Leusdei Leusden En mochten de prijzen van de 205 u niets zeggen, dan krijgt u wellicht een goed gevoel van het voordeel. erepenning storingsnummers zelf composteren een simpele zaak festiviteiten aan regels gebo^ n vergaderagenda ÜRIJ BOVEE HPEUGEOT WOENSDAG 19 FEBRUARI 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 106 d.d. 19 februari 1992 blijk van grote waardering Onlangs kreeg de heer Gradus van de Hengel uit handen van de burgemees ter als eerste Leusdense burger de erepenning overhandigd. Deze gebeurte nis lijkt ons een goede gelegenheid om wat nader in te gaan op de achtergron den van deze onderscheiding. Zoals u weet kennen we in Ne derland de koninklijke onder scheidingen. Zij zijn ingesteld door de Nederlandse regering en zijn bij wet of door Hare Majes teit de Koningin ingesteld. Ko ninklijke onderscheidingen wor den in het algemeen toegekend voor bijzondere verdiensten voor het vaderland of het Koninklijk Huis In toenemende mate heb ben ook gemeenten behoefte om een gemeentelijke onderschei ding toe te kennen aan mensen die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de ge meente raadsbesluit Op 29 mei 1989 heeft de gemeen teraad een besluit genomen over de erepenning. In dit besluit wordt een aantal zaken geregeld Bepaald wordt hoe de penning er ongeveer uit moet zien hij moet zijn uitgevoerd in zilver, aan de voorzijde moet hel gemeentewa pen staan en aan de achterkant moet de naam zijn gegraveerd van degene die hem ontvangt. Ook is bepaald dat de gemeente lijke onderscheiding alleen wordt toegekend aan mensen die zeer bijzondere verdiensten voor de gemeente of de gemeenschap hebben gehad. Dat hoeven trou wens niet altijd inwoners van Leusden te zijn Ook kunnen zo genaamde rechtspersonen, bij voorbeeld een stichting, zon penning krijgen. Aan de toeken ning van de penning is een oor konde verbonden. In een register wordt bijgehouden aan wie en waarom de penning werd toege kend. kunstzinnige vormgeving De erepenning werd in opdracht van het gemeentebestuur ont worpen door mevrouw Nicole Martinot. Deze Gelderse kunste naar heeft de afgelopen jaren di verse kunstopdrachten uitge voerd. Zo ontwierp zij in 1989 boom aan Marterhoeve gekapt iep moet wijken om andere boom te sparen In het groenstrookje naast Mar terhoeve 15 staan twee iepen Een van deze twee bomen wordt binnenkort gekapt. Dat is nodig om de andere boom de kans te geven zich te ontwikkelen De bomen zijn destijds vrij dicht bij elkaar geplant. Dat is gedaan om in een korte tijd een behoor lijk volume te krijgen. Nu moet een van de twee bomen echter wijken om meer ruimte te schep pen voor de andere. spoedgevallen Voor het melden van ernstige overlast door verstopping van het openhaar riool, vvegverzakkingen, omgevallen bomen e.d. kan dag en nacht de tc-le- foonbeantvvoorder van de afdeling gemeentewerken worden gebeld: (033) 961710. Vermeldt uw naam. adres en telefoonnummer en beschrijf kort en duidelijk wat er aan de hand is. Er wordt dan zo spoedig mogelijk contact met u opgenomen. een wandplastiek voor het Flevo- hofcollege in Almere en voerde zij opdrachten uit voor een scho lengemeenschap in Berg en Bosch in Bilthoven en het Zuive ringsschap Rivierenland in Tiel. Daarnaast is mevrouw Martinot onder andere actief als voorzitter van een kunstcommissie en is zij docent vrije sculptuur aan de Ho geschool voor de Kunsten in Arn hem. voorstelling In het ontwerp van de penning zijn symbolen verwerkt, die sterk met onze gemeente samenhan gen. Een boom verbeeldt de nog nauwelijks aangetaste natuur en een spiraal staat symbool voor vernieuwing, ontwikkeling en