari houdt de Bin nensportvereniging Leusden het 6e Politiek Biljarttoernooi Leusden. Teams bestaande uit af gevaardigden van poli tieke partijen en gemeen teambtenaren zullen el kaar treffen en op spor tieve wijze bestrijden op de biljarts van BVL. Het toernooi begint om 10.30 uur en om 16.00 uur hoopt men de win naars bekend te kunnen maken. Belangstellenden zijn vanaf 10.00 uur van harte welkom in de biljartzaal van de Binnensportvere niging Leusden aan de Burg. v.d. Postlaan 2 (in gang achterzijde Ge meentehuis).

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9