uitbreiding. toekenning Als u meent dat er iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor de erepenning, kunt u daar over contact opnemen met de af deling Bestuurszaken in het ge meentehuis. U kunt daar ook te recht met vragen en opmerkin gen. Telefoon 961613 defecte straatverlichting Wanneer u constateert dat eeri lichtmast kapot is. wordt het erg op prijs gesteld wanneer u dat op werkdagen tussen 9.00 en 17 00 uur meldt via de telefoon- beantwoorder van de afdeling ge meentewerken (033) 961710 Belangrijk is dat u daarbij de straat en het nummer van de lichtmast opgeeft. Dat nummer is te vinden op een sticker die op elke lichtmast is geplakt centrale antenne inrichting Storingen in de ontvangst van ra dio en tv kunnen dag en nacht worden gemeld via de telefoon- beantwoorder van de fa. Kroon in Huizen. 02152-55789. U doet er verstandig aan eerst te contro leren of de storing niet in uw ei gen toestel zil Informeer ook bij buren of zij dezelfde storing heb ben Het melden van storingen die door uw eigen toestel of door de kabel tussen uw toestel en het aansluitpunt worden veroor zaakt. kan tot gevolg hebben dat u voorrijdkosten in rekening wor den gebracht. Het bovengenoemde storings nummer geldt met voor de bewo ners van de wijk Rozendaal (Eu rowoningen). Zij kunnen bij sto ringen telefoonnummer 948676 bellen. Ons huisvuil bestaat voor meer dan de helft uit groente-, fruit- en tuinafval. Dat spul is prima geschikt om zelf compost te maken. Op eenvoudige en goedkope wijze krijgt u daarmee de beschikking over een uitstekende grondverbeteraar voor uw tuin en u werkt mee aan de zo dringend noodza kelijke beperking van de afvalstroom. Nu het tuinseizoen weer is begonnen, is dat ook een goed moment om met zelf composteren te beginnen. De gemakkelijkste manier van composteren gaat door middel van een compostcontainer. Deze zijn kant-en-klaar voor j 80.- per vat op de gemeentewerf te koop. Een beetje handige doe-het-zel- ver kan hem echter ook zelf ma ken. U kunt een ronde vuilnisbak zonder bodem nemen, luchtgaten in de zijwand boren, het geheel op een stukje gaas zetten, waar onder van bakstenen een muurtje is gemaakt en na verloop van tijd rolt uw compost kant-en-klaar aan de onderkant eruit. De dek sel op de vuilnisbak zorgt dat er geen ongedierte bij kan komen. Met enige vindingrijkheid is zo n container nog verder te perfectio neren. Een andere mogelijkheid is het maken van een composthoop tus sen vier paaltjes, waaromheen u gaas hebt gespannen. Dit gaas voorkomt het wegzakken van de compost aan de zijkanten, waar door u een hogere hoop kunt ma ken. Deze manier van composte ren vraagt om één maal per jaar keren. Wanneer u het gaas zo vastmaakt dat u het gemakkelijk weer aan twee kanten kunt los maken, gaat het keren met schop of riek veel handiger. wat kunnen we composteren? 1 Theebladeren, koffiedik, eier schalen, groente-afval, fruitaf val en uitgebloeide bloemen. 2. Grasmaaisel, blad en ander klein tuinafval. 3. As (zowel kool- als houtas), boomschors en houtzaagsel 4 Mest van huisdieren, zoals ko nijnen. kippen en duiven Deze mest moet wel vermengd worden met turfmolm of stro. Kattebakstrooisel kan niet op die composthoop, want dat bestaat uit een steensoort en vergaat niet waarop letten? Nat en droog afval moet min of meer vermengd worden. Het mag niet te nat of te droog zijn! De compost mag niet aangestampt worden, omdat er dan niet vol doende zuurstof bij komt. Er mo gen niet te grote stukken op ge gooid worden; maximaal 10 cm;. Bij open composthopen moet u geen groente- of fruitafval weg gooien, omdat dit ongedierte kan aantrekken. Bij een dichte com- postbak moet u af en toe wat tuinaarde toevoegen om een be tere vertering tot stand te bren gen. Compostmaker. verkrijg baar bij tuin- en diercentra, ver snelt het proces. Let wel: de compostbak of -hoop is geen vuilnisbak. Dus zorg er voor dat er geen plastic of ander onverteerbaar afval in terecht komt. het evenement zelfs \;e De verordening bepaal11 het stellen van dit s&*j schriften echt nodig m-Jjj zonder kennisgeving festiviteiten Het is verboden een Cg, te organiseren, toe te la; t> lijk te leiden of daaraf nemen als er geen kenr«h gedaan Ook mag ern^S deld worden in afwijking kennisgeving of in strij® door de burgemeester o" voorschrift. nieuwe apv soepeler Op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening bent u \tr, burgemeester tenminste veertien dagen van te voren mee te delend evenement wilt organiseren. Vroeger had u vaak een vergun ning nodig. Maar omdat de eve nementen waar het hier om gaat meestal algemeen geaccepteerd en gewaardeerd worden, kan nu worden volstaan met een kennis geving wat is eigenlijk een evenement? Dat zijn festiviteiten en tentoon stellingen. feesten, verkopen waarvan de opbrengst bestemd is voor een goed doel. braderieën, kermissen, circussen, herden kingsplechtigheden en uitingen van kunst en cultuur die voor het publiek toegankelijk zijn waarom moet een kennisgeving formulier worden gedaan? Een kennisgevingsfors Er worden in onze gemeente veel verkrijgbaar op de afdcj van dit soort openbare vermake- telijke ordening en alg^ lijkheden georganiseerd. Vaak ken. De medewerkers hebben ze gevolgen voor de deling roaz staan u openbare orde. Daarom kan de woord De afdeling rt? burgemeester voorschriften ge- telefonisch bereikbaar ven. In het uiterste geval kan hij nummers 961729 of 961^ donderdag 27 februari vergadert de gemeenteraad. van de raad buigen zich over de volgende a'gendapl Evaluatie commissie bezwaar- en beroepschrififi|| klachtenregeling De raad wordt voorgesteld om een klachtenregefd stellen. Dit is een regeling waar burgers terecht ku^ klachten over het gedrag van ambtenaren en bestol. Krediet bestemmingsplan buitengebied en landschap I Voorgesteld wordt om het bureau Am'érAdviseundi dracht te geven om een bestemmingsplan buitengebis landschapsplan te maken De kosten daarvan [te 358.000,- incl. BTW De raad wordt gevraagd a u beschikbaar te stellen *s Voorbereidingsbesluit Hamershof. 1 Het college vraagt de raad om voor de uitbreiding Hamershof in zowel noordelijke- als zuidelijke ricty voorbereidingsbesluit te nemen De volledige agenda met bijbehorende stukken ligtt bij bureau voorlichting in het gemeentehuis. e bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouw vergunningen De Fliert 8, plaatsen van een schutting Dinkelwijk 49. verhogen van de kap van de woning plaatsen dakkapel Dinkelwijk 47, verhogen van de kap van de woning plaatsen dakkapel Rozenhaag 35. bouw van een broeikas Visotter 3. plaatsen van een dakkapel Ploegschaar 5. bouw van een schutting volière Benedictijnenhove 28. vergroten bestaande dakkapel Rietspinner 8. wijzigen van de pui Grifthorst 28, plaatsen van een dakkapel Willem de Zwijgerlaan 26. plaatsen van een dakkapel Moorsterweg 11bouw van een ligboxenstal Dissel 2. plaatsen van twee dakkapellen kapvergunningen Boekweitland 19. twee lariksen en een conifeer in de achtertuin Waterlooweg 24. vijf Amerikaanse eiken Waterlooweg 26. 24 Amerikaanse eiken diverse vergunningen A.Z.C. Leusden. muziekvergunning Org. Comité Amersfoortse Tweedaagse, door komst deelnemers Tweedaagse B. J. Claassen. wijziging standplaats weekmarkt De heer en mevrouw Veldhuizen, wijziging standplaats weekmarkt H. Beukeboom. wijziging standplaats week markt Star Travel reisbureau, plaatsen kraam en ten gehore brengen muziek M.H.C Leusden. ten gehore brengen van mu ziek. ontheffing sluitingsuur en dansen Beheers- en Exploitatiemij ..Sterrenbosch", terrasvergunning Zwarteweg 6 Karnavalsvereniging ..d'Ouwe Klomp", plaat sen aankondigingsborden en affiches en het houden van een carnavals optocht Gereformeerde Kerk Leusden. het houden van een bazar Muziekvereniging D W.S.. het houden van een rommelmarkt en het plaatsen van aankondi- gings borden Muziekvereniging D W.S.. het houden van drie muzikale rondgangen en het houden van een eieraktie bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150. 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 4 Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105. tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunningen liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen, het uitbreiden van de garage op het perceel Asschatterweg 71 het bouwen van een bijkeuken op het perceel Kwint laan 16 De tekeningen liggen van donderdag 20 februari 1992 t/m woensdag 4 maart 1992 op werkdagen 's morgens van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. vaststelling bestemmings plan „Wetering-Valleilaan 1991" De gemeenteraad heeft op 31 januari 1992 het bestemmingsplan ..De Wetering-Valleilaan 1991" ongewijzigd vastgesteld. Dit bestemmingsplan heeft betrekking op een gebied ten noorden van de bestaande woonwijk de Wetering en voorziet m de bouw van wonin gen en een uitvaartcentrum en de aanleg van groen- en parkeervoorzieningen. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met in gang van maandag 24 februari 1992, gedurende een maand, op werkdagen van 8.*30 uur tot 12.30 uur. ter inzage op de afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken van het gemeentehuis. Diegenen die tijdig bij de gemeenteraad bezwa ren tegen het ontwerp van het bestemmingsplan hebben ingediend, kunnen gedurende de hier voor genoemde termijn bij Gedeputeerde Sta ten van Utrecht. Postbus 80300, 3508 TH in Utrecht, bezwaar tegen het vastgestelde plan indienen. Leusden. 19 februari 1992 DE PEUGEOT 205. NU MET F 1.000.- AAN GRATIS ACCESSOIRES NAAR KEUZE. OF NU HALEN. 1 SEPTEMBER PAS BETALEN. De Peugeot 205 is een gelau werde auto. Winnaar van vrijwel iedere rally en competitie Leuk voor Peugeot, zult u zeggen. Maar zit er voor ook winst in? Welzeker Allereerst de ge ruststellende gedachte dat u in een auto rijdt die tot en met geprezen, en dus door en door bewezen is Dat blijkt ook uit de competitie waarin wij al jaren uitstekend scoren door zéér laag te eindigen: het autokostenonderzoek van de Consumentenbond. Tijdelijk presteert de Peugeot 205 nóg meer voor zijn prijs. Want als u tussen 1 februari en 1 april van dit jaar een nieuwe Peugeot 205 personenauto koopt èn registreert, dan kunt u kiezen Wij bieden u dan ter waarde van maar liefst f 1 000,- gratis acces soires naar keuze aan (inclusief montage) Of als u dat liever heeft, een van de twee aantrekkelijke financieringsregelingen* Nu halen en pas op 1 sep tember van dit jaar betalen. Danwel een lening met een bijzonder lage rente (vanaf 8,9°b effectief op jaar basis over de de eerste f 10.00^ bij een looptijd van 24 maandenjrl Er is al een Peugeot vanaf f21.940,-. Als u meer w ilt weten, 1*| wij u uiteraard van harte wel^j in onze showroom d< IE VOELT JE LEKKERDf" IN EEN PEUGEOT20: i Amersfoort Bovee Amersfoort B. Berkenweg 3, tel.: 033-13846. V. I >YNAM ISCH OP WEG t I id d j i )d

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4